тИЦ помер, хай живе ІКС! Як нова метрика Яндекса вплине на просування сайтів

 1. Що трапилося?
 2. Це добре чи погано? Що зміниться? відповідають експерти
 3. Що робити?
 4. Що можна зробити прямо зараз, не чекаючи реакції Яндекса?

Що кажуть експерти галузі про введення пошуковою системою нового показника якості сайтів - ІКС, який повністю замінить тематичний індекс цитування. Чим «загрожує» скасування тИЦ для власників сайту, і що можна зробити вже зараз.

Що трапилося?


Яндекс вводить ІКС - індекс показника якості сайту, який повністю замінить тИЦ. Своє рішення пошуковик пояснює тим, що така метрика, як тематичний індекс цитування, застаріла. А посилання, які раніше грали ключову роль у визначенні того, як розраховувалася авторитетність ресурсу, вже не єдиний показник якості сайту.

При розрахунку ІКС Яндекс планує використовувати всі наявні дані, як про сайті, так і про що стоїть за ним бізнесі.

При розрахунку ІКС Яндекс планує використовувати всі наявні дані, як про сайті, так і про що стоїть за ним бізнесі

Це добре чи погано? Що зміниться? відповідають експерти


Олександр Алаев, генеральний директор веб-студії «Алаіч' і Ко» :

«Для мене ці зміни абсолютно природні. Та й які зміни, якщо тИЦ вже давно помер? Його показник оновлювали більше року назад, а єдине місце, де він міг би бути використаний - Яндекс.Каталог - закрився за незатребуваність.

Чи не зміниться нічого, крім назви і формули розрахунку показника. тИЦ -> ІКС. Вебмастера як і раніше зможуть мірятися піпіркамі іксами, оцінюючи відносну «крутість» сайту.

Упевнений, що сам по собі цей показник ніяк у формулі ранжирування не використовується. Просто так вийшло, що сукупність різних показників вдалося висловити кількісно, ​​так чому б не показувати цю цифру вебмастерам.

Абстрактно - чим більше, тим краще. Але що на це впливає і в якій мірі? Не ясно. Ясно одне - робіть свій сайт краще, тоді і виросте ... »

Оксана Виборнова, аналітик рекламних каналів Rookee :

«Стійкий курс Яндекса в сторону оцінки якості сайту, виходячи з поведінки користувачів, вважаю правильним і обґрунтованим. Для тих, хто схильний до паніки, хочу зазначити, що Яндекс в своєму блозі не відмовляється від впливу посилань на новий показник ІКС, а цитую: «Стала очевидна необхідність метрики, що враховує крім посилань і інші аспекти якості сайту».

Для власників сайтів, веб-майстрів і seo-фахівців це послужить ще однією мотивацією прагнути зробити сайт зручним та корисним для користувача, обганяючи конкурентів в новій «пузомерку». А це плюс для всіх нас, адже Рунет може стати краще :)

Спочатку фахівців чекає «розгадування» формули ІКС, виявлення ваги її компонентів (в своєму блозі співробітники Яндекса натякнули, що це і посилання, і поведінкові чинники, і соціальні сигнали, і використання сервісів, типу Я.Справочніка). Будемо працювати, в обов'язковому порядку проводити аналітичні дослідження на основі показників проектів, з якими працюємо. Все це дуже цікаво.

Звичайно, є і сумніви. Наприклад, як швидко Яндекс викотить об'єктивний показник, без багів і проблем (думаю, спочатку вони все ж будуть)? Чи дійсно між ІКС і результатами ранжирування не буде прямої залежності? Наскільки складно буде заробляти показник авторитетності молодим сайтам, які не встигли поки обзавестися постійною аудиторією і хорошими поведінковими чинниками?

Посилальні біржі, вважаю, чекають в основному організаційні зміни - новий розрахунок ціни посилання, виходячи з ІКС донора, заміна показників в інтерфейсі. В основному, все залишиться так, як є. Можливо, і останній показник тИЦ будуть використовувати, як історичні дані. Деякі біржі, наприклад, до цих пір використовують давно скасований PR Google для оцінки якості сторінок-донорів ».

Олег Сахн про, керівник напрямку досліджень Rookee :

«Виняток тИЦ очікувано і здивування у мене не викликало. Відсутність оновлень індексу цитування та відключення каталогу прозоро про це натякали. Але виникає інше питання: для чого Яндекс ввів нову метрику? У нього була можливість взяти приклад Google і вольовим рішенням відмовитися від «пузомерки». Однак Яндекс пішов іншим шляхом, були витрачені ресурси розробки і світ побачив новий показник. Навіщо? Думаю, відповідь на це питання ми скоро дізнаємося.

Має бути велика робота, як за оцінкою даних, що впливають на цей показник, так і по тому, наскільки видимість сайту в результатах пошуку корелює з показником ІКС. У нашому випадку, для проведення такої аналітики є готова база даних по майданчиках, власники яких просувають свій бізнес в Rookee ».

У нашому випадку, для проведення такої аналітики є готова база даних по майданчиках, власники яких просувають свій бізнес в Rookee »

Що робити?


Працювати над якістю сайту і його просуванням.

Майбутнє нової метрики Яндекса, як і ступеня його впливу на ранжування сайтів поки туманно. А працювати над поліпшенням свого ресурсу треба в цьому, тоді і показник якості буде рости. Грамотна оптимізація, орієнтованість на користувача і його потреби, перевірений пул джерел трафіку і робота з репутацією зроблять свою справу.

Що можна зробити прямо зараз, не чекаючи реакції Яндекса?

У Rookee є всі необхідні інструменти для просування сайту, як з посиланнями, так і без них. Але починати ми завжди радимо з аудиту і складання стратегії просування.

 1. П роведіте технічний аудит сайту . Дізнайтеся, що заважає користувачам взаємодіяти з вашим бізнесом, а значить вимагає термінових доробок.
 2. Зверніть увагу, що швидкість завантаження сайту не повинна перевищувати 3 секунд. Це легко перевірити за допомогою нашого б есплатного seo-помічника , Який доступний всім активним користувачам. Він же розповість вам про коректність виконаної перелинковки, чи є у вашого сайту фавікон, як працює «помилка 404», виявить критичні проблеми, які блокують просування і розставить пріоритети в доробках. Рукатий хлопець, корисний. :)
 3. Підготуйте і розмістіть метатеги на сайті . Допоможіть пошуковим системам про вас дізнатися і якісно розповісти.
 4. Проаналізуйте контентную складову сайту. Чи всі запитання користувачів закриті? Які типи контенту є на сайті, його якість, вид, як вони взаємодіють один з одним. За потреби займіться контентним просуванням .
 5. Проведіть аналіз юзабіліті і поведінки користувачів. В особливу групу робіт над внутрішньою оптимізацією сайту відносять поведінкові чинники. Їх вплив на ранжування в пошуку можна переоцінити. ПФ включають в себе сукупність всіх дій користувачів на сторінках пошукової видачі і сайті. При необхідності займіться оптимізацією поведінкових факторів .
 6. У своєму блозі Яндекс розповідає, що при розрахунку ІКС він має намір використовувати всілякі наявні дані як про сайті, так і про що стоїть за ним бізнесі. Щоб про вас багато і позитивно відгукувалися, займіться репутацією і підвищуйте впізнаваність бренду в мережі.
 7. Зовнішня оптимізація неможлива без створення і реалізації посилальної стратегії , А також залучення цільової аудиторії з інших рекламних каналів. Посилання, як один з методів просування, ніхто не відміняв, просто з них давно вже перестали робити культ. "Стала очевидною є необхідність метрики, що враховує крім посилань і інші аспекти якості сайту", - розповідає Яндекс в своєму блозі.

Радимо ретельно вибирати майданчики для розміщення, виходячи з того, що будь-яке посилання потрібна не тільки для SEO. Вона повинна залучати додатковий трафік і працювати на впізнаваність бренду. Зробіть більший акцент на покупку наступних типів посилань:

 • Новини, оголошення, крауд-посилання. Пошукові системи не відрізняють їх від реальної користувача активності.

 • Не забувайте про якісну кількість посилань (checktrust, smartlink).

Просування сайту це завжди комплексна робота над якістю сайту і його розвитком. Процитуємо Яндекс: "Щоб сайт подобався користувачам, необхідно, як мінімум:

 • створювати привабливий дизайн,

 • підвищувати зручність інтерфейсів,

 • наповнювати сайт корисною інформацією ".

Така оптимізація дозволить сайту займати гідні місця в результатах пошуку і залучити відвідувачів, які можуть стати його клієнтами. Простіше кажучи, не можна обмежуватися одним напрямком, потрібно робити все, що зробить сайт краще в очах користувачів і пошукових систем.

Що трапилося?
Це добре чи погано?
Що зміниться?
Що можна зробити прямо зараз, не чекаючи реакції Яндекса?
Що трапилося?
Це добре чи погано?
Що зміниться?
Та й які зміни, якщо тИЦ вже давно помер?
Але що на це впливає і в якій мірі?
Наприклад, як швидко Яндекс викотить об'єктивний показник, без багів і проблем (думаю, спочатку вони все ж будуть)?

Дополнительная информация

rss
Карта