Світлодіодний LED підсвічування light box.

Світлодіодне підсвічування лайтбоксу системи чотири в компанії f-design виглядає приблизно так

Світлодіодне підсвічування лайтбоксу системи чотири в компанії f-design виглядає приблизно так

Світлодіодна стрічка зазвичай наклеюється безпосередньо на задню стінку лайтбоксу, яка одночасно виступає і радіатором - охолоджувачем для самої стрічки, при цьому світлодіодна стрічка зазвичай клеїться паралельно довгій стороні лайтбоксу і соеденяет електрично посередині світлового короба. Кут LED кристала зазвичай 120 градусів, відповідно світлодіодне підсвічування середніх стрічок повністю світить на акрил і тільки крайні стрічки не повністю віддають своє світло безпосередньо акрилу. Залежність потужності світла від кута у кристалів нелінійна тому вчинити так як з денними лампами буде некоректно, але похибка обчислень і отримана точність нас влаштує, тому парканом.

Залежність потужності світла від кута у кристалів нелінійна тому вчинити так як з денними лампами буде некоректно, але похибка обчислень і отримана точність нас влаштує, тому парканом

Другі від краю стрічки перераховувати не будемо, різниця кута маленька, крайні стрічки втрачають кут в 40 градусів по світловому потоку в загальній масі це 2 стрічки тобто 150 smd діодів, в процентному відношенні вони втрачають з урахуванням відображення 70% від бічної стінки 10% потоку а в перерахунку на загальну кількість діодів 600 штук це втрата всього 2,5% світлового потоку. Для прорахунку нам необхідно знати кількість люменів яке віддає один кристал 3528. Виробники smd кристала 3528 швидко зорієнтувалися в ситуації і для світлодіодів внутрішнього підсвічування в якості параметра замість кд тепер пишуть люмени, з урахуванням кута в межах техпаспорта кристала. Технічно це не точна інформація, але якщо врахувати той факт що світлодіодне підсвічування в більшості випадків в межах кута 120 градусів, і за замовчуванням світлодіодна стрічка клеїться особою до освітлюваної поверхні, можна при прорахунку користуватися такою спрощеною характеристикою smd кристала. У нашому випадку smd кристал 3528 приблизно випромінює 7 лм.

F1 = 7лм а з урахуванням коефіцієнта відбиття від поверхонь F = F1X 450 + FI X 150 X (80/120) + F1X 150 Х (40/120) X 0.7 = 4095

У зразковому перерахунку світлодіодне підсвічування на кристалі 3528 еквівалентна 4095 люменам в порівнянні з отриманим нами раніше результатом на денних лампах з урахуванням відображення 4017 люменів. Тобто можна зробити висновок що світлодіодне підсвічування lightbox в тому конструктивному виконанні яке ми розглядали абсолютно еквівалентна внутрішньому підсвічуванні денними лампами, а світлодіодна стрічка на smd кристалі 3528 замінює денні лампи з зразкового співвідношення 36W денна лампа - 300 кристалів 3528 або 5 погонних метрів стрічки 60 кристалів на метр. У розрахунку на споживану потужність світлодіодне підсвічування виграє практично в два рази - 48 ват до 90 або 95 ватам.

Потрібно врахувати той факт що практично весь світловий потік від LED безпосередньо спрямований на підсвічування і відстань між точковими елементами, яке має світлодіодне підсвічування в поєднанні з кутом розсіювання забезпечують повністю рівномірну внутрішнє підсвічування lightbox і світлодіодне підсвічування практично не залежить від прямого відбиття світла від задньої стінки, навпаки, у виконанні ж денних ламп, при зменшенні коефіцієнта відображення задньої стінки, яскравість внутрішнього підсвічування може істотно змінитися.

Ми розглянули як світлодіодне підсвічування лайтбоксу співвідноситься з підсвічуванням lightbox денними лампами, в зовнішній рекламі є і інші елементи де світлодіодне підсвічування може бути з успіхом застосована, і ми розглянемо і ці варіанти в порівнянні з іншими джерелами внутрішнього підсвічування.