Svchost exe вантажить процесор Windows 7: як усунути проблему

 1. Перші кроки, які вирішують проблему з процесом Svchost.exe
 2. Відновлюємо нормальну роботу процесора за допомогою антивірусу
 3. Сильна завантаження процесора через Windows Update
 4. Інші способи вирішення проблеми із завантаженням процесора через Svchost.exe
 5. висновок
 6. Відео по темі

У Windows 7 найголовнішим процесом в ОС є Svchost.exe. Дуже часто користувачі ПК з Windows 7 зустрічаються з проблемою, коли цей процес сильно вантажить процесор. Завантаження процесорних ядер може досягати від 50 до 100 відсотків. Svchost.exe є хост-процесом, який відповідає за запуск служб групи з динамічних бібліотек DDL. Тобто система за допомогою цього хост-процесу запускає групу служб, не створюючи при цьому зайвих процесів. Такий підхід знижує навантаження на процесор і оперативну пам'ять. Якщо система гальмує і Svchost.exe сильно вантажить процесор - це означає, що ОС неправильно працює. Така поведінка системи може викликати шкідлива програма, а також неполадки в самій ОС. Щоб розібратися з цією проблемою, в цьому матеріалі ми розглянемо всі шляхи вирішення завдання з сильною завантаженням процесора, викликаної процесом Svchost.exe.

Перші кроки, які вирішують проблему з процесом Svchost.exe

Якщо у вас виникла ситуація, коли хост-процес Svchost.exe сильно навантажує процесор, то не слід відразу думати, що це вірус. Крім вірусу винуватцем цієї проблеми може бути сама ОС. Нижче ми розглянемо список проблем, а також методи їх виправлення:

 • У першому випадку проблема з Svchost.exe може виникнути в разі неправильного запуску однієї з служб в системі. У цьому випадку може допомогти банальна перезавантаження ПК.
 • Якщо перезавантаження не допомогла, і процес знову вантажить ОС, то ще може допомогти примусове завершення дерева процесів, що складаються з Svchost.exe. Зробити це можна в диспетчері завдань, в якому потрібно знайти один з процесів Svchost.exe і завершити дерево процесів. Нижче показаний наочний приклад завершення процесів Svchost.exe. У Windows 7 найголовнішим процесом в ОС є Svchost
 • Якщо другий спосіб не допоміг, то знайдіть папку «Prefetch», яка знаходиться в основному каталозі Windows. Швидко потрапити в цю директорію можна за допомогою стандартного додатка «Виконати», набравши в ньому команду Prefetch Після відкриття цієї директорії, її потрібно повністю очистити. Подальшим кроком буде повторення дій, описаних у другому способі. Видалення файлів з цієї директорії допомагає видалити настройки ОС, які спеціально створені для прискорення Windows. Але бувають випадки, коли саме ці настройки сприяють хосту Svchost.exe до 100 відсотків вантажити ЦПУ.

Відновлюємо нормальну роботу процесора за допомогою антивірусу

Якщо вищеописані способи не допомогли, то скоріше за все ваша Windows 7 заражена вірусом. Звичайно зараження вірусом відбувається ззовні. Тобто через інтернет або через зовнішній накопичувач даних. Якщо у вас стоїть хороший антивірус, то скоріше за все вірус не пройде. Але бувають випадки, коли антивіруси не бачать нові версії вірусів і пропускають їх. Якщо ваш комп'ютер заражений, то процес хост Svchost.exe буде вантажити процесор до 100 відсотків, а також в імені користувача ви побачите не системні імена «LOCAL» і «NETWORK SERVICE», а зовсім інше ім'я.

Щоб позбутися від вірусу в системі, потрібно запустити повну перевірку комп'ютера в Windows 7 на пошук шкідливих програм. Нижче ми розглянемо приклад запуску повної перевірки комп'ютера за допомогою антивірусу Comodo Internet Security. Також перед запуском будь-якого антивіруса для перевірки ОС поновіть його антивірусну базу. Рухаємося далі і запустимо антивірус Comodo Internet Security.

У головному вікні антивіруса перейдемо до нижньої вкладці «Сканування», після чого відкриється меню, в якому можна вибрати варіанти сканування.

У нашому випадку потрібно вибрати пункт «Повне сканування». Цей варіант просканує повністю вінчестер, виявить шкідливу програму і знешкодить її. Нижче показано вікно сканування Comodo Internet Security.

В інших антивірусних програмах принцип запуску повної перевірки ПК максимально схожий з розглянутим. Тому якщо у вас проблема з хост-процесом Svchost.exe, то сміливо запускайте повну перевірку ПК.

Для цього прикладу ми неспроста вибрали антивірус Comodo Internet Security. У цьому антивірусі є вбудований модуль під назвою KillSwitch (в даний час цей модуль входить до складу безкоштовного набору утиліт COMODO Cleaning Essentials, скачати який можна тут ).

Цей модуль являє собою диспетчер задач, який володіє розширеним функціоналом. Наприклад, KillSwitch може зупинити дерево процесів і повернути назад зроблені зміни після цього.

Також особливістю KillSwitch є перевірка запущених процесів на довіру. Тобто, якщо процес недовірених, KillSwitch знайде його і вкаже це в третій колонці «Оцінка». Ця особливість модуля KillSwitch допоможе швидше визначити проблему, пов'язану з Svchost.exe і завантаженням процесора.

Ще варто згадати, коли вірус заражає сам антивірус або надійно маскується від нього, внаслідок чого його не бачить встановлений антивірус. У цій ситуації на допомогу користувачу прийде завантажувальний диск Dr.Web LiveDisk. Цей диск являє собою портативну операційну систему, засновану на Linux, яка вантажиться з нього. Після завантаження з цього диска користувач зможе запустити перевірку ПК прямо із завантаженою операційної системи.

Після завантаження з цього диска користувач зможе запустити перевірку ПК прямо із завантаженою операційної системи

Така перевірка повинна знайти і знешкодити віруси, які змушують Svchost.exe вантажити процесорні ядра. Найбільш відомими вірусами, які вантажать процесор за допомогою Svchost.exe, є:

 • «Virus.Win32.Hidrag.d» - являє собою вірус, написаний на C ++. Потрапивши в систему, він здійснює підміну Svchost.exe. Після цього він шукає файли з розширенням «* exe» і заражає їх. Вірус є нешкідливим, він не шкодить системі і не краде інформацію. Але постійне зараження файлів з розширенням «* exe» сильно вантажить процесор.
 • «Net-Worm.Win32.Welchia.a» - цей вірус являє собою інтернет-черв'як, який навантажує процесор шляхом інтернет атак.
 • «Trojan-Clicker.Win32.Delf.cn» - примітивний троян, який реєструє в системі новий процес Svchost.exe для відкриття певної сторінки в браузері, тим самим навантажуючи систему.
 • «Trojan.Carberp» - небезпечний троян, який також маскується під Svchost.exe. Основним призначенням цього вірусу є пошук і крадіжка інформації великих торгових мереж.

Сильна завантаження процесора через Windows Update

На комп'ютерах з операційною системою Windows 7 часто спостерігається ситуація, коли процес Svchost.exe вантажить процесор і пам'ять через центру оновлень. Щоб перевірити, що саме центр оновлень вантажить пам'ять і процесор, потрібно зайти в «Диспетчер завдань» і за допомогою Svchost.exe перейти до служб, якими в даний момент він керує. Приклад такого переходу показаний на зображенні нижче.

Після такого переходу має відкритися вікно зі службами, де буде виділена служба «wuauserv».

Саме ця служба відповідає за скачування і установку оновлень на сімку. Виправити цю проблему досить просто.

У вікні служб диспетчера задач можна повністю зупинити «wuauserv» або в панелі управління відключити перевірку оновлень.

У вікні служб диспетчера задач можна повністю зупинити «wuauserv» або в панелі управління відключити перевірку оновлень

Але відключення служби «wuauserv» негарний вихід з цієї ситуації.

При відключенні цієї служби порушується безпека ОС в цілому, так як установка оновлень через центр оновлень буде відключена.

Вирішити це завдання можна установкою оновлень вручну. Щоб не завантажувати десятки оновлень з сайту www.microsoft.com і потім довго їх встановлювати, найкраще скористатися набором оновлень UpdatePack7R2. Розробником цього набору є «simplix», який також відомий під цим ніком і є модератором на форумі www.oszone.net. Завантажити цей набір можна на сайті http://update7.simplix.info . В даний момент на сайті викладена остання версія під номером 17.12.15. Після завантаження набору можна приступати до установки оновлень. Для цього запустимо інсталятор.

Для цього запустимо інсталятор

У вікні натиснемо кнопку Встановити. Після цього почнеться процес установки оновлень.

Після цього почнеться процес установки оновлень

Цей процес може зайняти досить багато часу і залежить від кількості вже встановлених оновлень. Оновлювати таким оффлайновим способом Windows 7 можна постійно, так як автор проекту постійно випускає нові набори. Також після завершення інсталяції ви можете заново запустити центр оновлень. Цього разу проблема із завантаженням пам'яті і процесора повинна зникнути, так як в цих оновленнях міститься виправлення.

Інші способи вирішення проблеми із завантаженням процесора через Svchost.exe

У цьому розділі ми опишемо способи, які в деяких випадках допомагають вирішити проблему з Svchost.exe, а також збільшують загальну продуктивність і стабільність системи. Нижче наведено список з докладним описом кожного із способів:

 • Дуже часто допомагає вирішити проблему процесу Svchost.exe, навіть коли він заражений вірусом, звичайний відкат ОС за допомогою точки відновлення. Але цим способом можна скористатися лише в тому випадку, якщо захист системи включена.
 • При тривалому використанні різних встановлених програм операційна система Windows 7 накопичує на жорсткому диску дуже багато сміття. Під сміттям маються на увазі тимчасові файли, що створюються при використанні різних утиліт. Наприклад, файли історії браузера. У цьому випадку на допомогу прийдуть спеціальні утиліти для очищення ОС. Найбільш популярною серед них є програма CCleaner.
 • Також радимо провести дефрагментацію, яка може підвищити загальну продуктивність системи. Дефрагментація хоч і не вирішить проблему з процесом Svchost.exe, але значно прискорить його, тим самим послабивши навантаження на процесор. Одним з кращих дефрагментаторів є утиліта Defraggler, яка крім своєї основної функції ще вміє дефрагментировать системні файли.
 • Очищення реєстру також допомагає вирішити нашу задачу. Для очищення реєстру, як і в способі вище, підійде утиліта CCleaner, яка швидко видалить старі ключі реєстру, що заважають правильно працювати Svchost.exe.
 • Також для всіх запущених процесів, включаючи Svchost.exe, важливим фактором є справна оперативна пам'ять. При несправній пам'яті система і запущені процеси можуть вести себе нестабільно. Виходом з цієї ситуації буде заміна оперативної пам'яті на справну пам'ять. Перевірити пам'ять на справність можна за допомогою вбудованого засобу діагностики в Windows 7.

висновок

У цьому матеріалі ми досить широко розглянули проблему, пов'язану з сильною завантаженням процесора через процес Svchost.exe. Виходячи з цього, наші читачі напевно зможуть вирішити цю проблему і забезпечити нормальну роботу комп'ютера.

Відео по темі

гарна реклама