Топ 10 програм для моніторингу мережі 2019 - Softinventive Lab

 1. Топ 10 програм для моніторингу мережі 2019 Програми для моніторингу мережі - це незамінні помічники...
 2. Nagios
 3. PRTG Network Monitor
 4. Kismet
 5. WireShark
 6. NeDi
 7. Zabbix
 8. 10-Страйк: Моніторинг Мережі
 9. Network Olympus
 10. Топ 10 програм для моніторингу мережі 2019
 11. Observium
 12. Nagios
 13. PRTG Network Monitor
 14. Kismet
 15. WireShark
 16. NeDi
 17. Zabbix
 18. 10-Страйк: Моніторинг Мережі
 19. Network Olympus

Топ 10 програм для моніторингу мережі 2019

Програми для моніторингу мережі - це незамінні помічники кожного системного адміністратора. Вони дозволяють оперативно реагувати на аномальну діяльність в межах локальної мережі, бути в курсі всіх мережевих процесів і, таким чином, автоматизувати частину рутинної діяльності адміністратора: перш за все тієї, що пов'язана із забезпеченням мережевої безпеки. Давайте подивимося, які програми для моніторингу локальної мережі є найактуальнішими в 2019 році.

Відкриває цей топ наша власна розробка TNM 2 - вкрай доступне і ефективне програмне рішення для мережевого моніторингу діяльності серверних машин, яке відображає ідеальний баланс між зручністю (в більшості безкоштовних рішень відсутній GUI) і просторістю функціоналу. Одним з основних програмованих компонентів Total Network Monitor 2 є монітори, які і виконують перевірки з необхідною вам періодичністю. Список доступних перевірок вражає. Вони дозволяють відстежити практично будь-який параметр, починаючи від доступності серверів в мережі і закінчуючи перевіркою стану сервісів.

Примітно, що ці об'єкти здатні самостійно усувати первинні наслідки неполадок (тобто, відбувається все це без безпосередньої участі системного адміністратора) - наприклад, перезавантажувати окремі служби або призначені для користувача пристрої, активувати антивірус, доповнювати журнал подій новими записами і т.д. - в загальному, все те, що спочатку системний адміністратор виконував вручну.

Що стосується звітності, то в ній зберігається вся інформація, пов'язана з кожної перевіркою, яка була проведена обраним монітором. Вартість за 1 копію цього додатка становить всього 5 000 рублів.

Observium

Додаток Observium, робота якого заснована на використанні протоколу SNMP, дозволяє не тільки дослідити стан мережі будь-якого масштабу в режимі реального часу, а й аналізувати рівень її продуктивності. Це рішення інтегрується з обладнанням від Cisco, Windows, Linux, HP, Juniper, Dell, FreeBSD, Brocade, Netscaler, NetApp і інших вендорів. Завдяки ідеально відпрацьованому графічному інтерфейсу, ці програми надає системним адміністраторам масу варіантів для настройки - починаючи від діапазонів для автовизначення і закінчуючи даними протоколу SNMP, необхідними для збору інформації про мережу.

Також вони отримують доступ до даних про технічні характеристики всього обладнання, яке зараз підключено до мережі. Всі звіти, які формуються за допомогою аналізу журналу подій, Observium може представляти у вигляді діаграм і графіків, наочно демонструючи "слабкі" сторони мережі. Ви можете використовувати як демо-версію (яка, виходячи з нашого досвіду, володіє недостатнім набором можливостей), так і платну ліцензію, річна вартість використання якої становить 200 фунтів стерлінгів.

Nagios

Nagios - це просунуте рішення для моніторингу, управління яким засновано на веб-інтерфейсі. Він аж ніяк не простий в освоєнні, проте, завдяки своєму досить найбільшої інтернет-співдружності і добре відпрацьованої документації, може бути освоєний за кілька тижнів.

За допомогою Nagios системні адміністратори отримують можливість віддалено регулювати обсяг навантаження на призначене для користувача або вищестояще в мережевий ієрархії обладнання (комутатори, маршрутизатори, сервери), стежити за ступенем завантаженості резервів пам'яті в базах даних, стежити за фізичними показниками частин мережевого обладнання (наприклад, температурою материнської плати , згоряння якої є однією з найбільш частих поломок в даній сфері) та ін.

Що стосується виявлення мережевих аномалій, Nagios автоматично відправляє тривожні повідомлення на попередньо встановлений адміністратором адресу - будь то адреса електронної пошти або номер телефону мобільного оператора. Протягом 60-ти днів вам буде доступна безкоштовна демо-версія.

PRTG Network Monitor

Програмний компонент PRTG, сумісний з пристроями на базі ОС Windows, призначений для моніторингу мереж. він не безкоштовний (Безкоштовним є лише пробний 30-ти денний період), використовується не тільки для сканування пристроїв, які в даний момент підключені до локальної мережі, але також може послужити відмінним помічником і в виявленні мережевих атак.

Серед найкорисніших мережевих сервісів PRTG: інспекція пакетів, аналіз і збереження статистичних даних в базу, перегляд карти мережі в режимі реального часу (також доступна можливість отримання історичних відомостей про поведінку мережі), збір технічних параметрів про пристрої, підключених до мережі, а також аналіз рівня навантаження на мережеве обладнання. Зауважимо, що він дуже зручний у використанні - перш за все, завдяки інтуїтивно зрозумілому графічному інтерфейсу, який відкривається за допомогою будь-якого браузера. У разі необхідності, системний адміністратор може отримати і віддалений доступ до додатка, через веб-сервер.

Kismet

Kismet - це корисне open-source додаток для системних адміністраторів, яке дозволяє всебічно аналізувати мережевий трафік, виявляти в ньому аномалії, запобігати збої і може бути використано з системами на базі * NIX / Windows / Cygwin / macOS. Kismet нерідко використовується саме для аналізу бездротових локальних мереж на основі стандарту 802.11 b (в тому числі, навіть мереж з прихованим SSID).

З його допомогою ви без зусиль знайдете некоректно сконфігуровані і навіть нелегально працюють точки доступу (які зловмисники використовують для перехоплення трафіку) та інші приховані пристрої, які можуть бути потенційно "шкідливі" для вашої мережі. Для цих цілей в додатку дуже добре опрацьована можливість виявлення різних типів мережевих атак - як на рівні мережі, так і на рівні каналів зв'язку. Як тільки одна або кілька атак будуть виявлені, системний адміністратор отримає тривожний сигнал і зможе вжити заходів щодо усунення загрози.

WireShark

Безкоштовний open-source аналізатор трафіку WireShark надає своїм користувачам неймовірно просунутий функціонал і по праву визнаний зразковим рішенням в області мережевої діагностики. Він ідеально інтегрується з системами на базі * NIX / Windows / macOS.

Замість не дуже добре зрозумілих для новачків веб-інтерфейсів і CLI, в яких потрібно вводити запити на спеціальному програмному мовою, дане рішення використовує GUI (хоча, якщо у вас з'явиться необхідність модернізувати набір стандартних можливостей WireShark, ви запросто зможете запрограмувати їх на Lua).

Розгорнувши і налаштувавши його одного разу на своєму сервері, ви отримаєте централізований елемент для моніторингу за найдрібнішими змінами в роботі мережі і мережевих протоколах. Таким чином, ви зможете на ранніх етапах виявляти і ідентифікувати проблеми, що виникають в мережі.

NeDi

NeDi - це повністю безкоштовне ПО, яке сканує мережу по MAC-адресами (також серед допустимих критеріїв пошуку є IP-адреси і DNS) і становить з них власну БД. Для роботи цей програмний продукт використовує веб-інтерфейс.

Таким чином, ви можете в режимі он-лайн спостерігати за всіма фізичними пристроями і їх розташування в рамках вашої локальної мережі (фактично, ви знайдете можливість вилучення даних про будь-якому мережевому вузлі - починаючи від його прошивки і закінчуючи конфігурацією).

Деякі професіонали задіють NeDi для пошуку пристроїв, які використовуються нелегально (наприклад, вкрадені). Для підключення до комутаторів або маршрутизаторів ці програми використовує протоколи CDP / LLDP. Це дуже корисне, хоча і непроста в освоєнні рішення.

Zabbix

Система моніторингу Zabbix - це універсальне рішення для мережевого моніторингу з відкритим вихідним кодом, яке може бути налаштоване під окремі мережеві моделі. В основному, воно призначене для систем, які володіють многосерверной архітектурою (зокрема, Zabbix інтегрується з серверами Linux / FreeBSD / Windows).

Цей додаток дозволяє одночасно управляти сотнями мережевих вузлів, що робить його вкрай ефективним інструментом в організації роботи сисадмінів, які працюють на великомасштабних підприємствах. Для розгортання Zabbix в своїй локальній мережі вам буде потрібно або запустити програмних агентів (демонів), або використовувати SNMP-протокол (або інший протокол для захищеного віддаленого доступу); а для управління доведеться освоїти веб-інтерфейс на PHP.

Крім того, це ПЗ надає повноцінний набір інструментів для відстеження стану апаратної частини мережі. Відзначимо, що для того, щоб повною мірою відчути всі переваги даного рішення, вашого системного адміністратора доведеться мати хоча б базові знання мов Perl або Python (або будь-яких інших мов, які можна спільно використовувати з Zabbix).

10-Страйк: Моніторинг Мережі

"Моніторинг мережі" - це російськомовне програмне рішення на базі веб-інтерфейсу, яке повністю автоматизує всі аспекти мережевої безпеки. З його допомогою системні адміністратори можуть запобігати поширенню по локальній мережі вірусного ПЗ, а також визначати причину виникнення різноманітних технічних несправностей, пов'язаних з розривом кабелів або виходом з ладу окремих одиниць мережевої інфраструктури.

Крім того, дане програмне забезпечення в режимі онлайн виконує моніторинг температури, напруги, місця на дисках і інших параметрів по SNMP і WMI. Серед його недоліків - досить сильне навантаження на ЦП (про що чесно попереджає сам розробник) і висока ціна .

Network Olympus

А замикає наш список ще одна наша програма. На відміну від TNM, Network Olympus працює як служба і має веб-інтерфейс, що дає набагато більшу гнучкість і зручність в роботі. Головна особливість - конструктор сценаріїв, що дозволяє відійти від виконання примітивних перевірок, які не дозволяють враховувати ті чи інші обставини роботи пристроїв. З його допомогою можна організовувати схеми моніторингу будь-якої складності, щоб точно виявляти проблеми і неполадки, а також автоматизувати процес їх усунення.

В основі сценарію лежить сенсор, від якого можна вибудовувати логічні ланцюжки, які в залежності від успішності перевірки будуть генерувати різні оповіщення та дії, спрямовані на рішення ваших завдань. Кожен елемент ланцюжка може бути відредагований в будь-який час і відразу застосується для всіх пристроїв, за якими закріплений сценарій. Вся мережева активність буде відслідковуватися за допомогою журналу активності і спеціальних звітів.

Якщо у Вас невелика мережа, то купувати ліцензію не знадобиться - програма буде працювати в безкоштовному режимі.

Однозначно вибрати переможця і назвати кращу програму моніторингу локальної мережі важко. Але ми дотримуємося думки, що наш продукт Network Olympus має багато переваг і дуже низьким порогом входу, адже він не вимагає спеціального навчання для того, щоб почати з ним працювати. Крім того, йому не властиві недоліки open-source рішень, такі як відсутність оновлень і погана сумісність (як з ОС, так і з ТХ пристроїв). Таким чином, завдяки подібного рішення ви зможете контролювати всі події, що відбуваються в межах вашої локальної мережі і своєчасно на них реагувати.

Топ 10 програм для моніторингу мережі 2019

Програми для моніторингу мережі - це незамінні помічники кожного системного адміністратора. Вони дозволяють оперативно реагувати на аномальну діяльність в межах локальної мережі, бути в курсі всіх мережевих процесів і, таким чином, автоматизувати частину рутинної діяльності адміністратора: перш за все тієї, що пов'язана із забезпеченням мережевої безпеки. Давайте подивимося, які програми для моніторингу локальної мережі є найактуальнішими в 2019 році.

Відкриває цей топ наша власна розробка TNM 2 - вкрай доступне і ефективне програмне рішення для мережевого моніторингу діяльності серверних машин, яке відображає ідеальний баланс між зручністю (в більшості безкоштовних рішень відсутній GUI) і просторістю функціоналу. Одним з основних програмованих компонентів Total Network Monitor 2 є монітори, які і виконують перевірки з необхідною вам періодичністю. Список доступних перевірок вражає. Вони дозволяють відстежити практично будь-який параметр, починаючи від доступності серверів в мережі і закінчуючи перевіркою стану сервісів.

Примітно, що ці об'єкти здатні самостійно усувати первинні наслідки неполадок (тобто, відбувається все це без безпосередньої участі системного адміністратора) - наприклад, перезавантажувати окремі служби або призначені для користувача пристрої, активувати антивірус, доповнювати журнал подій новими записами і т.д. - в загальному, все те, що спочатку системний адміністратор виконував вручну.

Що стосується звітності, то в ній зберігається вся інформація, пов'язана з кожної перевіркою, яка була проведена обраним монітором. Вартість за 1 копію цього додатка становить всього 5 000 рублів.

Observium

Додаток Observium, робота якого заснована на використанні протоколу SNMP, дозволяє не тільки дослідити стан мережі будь-якого масштабу в режимі реального часу, а й аналізувати рівень її продуктивності. Це рішення інтегрується з обладнанням від Cisco, Windows, Linux, HP, Juniper, Dell, FreeBSD, Brocade, Netscaler, NetApp і інших вендорів. Завдяки ідеально відпрацьованому графічному інтерфейсу, ці програми надає системним адміністраторам масу варіантів для настройки - починаючи від діапазонів для автовизначення і закінчуючи даними протоколу SNMP, необхідними для збору інформації про мережу.

Також вони отримують доступ до даних про технічні характеристики всього обладнання, яке зараз підключено до мережі. Всі звіти, які формуються за допомогою аналізу журналу подій, Observium може представляти у вигляді діаграм і графіків, наочно демонструючи "слабкі" сторони мережі. Ви можете використовувати як демо-версію (яка, виходячи з нашого досвіду, володіє недостатнім набором можливостей), так і платну ліцензію, річна вартість використання якої становить 200 фунтів стерлінгів.

Nagios

Nagios - це просунуте рішення для моніторингу, управління яким засновано на веб-інтерфейсі. Він аж ніяк не простий в освоєнні, проте, завдяки своєму досить найбільшої інтернет-співдружності і добре відпрацьованої документації, може бути освоєний за кілька тижнів.

За допомогою Nagios системні адміністратори отримують можливість віддалено регулювати обсяг навантаження на призначене для користувача або вищестояще в мережевий ієрархії обладнання (комутатори, маршрутизатори, сервери), стежити за ступенем завантаженості резервів пам'яті в базах даних, стежити за фізичними показниками частин мережевого обладнання (наприклад, температурою материнської плати , згоряння якої є однією з найбільш частих поломок в даній сфері) та ін.

Що стосується виявлення мережевих аномалій, Nagios автоматично відправляє тривожні повідомлення на попередньо встановлений адміністратором адресу - будь то адреса електронної пошти або номер телефону мобільного оператора. Протягом 60-ти днів вам буде доступна безкоштовна демо-версія.

PRTG Network Monitor

Програмний компонент PRTG, сумісний з пристроями на базі ОС Windows, призначений для моніторингу мереж. він не безкоштовний (Безкоштовним є лише пробний 30-ти денний період), використовується не тільки для сканування пристроїв, які в даний момент підключені до локальної мережі, але також може послужити відмінним помічником і в виявленні мережевих атак.

Серед найкорисніших мережевих сервісів PRTG: інспекція пакетів, аналіз і збереження статистичних даних в базу, перегляд карти мережі в режимі реального часу (також доступна можливість отримання історичних відомостей про поведінку мережі), збір технічних параметрів про пристрої, підключених до мережі, а також аналіз рівня навантаження на мережеве обладнання. Зауважимо, що він дуже зручний у використанні - перш за все, завдяки інтуїтивно зрозумілому графічному інтерфейсу, який відкривається за допомогою будь-якого браузера. У разі необхідності, системний адміністратор може отримати і віддалений доступ до додатка, через веб-сервер.

Kismet

Kismet - це корисне open-source додаток для системних адміністраторів, яке дозволяє всебічно аналізувати мережевий трафік, виявляти в ньому аномалії, запобігати збої і може бути використано з системами на базі * NIX / Windows / Cygwin / macOS. Kismet нерідко використовується саме для аналізу бездротових локальних мереж на основі стандарту 802.11 b (в тому числі, навіть мереж з прихованим SSID).

З його допомогою ви без зусиль знайдете некоректно сконфігуровані і навіть нелегально працюють точки доступу (які зловмисники використовують для перехоплення трафіку) та інші приховані пристрої, які можуть бути потенційно "шкідливі" для вашої мережі. Для цих цілей в додатку дуже добре опрацьована можливість виявлення різних типів мережевих атак - як на рівні мережі, так і на рівні каналів зв'язку. Як тільки одна або кілька атак будуть виявлені, системний адміністратор отримає тривожний сигнал і зможе вжити заходів щодо усунення загрози.

WireShark

Безкоштовний open-source аналізатор трафіку WireShark надає своїм користувачам неймовірно просунутий функціонал і по праву визнаний зразковим рішенням в області мережевої діагностики. Він ідеально інтегрується з системами на базі * NIX / Windows / macOS.

Замість не дуже добре зрозумілих для новачків веб-інтерфейсів і CLI, в яких потрібно вводити запити на спеціальному програмному мовою, дане рішення використовує GUI (хоча, якщо у вас з'явиться необхідність модернізувати набір стандартних можливостей WireShark, ви запросто зможете запрограмувати їх на Lua).

Розгорнувши і налаштувавши його одного разу на своєму сервері, ви отримаєте централізований елемент для моніторингу за найдрібнішими змінами в роботі мережі і мережевих протоколах. Таким чином, ви зможете на ранніх етапах виявляти і ідентифікувати проблеми, що виникають в мережі.

NeDi

NeDi - це повністю безкоштовне ПО, яке сканує мережу по MAC-адресами (також серед допустимих критеріїв пошуку є IP-адреси і DNS) і становить з них власну БД. Для роботи цей програмний продукт використовує веб-інтерфейс.

Таким чином, ви можете в режимі он-лайн спостерігати за всіма фізичними пристроями і їх розташування в рамках вашої локальної мережі (фактично, ви знайдете можливість вилучення даних про будь-якому мережевому вузлі - починаючи від його прошивки і закінчуючи конфігурацією).

Деякі професіонали задіють NeDi для пошуку пристроїв, які використовуються нелегально (наприклад, вкрадені). Для підключення до комутаторів або маршрутизаторів ці програми використовує протоколи CDP / LLDP. Це дуже корисне, хоча і непроста в освоєнні рішення.

Zabbix

Система моніторингу Zabbix - це універсальне рішення для мережевого моніторингу з відкритим вихідним кодом, яке може бути налаштоване під окремі мережеві моделі. В основному, воно призначене для систем, які володіють многосерверной архітектурою (зокрема, Zabbix інтегрується з серверами Linux / FreeBSD / Windows).

Цей додаток дозволяє одночасно управляти сотнями мережевих вузлів, що робить його вкрай ефективним інструментом в організації роботи сисадмінів, які працюють на великомасштабних підприємствах. Для розгортання Zabbix в своїй локальній мережі вам буде потрібно або запустити програмних агентів (демонів), або використовувати SNMP-протокол (або інший протокол для захищеного віддаленого доступу); а для управління доведеться освоїти веб-інтерфейс на PHP.

Крім того, це ПЗ надає повноцінний набір інструментів для відстеження стану апаратної частини мережі. Відзначимо, що для того, щоб повною мірою відчути всі переваги даного рішення, вашого системного адміністратора доведеться мати хоча б базові знання мов Perl або Python (або будь-яких інших мов, які можна спільно використовувати з Zabbix).

10-Страйк: Моніторинг Мережі

"Моніторинг мережі" - це російськомовне програмне рішення на базі веб-інтерфейсу, яке повністю автоматизує всі аспекти мережевої безпеки. З його допомогою системні адміністратори можуть запобігати поширенню по локальній мережі вірусного ПЗ, а також визначати причину виникнення різноманітних технічних несправностей, пов'язаних з розривом кабелів або виходом з ладу окремих одиниць мережевої інфраструктури.

Крім того, дане програмне забезпечення в режимі онлайн виконує моніторинг температури, напруги, місця на дисках і інших параметрів по SNMP і WMI. Серед його недоліків - досить сильне навантаження на ЦП (про що чесно попереджає сам розробник) і висока ціна .

Network Olympus

А замикає наш список ще одна наша програма. На відміну від TNM, Network Olympus працює як служба і має веб-інтерфейс, що дає набагато більшу гнучкість і зручність в роботі. Головна особливість - конструктор сценаріїв, що дозволяє відійти від виконання примітивних перевірок, які не дозволяють враховувати ті чи інші обставини роботи пристроїв. З його допомогою можна організовувати схеми моніторингу будь-якої складності, щоб точно виявляти проблеми і неполадки, а також автоматизувати процес їх усунення.

В основі сценарію лежить сенсор, від якого можна вибудовувати логічні ланцюжки, які в залежності від успішності перевірки будуть генерувати різні оповіщення та дії, спрямовані на рішення ваших завдань. Кожен елемент ланцюжка може бути відредагований в будь-який час і відразу застосується для всіх пристроїв, за якими закріплений сценарій. Вся мережева активність буде відслідковуватися за допомогою журналу активності і спеціальних звітів.

Якщо у Вас невелика мережа, то купувати ліцензію не знадобиться - програма буде працювати в безкоштовному режимі.

Однозначно вибрати переможця і назвати кращу програму моніторингу локальної мережі важко. Але ми дотримуємося думки, що наш продукт Network Olympus має багато переваг і дуже низьким порогом входу, адже він не вимагає спеціального навчання для того, щоб почати з ним працювати. Крім того, йому не властиві недоліки open-source рішень, такі як відсутність оновлень і погана сумісність (як з ОС, так і з ТХ пристроїв). Таким чином, завдяки подібного рішення ви зможете контролювати всі події, що відбуваються в межах вашої локальної мережі і своєчасно на них реагувати.

Дополнительная информация

rss
Карта