У МНС розповіли, як врятуватися від блискавки і де краще перечекати грозу

МНС радить не бути самовпевненими перед стихією / Фото: Олександр Яремчук

У МНС розповіли, як врятуватися від блискавки і де краще перечекати грозу https://cdn.segodnya.ua/img/article/4356/85_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/4356/85_tn. jpg 2013-05-14T09: 57: 13 + 03: 00 Україна Захиститися від блискавок майже неможливо, але знизити ймовірність ураження можна

Синоптики пророкують грози, сильний вітер і сильні дощі. У зв'язку з цим фахівці МНС просять українців слідувати рекомендаціям.

Правила поведінки під час грози

Перебуваючи на вулиці, в парковій зоні або в лісі не можна ховатися під високорослими деревами, краще піти від них. А взагалі, якщо гроза застала вас у лісі, то найбільш безпечним місцем буде низина з масивом з невисоких дерев. Не можна залишатися на галявині, особливо поблизу самотньо стоїть дерева.

Другі за небезпекою - вода і береги водойм. Щоб не стати мішенню блискавки, не можна перебувати у воді під час грози, розбивати намет на відкритому березі водойми. Найбезпечніше місце - сухі рівнини, балки між пагорбами.

Під час грози забороняється притулятися до скель і стін, зупинятися на узліссі, біля водойм, бігати і метушитися, пересуватися щільною групою, перебувати біля багаття, зберігати металеві предмети в наметі, використовувати електроприлади в будинку, користуватися мобільним телефоном. Перебуваючи під час грози на відкритому місці, слід сісти навпочіпки.

Не рекомендується тримати при собі під час грози великі металеві предмети.

Перша допомога при ураженні блискавкою

Чи не кожна поразка блискавкою смертельно. Людину можна врятувати, якщо вчасно надати першу допомогу. Якщо поруч з вами виявилася людина, уражена або контужений блискавкою, не бійтеся торкатися до нього - заряду в тілі потерпілого не залишається.

Основна причина смерті в такій ситуації - порушення діяльності серця і легенів. Тому потерпілому необхідно зробити штучне дихання і масаж серця. Такі маніпуляції слід здійснювати не менше однієї хвилини.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дополнительная информация

rss
Карта