SVCHOST.EXE вантажить процесор? Вірус? Як виправити?

  1. 1. Що це за процес?
  2. 2. Чому svchost може вантажити процесор?
  3. 3. Віруси, що маскуються під svchost.exe?

Напевно, багато хто з користувачів чули про такий процес, як SVCHOST Напевно, багато хто з користувачів чули про такий процес, як SVCHOST.EXE. Тим більше в один час була ціла епопея вірусів зі схожими іменами. У цій статті спробуємо розібратися, які процеси є системними і не становлять небезпеки, а від яких потрібно позбутися. Так само розглянемо, що можна зробити, якщо цей процес вантажить систему або виявився вірусом.

1. Що це за процес?

Svchost.exe - це важливий системний процес Windows, який використовується різними службами. Не дивно, що якщо відкрити диспетчер задач (одночасно на Ctrl + Alt + Del) - то ви можете побачити не один, а відразу кілька відкритих процесів з таким ім'ям. До речі, через це ефекту, багато вірус-письменники і маскують свої творіння під цей системний процес, тому що відрізнити фальшивку від реального системного процесу - не так просто (про це - див. пункт 3 цієї статті).

пункт 3 цієї статті)

Кілька запущених процесів svchost.

2. Чому svchost може вантажити процесор?

Насправді причин може бути багато. Найчастіше це трапляється через те, що включено автоматичне оновлення ОС Windows або svchost - виявляється вірусом, або заражений ім.

Для початку відключимо службу автоматичного оновлення. Для цього відкрийте панель управління, відкрийте розділ система і безпеку.

Для цього відкрийте панель управління, відкрийте розділ система і безпеку

У цьому розділі виберіть пункт адміністрування.

У цьому розділі виберіть пункт адміністрування

Перед вами відкриється вікно провідника з посиланнями. Вам потрібно перейти за посиланням служби.

Вам потрібно перейти за посиланням служби

У службах знаходимо «центр оновлення Windows" - відкриваємо його і відключаємо цю службу. Так само слід поміняти тип запуску, з автоматичного на ручний. Після цього всі зберігаємо і перезавантажуємо ПК.

Після цього всі зберігаємо і перезавантажуємо ПК

Важливо! Якщо після перезавантаження ПК, svchos.exe все ще вантажить процесор, спробуйте дізнатися служби, які використовуються цим процесом і відключити їх (подібно відключення центру оновлення, див. Вище). Для цього клацніть правою кнопкою мишки по процесу в диспетчері завдань і виберіть пункт перейти до служб. Далі ви побачите служби, які використовують даний процес. Ці служби можна частково відключити без шкоди для працездатності ОС Windows. Відключати потрібно по 1 службі і дивитися за працездатністю Windows.

Відключати потрібно по 1 службі і дивитися за працездатністю Windows

Ще одним способом позбутися від гальм через цього процесу - це спробувати відновити систему . Досить скористатися навіть стандартними засобами самої ОС, особливо якщо вантажити процесор svchost став зовсім недавно, після яких-небудь змін або установки софта на ПК.

3. Віруси, що маскуються під svchost.exe?

Знизити продуктивність комп'ютера цілком можуть і віруси, що ховаються під маскою системного процесу svchost.exe.

По-перше, зверніть увагу на ім'я процесу. Можливо в ньому змінена 1-2 літери: немає однієї літери, замість букви цифра, і т.п. Якщо це так, то з великою часткою ймовірності, що це вірус. Кращі антивіруси 2013 року були представлені в цій статті.

По-друге, зверніть увагу в диспетчері завдань на вкладку користувача, який запустив процес. Svchost зазвичай запущений завжди від: system, local service або network service. Якщо там щось інше - привід задуматися і перевірити все ретельно антивірусною програмою.

По-третє, віруси часто вбудовуються в сам системний процес, модифікуючи його. При цьому можуть спостерігатися часті збої і перезавантаження ПК.

У всіх випадках на підозри вірусів, рекомендується завантажитися в безпечному режимі (при завантаження ПК натисніть на F8 - і виберіть потрібний варіант) і перевірити комп'ютер «незалежним» антивірусом. Наприклад, за допомогою CureIT .

Далі оновіть саму ОС Windows, встановити всі найважливіші критичні оновлення. Не зайвим буде оновити антивірусні бази (якщо вони давно не оновлювалися), а потім перевірити повністю комп'ютер на підозрілі файли.

У найважчих випадках, щоб не витрачати час на пошук проблем (а часу може піти багато), легше по-новому перевстановити систему Windows . Особливо це стосується ігрових комп'ютерів, на яких немає якихось баз даних, специфічних програм тощо.

1. Що це за процес?
2. Чому svchost може вантажити процесор?
Exe?
1. Що це за процес?
2. Чому svchost може вантажити процесор?
Exe?