Турбо-сторінки Яндекса - інструкція по підключенню, настройка RSS-каналу, плагіни

 1. Що таке Турбо-сторінки
 2. Плюси і мінуси Турбо-сторінок
 3. Плюси Турбо-сторінок
 4. Мінуси Турбо-сторінок
 5. Як підключити Турбо-сторінки
 6. Що таке «Налагодження Турбо-сторінок»
 7. Модулі для Турбо-сторінок
 8. Що таке «неякісні Турбо-сторінки»
 9. Реклама і сторінки для Яндекс.Директу
 10. Рекламні блоки на Турбо-сторінках
 11. Турбо-сторінки для реклами в Яндекс.Директ
 12. Оновлення Турбо-сторінок
 13. Авторасстановка реклами
 14. API для Турбо-сторінок
 15. Підтримка CSS Турбо-сторінками
 16. Автоматична стрічка рекомендацій на основі нейронних мереж
 17. Передача вмісту Турбо-сторінки
 18. Турбо-сторінки для інтернет магазинів (β)
 19. Висновок
 20. Варто підключити Турбо-сторінки, якщо:

22 листопада 2017 року Яндекс  оголосив про запуск Турбо-сторінок  в своєму блозі

22 листопада 2017 року Яндекс оголосив про запуск Турбо-сторінок в своєму блозі. З тих пір пройшло півроку, і я вирішив зібрати всю актуальну інформацію про них.

У статті я розгляну:

 1. Що таке Турбо-сторінки
 2. Їх плюси і мінуси
 3. Як підключити
 4. Що таке «Налагодження Турбо-сторінок»
 5. Які є плагіни для них
 6. Що таке «неякісні Турбо-сторінки»
 7. Реклама і сторінки для Яндекс.Директу
 8. Оновлення Турбо-сторінок
 9. висновок

Почнемо з основного - що ж таке Турбо-сторінки?

Що таке Турбо-сторінки

Турбо-сторінки - це полегшена версія мобільних сторінок, яка дозволяє швидше завантажувати сторінки з мобільних пристроїв при мобільному пошуку, в сюжетах Яндекс.Новости і в стрічці Яндекс.Дзена. Схожа технологія є у Google, вона була анонсована в 2015 році і називається Accelerated Mobile Pages (AMP).

Приклад Турбо-сторінки:

Приклад Турбо-сторінки:

Давайте розберемося, в чому ж родзинка таких сторінок.

Плюси і мінуси Турбо-сторінок

Напевно, в будь-якої технології є свої плюс і мінуси, не виняток і Турбо-сторінки. Незважаючи на очевидні плюси, серед яких прискорення завантаження, сторінки не позбавлені і мінусів, наприклад, вони шаблонні. Давайте по порядку.

Плюси Турбо-сторінок

 1. Швидка швидкість завантаження

Яндекс стверджує, що Турбо-сторінки завантажуються в 15 разів швидше в 3G-мережах, ніж звичайні мобільні сторінки.

Збільшення швидкості завантаження сторінок відбувається через те, що:

 • Турбо-сторінки знаходяться на серверах Яндекса, що дозволяє завантажувати їх швидше.
 • Верстка цих сторінок оптимізована під мобільні пристрої, вона шаблонна, за рахунок чого їх вага знижується в десятки разів, що також позитивно відбивається на швидкості завантаження.

Верстка цих сторінок оптимізована під мобільні пристрої, вона шаблонна, за рахунок чого їх вага знижується в десятки разів, що також позитивно відбивається на швидкості завантаження

З цього випливає, що збільшення швидкості завантаження сторінок на мобільних пристроях із слабким інтернетом дозволяє розширити мобільну аудиторію сайту.

 1. Сервери Яндекса:
 • Покращують не тільки швидкість завантаження, але і роблять ваші сторінки доступними 24/7 (навіть якщо ваш сайт з якоїсь причини не відповідає, Турбо-сторінки будуть доступні).
 • Знижується навантаження на хостинг - все навантаження з Турбо-сторінок лягає на сервери Яндекса.
 1. значок ракети

Ще одна перевага таких сторінок - в мобільному пошуку вони позначаються значком ракети.

Мобільна аудиторія постійно зростає, багато хто вже знає, що означає цей значок. Користувачі можуть віддати перевагу сторінці зі значком ракети, так як вона завантажиться дуже швидко.

Як би здорово все це не звучало, у цій технології поки є і свої мінуси.

Мінуси Турбо-сторінок

 1. Однотипність. Турбо-сторінки створюються за шаблоном, за рахунок чого вони дуже схожі в пошуку. Багато власників сайтів хочуть, щоб їх сайт запам'ятовувався, і намагаються зробити для нього унікальний дизайн, але з Турбо-сторінками так не вийде.
 2. Немає можливості оформляти замовлення. Це робить їх малокорисними для комерційних проектів.

Це робить їх малокорисними для комерційних проектів

З цих повідомлень випливає, що інтернет-магазин може робити Турбо-сторінки з карток товару або послуг, але купити товар або замовити послугу без переходу на сайт не можна.

З вищесказаного можна зробити висновок, що Турбо-сторінки більше підійдуть інформаційним статейним ресурсів, які хочуть збільшити охоплення мобільного аудиторії з Яндекса.

Як підключити Турбо-сторінки

За півроку було написано велику кількість інструкцій, та й Яндекс випустив докладний відео:

Якщо коротко, для підключення Турбо-сторінок потрібно:

 1. Налаштувати відображення Турбо-сторінок. Для цього в Яндекс.Вебмастере перейдіть в розділ «Турбо-сторінки» → «Налаштування»:

Вебмастере перейдіть в розділ «Турбо-сторінки» → «Налаштування»:

Тут можна:

 • вказати назву сайту;
 • вибрати логотип;
 • додати пункти меню - на Турбо-сторінці відобразиться значок ≡, при натисканні на який буде виводитися меню сторінки.

вказати назву сайту;  вибрати логотип;  додати пункти меню - на Турбо-сторінці відобразиться значок ≡, при натисканні на який буде виводитися меню сторінки

 • вибрати цікавий лічильник і додати його ідентифікатор;
 • вказати рекламний блок.
 1. Створити RSS-канал. Після настройки відображення потрібно RSS-канал формату Турбо-сторінки. Яндекс використовує для них версію RSS 2.0. Як створити канал, можна прочитати на сайті Яндекса: « Опис елементів RSS 2.0 ».
 2. Підключити канал через Яндекс.Вебмайстер. Зробити це можна за посиланням: https://webmaster.yandex.ru/site/turbo/sources/ . Тут ви вибираєте сайт і додаєте або використовуєте вже готовий RSS-канал.

Тут ви вибираєте сайт і додаєте або використовуєте вже готовий RSS-канал

Виконавши ці дії, ви підключите просту Турбо-сторінку.

Рекомендую ознайомитися з докладною інструкцією від Яндекса - « Про технологію Турбо-сторінки »І матеріалом« Турбо-сторінки для власників сайтів ».

Також обов'язково ознайомтеся з відео вище, там детально показано, як налаштувати Турбо-сторінки.

Якщо ж ви хочете, щоб сторінка хоч трохи відрізнялася від сторінок конкурентів, використовуйте «Налагодження Турбо-сторінок».

Що таке «Налагодження Турбо-сторінок»

28 квітня 2018 року Яндекс анонсував «Налагодження Турбо-сторінок». За допомогою сервісу можна зібрати свій шаблон для Турбо-сторінок.

Інструмент новий і працює поки в режимі бета-версії. Свої побажання до нього ви можете залишати на сторінці новини: « Представляємо відладчик Турбо-сторінок ».

Сам же сервіс доступний за посиланням: https://webmaster.yandex.ru/site/turbo/sandbox/

Модулі для Турбо-сторінок

На перший погляд може здатися, що створювати Турбо-сторінки - складно. Зараз є безліч плагінів під різні CMS, які дозволяють це спростити. Розглянемо їх.

Модулі для CMS «1С-Бітрікс»:

 • Яндекс Турбо-сторінки - модуль дозволяє зробити RSS 2.0 вивантаження Інфоблоки і статичних сторінок для сервісу Яндекс Турбо-сторінки. Він безкоштовний.
 • Яндекс Турбо-сторінки PRO - платна версія цього плагіна з розширеним функціоналом. Ціна: 1000 рублів, є безкоштовний пробний період на 5 днів.

Модулі для CMS Drupal:

 • Turbo - модуль Яндекс Турбо-сторінок RSS дозволяє швидко вибрати і вивантажити будь-які типи в RSS-канал для Яндекс Турбо-сторінок. Потрібно врахувати, що плагін останній раз оновлювався в грудні 2017 року.

Модулі для CMS Joomla:

 • Яндекс Турбо для Joomla і Яндекс Дзен - розширення для Турбо-сторінок і Яндекс.Дзен. Підтримує сторонні компоненти: K2, інтернет-магазини, каталоги та інші. RSS підходить для Joomla! 1.5 / 2.5 / 3.5+ і вище. Розширення платне - 990 рублів, є демоверсія.

Модулі для CMS OpenCart:

 • Яндекс.Турбо для товарів 0.1 - модуль Яндекс.Турбо для товарів ocStore 2.3.0.2.3. Як і у випадку з Drupal, плагін давно не оновлювався (версія від 28 листопада 2017), але відгуки позитивні.

Модулі для CMS WordPress:

 • NewsFeedbyTeplitsa - дозволяє організувати трансляцію матеріалів сайту для сервісу Яндекс.Новини з підтримкою Турбо-сторінок. Також давно не оновлювався (4 місяці тому), але є багато позитивних оцінок.
 • Яндекс.Турбо - плагін автоматично створить на вашому сайті нову RSS-стрічку (або кілька стрічок) для сервісу «Яндекс.Турбо» в повній відповідності з технічними вимогами Яндекса. Оновлювався недавно (4 тижні тому), позитивні відгуки.
 • YaTurbo - модуль дозволяє гнучко налаштувати RSS 2.0. вивантаження для Турбо-сторінок. Останній раз оновлювався 5 місяців назад, один позитивний відгук.
 • Yandex TurboFeed - плагін, який генерує фид для Турбо-сторінок від компанії Яндекс. Оновлювався 3 місяці тому, кілька позитивних оцінок.

Як видно, плагінів багато, лідер по їх кількості - WordPress, що не дивно.

Тепер, коли ми знаємо, як створювати Турбо-сторінки, розберемося, що ж таке «неякісні Турбо-сторінки», і як робити не можна.

Що таке «неякісні Турбо-сторінки»

З появою Турбо-сторінок в Яндекс почали надходити скарги про те, що їх вміст не збігається зі змістом оригінальної версії сторінки. Тоді в Яндексі вирішили боротися з такими сторінками, адже основна їх ідея - Турбо-сторінки повинні максимально відповідати оригінальній сторінці.

Для цього в Вебмайстер було додано попередження: «Вміст Турбо-сторінки не відповідає оригінальній версії». Такі сторінки в Яндексі назвали «неякісними».

Такі сторінки в Яндексі назвали «неякісними»

Крім того, 20 лютого в блозі Яндекса для Вебмастеров з'явилася стаття « Турбо-сторінки: досвід перших трьох місяців ». Там було написано, що з 5 березня 2018 року неякісні Турбо-сторінки не будуть з'являтися в Пошуку, Дзене і Новинах. Замість них будуть оригінальні сторінки сайту.

Щоб ваші Турбо-сторінки не потрапили під позначення «неякісних Турбо-сторінок», Яндекс рекомендує не допускати наступного:

 • відсутність значної частини тексту з основної сторінки (або взагалі інший текст на Турбо-сторінці);
 • відсутність візуального виділення заголовків і частин тексту всередині статті (жирним, курсивом);
 • дублювання основних заголовків статті;
 • дублювання картинок;
 • відсутність картинок (або частини / битих картинок) і відео, якщо вони є на оригінальній сторінці;
 • відсутність абзаців;
 • відсутність частини текстового контенту (в основному підзаголовків);
 • відсутність посилань в тексті статті, якщо вони є в оригіналі;
 • спроби передати непрацюючі віджети (карти і т. п.).

Це рекомендації Яндекса. Від себе додам: стежте за тим, щоб оригінальна версія сторінки і Турбо-версія були максимально схожі, тоді подібних проблем не виникне.

Далі я хочу поговорити про рекламу, так як саме це питання непокоїло всіх веб-майстрів, які отримували дохід з рекламних блоків.

Реклама і сторінки для Яндекс.Директу

Хочу почати з рекламних блоків на Турбо-сторінках, так як саме через це почався основний конфлікт веб-майстрів і Яндекса. Далі трохи поговоримо про Ю Я.

Рекламні блоки на Турбо-сторінках

Так як Турбо-сторінки зараз більше підходять контентним ресурсів, багатьох веб-майстрів турбує питання: як розміщувати рекламу на таких сторінках?

При запуску Турбо-сторінок в листопаді 2017 року Яндекс ввів обмеження - один рекламний блок на сторінку. Це обурило багатьох веб-майстрів і призвело до «палкої» дискусії в коментарях до новини про запуск Турбо-сторінок. Багатьох обурювало, що Яндекс регулює кількість реклами, яка веб-майстер може розмістити на своїй Турбо-сторінці.

Яндекс «боровся» недовго: вже в грудні 2017 року ПС «пішла на поступки» - були зняті обмеження на кількість рекламних блоків .

Проте, щоб не дратувати користувачів рекламою, Яндекс рекомендує ставити не більше одного рекламного блоку на екран це приблизно 250 слів, 4 картинки або 4 відео. Так, як це робить сам Яндекс 😉

Турбо-сторінки для реклами в Яндекс.Директ

Відразу скажу, що Турбо-сторінки в Яндекс.Директі знаходяться в бета-тестуванні і обмежений доступ до їх створення. Щоб взяти участь в бета-тестуванні, зверніться за допомогою до менеджерів Яндекса або скористайтеся послугами рекламного агентства: https://yandex.ru/adv/contact/agency .

Звичайні Турбо-сторінки і Турбо-сторінки для Яндекс.Директу дуже схожі, однак функціонал друге трохи більше.

Директу дуже схожі, однак функціонал друге трохи більше

На відміну від звичайної Турбо-сторінки, в Яндекс.Директі можна «Залишити заявку» - відвідувач залишає свої дані, після чого з ним зв'язується менеджер сайту. Так, це ще не кнопка «купити» або «оформити замовлення» (для цих дій, як і раніше потрібно переходити на сайт), але все-таки більше, ніж нічого. Функціонал планують розширювати.

Також для Турбо-сторінок Яндекс.Директу є конструктор, який дозволяє уникализировать їх дизайн. Детальніше: " Конструктор Турбо-сторінок ».

Буде цікаво подивитися на готову версію Турбо-сторінок для Яндекс.Директу і порівняти з функціоналом звичайних Турбо-сторінок.

Оновлення Турбо-сторінок

Яндекс вирішив не затягувати з оновленнями і все літо радував новин по Турбо-сторінок, а минулого тижня - 19 вересня, випустив одне з найбільш очікуваних оновлень: « Інтернет-магазини в Турбо (β) ».

Авторасстановка реклами

про оновлення
Яндекс намагався контролювати розміщення реклами ще при запуску Турбо-сторінок. Оголошення можна було додавати тільки через RSS-канал або Веб-майстер. Рекомендувалося використовувати не більше одного рекламного блоку на екран - це близько 250 слів, 4 картинок або 4 відео.

Щоб спростити розміщення реклами та контролювати її кількість, Яндекс додав можливість розставляти блоки автоматично. Вона працює на основі алгоритму, який буде додавати рекламу найбільш вигідним способом як для майданчика, так і для користувачів. Таким чином, алгоритм буде контролювати зарекламленность сторінки.

Щоб використовувати автоматичний метод розміщення реклами, потрібно ввести ID рекламних блоків в налаштуваннях Турбо-сторінки в вебмайстрів для фідів. Таким чином, перший ID буде показувати рекламу для першого рекламного блоку, другий - для другого, і т. Д.

При додаванні реклами через ADFOX, вона буде автоматично проставлятися, якщо дотримані дві умови:
При додаванні реклами через ADFOX, вона буде автоматично проставлятися, якщо дотримані дві умови:

 • для цього item (сторінки) немає реклами в RSS-каналі;
 • ви самостійно підключили авторасстановку, вказавши ID в інтерфейсі Вебмастера.

Щоб порівнювати статистику рекламних блоків на різних позиціях, використовуйте унікальний ID для кожного місця
Щоб порівнювати статистику рекламних блоків на різних позиціях, використовуйте унікальний ID для кожного місця.

Підсумок по оновленню
Незважаючи на те, що Яндекс знову намагається контролювати кількість реклами на сайті, оновлення зручне, спрощує розміщення рекламних блоків. При додаванні оголошень вручну через RSS-канал могла знадобитися допомога програміста для зміни ID рекламного блоку. Також можна було додати занадто багато або мало реклами на сторінку. Додавати оголошення через Яндекс Вебмайстер легше, там більш простий функціонал. Автоматична розстановка спрощує процес, ви можете контролювати ефективність рекламних блоків, не потрібно постійно вносити зміни.

API для Турбо-сторінок

про оновлення
У перший день літа Яндекс порадував API Турбо-сторінок з'явилося. З його допомогою можна збільшити кількість сторінок, що відправляються на переобход, а також повідомляти про сторінки, де відбулися якісь зміни, і їх терміново потрібно оновити.

В API є наступні ліміти по відправці даних:

Обмеження Використання Налагодження Кількість символів в елементах title, h1, author 240 240 Загальна кількість картинок в RSS-каналі 50 000 500 Кількість елементів item 10 000 50 Кількість картинок в одному елементі item, включаючи картинки, зазначені в елементі yandex: related 30 - Кількість посилань на інші ресурси в елементі yandex: related 30 -

Крім цього, Яндекс підготував скрипт на Python, який можна використовувати як шаблон для завантаження Турбо-сторінок:

def get_rss_upload_path (user_id, host_id): path = '/ user / {user_id} / hosts / {host_id} / turbo / uploadAddress /? mode = {mode}'. format (user_id = user_id, host_id = host_id, mode = 'PRODUCTION ') r = SESSION.get (API_URL + path) c = validate_api_response (r,' upload_address ') parsed_url = c [' upload_address '] return parsed_url

У ньому потрібно замінити поля, що відповідають за токен, адреса сайту і контент RSS.

Детальніше про роботу скрипта можна прочитати в допомоги Яндекса: « Python-скрипт для додавання RSS-каналу ».

Він доповнив технологію авторасстановкі реклами.
Детальніше про роботу з API можна прочитати в керівництві: « API Яндекс ».

Підсумок по оновленню
Гарне оновлення, дозволяє швидко додавати Турбо-сторінки на переобход.

Підтримка CSS Турбо-сторінками

про оновлення
Ще одне оновлення випустили через кілька днів після API.
Багато скаржилися на шаблонність Турбо-сторінок, Яндекс прислухалися до побажань. Тепер їх зовнішній вигляд можна налаштовувати через CSS. Для цього потрібно додати стилі в налаштування Турбо-сторінок в Яндекс.Вебмайстер.
про оновлення  Ще одне оновлення випустили через кілька днів після API
Є 4 обмеження в роботі CSS для Турбо-сторінок:

 1. Чи не використовувати сторонні шрифти.
 2. Не додавати низькопродуктивні анімацію.
 3. Не працювати з селекторами за назвами HTML-елементів. наприклад:
  .a {color: # 307896; });
 4. Не додавати подгрузку даних з зовнішніх для Яндекса ресурсів. Наприклад, не потрібно використовувати подібну подгрузку картинок:
  .page {background-image: url ( «https://example.com/image.png»)}.

Ці обмеження потрібні, щоб Турбо-сторінки швидко завантажувалися. Інші можливості CSS можна використовувати.

Приклади CSS-селекторів для оформлення різних елементів сторінки можна подивитися тут: « CSS для Турбо-сторінки ».

Автоматична стрічка рекомендацій на основі нейронних мереж

про оновлення
Технологія підвантажує наступну релевантну сторінку з сайту при долістиваніі Тубо-сторінки до кінця.
про оновлення  Технологія підвантажує наступну релевантну сторінку з сайту при долістиваніі Тубо-сторінки до кінця
Яндекс проводив закритий тест з партнерами, застосувавши нескінченну прокрутку на сайті. Вони змогли збільшити глибину перегляду до 30%, а середній час перебування на сторінці - майже в 2 рази.

Подивитися, як працює автоматична стрічка рекомендацій, можна на прикладі Турбо-версії сайту drive2.ru .

Передача вмісту Турбо-сторінки

Крім великих оновлень, було багато точкових змін, які дозволяють налаштовувати відображення Турбо-сторінок. Розглянемо основні елементи.

Кнопки з довільним вмістом
При натисканні на кнопку користувач може зателефонувати за вказаним номером або перейти на сторінку оформлення замовлення.
Кнопки з довільним вмістом  При натисканні на кнопку користувач може зателефонувати за вказаним номером або перейти на сторінку оформлення замовлення
Також з'явилася можливість додавати кнопки зворотного дзвінка, соціальних мереж, месенджерів.
Форма зворотнього зв'язку Труба-сторінки
З'явилася форма зворотного зв'язку. У неї можна додавати телефон, ім'я та питання. Вона знаходиться в спеціальному блоці зворотного зв'язку, тексті або у вигляді кнопки.

На скріншоті: зліва - приклад кнопки виклику форми зворотного зв'язку, праворуч - вид форми зворотного зв'язку.

GIF-картинки
Реалізована можливість додавати GIF-картинки на Турбо-сторінки. Вони автоматично програються, якщо розмір зображення менше 128 пікселів. Якщо більше - програється при натисканні.
GIF-картинки  Реалізована можливість додавати GIF-картинки на Турбо-сторінки
рейтинги
З'явилася можливість додавати рейтинг на Турбо-сторінки. Він реалізований за протоколом schema.org .

Зображення зі слайдером  Турбо-сторінки тепер можна оформляти зображеннями зі слайдером
Зображення зі слайдером
Турбо-сторінки тепер можна оформляти зображеннями зі слайдером.

Слайдер може містити відео, картинки, посилання, блок реклами РСЯ
Слайдер може містити відео, картинки, посилання, блок реклами РСЯ.

Блок посилань на додаткові матеріали

Немає обмежень на кількість блоків на Турбо-сторінках
Немає обмежень на кількість блоків на Турбо-сторінках. Їх можна розміщувати в будь-якому місці сторінки.

Блок змісту і якірні посилання
З'явилася можливість додавати блоки з якірними посиланнями. Це зручно, якщо інформація на сторінці містить підзаголовки.

Збільшення картинки при натисканні  На Турбо-сторінки додали можливість збільшення картинки при натисканні
Збільшення картинки при натисканні
На Турбо-сторінки додали можливість збільшення картинки при натисканні.

Форма пошуку для Турбо-сторінок  Яндекс реалізував форму пошуку по сайту
Форма пошуку для Турбо-сторінок
Яндекс реалізував форму пошуку по сайту. Результат відкривається окремим вікном.

Яндекс
Яндекс.Карти для Турбо-сторінок
З'явилася можливість розміщувати Яндекс.Карти. Розмір карт масштабується під екран мобільного пристрою.

Підсумок по новим елементам  Ми розглянули не весь список нових елементів, які можна виводити на Турбо-сторінках
Підсумок по новим елементам
Ми розглянули не весь список нових елементів, які можна виводити на Турбо-сторінках. Однак, як бачимо, їх було багато і це добре. Тепер стало легше уникализировать Турбо-сторінки: нові елементи легко додати, їх можна і потрібно застосовувати в оформленні. Повний список нововведень та інструкцію щодо їх додаванню можна подивитися в документації Яндекса: « Передача вмісту сторінки ».

Перед тим як вносити зміни на Турбо-сторінки, перевірте, як буде виводитися новий елемент. Це можна зробити через інструмент налагодження Турбо-сторінок в Яндекс.Вебмастере.

Також рекомендую ознайомитися з покроковою інструкцією від Яндекса з налагодження Турбо-сторінок:
Також рекомендую ознайомитися з покроковою інструкцією від Яндекса з налагодження Турбо-сторінок:

Турбо-сторінки для інтернет магазинів (β)

про оновлення
Яндекс представив бета-версію карток товару Турбо-сторінок для інтернет-магазинів.

На Турбо-сторінці товару є:

 1. Зображення товару.
 2. Модель.
 3. Актуальна ціна.
 4. Знижка.
 5. Умови доставки.
 6. Кнопка додавання товару в корзину.
 7. Інформаційні розділи у вигляді розкривних блоків.
 8. Опис пропозиції (товару).
 9. Характеристики.

Для формування Турбо-сторінок використовується YML-формат, розроблений Яндекс
Для формування Турбо-сторінок використовується YML-формат, розроблений Яндекс.Маркет.

Стандарт YML (Yandex Market Language) розроблений Яндексом і заснований на стандарті XML. Формат YML надає більше можливостей і переваг, ніж формати XLS, CSV, TSV.

Для підключення інтернет-магазину до Турбо-сторінок потрібно:

 • Перейти в розділ завантаження Турбо-сторінок в Яндекс.Вебмастере.
 • Встановити перемикач в положення YML в блоці посилання на джерело.
 • Вказати посилання на YML-файл і натиснути «Додати». Можна додавати до 10 файлів.

Можна додавати до 10 файлів

 • Вказати адресу кошика магазину, в яку буде складатися куплений товар, в вебмайстрів.
 • Зберегти зміни.

Щоб детальніше дізнатися, як підключити інтернет-магазин до Турбо-сторінок, рекомендуємо прочитати: « Інструкцію з підключення інтернет-магазину β ».

Підсумок по оновленню
Яндекс презентував корисне оновлення, яке хочеться протестувати. Зацікавила можливість автоматичного формування пропозиції по схожим товарам з асортименту за допомогою нейронних мереж. А ось чи приживуться Турбо-сторінки у власників інтернет магазинів - покаже час.

В цілому Яндекс зробив багато роботи з розвитку Турбо-сторінок. Радує, що значно зросла кількість елементів для їх оформлення. Тепер сторінку можна виділити із загальної кількості.

Порадувало оновлення для інтернет-магазинів, я його чекав. Однак зможу зробити більш докладний аналіз після особистого тестування. Припускаю, що незабаром нас знову чекає анонс і плани з розвитку Турбо-сторінок на осінь-зиму

Висновок

Незважаючи на скептичні настрої веб-майстрів в листопаді 2017 року, технологія Турбо-сторінок прижилася і знайшла свою аудиторію. Яндекс постійно розвиває її і випускає оновлення.

Варто підключити Турбо-сторінки, якщо:

 • у вас контентний ресурс і ви хочете збільшити охоплення мобільного аудиторії з Яндекса;
 • хочете збільшити швидкість завантаження мобільних сторінок в Яндексі;
 • потрібно знизити навантаження на сервер;
 • хочете виділити свій сайт в мобільній видачі Яндекса значком ракети Турбо-сторінок.

Не варто підключати Турбо-сторінки, якщо:

 • у вас оптимізована мобільна версія сайту з унікальним дизайном - Турбо-сторінки переважно шаблонні і уникализировать їх так, як мобільну версію, може не вийти;
 • у вас інтернет-магазин - в цьому випадку варто почекати до літа, приблизно в цей період Яндекс обіцяв оновлення, пов'язане з Турбо-сторінками для інтернет-магазинів:

у вас оптимізована мобільна версія сайту з унікальним дизайном - Турбо-сторінки переважно шаблонні і уникализировать їх так, як мобільну версію, може не вийти;  у вас інтернет-магазин - в цьому випадку варто почекати до літа, приблизно в цей період Яндекс обіцяв оновлення, пов'язане з Турбо-сторінками для інтернет-магазинів:

Це питання було задано в темі « Турбо-сторінки для інтернет магазину »- всіх хвилювало, коли ж буде функціонал для інтернет-магазинів.

Терміни приблизні, але, як мені здається, влітку нас чекають нові подробиці, тим більше функціонал з «Зворотним дзвінком» вже тестується на Турбо-сторінках в Яндекс.Директі. Як то кажуть, поживемо - побачимо.

Також не забувайте, що Турбо-сторінки повинні бути максимально схожі на оригінальний варіант сторінки, інакше вони можуть бути визнані «неякісними».

Наостанок рекомендую ознайомитися з відео «Як Яндекс прискорює інтернет» через Турбо-сторінки:

Підписатися на розсилку

Ще по темі:

Андрій Дегтярьов

Middle SEO-спеціаліст

Завжди знав, що моя робота буде пов'язана з інтернетом і комп'ютером. Почав самостійно вивчати HTML і пробувати себе в верстці. HTML давався легко, але верстати сайти було нудно. Тоді я і дізнався про SEO.
З відзнакою закінчив майстер-клас з навчання та управління персоналом. Здав письмовий тест з англійської мови в Лондонській школі на 98%. Написав понад десятка розвиваючих статей по SEО.
Працюю SEO-спеціалістом в компанії SiteClinic, пишу статті для блогу. У вільний час ходжу в походи.
Девіз: Just Do It

Є питання?

Задайте їх прямо зараз, и ми відповімо в течение 8 робочих годин.

Дополнительная информация

rss
Карта