Табачник визнав провал болонської системи в українських вузах

Табачник почав критикувати Болонську систему в Україні / Фото: Григорій Салай

Табачник визнав провал болонської системи в українських вузах https://cdn.segodnya.ua/img/article/4358/14_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/4358/14_tn.jpg 2013-05- 14T17: 59: 40 + 03: 00 Політика Міністр вважає, що вже не потрібно "причісувати всіх під одну гребінку"

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник вважає, що в Україні Болонська система освіти була введена невдало, пише Zn.ua .

"Нами невдало на початковому етапі була скопійована Болонська система, коли ми намагалися виставити всі орієнтири не тільки на мінімально необхідну планку, але і на найвищу", - сказав Табачник.

На думку міністра, через це наукове середовище країни могла втратити фахівців, зокрема, в математиці і астрофізиці.

"Уже потім через кілька років імплементації болонського досвіду стало зрозуміло, що не треба всіх чесати під одну гребінку. Варто виставити тільки найнижчу планку", - додав він.

Нагадаємо, Україна приєдналася до Болонського процесу в Бергені в травні 2005 року.

Через сім років експерти відзначали, що це не вирішило проблеми вітчизняної освіти, і навіть навпаки. так, директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук, коментуючи підсумки 2012 року в освіті, заявив, що система вищої освіти України зазнала "болонське поразку".

"Участь нашої держави в Болонському процесі, про який так багато говорили, оцінена" двійкою "за п'ятибальною шкалою", - підкреслив він.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку