Тариф від МТС може залишити вас без зв'язку

"Ах, я чим винен?" - "Мовчи! Втомився я слухати.
Дозвілля мені розбирати провини твої, щеня!
Ти винен вже тим, що хочеться мені їсти ".

І. А. Крилов

Саме цитатою з байки І. А. Крилова "Вовк і ягня" мені хочеться почати дане оповідання. Ми вже давно звикли до того, що оператори мобільного зв'язку так складають свої тарифи, що чорт ногу зломить. Втім, як виявилося, іноді навіть детальне вивчення тарифів не гарантує вам того, що ви отримаєте те, за що платите. Вибравши не найдешевший пакет мобільного Інтернету, ви можете і зовсім виявитися відключеним від Мережі. Втім, давайте про все по порядку. Отже, МТС ...

Отже, МТС

Зараз літо! Прекрасний час для заміського відпочинку, пікніків, дачі і походів. Практично всі оператори нашої країни поспішають нам надати свої тарифи для мобільного Інтернету за межею міста. Винятком не стала і компанія МТС. На цілому ряді тарифних планів можуть запропонувати підключити опцію Інтернет-Mini / Maxi / Super / VIP, яка покликана вам допомогти нічим не обмежувати свою активність в Мережі. Суть опції дуже проста - ви вибирає обсяг місячного трафіку, який припускаєте витратити, і сплативши послугу, насолоджуєтеся високошвидкісним (не скрізь, зрозуміло) доступом в Інтернет. Спеціально під дачний сезон МТС вирішила надати на опції Інтернет-Maxi - «Безліміт по Московській області». Якраз те, що нам потрібно. Чи ні?

Чи ні

Звучить надто добре, щоб бути правдою? Без сумніву. Особливо з огляду на сформовану репутацію компанії МТС ( приклад раз , приклад два ). Тому натискаємо на посилання про Безліміт в області і уважно вчитуємось в текст, щоб знайти де ж підступ.

Тому натискаємо на посилання про Безліміт в області і уважно вчитуємось в текст, щоб знайти де ж підступ

Начебто все чесно. Якщо я перебуваю в області, то мої 6 ГБ, включені в опцію, залишаються в цілості й схоронності. Однак, навчені гірким досвідом, відкриваємо сторінку з повними умовами даної послуги, щоб уже напевно переконатися, що все пройде без сюрпризів. Переглянути повну інформацію можна по. Якщо уважно прочитати все, що там написано, то ми побачимо незначну (на перший погляд) рядок: При перевищенні місячної квоти трафіку доступ в Інтернет припиняється. І хоча ми вже встигли звикнути до того, що після досягнення квоти нам просто зрізають швидкість - я б не став лаяти МТС за повне відключення Інтернету після досягнення верхньої межі по трафіку. Зрештою, це їхнє законне право. Правда, дістатися до цієї інформації не так-то й просто, що не робить їм честі, але у випадку з МТС ми вже давно звикли.

Отже, ретельно все вивчивши і прочитавши, що ми маємо? Опція Інтернет-Maxi з абонентською платою 600 рублів на місяць і включеними 6 ГБ трафіку. При знаходженні в області (за межами МКАД) цитата: обсяг трафіку не обмежений. Абсолютно безлімітний Інтернет по всій Московської області. Тримаємо в голові, що при перевищенні 6 ГБ в місяць нас повністю відключать від Мережі, і підключаємо дану послугу ...

У себе в твіттері () я поділився зі своїми численними передплатниками про даної опції і щиро похвалив МТС за прекрасну можливість проводити більше часу з сім'єю на дачі і при цьому продовжувати працювати, не обмежуючи себе в доступі в Інтернет. Тоді багато хто не повірив, що МТС може зробити такий чудовий подарунок всім абонентам і чекали підступу. Інші ж, за моєю порадою, підключили собі точно таку ж опцію. Скажу чесно, мені теж вірилося насилу. І по приїзду в Москву я вирішив уточнити: чи була тарифікація трафіку за той час, поки я знаходився за містом.

І по приїзду в Москву я вирішив уточнити: чи була тарифікація трафіку за той час, поки я знаходився за містом

Приїхавши додому, я зателефонував у службу підтримки компанії МТС і поцікавився: чому за допомогою запиту, описаного в повній інформації по тарифу, я не можу подивитися кількість залишилися у мене мегабайт (приходила смс-ка, що мовляв доступ в Інтернет у вас не обмежений) . Ще раз привожу на повний опис тарифу, а заодно і скріншот, де вказано, що залишок мегабайт подивитися можна.

Ще раз привожу на повний опис тарифу, а заодно і скріншот, де вказано, що залишок мегабайт подивитися можна

Мила дівчина зі служби підтримки сказала, що на даній опції така послуга не надається, і дізнатися про залишок невикористаних мегабайт я можу тільки зателефонувавши їм по телефону. Тоді я попросив надати мені таку інформацію, і після недовгого очікування репутація компанії МТС підтвердилася в повному обсязі. За її словами, я встиг витратити трохи більше 4 ГБ (гігабайт) мобільного трафіку. На той час в межах міста я перебував максимум годину і весь цей час провів за кермом автомобіля.
Далі все пішло як звичайно. Я попросив уточнити чому так сталося, адже трафік не повинен був рахуватися в області? Дівчина цю інформацію підтвердила (до речі, підключав я цю послугу теж за допомогою дзвінка в МТС і докладно розпитував про всі тонкощі тарифу). На моє запитання, чому ж тоді він все-таки вважався, фахівець МТС сказала, що оформила заявку в технічний відділ і мені необхідно почекати 3-5 робочих днів, щоб вони змогли розібратися в даній ситуації. І ось сьогодні настав п'ятий день.

Цього разу мене не стали футболити, а побачивши, що термін моєї заявки закінчується сьогодні, просто перевели на технічний відділ (чому це не можна було зробити в момент першого звернення - загадка). Там, після нетривалого очікування і консультації з кимось ще (я слухав музику), мені сказали наступне: тарифікація трафіку йде незалежно від того, де ви знаходитесь. У Москві або області. Коли ваші 6 ГБ закінчаться, у вас буде повністю заблокований доступ в Інтернет, але якщо ви знову поїдете в область, то він знову буде працювати до повернення в Москву.

Ось так ось. Якщо ви в перші кілька днів відпочинку витратили всю квоту (перебуваючи в Московській області, де вона взагалі рахуватися не повинна), то будете сидіти без Інтернету повернувшись в місто. Зовсім. Для чого потрібно було вводити в оману своїх абонентів, думаю, нікому пояснювати не варто - все досить прозоро. Адже якби вони написали прямо, що опція включає в себе 6 ГБ трафіку, по закінченню якого доступ заблоковано (не обмежений, а саме заблокований) в Москві, але буде працювати в області, мисливців знайшлося б вкрай мало. А так, як би уважно ви не читали умови тарифу, ви все одно опинитеся в пастці. І не знаючи, який саме питання задати фахівця при підключенні даної опції, вам про це ніхто і ніколи не скаже. Я насилу можу уявити ситуацію, коли б ця опція виявилася корисною жителю мегаполісу. Хіба що тільки в разі, коли ви весь місяць живете на дачі? Але в цьому випадку тариф можна було б описати всього двома словами і не вводити абонентів в оману. Але ми напевно здогадуємося, для чого це було зроблено.

Компанія МТС в черговий раз показує себе не з кращого боку по відношенню до своїх абонентів. На жаль, я не можу висловити на сторінках AppleInsider.ru всю ту гаму почуттів, яку відчуваєш при роботі з компанією МТС, але дуже сподіваюся, що дана публікація з одного боку, допоможе вам не промахнутися з вибором опцій, а з іншого боку зайвий раз нагадає всім нам як будується великий бізнес в нашій країні.

PS Чому цей пост з'явився на сторінках AppleInsider.ru? Та тому, що дана опція провокує всіх активних користувачів Інтернету (серед яких величезна частина пристроїв від Apple ) Оплатити безлімітний Інтернет у себе на дачі, хоча насправді, як ви тільки що переконалися, це далеко не так.

Та тому, що дана опція провокує всіх активних користувачів Інтернету (серед яких величезна частина пристроїв від   Apple   ) Оплатити безлімітний Інтернет у себе на дачі, хоча насправді, як ви тільки що переконалися, це далеко не так

Ах, я чим винен?
Чи ні?
Звучить надто добре, щоб бути правдою?
Отже, ретельно все вивчивши і прочитавши, що ми маємо?
Я попросив уточнити чому так сталося, адже трафік не повинен був рахуватися в області?
Хіба що тільки в разі, коли ви весь місяць живете на дачі?
Ru?