У Харкові встановлять "розумний" градусник з годинником, які будуть рівнятися на супутник

Новий градусник буде яскравіше попередника, показання можна буде побачити навіть при яскравому сонці. Фото: П. Федосенко

У Харкові встановлять "розумний" градусник з годинником, які будуть рівнятися на супутник Федосенко Павло https://cdn.segodnya.ua/img/article/2704/39_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/ 2704 / 39_tn.jpg 2011-10-12T00: 07: 04 + 03: 00 Харків Прилад, прикрашений гербом Харкова, заощадить електроенергію, а стежити за його роботою будуть через інтернет

Через місяць в Харкові на площу Конституції повернуть орієнтир, який вже багато років служить харків'янам місцем ділових зустрічей і побачень. "Сегодня" вдалося подивитися на "розумний" прилад, який буде підлаштовуватися під міське освітлення і показувати температуру навіть на яскравому сонці.

Нагадаємо, старий градусник комунальники демонтували ще на початку серпня. Тоді міська влада пообіцяла повернути символ міста оновленим, тому на реконструкцію виділили майже 800 тис. Грн. З тих пір пройшло більше двох місяців, але на стіні будинку, де красувався прилад, до сих пір зяє діра.

Як розповів нам Сергій Стаханов , Директор компанії "Система + Сервіс", яка займається виготовленням нового мірила, на законне місце новий градусник повернеться лише в листопаді і буде більш економним, ніж його попередник: "Старий градусник був ламповий і споживав близько 40 кіловат енергії, новий буде працювати на світлодіодах і споживати всього 2 кіловати ".

Так буде виглядати секція в п'ять градусів. Фото: П. Федосенко

Новий градусник робочі майструють з пластмаси, зверху його прикрасить великий герб Харкова, знизу, як і раніше, розмістять годинник. "Ми купили імпортний механізм за 200 тис. Грн, завдяки системі GPS він буде синхронізуватися із супутником, - каже Стаханов. - Тобто, якщо годинник якийсь час простоять вимкнені, механізм згодом" наздожене "час простою".

Крім того, на градуснику встановлять датчики освітленості. Метеоприлади автоматично вибере яскравість температурної шкали. "Колишній прилад був дуже незручним, оскільки в першій половині дня через сонця неможливо було побачити температуру, - пояснює Стаханов. - Наш градусник в денний час буде світити яскравіше, вночі світло буде автоматично приглушатися. Ми вже перевіряли його на сонці, все прекрасно видно ".

У спеціальній шафі помістять "мозок" приладу, який буде визначати температуру і регулювати яскравість. Фото: П. Федосенко

Зараз робочі конструюють окремі секції приладу (кожна - метр заввишки), до кінця жовтня робочі проведуть контрольну збірку, а вже в першій декаді листопада градусник обіцяють повернути на звичне місце.

ТЕМПЕРАТУРУ ВИЗНАЧИТЬ МЕТЕОБОКС

"Стежити" за роботою градусника буде електроніка зі спеціального шафи управління, який розташують в комірчині на сходах будівлі. У цій шафі встановлять джерела живлення, які для економії будуть знижувати звичні 220 вольт до 24.

"Ця напруга не є небезпечним для людини, до того ж градусник будуть не страшні короткі замикання", - говорить Стаханов. У шафі управління буде встановлений контролер - свого роду "мозок" градусника.

"На будівлі автотехнікума встановлений метеобокс, інформація з нього буде надходити на контролер, - пояснює головний інженер проекту Олексій Риженко. - Залежно від температури на вулиці він буде запалювати необхідну кількість секцій, так стовпчик термометра опускатиметься або підніматися в залежності від температури. Стежити за роботою приладу співробітники КП "Міськсвітло" будуть через інтернет.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дополнительная информация

rss
Карта