Швидке видалення вірусів утилітою AVZ

Комп'ютерний вірус - це завжди неприємно

Комп'ютерний вірус - це завжди неприємно. Удвічі неприємно і образливо, якщо вірус вже з'явився у вашому комп'ютері, обійшовши встановлене антивірусне програмне забезпечення. Це факт - немає універсального антивірусу, і кожен з них, яким би добрим не був, не розрахований на пошуки і знешкодження всіх шкідливих файлів. І якщо ця програма не «побачила» вірус «з льоту», велика ймовірність, що і при повному скануванні комп'ютера вона його не виявить і, як наслідок, не видалить.

У такому випадку нам на допомогу приходить антивірусна утиліта AVZ, яка може діяти на комп'ютері одночасно з вашим звичайним антивірусом і не конфліктувати з ним. А ще ця утиліта не вимагає установки, що вкрай приваблює недосвідчених користувачів ПК, зате дуже ефективна і допомагає навіть в самих запущених випадках. І вже тим більше AVZ знадобиться вам в тому випадку, якщо на комп'ютері поки що немає іншого антивірусного програмного забезпечення або в разі неактуальних сигнатур.

Запустити утиліту AVZ вкрай легко і швидко. Спочатку потрібно завантажити її на свій комп'ютер. Зробити це можна посиланням в кінці статті. «Прибуде» вона у вигляді архіву, який можна розпакувати в будь-яке місце на вашій машині. Після розпакування запускаємо файл avz.exe. У діалоговому вікні слід вибрати в меню «Файл» пункт «Оновлення баз» і натиснути «Пуск». Через деякий час стане активною кнопка «Закрити». Натискаємо її, програма оновила антивірусні бази і готова до роботи.

Вибираємо вкладку «Область пошуку». Тут перераховані всі локальні і знімні диски на вашому комп'ютері. При першій перевірці доцільно перевіряти всі їх, виділивши галочками, згодом ви можете перевірити тільки те, що вважаєте за потрібне. Навпаки знаходиться вкладка «Методика лікування». Пункт «Виконувати лікування» повинен бути відзначений галочкою. Нижче перераховані всі можливі типи комп'ютерних вірусів і шкідливих програм, які можуть проникнути в ваш комп'ютер. Для всіх з них потрібно встановити варіант «видаляти», крім типу «hakc tool» - тут потрібно вибрати «лікувати». Чому? Та тому що на вашій машині можуть знаходитися зламані «з кращих спонукань», якщо можна так сказати, програми, а також їх неліцензійні версії. Прикро буде залишитися без програмного забезпечення, якщо утиліта AVZ видалить якийсь його компонент. Всі інші пункти на цій сторінці налаштувань програми також повинні бути відзначені галочками.

Всі інші пункти на цій сторінці налаштувань програми також повинні бути відзначені галочками

Наступний крок в налаштуванні програми - вибір варіанту перевірки: швидкий, довгий, дуже довгий. Залежно від обраного часу перевірки буде змінюватися і її ретельність, майте це на увазі. Для самої ретельної перевірки в настройках варіанту «дуже довгий» слід встановити можливість перевірки всіх файлів на комп'ютері, навіть тих, що зберігаються в архівах великого обсягу. Для цього на вкладці «Типи файлів» слід зняти галочку навпроти слів «Не перевіряти архіви більш 10MB».

Для цього на вкладці «Типи файлів» слід зняти галочку навпроти слів «Не перевіряти архіви більш 10MB»

Задаємо параметри пошуку на однойменній вкладці. Для того, щоб перевірка була максимально ефективною, слід включити «Розширений пошук» і виставити максимальний рівень «евристичний аналіз». Трохи нижче розташовані ще декількох таких засобів, їх все потрібно відзначити галочками.

Трохи нижче розташовані ще декількох таких засобів, їх все потрібно відзначити галочками

Останній крок - установка драйвера розширеного моніторингу всіх процесів, що відбуваються на комп'ютері. Однойменний пункт меню знаходиться у вкладці «AVZGuard». Там же потрібно «включити» AVZGuard і AVZPM, а потім можна натискати «Пуск» і чекати закінчення перевірки.

Особливість антивірусної утиліти AVZ в тому, що під час своєї роботи вона повністю «заволодіє» вашою машиною - ви не зможете працювати з документами, грати в ігри, переглядати вміст системного диска. Програма просто блокує практично всі дії комп'ютера для того, щоб, образно кажучи, всі файли «перебували на своєму місці», щоб сканер послідовно переглянув їх все, один за іншим.

Отже, перевірка закінчена. Що далі? Вам слід в меню «AVZPM» вибрати пункт «Видалити і вивантажити драйвер розширеного моніторингу процесів», а потім вийти з програми за допомогою кнопки «Вихід» у вкладці «Файл» і обов'язково перезавантажити комп'ютер. Іноді відразу після перезавантаження на екрані може виникнути напис про знайдений невідомому обладнанні - просто ігноруйте це повідомлення.

Чекаю ваших коментарів і питань по цій чудовій утиліті.

Якщо Вам сподобалася стаття, то поділіться нею з іншими користувачами мережі інтернет.

Завантажити утиліту необхідно з сайту виробника - за посиланням

Дивіться також:

Вам сподобався матеріал?
Поделітeсь:Повернутися в початок статті Швидке видалення вірусів утилітою AVZ

Чому?
Що далі?