Текстові редактори в Joomla

  1. Текстовий редактор TinyMCE
  2. Текстовий редактор CodeMirror
  3. Текстовий редактор JCE

Більшу частину роботи з CMS Joomla займає робота з текстом. І щоб ця робота була більш комфортною, добре б підібрати собі інструмент за смаком. У цій статті ми познайомимося з текстовими редакторами, які найбільш часто використовуються в Joomla. Це TinyMCE, Code Mirror і JCE. Перші два включені в стандартну збірку Joomla, а редактор JCE є розширенням сторонніх розробників. Всі три текстові редактори безкоштовні і забезпечують комфортну роботу не тільки з текстом, але і з таблицями і зображеннями.

Текстовий редактор TinyMCE

Спочатку познайомимося з TinyMCE. Цей редактор входить в стандартну збірку Joomla і відноситься до WYSIWYG редакторів. WYSIWYG це скорочення від англійської фрази «What You See Is What You Get», що в перекладі означає: «Що ти бачиш, то ти і отримаєш». Іншими словами це візуальний редактор, в якому користувач відразу бачить результат редагування, максимально схожий на той, що буде відображатися на сайті.
З настройками за замовчуванням TinyMCE виглядає так:

Як бачимо, можливостей для редагування тексту не багато. Але зараз TinyMCE включений з настройками за замовчуванням і працює в стандартному режимі. Тепер трохи налаштуємо редактор. До складу Joomla, TinyMCE входить у вигляді плагіна. Переходимо в меню «Розширення», далі в «Менеджер плагінів», а потім у списку знаходимо плагін «Редактор - TinyMCE» і відкриваємо його для редагування. В основних налаштуваннях плагіна міняємо режим редактора на розширений, вибираємо тему, наприклад «Office2007 Срібна» і зберігаємо зміни. Тепер наш текстовий редактор виглядає більш переконливо.

Це максимальний набір елементів управління TinyMCE. Можливо, якась частина цих елементів не знадобиться для роботи з текстом, тоді їх краще прибрати. Переходимо знову в редагування плагіна Редактор - TinyMCE і відкриваємо додаткові налаштування:

Відключаючи непотрібні елементи, змінюючи налаштування, добиваємося заточеного під себе набору елементів управління, тим самим забезпечуючи собі комфортну роботу в текстовому редакторі. Для аскетів в редагуванні тексту зазначу, що крім стандартного і розширеного режимів є ще і спрощений режим.

Текстовий редактор CodeMirror

У роботі з сайтом на Joomla іноді виникає потреба в редагуванні вихідного коду. У візуальних текстових редакторах є функція для роботи з HTML тегами, але вона, як правило, не коректно працює з текстами сценаріїв (скриптів). До того ж є професіонали, яким звичніше працювати з матеріалами сайту в простому текстовому редакторі, використовуючи HTML теги. Тому в стандартний набір Joomla 2.5 входить простий текстовий редактор CodeMirror. Ось так виглядає текст одній зі сторінок демонстраційних матеріалів у CodeMirror:

CodeMirror, так само як і TinyMCE входить до складу Joomla в якості плагіна. Відкривши настройки плагіна Редактор - CodeMirror ми побачимо, що у текстового редактора CodeMirror зовсім небагато налаштувань:

Можна включити або відключити нумерацію рядків і змінити режим роботи табуляції. Корисною властивістю CodeMirror є підсвічування синтаксису. Цей текстовий редактор підтримує синтаксис: HTML, CSS, XLS, PHP і JavaScript. Так виглядає код модуля лічильника в CodeMirror:

Загалом, хороший текстовий редактор. Його корисні властивості в повній мірі проявляються при редагуванні сторінок і каскадних таблиць стилів шаблону, при установці різних лічильників, скриптів, довільних html - модулів і т. Д.

Текстовий редактор JCE

Текстовий редактор JCE (Joomla Content Editor) по праву є одним з кращих текстових редакторів для Joomla. Разом з доповненнями, редактор JCE є цілий пакет для роботи практично з будь-яким видом контенту. На момент написання статті, для Joomla 2.5 була доступна версія редактора 2.1.3. Завантажити текстовий редактор JCE можна за цим засланні , А українізатор тут . JCE є розширенням Joomla і функціонує як компонент. Встановлюється редактор, як і всі інші розширення, через «Менеджер розширень». Спочатку встановлюємо тільки компонент. Справа в тому, що всі доповнення для JCE встановлюються через його внутрішній установник. Після установки в меню «Компоненти» з'явиться новий пункт - «JCE Editor», який в свою чергу містить ще чотири підпункту меню. Перейдемо до підпункту «Install Add-ons»:

Натискаємо на кнопку «Browse», вибираємо файл пакета локалізації і натискаємо на кнопку «Install Package». Після установки, мова інтерфейсу редактора JCE зміниться на російську. Тепер ви знаєте, як встановлювати додатки для цього текстового редактора і згодом зможете самі додати потрібний вам функціонал. На сторінці установки / видалення доповнень JCE в правому верхньому куті є кнопка «Оновлення». Якщо ви хочете утримувати cms в актуальному стані, то слід періодично встановлювати оновлення для JCE. На жаль, JCE поки не оновлюється через загальний компонент оновлень розширень Joomla 2.5 і тому оновлювати його доведеться окремо.

У верхній частині адміністративного інтерфейсу JCE розташовані чотири посилання: «Панель управління», «Глобальна конфігурація», «Профілі редактора», «Установка доповнень». З установкою доповнень ми вже розібралися, перейдемо в панель управління JCE.

З установкою доповнень ми вже розібралися, перейдемо в панель управління JCE

Панель управління редактора містить актуальну інформацію про JCE і кнопки доступу до налаштувань. Наприклад, кнопка «Браузер файлів» запускає найпростіший файловий менеджер, який працює в директорії «Images» нашого сайту на Joomla. За допомогою цього файлового менеджера можна створити папку, завантажити, видалити або перейменувати файл, подивитися його властивості. У правому верхньому куті панелі управління JCE знаходиться кнопка «Параметри», яка відповідає за настройку параметрів компонента. В параметрах JCE можна налаштувати дозволу для доступу до розділів управління, ввести ключ оновлення для комерційних доповнень, змінити тип оновлень і посилання сайту підтримки, включити або відключити стрічку новин JCE.
За кнопці «Глобальна конфігурація» або за однойменною посиланням вгорі панелі управління JCE переходимо в панель налаштувань глобальної конфігурації компонента.

За кнопці «Глобальна конфігурація» або за однойменною посиланням вгорі панелі управління JCE переходимо в панель налаштувань глобальної конфігурації компонента

У цій панелі можна налаштувати кодування, стилі редактора, роздільники нових рядків і т. Д. Корисними опціями є параметри стиснення. Рекомендується включити налаштування «Стискати Javascript» і «Стискати CSS» для прискорення завантаження. Налаштування глобальної конфігурації застосовуються до всього компоненту. А раз є глобальні настройки, то повинні бути присутніми і локальні. Справа в тому, що текстовий редактор JCE підтримує профілі. Тобто можна зберегти певний набір опція для якогось конкретного користувача або групи користувачів. Це дуже зручно, коли над редагуванням сайту працюють кілька людей - можна налаштувати редактор відповідно до вимог, дозволами і власних уподобань. Зберігаємо зміни в глобальній конфігурації і переходимо по посиланню «Профілі редактора».
За замовчуванням присутні два профілі: «Default» і «Front End». Кількома на «Default» і знайомимося з настройками профілю.

Кількома на «Default» і знайомимося з настройками профілю

За допомогою цих налаштувань можна настроїти JCE як завгодно. Наприклад, на вкладці «Особливості та Макет» можна додати потрібні кнопки на панелі редактора або навпаки, видалити непотрібні, можна задати написи для кнопок і вибрати тему, можна відключити рядок стану. Налаштувань - маса. Ця стаття не має на меті докладний опис роботи з JCE, тому на цьому і закінчимо знайомство з редактором.
У цій статті ми познайомилися з найбільш використовуваними текстовими редакторами для Joomla. Сподіваюся, інформація буде корисною для читачів. Успіхів!

Про автора:

Мене звати   Андрій Золкін Мене звати Андрій Золкін . З більш, ніж п'ятнадцяти років роботи в сфері інформаційних технологій, десять років працюю з системами, що базуються на відкритому вихідному коді. На сторінках сайту Aitishnik.Ru веду блоги по CMC Joomla і Debian GNU / Linux.

Ще статті про Joomla 2.5

Дополнительная информация

rss
Карта