Стратегія ведення блогу компанії

  1. Що таке корпоративний блог і навіщо він потрібен?
  2. Визначте бюджет для свого блога
  3. Визначте свою основну аудиторію і відповідні маркетингові канали
  4. Визначте свої цілі
  5. Створюйте релевантний контент
  6. ефективні рішення
  7. Поради експерта
  8. Чітке розуміння своєї місії
  9. «Унікальний голос» вашого бренду
  10. Виберіть метрики вимірювання
  11. загальні показники
  12. Рівень поширення інформації
  13. Конверсії та продажу
  14. Підведемо підсумки

Всім привіт! Сьогодні у нас гостьовий пост від Анатолія Улітовського про те, яка повинна бути стратегія ведення блогу компанії. Стаття вийшла досить об'ємною і дуже цікавою, а головне дуже корисною. З Анатолієм ви зможете познайомитися на його блозі, посилання на його блог є в статті.

Дослідження авторитетних видань показують: бренди, які регулярно публікують корисну інформацію, демонструють стійке зростання в усіх напрямках. Але просто наявність блогу на вашому сайті зовсім не гарантує користі для компанії.

Ви не можете просто завести корпоративний блог, створити в ньому повідомлення і сподіватися на негайне зростання прибутку. Як і будь-яке інше справа, інформаційна колонка вимагає вкладень часу і коштів для отримання позитивного результату.

В першу чергу, вам буде потрібно хороша стратегія, а також запас часу і терпіння!

Що таке корпоративний блог і навіщо він потрібен?

Корпоративний блог - це інформаційна колонка, яку веде маркетолог від імені компанії. Він може бути розташований як на офіційному сайті, так і на будь-який спеціальній платформі: Живий Журнал, Blogger, Tumblr і т.п.

Є, як мінімум, сім причин, щоб вести блог:

  • Публікація новин компанії. Ви просто розповідаєте, що сталося: вийшов новий продукт, відбулася презентація, змінилися умови співпраці, додалися нові послуги і т.п.
  • Інформування співробітників. Це актуально для великих компаній, в яких працівники різних філій і відділів не завжди знають, що відбувається в інших підрозділах і куди, в загальному і цілому, рухається підприємство.
  • Навчання та інформаційна підтримка користувачів. Ваші клієнти отримують корисні поради щодо використання продуктів, дізнаються про оновлення, отримують посилання на скачування потрібних матеріалів.
  • Зростання трафіку. Завдяки корисним матеріалами збільшується кількість переходів на основний сайт.
  • Позитивний SEO ефект. Веб-сайти з блогами, як правило, мають на 434% більше індексованих сторінок, що є ключовим фактором рейтингу для пошукових систем.
  • Впізнаваність бренду. Блогінг - один з найдешевших і довгострокових методів іміджевої реклами.
  • Підвищення лояльності до продуктів компанії. Завдяки публікації експертних думок і оглядів підвищується рівень довіри до компанії з боку цільової аудиторії.

Маркетологи, які приділяють пріоритетну увагу блогам, в 13 разів частіше досягають позитивної рентабельності своїх зусиль. Цей, здавалося б, простий і давно відомий спосіб спілкування з клієнтами допомагає подолати деякі з найбільших проблем маркетингу, з якими стикаються як B2B, так і B2C компанії.

Зокрема, ось такі завдання і проблеми озвучують керівники компаній самих різних напрямків бізнесу:

  • Збільшення трафіку і кількості лідів (63% опитаних компаній);
  • Відсутність впевненості в ефективності рекламних зусиль (40%);
  • Управління роботою сайту (26%);
  • Невизначеність в питаннях необхідності використання тих чи інших технологій (26%);
  • Створення потрібного контенту для іноземної аудиторії (21%);
  • Професійне зростання персоналу (19%);
  • Підбір талановитих кадрів (16%).

Дивно, але хороший блог в тій чи іншій мірі допомагає з рішенням більшості з цих найважливіших завдань і проблем.

Отже, розберемо, як вести корпоративний блог таким чином, щоб явно відчути всі ці переваги і досягти всіх поставлених цілей.

  1. Визначте бюджет для свого блога

Перш ніж ви відкриєте Word і почнете накидати ідеї для першого запису, подумайте, чого вам коштуватиме цей блог? І мова тут не тільки про гроші.

Так, ймовірно, будуть потрібні якісь фінансові витрати, хоча це і відносно дешевий метод маркетингу. Але ви також повинні спланувати час, тому що час - той ресурс, який тут витрачається найбільше.

Одне невелике повідомлення в стрічці буде коштувати вам не менше однієї години. Чим більше часу - тим краще блог. Саме ваш час, та ціна, завдяки якій блог зможе вигідно виділитися на тлі конкурентів.

Згідно з дослідженнями маркетингового агентства Orbitmedia.com, середній час, який витрачав маркетолог на написання однієї записи в блог в 2014 році становило 2 години 24 хвилини. У 2016 році на ту ж роботу йде вже 3 години і 16 хвилин.

Як бачите, планування, запис і верстка контенту на сайті займає дуже багато часу. Один цей фактор і зробив мертвонародженими проектами більшість корпоративних блогів компаній.

Також вам буде потрібно час на маркетинг свого повідомлення після його публікації. В іншому випадку ваші читачі не дізнаються про його існування, і ви втратите шанс залучити потенційних клієнтів.

Крім усього іншого, це також і гроші з маркетингового бюджету. За статистикою, 32% маркетингового бюджету успішних компаній йде на контент-маркетинг.

Швидше за все, вам буде потрібно бюджет для наступних статей витрат:

  • Хостинг;
  • Модулі та інша технічна підтримка для створення корпоративного блогу;
  • Реклама в соціальних мережах (ви можете публікувати безкоштовно, але платні оголошення ефективніше);
  • Електронні розсилки або інші рекламні матеріали для вашої аудиторії;
  • Розміщення посилань в інших блогах і каталогах;
  • Створення відео, подкастів та інших форм контенту;

Слід враховувати, що з ростом аудиторії, швидше за все, буде рости і бюджет. Фактично, 51% маркетологів планують збільшити витрати на контент протягом року.

Висновок тут один: без стартових вкладень часу і грошей ваш корпоративний блогінг приречений на статус черговий безрезультативної активності.

Щоб не помилитися з вибором місць для реклами нового блогу, використовуйте спеціальний Сервіс пошуку блогів і каталогів для розміщення посилань і гостьових постів.

  1. Визначте свою основну аудиторію і відповідні маркетингові канали

Як тільки ви визначили бюджет і розробили план, ви, ймовірно, думаєте, що прийшов час вести корпоративний блог на сайті.

Шкода, але ще рано писати пости. Наступним кроком в цьому процесі є дослідження.

Вам потрібно визначити свою цільову аудиторію, щоб ви знали, як планувати теми, який контент вплине, і які маркетингові канали матимуть максимальне охоплення. В іншому випадку ви будете даремно витрачати час на теми, яке ваші читачі не хочуть бачити.

Ось список каналів для поширення контенту, актуальних для B2B маркетингу (відсотки вказують на оціночний рівень успішності досягнення аудиторії):

  • E-mail (91%)
  • Lincedin (71%)
  • YouTube (56%)
  • Twitter (55%)
  • Презентації SlideShare (40%)
  • Facebook (38%)
  • Instagram (30%)
  • Google+ (16%)

Ваша цільова аудиторія може складатися з наступних типів людей:

  • Особа, яка сплачує вам
  • Особа, яка впливає на людину, яка платить вам
  • Ваш передплатник.

Коли справа доходить до блогів, люди не обов'язково платять вам в буквальному сенсі.

Контент не використовується для прямого продажу. Але ваш бренд отримує додаткову цінність. Блог створює репутацію компанії. Люди побачать, що у вас є щось цінне. І коли приходить потрібний момент, читачі приносять гроші саме вашої компанії.

Отже, коли ви визначаєте цільову аудиторію, потрібно зосередитися на тих конкретних покупців, які, в кінцевому рахунку, оплатять ваші товари або послуги.

Деякі люди стануть вашими читачами, наприклад, бажаючи дізнатися більше про вирішення проблеми. У блозі повинно бути повноцінне висвітлення цієї проблеми. Вони побачать, що ви компетентні і стануть довіряти саме вашого продукту.

Деякі люди оцінять ваші переваги через порівняння. Якщо ви вмієте робити аналітику, яка розглядає і порівнює різні рішення у вашій галузі, такі користувачі оцінять ваші труди і куплять саме у вас.

Отже, почніть з визначення типових представників вашої аудиторії, перш ніж починати створювати контент. Зробіть це, щоб не будувати припущень про те, який контент змусить вашу аудиторію реагувати потрібним чином.

  1. Визначте свої цілі

Перш ніж зануритися в процес створення повідомлень, ви повинні визначити мету свого блогінгу.

Що ви хочете бачити в змісті блога? Яких цілей повинні досягати пости?

Ваша мета, використовувати корпоративний блог як інструмент PR? Підвищити впізнаваність бренду? Збільшити продажі серед постійних покупців? Більше спілкуватися з лояльними клієнтами?

Чітко сформулюйте мету і почніть зі створення персони вашого ідеального клієнта:

  • Хто він такий?
  • Чому він підписався на ваш блог?
  • В якій галузі він працює?
  • Які у нього є питання, пов'язані з вашим бізнесом?
  • З якими проблемами він стикається щодня?
  • Який контент він вважає за краще?
  • Де він зараз отримують цікавить контент?
  • Кому він довіряє?
  • На якому етапі процесу покупки він знаходиться?

Коли ви створите персону, ви можете почати фокусувати свої цілі, щоб відповідати очікуванням цього персонажа.

Якщо метою є конверсія, ви можете, наприклад, налаштувати таргетинг на аудиторію, яка знаходиться на завершальному етапі циклу покупки.

Можливо, у нього є питання про ваші продукти або послуги, тому що назріла нагальна потреба зробити покупку. Він може шукати огляди, порівняння або знання з певної теми. Дайте йому все це в своєму блозі!

Якщо ваша мета - просто підвищити впізнаваність бренду, ви можете просто писати контент, який говорить про проблемні моменти, властивих вашої галузі, свого роду «інсайд». Таким чином, ви підвищите довіру і станете джерелом надійної інформації для читачів.

Отже, визначте свої цілі і створіть персону, яка їм відповідає. Тепер можна думати про зміст блога

  1. Створюйте релевантний контент

Поширена помилка: використовувати ті типи контенту, які цікавлять особисто вас при веденні блогу компанії. Саме тому важливо до цього пункту вже визначити свою аудиторію.

У вашому блозі може бути багато різних типів контенту. Оцініть, що буде найбільш актуальним для вашої аудиторії.

Ось кілька важливих зауважень з цього приводу:

  1. ефективні рішення

Після перегляду або прочитання такого поста ваш відвідувач йде з якимось уроком або навичкою, який може використовувати.

Це можуть бути підказки, покрокові інструкції, «секрети професіоналів» або щось в цьому роді. Ефективне зміст вирішує нагальні проблеми вашої аудиторії. Вони оцінять рада і запам'ятають вас, оскільки ваш корпоративний блог - приклад надання своєчасної інформаційної допомоги.

Вони оцінять рада і запам'ятають вас, оскільки ваш корпоративний блог - приклад надання своєчасної інформаційної допомоги

Що важливіше, вони будуть повертатися до вашого блогу кожен раз, коли у них виникає проблема.

Ось список форматів, в яких можна публікувати корисний контент для вашої аудиторії:

  • Статті «Як зробити»
  • успішний кейси
  • Таблиці і графіки
  • Електронні книги
  • розсилки
  • ілюстровані інструкції
  • Короткий виклад корисних книг
  • Огляди інструментів і програм
  • Подарунки та нагородження
  • Сесії питань і відповідей
  • Вебінари
  • інструкції
  • Словники термінів
  • "Один день з життя …"
  • інфографіка
  • Інтерв'ю з фахівцем компанії
  • Списки корисних книг, програм, звичок тощо.
  • Інтелект-карти
  • Онлайн ігри
  • Корисні додатки та інструменти
  • Пост-думка
  • White papers
  • Відео пост
  • шаблони
  • Огляди
  • презентації
  • Посилання на корисні ресурси
  • цитати
  • опитування
  • подкасти
  • вікторини
  • фото підбірки
  • власні дослідження
  • Прес-релізи
  • прогнози
  • Контент, створений користувачами
  • Новини компанії
  • Досягнення компанії на часовій шкалі
  1. Поради експерта

Вам не потрібно знати все, щоб бути блогером. Але ви достатньо обізнані у своїй галузі, щоб бути корисними для своєї аудиторії.

Якщо ж у вас недостатньо знань з якоїсь вузької темі, знайдіть потрібну людину всередині компанії або за її межами і проведіть інтерв'ю.

Залиште експертну думку на інших сайтах і спільнотах. Це дозволить звернутися до абсолютно нової клієнтської бази і отримати нових передплатників.

  1. Чітке розуміння своєї місії

Постарайтеся подумати про більш важливої ​​мети, ніж кількість передплатників, дзвінків, продажів і т.п. Просто запитайте себе: навіщо я роблю те, що я роблю? Що ви намагаєтеся сказати цьому світу?

Вам подобається, коли люди розвивають свій бізнес, завдяки ваших порад? Чи подобається вам навчати корисного інших людей? Може бути, вам просто подобається писати, висловлювати думки в слова і образи?

Вимірювання ROI і досягнення практичних цілей, це, безумовно, важливо. Але лише глибша мотивація може допомогти вашим читачам згуртуватися навколо вас.

Пошукайте в собі відповіді на ці питання і сила особистої переконаності буде відображатися у всьому змісті вашого блогу. Читачі обов'язково помітять і відгукнуться на нові емоції ваших повідомлень.

  1. «Унікальний голос» вашого бренду

Ваш бренд повинен отримати власний голос. Його унікальна тональність повинна читатися у всіх повідомленнях на будь-якому маркетинговому каналі.

Це означає, що в ваші записи в блогах, пости в соціальних мережах і навіть оголошення в контекстній рекламі повинні дізнаватися і відповідати єдиному стилю.

Створення бренду - це люди, які дізнаються вас і ваш спосіб робити щось. Так що не соромтеся повторювати щось в єдиному стилі. Будьте собою. Ваша справжність окупиться.

Повірте, люди будуть шукати ваш голос серед всіх інших безликих, безіменних блогів.

Хочете оцінити заголовки свого блогу чи Інтернет-магазину? - Скористайтеся спеціальним Калькулятором якості заголовка.

Виберіть метрики вимірювання

Як бачите, пошук способів вимірювання ROI, це те, що робиться на останньому кроці побудови стратегії.

Раніше ви займалися тим, що викристалізовується мети свого блогінгу. Тепер прийшов час визначити інструменти, за допомогою яких можна буде дізнатися, досягаєте ви цих цілей.

Таким чином, ви можете вирішити, чи продовжувати робити те, що ви робите, або пора розробляти нову стратегію.

Є кілька способів відстеження успіху.

  1. загальні показники

Вони можуть включати такі речі, як кількість коментарів у блозі, кількість перепис, коефіцієнти відмов, кількість природних посилань на ваш блог, а також згадки в інших спільнотах.

Проте, ніхто не може визначити, які дані доречно відстежувати в вашому випадку. Є безліч дуже специфічних показників, які можна виміряти і не варто гнатися за всіма з них. Виберіть один або два, які відповідають вашим цілям і стежте за їх динамікою.

Даних Google Analytics, як правило, досить, щоб відстежувати ці показники.

  1. Рівень поширення інформації

Скільки людей переглядає ваш контент по каналах, які ви використовуєте? Хто ці люди?

Ви бачите досить високі CTR на своєму сайті? Яке загальне число людей, нажимающих «Call To Action» кнопки? Хто вони? Яку додаткову інформацію цікавить ваша цільова аудиторія?

Ви також повинні відстежувати, які цільові сторінки отримують найбільшу кількість кліків і які не працюють так добре.

  1. Конверсії та продажу

Якщо ваша мета - конверсія, вам слід відстежувати продажу. Тут потрібно віддавати собі звіт, що ви не завжди будете бачити прямий перехід від читача до клієнта.

Спочатку у вас є просто передплатник. У вас може бути тільки його адреса електронної пошти. Але з іншими маркетинговими стратегіями ви можете в кінцевому підсумку зробити його платять клієнтом.

Якщо обсяг маркетингу, який ви робите, виріс, ваші продажі також повинні рости. Інакше все це втрачає сенс.

Подивіться на свої коефіцієнти конверсії. Використовуйте Google Analytics, в ньому можна встановлювати цілі і відстежувати їх досягнення.

Якщо компанія використовує CRM, ви також можете відстежувати конверсію з її допомогою. Таким чином, якщо ваш бізнес зростає, ви, очевидно, все робите правильно.

Якщо зростання немає, і ви вже довгий час займалися веденням блогу, варто приділити час пошуку помилок і переналаштувати свою стратегію.

Щоб показники блогу постійно росли, навчитеся створювати приманки для природних посилань, які безкоштовно поставлять ваші передплатники і випадкові відвідувачі.

Підведемо підсумки

Створення блага для популяризації бренду - відмінна ідея. Але є кілька речей, без яких ця ідея приречена на провал.

Перш за все, вам потрібен бюджет. Мається на увазі, в першу чергу, тимчасові витрати. Блог зажадає дуже багато часу, але результат того вартий!

Ви повинні визначити свої цілі. Також потрібно визначити свою аудиторію і зрозуміти, які цілі у неї.

Створюйте релевантний контент, який вирішує проблеми читачів або дає їм цінну інформацію про галузь, в якій ви працюєте.

Вам потрібно чітке уявлення про те, чому ви робите те, що робите. І тоді ваш контент буде містити чіткий посил читачеві про місію і цінності вашого бренду.

Обов'язково задайте унікальний стиль своїх повідомлень і не змінюйте йому в процесі роботи.

І, нарешті, вам потрібна методологія оцінки успіху, щоб ви могли виявити будь-які помилки і внести поліпшення.

Друзі, впевнений що дана стаття Вам сподобалася і принесе величезну користь. Головне - застосовувати на практиці все ті поради і стратегії, про які розказано в статті. Удачі Вам, успіхів та досягнення поставлених цілей.

З повагою, Євген Вергус.

Що таке корпоративний блог і навіщо він потрібен?
Що таке корпоративний блог і навіщо він потрібен?
Що ви хочете бачити в змісті блога?
Яких цілей повинні досягати пости?
Ваша мета, використовувати корпоративний блог як інструмент PR?
Підвищити впізнаваність бренду?
Збільшити продажі серед постійних покупців?
Більше спілкуватися з лояльними клієнтами?
Чому він підписався на ваш блог?
В якій галузі він працює?

Дополнительная информация

rss
Карта