У прийдешньому Chrome 57 НЕ БУДЕ сторінки chrome: // plugins і можливості відключити DRM-плагін

У бета версії Chrome / Chromium 57 була виявлена ​​цікава особливість: розробники Google вирішили остаточно позбутися від сторінки chrome: // plugins в браузері, і тема обговорювалася давно, з травня 2016 року.

обговорювалася

Сторінка, на якій користувачі можуть включити або вимкнути плагіни Widevine DRM, Adobe Flash Player, вбудований Chrome PDF viewer і Native Client C / C ++, буде скасована, а керування плагінами «переїде» на звичайну сторінку налаштувань.

Сторінка, на якій користувачі можуть включити або вимкнути плагіни Widevine DRM, Adobe Flash Player, вбудований Chrome PDF viewer і Native Client C / C ++, буде скасована, а керування плагінами «переїде» на звичайну сторінку налаштувань

Однак користувачі всерйоз стурбовані тим, що регулювати за своїм бажанням можна буде тільки Adobe Flash Player і Chrome PDF viewer. Зокрема, не можна відключити плагін Widevine DRM, призначений для роботи з медіаконтентом, який захищений авторським правом. Варто відзначити, що зазвичай користувачі відключають Widevine з міркувань безпеки або прагнучи поліпшити продуктивність, так як плагін часто провокує аварійне завершення роботи браузера (докладніше про невдоволення Widevine можна почитати тут ).

Розробники Google пишуть, що їх рішення продиктоване бажанням спростити налаштування браузера для користувачів, яким занадто складно відкривати спеціальну сторінку chrome: // plugins заради відключення того ж Adobe Flash Player. Також розробники зауважують, що в останні роки плагіни розвивалися силами Google і тепер їх уже варто розглядати як невід'ємну частину браузера і оформити як поставляються в комплекті бібліотеки. У підсумку всі плагіни будуть поставляються у включеному стані, а щоб позбутися від Widevine доведеться або видаляти відповідну папку (до наступного оновлення браузера), або поекспериментувати з правами.

Описані зміни зачіпають не тільки Chrome, але і Chromium, на якому базуються такі браузери, як Opera, Vivaldi, Brave і так далі. Як надійдуть їх розробники, ми скоро дізнаємося, але у них є право не уподібнюватися Google і не відбирати у користувачів управління плагінами.

Дополнительная информация

rss
Карта