Тариф "Безпрограшний": Vodafone підвищує вартість послуг для жителів "ЛДНР", оскільки альтернативи у тих немає

  1. Новини по темі
  2. Новини по темі
  3. Новини по темі

Фото з відкритих джерел

Невдоволення громадян вилилося в безліч звернень в компанію Vodafone, купу гнівних коментарів і навіть реєстрацію електронної петиції до президента Петру Порошенко з приводу законності діяльності компанії, яку за 6 днів підтримали близько 700 осіб

Кінець 2017 роки для жителів невизнаних "народних" республік Донбасу затьмарився рішенням компанії Vodafone про переведення їх на єдиний тариф "Смартфон Стандартний", який передбачає щоденну абонентську плату в розмірі 3 грн.

Натомість клієнт отримує безлімітні дзвінки всередині мережі, 50 Мб щоденного інтернет-трафіку, дзвінки на інші мережі по Україні - 1,5 грн за хвилину, відсилання SMS-MMS на всі мобільні мережі України - 1 грн. Таким чином, мінімальна сума, яку мешканці непідконтрольною Україні території Донбасу повинні будуть витрачати на зв'язок, дорівнює 90 грн, або приблизно 185 російських рублів за курсом НБУ.

Мобільний оператор пояснює, що введення нового тарифу відбувається через складнощі компанії, зокрема, вона "не має можливості обслуговувати і ремонтувати обладнання, яке знаходиться на неконтрольованих Україною територіях Донецької та Луганської областей і виходить з ладу. Мережа працює вкрай нестабільно. У зв'язку з цим ми не можемо гарантувати повноцінну роботу мережі і надання послуг в повному обсязі ".

Начальник зі зв'язків з громадськістю Vodafone Вікторія Рубан в коментарі ЗМІ пояснила, що вже більше третини базових станцій на непідконтрольною території вийшли з ладу.

Новини по темі

Новини по темі

Дійсно, багато жителів "народних" республік на власному досвіді вже встигли переконатися, що мережа Vodafone працює вкрай нестабільно, особливо останнім часом, коли неможливість додзвонитися в одному місті з одного району в інший стала не рідкісним явищем. В останньому випадку на допомогу жителям приходять дві альтернативи: стаціонарний телефонний зв'язок і "республіканський" мобільний оператор "Фенікс".

"Комтел" - так в самопроголошеній "ДНР" називають компанію, організовану на базі "націоналізованих" регіональних філій "Укртелекому".

При тарифі в 300 російських рублів в місяць, або приблизно 145 грн, абонент отримує телефонний зв'язок в межах "республіки", інтернет, втім, вельми посередньої якості, який має схильність пропадати "всього" пару раз за вечір, а також можливість здійснення міжнародних дзвінків . Правда, цінність останнього також вельми посередня, так як абонентів вже під час переукладання договорів з "Комтел" відразу попереджали, що дзвонити в Україну не можна, тому ті, хто мають таку можливість, вважають за краще спілкуватися з закордоном за допомогою WhatsApp і Skype.

Ближчим конкурентом і альтернативою Vodafone є мобільний оператор самопроголошеної ДНР "Фенікс", створений на базі "Київстару". Згідно з даними "прес-служби міністерства зв'язку ДНР", на кінець 2017 року його послугами користувалися 624818 чоловік, причому тільки за 2017-й були реалізовані 336 тис. Стартових пакетів.

Подібної популярності сприяють два фактори:

1) проблеми з якістю зв'язку від оператора Vodafone;

2) дешевизна послуг зв'язку.

"Феніксу" вдалося створити досить якісне покриття на території самопроголошеної "ДНР", так що в цьому сегменті йому вдалося замінити Vodafone при здійсненні дзвінків "всередині республіки", ставши свого роду "МТС-замінником". В результаті багато жителів Донбасу, втомлені від перманентних проблем з мобільним зв'язком українських операторів, обзавелися стартовими картами "Фенікса", використовуючи його при дзвінках "по республіці".

Новини по темі

Новини по темі

Іншим безперечним плюсом є його дешевизна: вартість стартового пакету, який продається зазвичай в відділеннях пошти, становить 200 російських рублів (99 грн), щомісячний абонентський платіж становить 50 руб., Або 24 грн. "Держслужбовці ДНР", що стали першими клієнтами "Фенікса", отримали його і зовсім по 50 руб. за сім-карту.

До складу абонентської плати входять безлімітні дзвінки в мережі "Фенікса" і "Лугакома" самопроголошеної "ЛНР", що має таку ж абонентську плату в 50 руб. щомісяця, 300 SMS-MMS, дзвінки на міські номери на "території ЛДНР" - 1,50 руб. за хвилину (0,7 грн).

Правда, дешевизна стосується тільки місцевого зв'язку, дзвінки в Російську Федерацію абонентам "Фенікса" обійдуться в 5 російських рублів (2,4 грн) за хвилину, в той час як Vodafone може запропонувати своїм клієнтам від 1 грн за хвилину, проте тільки для тарифів Vodafone Unlim 3G, іншим вони обійдуться в 3 грн.

Втім, можна скористатися послугою спеціального тарифу для дзвінків за кордон, але в обмін за 0,50 грн за хвилину на дзвінок по телефону МТС-Росія доведеться віддати 2 грн за з'єднання.

Але головним мінусом донецького "Фенікса" або луганського "Лугакома" є повне технічне відсутність можливості здійснювати дзвінки в Україну рідним, близьким, друзям або діловим знайомим. У цій ситуації хочеш не хочеш, а доводиться обзаводитися іншим оператором, і тут поза конкуренцією був безсумнівно Vodafone. Навіть власники стартових пакетів "Фенікса" носили в кишені телефон з сім-картою українського мобільного оператора Vodafone.

У 2015 році на базі "Київстару" виник "Фенікс", в 2016 році на непідконтрольною частині Луганської області припинив роботу мобільний оператор lifecell, з 22 лютого 2017 року останній перестав працювати на непідконтрольною частини Донецької області, після того як робота обладнання підприємства, який працював в автономному режимі, була заблокована.

Новини по темі

Новини по темі

Ось і виходить, що з відходом з самопроголошених "народних республік" інших операторів і технічною неможливістю "республіканських" операторів "Фенікс" і "ЛугаКий" здійснювати дзвінки між Україною і "ЛДНР" Vodafone перетворився в монополіста. А наступним кроком в подібних ситуаціях, як правило, стає зростання цін.

Невдоволення громадян вилилося в безліч звернень в компанію Vodafone, купу гнівних коментарів і навіть реєстрацію електронної петиції до президента Петру Порошенко з приводу законності діяльності компанії, яку за 6 днів підтримали близько 700 осіб.

Але альтернативи в здійсненні мобільного зв'язку між Україною і непідконтрольною частиною Донбасу просто немає, так що тариф від Vodafone "Смартфон Стандартний" з повною підставою можна назвати також "Тариф Безпрограшний", адже вибору у тих, хто не бажає втрачати зв'язок з Україною, просто немає : їм доведеться платити за "розкіш" спілкування з Батьківщиною більше, ніж раніше.

Микита Синицин

Редакція може не поділяти думку автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", щоб ознайомитись з публікацій і пишіть на blog @ 112.ua .