Створення архіву даних на зовнішньому диску за допомогою програми архівації даних WinRar

 1. Відновлення даних з архівного файлу на зовнішньому жорсткому диску, створеного із застосуванням архіватора...

Найпростіший метод архівації даних на зовнішній жорсткий диск  методом копіювання  ми розкритикували (і, по суті, забракували) через інформаційного бардаку, який завжди має місце бути на комп'ютерах користувачів Найпростіший метод архівації даних на зовнішній жорсткий диск методом копіювання ми розкритикували (і, по суті, забракували) через інформаційного бардаку, який завжди має місце бути на комп'ютерах користувачів. Навіть найакуратніших користувачів ПК не мине біда ця.

Як бути в цьому неминуче випадку?

Можливий варіант полягає в застосуванні програми архівації даних WinRAR, яка зазвичай є в стандартному комплекті програмного забезпечення, що поставляється разом з операційною системою Windows. Цю програму іноді ще називають архиватором.

Суть методу архівації полягає в наступному. Перед архівуванням даних на зовнішній жорсткий диск ці дані «зводяться» в один або кілька файлів, зберігаючи при цьому первинну структуру зберігання папок і файлів. Це дуже зручно, оскільки весь наш інформаційний бардак ми як би «цементуючи», зберігаємо в незмінному вигляді. Але при цьому свої численні файли і папки ми об'єднуємо в один або кілька архівних файлів.

Програма архівації даних WinRAR дозволяє нам зробити свого роду копіювання наших папок і файлів як би всередину одного або декількох спеціальних архівних файлів. Тобто архівація проводиться не на певний носій (флешка, жорсткий диск і т.п.), а в файл (и).

Замість програми архівації даних WinRar (при її відсутності на комп'ютері) можна встановити безкоштовну програму 7-Zip, яку можна завантажити з офіційного сайту.

Є 2 відмінності між цими програмами:

 1. програма WinRar створює архів в форматі .rar, а програма 7-Zip - в форматі .zip,
 2. програма WinRar є платною (40 днів безкоштовного періоду), 7-Zip - безкоштовна.

Офіційний сайт, щоб скачати програму 7-Zip: http://7-zip.org.ua/ru/

Нижче будемо розглядати створення архівного файлу на прикладі програми WinRar. Як це робиться? Майже так само, як і звичайне копіювання папок і файлів. Але тільки це робиться не за допомогою стандартного Провідника, а за допомогою програми WinRAR. Як?

 • Запускаємо цю програму ( «Пуск» - «WinRAR» або «Пуск» і в рядку пошуку вводимо WinRAR).
 • Бачимо вікно цієї програми, схоже на вікно Провідника, але з більш розгорнутими можливостями.
 • Для створення архіву за допомогою WinRAR нам потрібно у вікні цієї програми виділити цікавлять нас папки і файли (що підлягають архівації).
 • А потім натиснути значок «Додати» (на скріншоті він виділений червоним прямокутником в лівому верхньому куті), в якому зображено мнемонічне зображення архиватора WinRAR.

А потім натиснути значок «Додати» (на скріншоті він виділений червоним прямокутником в лівому верхньому куті), в якому зображено мнемонічне зображення архиватора WinRAR

 • У вікні «Ім'я і параметри архіву» слід вказати ім'я архівного файлу (наприклад, «Copy_2011.03.15 \ DISK_D.rar»).
 • До імені можна додати ім'я диска, на якому цей архів слід розмістити.
 • Наприклад, якщо архів ми плануємо розмістити на зовнішньому жорсткому диску F :, то ім'я архівного файлу можна вказати як «F: \ Copy_2011.05.15 \ DISK_D.rar».
 • І все - архів буде створений у вигляді одного єдиного файлу з ім'ям «DISK_D.rar» в папці «Copy_2011.05.15», який буде розташований на диску F: (в нашому прикладі - це позначення зовнішнього жорсткого диска).

15», який буде розташований на диску F: (в нашому прикладі - це позначення зовнішнього жорсткого диска)

Важливо повторити, що в цьому архівному файлі «DISK_D.rar» розмістяться одночасно всі папки (і всі вхідні в них подпапки) з усіма вхідними в них файлами, які були відзначені в вікні програми WinRAR перед натисканням на кнопку «Додати».

 • А якщо неможливо в одному вікні відразу і одночасно відзначити все архівіруемие папки і файли користувача?
 • Це не проблема, архівування в один і той же архівний файл (в нашому прикладі «F: \ Copy_2011.05.15 \ DISK_D.rar») можна робити багаторазово. Кожен раз, запускаючи WinRAR можна відзначати нові папки і файли, і відправляти їх в архів з одним і тим же ім'ям. Зазначений архів буде рости і рости в міру додавання до нього нових файлом і папок.

До речі, ось навіщо я і пропоную на зовнішньому жорсткому диску при первісному форматуванні створити файлову систему NTFS , Інакше ви будете обмежені розміром архіву приблизно в 2 Гб. Далі доведеться писати архів уже в інший файл, а це може виявитися незручно, так як зручніше один архів робити в одному файлі.

Ви все ще сумніваєтеся? Зовсім дарма!

Відновлення даних з архівного файлу на зовнішньому жорсткому диску, створеного із застосуванням архіватора WinRAR

Якщо прийшла пора відновлювати дані з архіву, раніше створеного програмою архівації даних WinRAR, то треба

 • підключити до ПК зовнішній носій, наприклад, зовнішній жорсткий диск, на якому цей архів був записаний.
 • Потім потрібно подвійним кліком лівою кнопкою миші клацнути по архівному файлу, щоб його відкрити.

Потім потрібно подвійним кліком лівою кнопкою миші клацнути по архівному файлу, щоб його відкрити

 • У вікні програми WinRAR відразу ж стануть видні всі збережені в архіві дані. Переконуємося, що це саме ті дані, які нам потрібно відновити. Виділяємо їх.
 • І натискаємо на кнопку «Вилучити» (виділено на скріншоті червоним прямокутником - друга зліва, поруч з кнопкою «Додати», яку ми використовували спочатку для створення цього архіву).
 • Після цього всі папки та файли будуть відновлені автоматично.

Слід зазначити, що відновлення файлів з архіву WinRAR виконується комп'ютером набагато швидше, ніж створення архіву. Чому?

 • Тому що при створенні архіву програма WinRAR прагне зменшити обсяг інформації, що зберігається з метою економії місця в архіві. А на цю інтелектуальну процедуру так званого стиснення інформації потрібно багато процесорного часу. Звідси і уповільнення при архівації.

Чи можна не відновити дані з архіву, створеного програмою WinRAR?

 • Звичайно, всяке може трапитися. Архівні дані можуть і не відновитися, все або частково.
 • Причини можуть бути самі різні, але всі їх об'єднують вже неодноразово згадані закони Мерфі! Як то кажуть, просто може не пощастити.

Ви все ще сумніваєтеся? Зовсім дарма!

Наступна стаття з цієї серії - Створення багатотомного архіву на зовнішньому жорсткому диску за допомогою архіватора WinRAR

PS Стаття закінчилася, але можна ще почитати:

Що таке архів даних?

Архівація або копіювання? Куди пишуть архіви даних?

Як зробити архів на флешці і відновити з нього дані?


Автор: Юрій Воробйов


Як бути в цьому неминуче випадку?
Як це робиться?
Як?
А якщо неможливо в одному вікні відразу і одночасно відзначити все архівіруемие папки і файли користувача?
Ви все ще сумніваєтеся?
Чому?
Чи можна не відновити дані з архіву, створеного програмою WinRAR?
Ви все ще сумніваєтеся?
Архівація або копіювання?
Куди пишуть архіви даних?

Дополнительная информация

rss
Карта