Тест продуктивності відеокарти в Linux · Linux-in.com

  1. Тест відеокарти в Linux
  2. GLX-Gears
  3. GL Mark 2
  4. Unigine Benchmark Products
  5. Comments

Багато хто говорить що Linux не призначений для запуску ігор, проте необхідність у тестуванні графіки відеокарти періодично встає перед кожним користувачем, наприклад ви вирішили спробувати новий дистрибутив (як було в моєму випадку), і після установки драйверів на відеокарту не зовсім зрозуміло чи адекватно працює

Багато хто говорить що Linux не призначений для запуску ігор, проте необхідність у тестуванні графіки відеокарти періодично встає перед кожним користувачем, наприклад ви вирішили спробувати новий дистрибутив (як було в моєму випадку), і після установки драйверів на відеокарту не зовсім зрозуміло чи адекватно працює.

Тест відеокарти в Linux

Я не став відразу кидався на установку ігор щоб протестувати графіком, а замість цього вирішив пошукати інструменти дозволили б мені зробити це простіше. На жаль таких виявилося не так багато, так як деякі використовують Linux в якості ігрової платформи. Це пояснюється тим, що набагато простіше (в нашому регіоні) просто встановити крякнутий Windows. На заході звичайно ж інша філософія, все ПО повинно бути ліцензійним, інакше штрафи і т.д. Але як би там не було, нехай і говорять, що нашу країну не перемогти, все ж мені здається, що одного разу ліцензійне бюро постукає і до нас у двері, і тоді вже вибір між OpenSourse програмним забезпеченням і пропрієтарним встане перед кожним. Але це все легке відступ, давайте подивимося які інструменти є в нашому розпорядженні.

GLX-Gears

GLX-Gears - досить відомий OpenGl тест, він є частиною пакета «Меса-Utils». Завантажити безкоштовно і встановити його ви можете з терміналу, для таких дистрибутивів як Ubuntu і Linux Mint відкриємо термінал (ctr + alt + T) і виконаємо команду:

sudo apt-get install mesa-utils

Для запуску GLX-Gears виконайте команду в терміналі:

glxgears

glxgears

Як бачимо на зображенні вище, тест відкрив нам вікно з OpenGL рендерингом з трьома простими обертовими шестернями. Частота кадрів (FPS) вимірюється і друкується на терміналі кожні п'ять секунд. Цей інструмент дуже старий, в основному він може протестувати досить невелику частину сьогоднішніх можливостей OpenGL. Раніше це інструмент використовувався для визначення чи правильно став пропріетарний драйвер пристрою, і чи працює він належним чином. Будь-які помилки визначалися під час цього тесту, але тепер ви можете і не помітити різниці. Від себе скажу, що у мене до правильної установки драйверів було ДУЖЕ НАВІТЬ помітно.

GL Mark 2

GL Mark 2 - це вже більш просунутий інструмент, розроблений групою фахівців з компанії розробила дистрибутив Lenaro. Glmark пропонує багатий набір тестів, які стосуються різних аспектів графічної продуктивності вашого пристрою, що в свою чергу дозволить краще оцінити вашу відеокарту. Кожен тест проводиться протягом 10 секунд, а частота кадрів вважається індивідуально. Зрештою, користувачі отримують оцінку продуктивності на основі всіх попередніх випробувань. У більшості дистрибутивів цей тест встановлюється разом з операційною системою, але якщо ж вам не вдалося знайти його в встановлених пакетах ви можете легко завантажити безкоштовно і встановити його з терміналу (знову ж в дистрибутивах розроблених на Ubuntu команда буде виглядати так):

sudo apt-get install glmark2

Для запуску Glmark2 виконайте команду в терміналі:

glmark2

glmark2

Unigine Benchmark Products

Ну і нарешті, якщо жоден з перерахованих вище продуктів вам не підійшов, існує ще один набір з більш сучасних розробок. Це програми на 3D движку від Unigine. Серед них є як платні професійні додатки, що використовуються наприклад при написанні ігор, так і безкоштовні аналоги для приватного користування. Називаються вони Valley, Heaven, Tropics і Sanctuary. Ви можете їх завантажити безкоштовно з офіційного сайту розробника - ТУТ . Тут вже точно ви знайдете все необхідне для тестування відеокарт, так як набір доступних функцій тестування просто зашкалює.

PS: Чому то при спробі безкоштовно скачати Бенчмарки Tropics і Sanctuary у мене нічого не вийшло. Вони взагалі недоступні для завантаження. Вже не знаю з чим це пов'язано, будемо сподіватися що ця ситуація скоро зміниться. Поки що мені вдалося завантажити і випробувати бенчмарки Vally і Haven.

Успіхів вам у всіх ваших починаннях.

Comments

comments

Дополнительная информация

rss
Карта