svchost exe вантажить пам'ять windows 7

  1. Що таке svchost exe в диспетчері завдань?
  2. Отже, що за служба svchost exe?
  3. Що за процес svchost exe вантажить процесор windows 7 / windows 10?
  4. svchost exe вантажить пам'ять windows 7: усуваємо проблему
  5. Як перевірити svchost exe на віруси?
  6. Як видалити svchost exe на виндовс 7?
  7. Вузол служби: локальна система (обмеження мережі)

Процес Svchost.exe, який неслабо «вантажить» як операційну систему, так і розум непідготовлених користувачів, є свого роду «ахіллесовою п'ятою» кожної локальної мережі. Варто йому «збунтуватися», як робота з комп'ютером перетворюється в нескінченну перевірку користувача на міцність нервової системи, при цьому позбутися настирливої ​​програми не так вже й просто.

Тому тут ми докладно розглянемо, чому svchost exe вантажить пам'ять windows 7, і що робити, якщо система видає повідомлення «вузол служби: локальна система (обмеження мережі)».

Що таке svchost exe в диспетчері завдань?

Перш за все, відзначимо, що проблема «svchost exe вантажить оперативну пам'ять windows 7» є комплексною і може виникнути з безлічі різних причин. Відповідно, універсального рішення тут просто не існує, а для правильної «постановки діагнозу» треба розуміти суть процесів, що відбуваються в електронному організмі вашого ПК.

Тому спершу розберемо, за що відповідає процес svchost exe, і навіщо він взагалі потрібен ОС windows 7/8.

Отже, що за служба svchost exe?

Згідно з офіційним трактуванням, Svchost.exe - це системний процес, який містить інші окремі служби, необхідні для нормальної роботи ОП Windows.

Іншими словами, це одна з численних програм операційної системи, яка необхідна для реалізації основних функцій комп'ютера. Дозвіл .exe також вказує на те, що це виконуваний файл - тобто окремий цілком самостійний шматок коду, який при запуску виконує певну операцію.

Розберемо його принцип роботи на абстрактному прикладі:

Уявіть, що ОС Windows - це велика організація, а кожен виконуваний файл (програма ОС) - це окремий співробітник такої корпорації.

Припустимо, одного з працівників тут призначили головним редактором, зобов'язавши інших співробітників віддавати йому на перевірку всі важливі документи. Відповідно, його товариші по службі для виконання своїх безпосередніх обов'язків повинні будуть звертатися за допомогою до новоявленого редактору. При цьому від роботи редактора можуть одночасно залежати відразу кілька робочих процесів (наприклад, підписання договору, оформлення листівки, підготовка квартального звіту і т.д.).

У випадку з операційною системою таким умовним редактором і є Svchost.exe: більшість служб, програм і сервісів ОС Windows, що використовують динамічні бібліотеки DLL, для нормальної роботи змушені звертатися до процесу Generic Host Process for Win32 Services (коротко іменованому Svchost).

При цьому для кожної програми запускається своя копія Svchost.exe, що виконує свої унікальні функції. Таким чином, svchost exe в диспетчері завдань рівно стільки, скільки на даний момент запущено програм і служб, що завантажуються з динамічних бібліотек DLL. Це можуть бути як деякі системні процеси, які відбуваються всередині ОС без відома користувача, так і встановлені безпосередньо користувачем програми (наприклад, Platforms, SDK / DDK)

Що за процес svchost exe вантажить процесор windows 7 / windows 10?

Якщо комп'ютер і локальна мережа раптово почали «подвисать», а в диспетчері завдань видно, що це саме svchost exe безжально вантажить пам'ять windows 7, перш за все, слід «локалізувати» проблему.

Як ми зазначили вище, одночасно може бути запущено досить багато процесів svchost exe, і більшість з них є «життєво необхідними» для роботи операційної системи. Тому відключати кожен svchost exe «методом наукового тику», сподіваючись, що одна зі спроб завершиться успіхом, нераціонально - комп'ютер перестане працювати, а шкідливий файл так і залишиться непоміченим.

Тому з безлічі запущених копій svchost потрібно знайти той самий процес svchost exe, який займає всю пам'ять.

Зробити це можна за допомогою командного рядка і спеціальної утиліти Process Explorer, яка показує детальну інформацію про всі завантажених процесах і відкритих бібліотеках.

1. Щоб визначити, який svchost exe вантажить пам'ять windows 8 за допомогою командного рядка, наберіть комбінацію клавіш Win + R і у вікні, введіть команду cmd.exe 1

На windows xp / windows 7 запустити командний рядок також можна через «Пуск> Все програми-> Стандартні», а на windows 8 / windows 10 через «Всі програми».

У відкритому додатку введіть команду tasklist / SVC і натисніть клавішу «Enter»: система видасть вам інформацію про всі запущені на даний момент службах і додатках.

У відкритому додатку введіть команду tasklist / SVC і натисніть клавішу «Enter»: система видасть вам інформацію про всі запущені на даний момент службах і додатках

Щоб визначити, за що відповідає svchost exe подивіться, які послуги позначаються в рядку кожного образу.

Кожна запускається системою копія файлу svchost exe не залишається «безіменній» - їй присвоюється унікальний ідентифікатор процесу PID, який також відзначений в таблиці командного рядка.

2. Також з'ясувати, який файл svchost exe вантажить систему можна за допомогою спеціальних технічних утиліт на зразок Process Explorer (скачати яку можна з офіційного сайту https://technet.microsoft.com).

com)

При запуску програми в верхній частині вікна відображаються всі активні на даний момент процеси (в тому числі їх PID і обсяг займаної пам'яті), а в нижній частині вікна можна відстежити локацію обраного процесу.

Для більш детального аналізу рекомендується перевірити запущені процеси з допомогою софта і командного рядка одночасно.

svchost exe вантажить пам'ять windows 7: усуваємо проблему

Коли «шкідник» нарешті виявлений, важливо визначити, чи можна просто завершити процес svchost exe, або краще позбутися даного файлу і гарненько почистити комп'ютер.

Справа в тому, що під файл svchost exe часто маскується безліч вірусів, які направляють більшу частину трафіку на різні сумнівні додатки.

Файл svchost exe запускається тільки від імені SYSTEM, LOCAL SERVICE або NETWORK SERVICE. Запуск даного процесу від імені користувача - вірна ознака того, що під ім'ям svchost exe ховається вірус.

Тут якщо процесор вантажить «рідний» для операційної системи svchost exe (наприклад, служба оновлень Windows) - досить дочекатися його завершення або відключити даний процес в диспетчері завдань і перезавантажити комп'ютер.

Як невелика інформаційної зведення наведемо деякі системні служби Windows, які запускаються за допомогою svchost exe. Як невелика інформаційної зведення наведемо деякі системні служби Windows, які запускаються за допомогою svchost exe

Тобто періодична завантаження диска однієї з цих програм - цілком нормальне явище і ніякого «хірургічного втручання» не вимагає.

Куди складніше, коли комп'ютер піддався вірусного зараження, і визначити що за програма svchost exe вантажить систему практично неможливо ..

Як перевірити svchost exe на віруси?

Одним з основних ознак вірусу є місце розташування замаскованого під svchost exe програмного файлу.

Так, «рідні» svchost exe в більшості випадків знаходяться в папках:

C: \ WINDOWS \ system32

C: \ WINDOWS \ ServicePackFiles \ i386

C: \ WINDOWS \ Prefetch

З: \ WINDOWS \ winsxs \ *

Де С: \ - розділ жорсткого диска, куди встановлена ​​ОС,

а * - довга назва однієї із системних папок.

У той час як «улюбленими» житлами вірусів є:

C: \ WINDOWS \ svchost.exe

C: \ WINDOWS \ system \ svchost.exe

C: \ WINDOWS \ config \ svchost.exe

C: \ WINDOWS \ inet20000 \ svchost.exe

C: \ WINDOWS \ inetsponsor \ svchost.exe

C: \ WINDOWS \ s i stem \ svchost.exe

C: \ WINDOWS \ drivers \ svchost.exe

Наведемо найбільш поширені назви помилкових svchost.exe файлів: Наведемо найбільш поширені назви помилкових svchost

А також деякі назви служб, поява яких серед запущених на комп'ютері процесів свідчить про «вірусному зараженні»: А також деякі назви служб, поява яких серед запущених на комп'ютері процесів свідчить про «вірусному зараженні»:

Крім того, якщо якийсь з файлів svchost.exe спробував проникнути в автозавантаження - це напевно «ворожий шпигун»: оригінальний процес Svchost.exe автозагрузку для старту ніколи не використовує.

Як видалити svchost exe на виндовс 7?

Щоб позбутися від шкідливого ПО можна або вручну видалити з реєстру неправдиві svchost exe файли (за назвою файлу і місця його розташування), або скористатися спеціалізованим ПО (як таких програм можна використовувати, наприклад, безкоштовний антивірус AVZ).

Після чого обов'язково потрібно запустити глибоку перевірку комп'ютера за допомогою хорошого антивіруса і виконати перезавантаження системи.

В особливо «важких» випадках можна зробити «відновлення системи» з резервної копії (якщо така є) або повністю перевстановити Windows на даному комп'ютер е.

Вузол служби: локальна система (обмеження мережі)

Одна з популярних проблем svchost exe - це глибока завантаження ЦП від вузла служби локальної системи і подальше обмеження мережі.

Якщо локальна система вантажить диск:

- по-перше, ретельно перевірте комп'ютер на вісури;

- по-друге, встановіть найбільш «свіжі» драйвера на всі обладнання (завантажувати софт рекомендується тільки з офіційного сайту виробника);

- на windows 8 / windows 10 спробуйте відключити швидке завантаження системи;

Крім того, помилки svchost exe можуть виникати внаслідок ураження вірусами деяких системних файлів. Відшукати пошкоджені файли можна за допомогою командного рядка, запущеної в режимі адміністратора: введіть команду sfc / scannow і натисніть клавішу Enter.

Команда sfc / scannow здійснює перевірку всіх захищених системних файлів і замінює пошкоджені версії правильними.

Якщо після сканування локальна система як і раніше вантажить пам'ять, спробуйте відключити динамічні сенсорні такти. Для цього в командному рядку (запущеної в режимі адміністратора) введіть:

bcdedit / set disabledynamictick yes і перезавантажте комп'ютер.

Крім того, дана проблема може бути викликана деякими програмами (зокрема, нерідко проблема «локальна система: обмеження мережі» на Windows 8 виникає через браузерного доповнення Superfish, яке рекомендується відключати).

Спробуйте запустити ОС в «чистому» (безпечному) режимі з мінімальним набором драйверів і програм і перевірте, чи система.

Що таке svchost exe в диспетчері завдань?
Отже, що за служба svchost exe?
Що за процес svchost exe вантажить процесор windows 7 / windows 10?
Як видалити svchost exe на виндовс 7?
Що таке svchost exe в диспетчері завдань?
Як перевірити svchost exe на віруси?
Як видалити svchost exe на виндовс 7?