У дешевих Android-смартфонах «з коробки» можуть бути віруси

  1. Купуй, але перевіряй

Як тільки ви вирішуєте купити Android-смартфон, то стикаєтеся з проблемою вибору: різних моделей не просто багато, їх шалено багато. Нові підприємства-виробники з'являються як гриби після дощу, а Інтернет переповнений думками про те, які пристрої гідні придбання.

Таке різноманіття збиває з пантелику потенційних покупців, і багато хто вирішує спиратися на ціну як на головний, а часом і єдиний, вирішальний фактор. І в результаті вибір досить часто падає на смартфони маловідомих виробників: вони пропонують можливості і якість іменитих брендів за півціни. Важко встояти перед настільки щедрою пропозицією.

Але не все так просто. Нерідко разом з таким смартфоном в навантаження ви отримуєте «приховані функції» - наприклад, встановлені шкідливі програми . Як це так виходить? Зараз пояснимо. Але не все так просто

Величезна перевага Android як мобільної платформи - гнучкість, чим і пояснюється її популярність серед розробників. Google створює лише базові програмні компоненти і дає розробникам можливість кастомизировать систему, наповнивши її власними нативними додатками , Щоб виділити пристрій серед інших.

Деякі нативні програми виробник робить системними, встановлюючи їх в папку / system / app або навіть в / system / priv-app (скорочення від privileged - «привілейований») на Android-пристрої, звідки їх не може видалити користувач. Поки ніби ніщо не віщує біди, але давайте на цьому моменті задумаємося: в чому ж все-таки полягає вигода компаній, що пропонують занадто дешеві пристрої?

В теорії в папку system / app (або / priv-app) потрібно встановлювати корисні користувачеві програми. Але на практиці виробники таким чином намагаються заробити. Наприклад, вони пропонують розробникам додатків за певну плату вбудовувати їх софт в систему. А іноді - свідомо чи через недогляд, - закидають в ці папки шкідливе ПЗ.

Попередньо зловредів можуть показувати рекламу, від якої ніяк не можна позбутися, або збирати ваші персональні дані і продавати їх третім особам, а можуть і комбінувати обидві тактики, показуючи персоналізовану рекламу. Все це дозволяє збити кінцеву ціну пристрою. Чудова бізнес-модель виходить!

За прикладами далеко ходити не треба. Скажімо, вбудований троян, який показує рекламу поверх інтерфейсу ОС, був виявлений на пристроях щодо великих виробників, таких як ZTE, Archos, Prestigio і myPhone. Інша розслідування показало, що смартфони OnePlus і BLU містили встановлене шпигунське ПЗ, що збирав персональні дані і передавати їх на сервери виробників.

Забавно, що більшість згаданих нами виробників числяться як сертифіковані партнери на офіційному сайті Android. Виходить, вбудоване шкідливе ПО стає поширеною практикою, і вже не можна просто покластися на чесність відомого виробника.

Купуй, але перевіряй

Щоб не нарватися на заражене пристрій або хоча б обчислити смартфон, який буде показувати рекламу практично в кожному додатку і збирати без дозволу ваші персональні дані, ми настійно рекомендуємо зробити наступне:

  • Досліджуйте питання. Є висока ймовірність, що про що цікавить вас моделі вже написали в Інтернеті, особливо якщо з нею дійсно поширюється встановлене шкідливе ПЗ.
  • Якщо пристрій неправдоподібно дешеве, цілком ймовірно, що з ним щось не так. Розумно уникати смартфонів, які помітно дешевше порівнянних за характеристиками моделей, - швидше за все, виробники якимись сумнівними методами все ж дополучат прибуток, яку вони не заклали в початкову вартість.
  • Уточніть статус сертифікації пристрою Android, щоб переконатися, що його прошивку перевірили фахівці Google. Наявність сертифіката не гарантує відсутності вбудованих шкідливих програм, але ймовірність нарватися на заражене «з коробки» пристрій у випадку з сертифікованими все ж поменше.
  • встановіть надійний антивірус , Який повідомить і захистить вас у разі виявлення шкідливого ПО. Незважаючи на те, що іноді зловредів чекають вас ще в нерозпакованому, новенькому смартфоні, ризик заразити чистий пристрій залишається завжди.

Як це так виходить?
Поки ніби ніщо не віщує біди, але давайте на цьому моменті задумаємося: в чому ж все-таки полягає вигода компаній, що пропонують занадто дешеві пристрої?

Дополнительная информация

rss
Карта