The OpenNET Project: Аналіз функціонування мережі

TclMon - система моніторингу мереж [ + ]
[ обговорити ] TclMon - це система моніторингу обладнання, написана на платформонезавісимость мовою Tcl і призначена для моніторингу мереж невеликого і середнього масштабу (до декількох тисяч об'єктів). TclMon вдає із себе систему, що складається з сервера, що концентрує і обробляє дані, що надходять від мережевих пристроїв, і клієнта, що забезпечує візуалізацію цих даних, і працює з сервером по простому текстовому протоколу.

Переваги TclMon:

  • TclMon автоматично складає і підтримує в актуальному стані списки параметрів об'єктів, що підлягають збиранню та аналізу. Це кардинально спрощує процедуру налаштування системи моніторингу - в більшості випадків при додаванні об'єкта, що підлягає моніторингу, досить просто додати в файл конфігурації базову інформацію про цей об'єкт (IP-адреса, налаштування таймерів Поллінг і список методів збору, аналізу та збереження інформації), а TclMon автоматично виявить його складові частини, складе список їх параметрів, і буде самостійно підтримувати цей список в актуальному стані при змінах апаратної і програмної конфігурації об'єкта, а також т опологіі мережі, складовою частиною якої цей об'єкт є.
  • TclMon самостійно оцінює стан об'єктів і складових їх частин, і передає свою оцінку клієнтській програмі у вигляді сповіщень про проблеми (alarm'ов). Це дозволяє виключити з клієнтської програми всю логіку оцінки ситуації, зробити її простий, універсальної і не вимагає внесення змін при додаванні нових класів об'єктів і методів збору і аналізу інформації.
  • Взаємодія TclMon з клієнтським додатком відбувається по простому текстовому протоколу, що працює поверх TCP, що в разі потреби легко дозволяє використовувати TclMon як джерело первинних даних про мережеві пристрої.
  • Завдяки яскраво вираженою модульній структурі, єдиною схемою внутрішнього зберігання об'єктних даних і парадигмі "серверів" TclMon дуже легко розширюється.
  • Завдяки тредовой моделі TclMon забезпечує досить хорошу масштабованість - до декількох тисяч об'єктів верхнього рівня, і хороший розподіл навантаження на багатопроцесорних системах.
ntop - tool that shows the network usage ( доп. посилання 1 ) (Версія: 4.1 від 2011-08-16) [ + ]
[ обговорити ] Програма перегляду стану та статистики передачі даних по мережі (TCP, UDP, ICMP, IPX, AppleTalk, FTP, HTTP, DNS, Telnet, Netbios, SNMP, X11, etc.). Є консольна (поточний стан) та web версія (показ накопиченої статистики). Інформація про трафік може збиратися через NetFlow.
  • Інші схожі top-like системи моніторингу трафіку: Nettop , jnettop , sntop , tcptrack , netwatch .
  • pftop - показ сесій використовуючи OpenBSD pf;
  • IP Tables State (Iptstate) - трекінг сесій для iptables;
Bing - point-to-point bandwidth measurement tool [ + ]
[ обговорити ] Програма вимірює пропускну здатність між двома точками мережі.

У статті " Bandwidth Monitoring Tools for Ubuntu Users Bandwidth Monitoring Tools for Ubuntu Users "Демонструються можливості утиліт для вимірювання пропускної здатності мережі: bmon , bwbar , Bwm, bwm-ng , iftop , iperf , ipfm , speedometer , cbm , ibmonitor , pktstat і tcptrack .

Дополнительная информация

rss
Карта