Суд ЄС відмовився визнати кубик Рубіка товарним знаком

Виробники, що працюють за ліцензією, тепер нічим не захищені від дешевих імітацій Виробники, що працюють за ліцензією, тепер нічим не захищені від дешевих імітацій   Змагання World Rubik's Cube в Будапешті   Фото: Reuters   Москва

Змагання World Rubik's Cube в Будапешті

Фото: Reuters

Москва. 10 листопада. INTERFAX.RU - Тривимірна форма кубика Рубіка не є товарним знаком, ухвалив у четвер Європейський суд (вища судова інстанція ЄС), підкресливши, що здатність окремих елементів кубика до обертання повинна бути захищена патентом, а не товарним знаком. Про це в четвер повідомляє "Бі-бі-сі".

Таким чином, однієї форми недостатньо для захисту відомої головоломки від несанкціонованого копіювання, і працюють за ліцензією виробники незабаром можуть зіткнутися з уже легальними дешевими імітаціями, зазначає видання

Британська компанія Seven Towns, яка управляє правами інтелектуальної власності, пов'язаними з кубиком Рубіка, зареєструвала його форму як товарний знак в 1999 році. Однак в 2006 році німецька фірма Simba Toys оскаржила товарний знак. Нижчі інстанції відхилили позов Simba Toys, після чого компанія звернулася до Європейського суду в Люксембурзі.

Кубик Рубика був створений угорським професором архітектури винахідником Ерне Рубіком в 1974 році і запатентований в 1975 році. За даними The Guardian, головоломці належить рекорд популярності за весь час її існування. У світі було продано понад 400 млн кубиків.