Тест і огляд: Apple iPad 4-го покоління

Час автономної роботи:

Новий процесор і тривале зростання ємності акумулятора призводять до закономірного питання: як все це позначилося на часі автономної роботи?

Час автономної роботи, перегляд web-сторінок через Wi-Fi, годинник

Час автономної роботи, перегляд фільму 720p, годинник

У порівнянні часу автономної роботи iPad 3-го і 4-го покоління можна зробити наступні висновки: ми отримали невеликий приріст, але різниця невелика. Apple стримує свою обіцянку, планшет легко може протриматися десять годин без підзарядки.

12-Вт блок живлення:

Новий Apple iPad 4-го покоління обзавівся новим блоком живлення з потужністю, що збільшилася з 10 до 12 Вт. Також він дозволяє заряджати та інші пристрої, але найсильніше від збільшення потужності зарядки виграють iPad 3-го і 4-го покоління, а також iPad mini. Особливо в разі останнього планшета - час повної зарядки приємно скорочується до, приблизно, трьох годин. Планшети iPad 3-го і 4-го покоління заряджаються приблизно за сім з половиною годин. Старий 10-Вт блок живлення заряджав наш iPad 3-го покоління приблизно за 8 годин.

висновок:

Оновлення планшетів iPad з дисплеєм Retina всього через сім місяців після оголошення iPad 3-го покоління не очікував ніхто. Звичайно, основною причиною поновлення став не інтерфейс Lightning і камера FaceTime, а перехід на SoC A6X. Але чому Apple не дочекалася березня або квітня наступного року? Можливо, щоб зняти актуальність старого док-роз'єму, який продовжував використовуватися флагманськими планшетами компанії. Можливо, весь майбутній цикл поновлення планшетів iPad теж зміститься.

Але як будуть себе відчувати користувачі, які вже придбали iPad 3-го покоління? Ми думаємо, що турбуватися не варто, тому що привабливість "старого" планшета з виходом нового 4-го покоління iPad не зменшилася. Звичайно, нова "система на чіпі" A6X прискорює запуск програм, але це помітно тільки при прямому порівнянні. Сучасні програми для iPad не оптимізовані під 4-е покоління, і пройде багато місяців, перш ніж ми побачимо спеціально адаптовані гри. Основним кандидатом на цю роль можна вважати Infinity Blade Dungeons, яка з'явиться навесні 2013 року.

У iPad 4-го покоління залишається чудовий дисплей, якому буде складно конкурувати хіба тільки з дозволом 2560x1600 у Nexus 10. Конкурентам також доведеться підтягнутися за часом автономної роботи і продуктивності. Разом з тим iOS серйозно не оновлювалася вже рік або два. І Android сьогодні обзавівся свободою і функціями, які не завадило б додати в iOS хоча б частково. Звичайно, у Apple зберігається відчуття повної опіки користувача. Система "вилизане", відчуття від роботи в ній відмінні - цей рецепт і привів Apple до успіху. Вона відчуває себе добре, і в порівнянні з конкурентами і раніше пропонує істотні переваги за якістю збірки і вибору вмісту.

Якщо конкуренти стали випускати все менш дорогі планшети, то Apple націлилася на подорожчання своїх iPad. 16-Гбайт планшет з підключенням тільки Wi-Fi обійдеться в 499 євро в Європі або від 21,4 тис. рублів в Росії . За подвоєння ємності до 32 і 64 Гбайт вам доведеться викласти ще по 100 євро ( від 25,9 тис. рублів і 27,9 тис. Рублів в Росії). Планшет WiFi + Cellular обійдеться за ціною від 629 євро в Європі або від 43 тис. рублів в Росії . За кожен приріст ємності в два рази вам доведеться викласти ще по 100 євро в Європі або від 47,5 тис. рублів за 32 Гбайт і від 60 тис. рублів за 64 Гбайт в Росії. Ціни в Росії не фінальні і можуть змінюватися.

Переваги iPad 4-го покоління:

  • дисплей Retina
  • Найшвидший iPad на сьогодні
  • Звично інтуїтивне програмне забезпечення (з обмеженнями)
  • Гарний час автономної роботи

Недоліки iPad 4-го покоління:

  • Висока ціна
  • Мало аксесуарів Lightning на ринку
  • Перспективи роботи LTE в Росії примарні
  • Велика вага

Але чому Apple не дочекалася березня або квітня наступного року?
Але як будуть себе відчувати користувачі, які вже придбали iPad 3-го покоління?