Три поширених міфу про «Лабораторію Касперського»

 1. «Касперський» гальмує, співпрацює з КДБ і пише віруси - розповідаємо, як воно насправді і звідки взялися...
 2. Міф другий: «Лабораторія Касперського» і кривава гебня
 3. Міф третій: «Лабораторія Касперського» сама пише віруси
 4. Звідки у міфів ноги ростуть

«Касперський» гальмує, співпрацює з КДБ і пише віруси - розповідаємо, як воно насправді і звідки взялися ці міфи.

Чутками земля повниться, і плітки про ІБ-компанії, що переходять з вуст в уста, - не виняток. За 21 рік існування «Лабораторії» ми стикалися з величезною кількістю домислів про нас і наших продуктах. Ось три найбільш живучих:

 1. «Антивірус Касперського» страшно гальмує сам і заважає іншим програмам.
 2. «Лабораторію Касперського» контролює КДБ, ну або як мінімум ми зливаємо дані до відповідного органу.
 3. «Лабораторія Касперського» сама пише віруси, щоб з ними потім боротися.

Розповідаємо, звідки це все пішло і як йдуть справи насправді. Розповідаємо, звідки це все пішло і як йдуть справи насправді

Міф перший: «Касперський» гальмує

Як не дивно, найдавніший міф виявився живучим. Гальмує, мовляв, ваш антивірус так, що працювати неможливо. Ми б посперечалися: ні, не гальмує. Точніше, так: більше не гальмує. Дійсно, в середині 2000-х, коли вийшла не надто вдала версія антивіруса, були проблеми з продуктивністю - і саме звідси у цього міфу ростуть ноги.

Але починаючи з 2006-го, коли вийшов Kaspersky Anti-Virus 6.0 з повністю новим двигуном, наші продукти споживають значно менше ресурсів і практично не гальмують систему.

«Комп'ютер став гальмувати. Зніс «Касперського», легше не стало ».

Ну а щоб не бути голослівними, підтвердимо наші твердження сухими фактами: наприклад, за перші сім місяців 2018 року продукти «Лабораторії Касперського» тричі відзначилися у випробуваннях незалежного центру AV-TEST на швидкодію:

 • KasperskySmall Office Security - нагорода «Найвища продуктивність» (BestPerformance).
 • Kaspersky Internet Security - перемога в номінації «Швидкодія» (Best Performance for Consumer Users).
 • KasperskyInternetSecurity, але вже для macOS - виявив все зловредів в системі, споживаючи при цьому менше 1% ресурсів.

Але, ясна річ, залишилися ті, хто надовго запам'ятав часи до 2006 року і кожного разу нам це нагадує. Однак вже досить давно закиди не за адресою: нагороди за швидкодію ми отримуємо вже який рік поспіль , А гальма - справи давно минулих днів.

 • Разом: ні, не гальмує «Антивірус Касперського» - це один з найшвидших антивірусів.

Міф другий: «Лабораторія Касперського» і кривава гебня

Особливо талановиті конспірології періодично починають щось говорити про те, що «Лабораторію» створювали виключно з метою розробки кіберзброї і стеження за користувачами для КДБ. І сам Касперський в школі КДБ навчався , Так що сумнівів, мовляв, бути не може.

Якщо раптом хтось забув, КДБ припинив своє існування 3 грудня 1991 року, а «Лабораторія Касперського» заснована у вересні 1997-го. Тобто розробляти кіберзброя і збирати дані для КДБ вже на момент заснування «Лабораторії» неможливо було ну ніяк. Що стосується спадкоємиці радянської спецслужби, ФСБ, а також іншої силової структури - МВС, то на момент заснування «Лабораторії Касперського» в цих структурах слово «вірус» знали виключно в контексті грипу.

Втім, не будемо відмовлятися - ми дійсно співпрацюємо і з МВС, і з ФСБ. А також з іншими організаціями, такими як Інтерпол і численні центри екстреного реагування по всьому світу. Однак експерти «Лабораторії Касперського» допомагають виключно розслідувати кіберзлочини і ловити кіберзлочинців. Ніякого іншого співробітництва немає - воно суперечило б нашим принципам. Ну а допомога в лові кіберзлочинців дає свої корисні плоди: один з найяскравіших прикладів - припинення діяльності угруповання Lurk , Що викрала з рахунків росіян понад 3 млрд рублів.

Список справ:
купити хліб,
подзвонити Геннадієві,
узгодити пост з товаришем майором.

Віднедавна ми не бачимо сенсу співпрацювати з європейськими правоохоронцями, але з іншими структурами такого роду спільну діяльність не припиняємо і навіть нарощуємо. Мир у всьому світі не настане, якщо не переловити усілякий кіберкріміналітет. Ми не можемо ловити їх самі - права у нас такого немає, але із задоволенням допомагаємо це робити тим, хто може. Ніяких призначених для користувача даних жодної спецслужбі не зливаємо - ми взагалі звертаємося з даними гранично акуратно , Використовуємо в анонімізувати вигляді і захищаємо від будь-якого роду витоків.

 • Разом: «Лабораторія Касперського» співпрацює силовими структурами, але тільки в рамках розслідування кіберзлочинів. Ніяких даних ми нікому не зливаємо.

Міф третій: «Лабораторія Касперського» сама пише віруси

Дехто вважає, що насправді ми самі пишемо всілякі зловредів, а потім самі ж ловимо. Ну а робимо ми це нібито для того, щоб наш антивірус краще продавався - інакше кому він потрібен, без вірусів-то.

Ось у цього міфу ні історичної, ні якоїсь іншої підоснови немає взагалі - це в чистому вигляді теорія змови і шапочка з фольги. По-перше, уявіть собі, якого масштабу репутаційний збиток ми б понесли, якби про таку діяльність дізналися конкуренти і ЗМІ. А вони б обов'язково дізналися: частина завдання по дослідженню зловредів - це атрибуція, тобто спроба за різними ознаками встановити, хто написав шкідливий код. Часто це вдається зробити з досить високою точністю. Загалом, якби хтось зловив нас на написанні вірусів, «Лабораторію» б рознесли на дрібні друзки. Але до сих пір ніхто не спіймав - просто тому, що не робимо ми цього, чи не робили і не збираємося робити.

Якщо «Лабораторія Касперського» пише віруси, то МНС напевно влаштовує повені, а вулканологи розпалюють вулкани

По-друге, нам, знаєте, зовсім немає ніякої потреби писати зловредів самим для підвищення затребуваності антивіруса: всякої гидоти, від якої потрібно захищати людей, вистачає - тільки встигай ловити. У штаті компанії майже 4000 чоловік - і всім є чим зайнятися, причому без написання вірусів. Для прикладу: за прошу рік ми наловили більше 15 мільйонів унікальних шкідливих об'єктів - ну куди нам самим ще нові писати?

Ну і по-третє, це суперечить нашим етичним принципам. Ми не без гордості заявляємо, що намагаємося врятувати світ, і написання зловредів в цю місію ніяк не вкладається.

 • Разом: немає, «Лабораторія Касперського» не пише віруси. Їх занадто багато пишуть без нас, а нам подобається їх ловити.

Звідки у міфів ноги ростуть

Виходить, що міф про повільну роботу - це справи давно минулих днів, які люди переказують, не перевіряючи, як йдуть справи зараз. Міф про КДБ - невірно трактуються інформація про співпрацю з силовими структурами, плюс вічна пісня любителів теорії змови про те, що «в КДБ колишніх не буває». Ну а міф про те, що ми самі пишемо віруси - чиста конспірологія. Людям нудно жити без «таємних знань» - доводиться їх вигадувати.


джерело: лабораторія Касперського

24.07.2018