Транскрібація аудіо в текст! Секрети і програма

 1. 1. Що таке транскрібація
 2. Які файли надсилають, коли звертаються до транскрібаторам:
 3. 2. Які розцінки
 4. Ціна може бути більше, якщо:
 5. Ціна може бути менше, якщо:
 6. 4. Програма для транскрібаціі аудіо в текст - Express Scribe
 7. Функції програми Express Scribe:
 8. 5. Плюси і мінуси заробітку на транскрібаціі
 9. 6. Де брати замовлення
 10. 7. Де знайти транскрібатора
 11. 8. 5 фішок, щоб отримувати більше замовлень
 12. Давайте підіб'ємо підсумок:

Поділіться? дякую :)

Привіт друзі. У даній статті я хочу розповісти про заробіток на транскрібаціі. Освоївши цю навичку, за перші три дні (8 годин часу було витрачено на роботу) я заробив 1440 рублів, що вважаю зовсім не погано для новачка.

Зміст статті:

1. Що таке транскрібація

Транскрібація - це переклад аудіо або відео в текст. Програється аудіо або відео і ви набираєте текстом те, про що там говорять. Програми для якісного автоматичного перекладу ще не придумали, так що послуги транскрібаторов ще затребувані.

Які файли надсилають, коли звертаються до транскрібаторам:

 • аудіоподкасти;
 • вебінари;
 • інтерв'ю;
 • телефонні розмови;
 • та ін.

Надалі ці матеріали використовуються як статті на блог / сайт, звітність, створення платних / безкоштовних матеріалів для маркетингу, листи в розсилку тощо.

Порада! З мого досвіду, найвигідніше брати в роботу телефонні розмови, так як багато секунд йде на телефонні гудки.

2. Які розцінки

В середньому вартість перекладу 1 хвилини аудіо в текст коштує 10 рублів. Виходить один годину аудіо буде коштувати 600 рублів. Але це середнє значення, ціна може бути вище або нижче, в залежності від того, як домовитеся із замовником.

Давайте трохи порахуємо, якщо брати один часовий замовлення в день, це 600 р. / День. 600 р. х 30 днів = 18000 рублів на місяць. Звичайно в реальності ви можете заробити менше, можете і більше, але в загальному це не погана така підробіток!

Ціна може бути більше, якщо:

 • Замовлення терміновий. Зазвичай час на виконання виконавець бере з запасом, щоб зробити переклад у зручний для себе час, але буває що замовнику потрібно зробити «ще вчора» і доводиться починати виконання негайно, особливо якщо нічний час і доводиться не спати. За таку терміновість можна взяти подорожче.

Одного разу на Work-zilla був наплив замовників, все проходили навчання на якомусь тренінгу і їм терміново потрібно було зробити транскрібацію, щоб здати звіт. Пропозицій було більше ніж виконавців, була вже ніч, мені хотілося спати, але замовлення по 600 рублів за 20 хвилин аудіо мене мотивували працювати до останнього) Але таке буває не часто.

 • Погана якість запису. Чим гірше чути голос, тим більше часу вам доведеться розшифровувати запис, відповідно це може коштувати більше.
 • Кілька голосів. Якщо на записи йде діалог і потрібно в документі підписати кожного з учасників.
 • Потрібна редактура. Якщо після транскрібаціі ви ще можете відредагувати документ, прибрати зайве, виділити абзаци і правильно розставити пунктуацію, то ви збережете час замовника і це може додатково оплачуватися.
 • Інша мова. Якщо ви володієте не одним мовою, то переклад тексту наприклад з англійської на англійську або з англійської на російську буде набагато дорожче.

Ціна може бути менше, якщо:

 • Ви новачок і хочете взяти перші замовлення. Так, це хороший метод стартувати, я саме так і робив. Перший мій замовлення було транскрибувати 40 хвилин запису за 200 рублів. Я сам запропонував таку ціну, щоб почати заробляти перший рейтинг і це спрацювало. Про те, як збільшити шанс отримати замовлення ми ще поговоримо далі.

3. Скільки часу на це потрібно і як транскрибувати в 3 рази швидше?

На початку на одну годину аудіо витрачається приблизно 8 годинника реального часу, з досвідом можна скоротити до 3 годин.

Час обробки записи на пряму залежить від швидкості вашої друку на клавіатурі і використанні додаткових програм. Якщо з першим варіантом все зрозуміло, чим швидше ви друкуєте тим краще і цей навик буде розвиватися з кожної зробленої вами розшифровкою, то на другому факторі давайте зупинимося докладніше.

Я починав розшифровку просто слухаючи запис в програвачі та набирав текст в Ворд. Це дуже не зручно, тому що потрібно:

 1. прослухати 3-5 секунди запису
 2. мишкою поставити паузу
 3. мишкою переключити вікно з плеєра на документ
 4. написати три-п'ять слова
 5. знову мишкою переключитися на вікно з програвачем
 6. і повторити все заново

Коли я знайшов спеціальний плеєр для транскрібаціі, час обробки скоротилося в 3 рази.

4. Програма для транскрібаціі аудіо в текст - Express Scribe

Щоб швидше транскрибувати, є крута програма Express Scribe, вона безкоштовна. Завантажити її можна з офіційного сайту .

Функції програми Express Scribe:

 • прослуховування файлу і набір тексту відбувається в одному вікні програми, не потрібно перемикатися між вікнами;
 • можливість використовувати гарячі клавіші для Stop і Play;
 • вміє уповільнювати або збільшувати швидкість програється файлу;
 • зручна функція перемотування, якщо не зрозуміли фразу, можна швидко гарячими клавішами перемотати на кілька секунд;

прослуховування файлу і набір тексту відбувається в одному вікні програми, не потрібно перемикатися між вікнами;  можливість використовувати гарячі клавіші для Stop і Play;  вміє уповільнювати або збільшувати швидкість програється файлу;  зручна функція перемотування, якщо не зрозуміли фразу, можна швидко гарячими клавішами перемотати на кілька секунд;

Відео по роботі з програмою Express Scribe. Відео записав ще в 2015 році, але інформація там ще актуальна.

5. Плюси і мінуси заробітку на транскрібаціі

плюси:

 • Чи вивчаєте метод сліпий друку. Тут без коментарів, більше пишіть, швидше починаєте друкувати.

Так вийшло що я почав підробляти цим методом в першу подорож по Тайланду, там зламався наш ноутбук, ми купили новий з клавіатурою на Англійському / тайському мовою. Мені хочеш-не хочеш довелося вивчати метод сліпий друку))

 • Покращуєте свою грамотність. Круто прокачується пунктуація і орфографія.
 • Розвиваєте пам'ять. З кожним разом ви почнете запам'ятовувати все більше слів і пропозицій за один інтервал.
 • Навчання. Часто вам надсилають на розшифровку цікаві виступи або лекції, які вам можуть бути корисні, але ви ще й гроші за це отримаєте. Подвійна вигода!

мінуси:

 • Йде багато часу. І це правда, особливо не оптімізіруешь процес.
 • Чи не великі гроші. В цілому, якщо порівнювати з іншими професіями у фрілансі, тут цінник один з найменших, але це і зрозуміло, тому що не потрібно спеціальних навичок.

6. Де брати замовлення

Спеціальної біржі транскрібаціі поки що не придумали, тому звернемося до загальних фріланс бірж. Я перепробував багато варіантів, найкращі, де найбільше замовлень, це Work-zilla і Кwork . Давайте коротко розглянемо кожен варіант.

Work-zilla. Я брав замовлення тільки тут, тому що друга біржа не була ще настільки популярна. Щоб почати брати завдання в роботу ви повинні після реєстрації пройти тест і оплатити підписку, 100 р. (30 днів), 250 р. (90 днів), 400 р. (10 днів). Не переживайте, це не обман, як я розумію, такі заходи це якийсь фільтр, щоб відсіяти неякісних виконавців. 100 рублів ви відіб'єте вже з першого замовлення. На інших біржах плата набагато вища і замовлення взяти важче.

Kwork. Тут принцип роботи влаштований по іншому. Якщо на Ворк-зілля замовники роблять замовлення і ви відправляєте на нього заявку, то тут ви створюєте кворк (свою пропозицію) і вже замовники, заходячи на сайт, пропонують вам свою роботу. На цій біржі нічого платити не потрібно, просто реєструєтеся і розміщуєте кворкі.

Зайдіть на обидва сайти і самі подивіться як все виглядає зсередини.

7. Де знайти транскрібатора

Посилання пораджу ці ж, Work-zilla і Кwork. Там найбільше виконавців на такий вид роботи. Раджу перед тим як віддати замовлення:

 • продивитися профіль виконавця, відгуки;
 • уточнювати всі деталі перед тим як віддати в роботу файл;
 • якщо спочатку виконавець вам здасться неадекватним, краще відразу з таким заняття не будете робити, збережете час і нерви;
 • можете попросити приклади робіт. Зрозуміло що текст можна звідкись скопіювати і видати за свою роботу, але якщо в результаті вам зроблять неякісно і з помилками, ви зможете краще відстоювати свої права і не заплатити за неякісну роботу, якщо покажете що виконавець обіцяв і що ви отримали за підсумком.

Зрозуміло що текст можна звідкись скопіювати і видати за свою роботу, але якщо в результаті вам зроблять неякісно і з помилками, ви зможете краще відстоювати свої права і не заплатити за неякісну роботу, якщо покажете що виконавець обіцяв і що ви отримали за підсумком

8. 5 фішок, щоб отримувати більше замовлень

1. Перше замовлення можете взяти і не дуже дорогий. Головне виконати перше завдання, щоб ваш рейтинг піднявся і не був нульовим. Замовники на нього теж дивляться.

2. У профілі, в додаткової інформації, пропишіть, що ви займаєтеся транскрібаціей і маєте досвід. Тому що замовники найчастіше дивляться профілі кандидатів, і це потрібно для того, щоб вони розуміли, що ви не просто так в перший раз вирішили цим зайнятися, а маєте вже якийсь досвід.

3. Після здачі замовлення пробуйте домовитися на подальшу співпрацю. Працювати з постійними клієнтами простіше, ніж щоразу шукати нових. Це простіше і замовникам, тому що адекватного виконавця теж не просто знайти.

4. Щоб до вас ще зверталися і ставили плюсик за завдання, потрібно не косячіть. А щоб не косячіть перед підтвердженням завдання обговоріть всі деталі з замовником. Обговорити потрібно такі моменти, як:

- Що робити з незрозумілими словами? Чи виділяти їх іншим кольором?
- Писати дослівно? Або прибирати слова паразити?
- Якщо це телефонні дзвінки, кожен робити в окремому документі або все в одному?
- І інші нюанси, дивіться по ситуації.

Так само кілька разів перечитайте вимоги замовника, щоб зрозуміти і зробити, так як йому потрібно.

5. Найважливіший пункт! Пишіть оригінальні коментарі до заявки. Поки я його не почав дотримуватися, у мене взагалі не було замовлень.

Коли берете замовлення можна залишати коментар для замовника, і більшість фрілансерів, в тому числі і я по початку писав: «Готовий виконати», «Пропоную свою кандидатуру» та інші шаблонні фрази в такому ключі. І не міг зрозуміти, чому написав 15-ти замовникам і все ігнорують.

Потім просто почав писати оригінальніше, і замовлення почали мені віддавати, хоча рейтинг був нижчим, ніж у інших виконавців.

Наведу кілька прикладів:

 • "Добрий день. Виконаю швидко і якісно. Нещодавно здав замовлення на 1 год 20 хвилин, замовник залишився дуже задоволений, подивіться у відгуках. До зв'язку!"
 • "Доброго дня. Працюємо в парі. Виконуємо швидше інших виконавців. Є величезний досвід транскрибування. Тільки ручної переклад. »
 • «Здрастуйте, Євген. Зроблю якісну транскрібацію, плюс бонусом почищу документ від слів паразитів і проставлені пунктуацію. »

І ще багато чого можна придумати, включайте фантазію і оригінальність!

Потрібно розуміти, що головне замовникам це економія часу і висока якість, на це і робіть упор.

Давайте підіб'ємо підсумок:

 1. Транскрібація на даний момент, затребувана діяльність на фрілансі, яка не потребує будь-яких спеціальних знань.
 2. Використовуйте програму Express Scribe, щоб транскрибувати в 3 рази швидше.
 3. На одну годину запису йде близько 4-6 годин реального часу, так що розраховуйте час правильно.
 4. Одна година запису перекладеної в текст коштує в середньому 600 рублів.
 5. Щоб отримувати більше замовлень використовуйте фішки з останньої глави.

Доповнення через 1,5 року після публікації першої версії статті:

Доповнення через 1,5 року після публікації першої версії статті:

Минуло 1,5 року з моменту написання даної статті. Весь цей час я працював віддалено, в основному на Work-zilla. Ось скрін з мого аккаунта. Виконано понад 100 проектів.

На цьому у мене все. Сподіваюся, вам була корисна стаття і якщо ви вже працювали транскрібатором, то можете поділитися в коментарях своїми враженнями або якщо щось не зрозуміло, то запитуйте також в коментарях.

Всього доброго!


Поділіться? дякую :)

3. Скільки часу на це потрібно і як транскрибувати в 3 рази швидше?
Чи виділяти їх іншим кольором?
Писати дослівно?
Або прибирати слова паразити?
Якщо це телефонні дзвінки, кожен робити в окремому документі або все в одному?
Поділіться?