У Яндекс.Вебмастере запущений Пріоритетний переобход сторінок і показ запитів для сайту

сьогодні на п'ятої Вебмастерской Яндекс анонсував появу в вебмайстрів нового функціоналу пріоритетного обходу. Про пріоритетні переобходе сторінок сайту розповів у своєму виступі Михайло Сливинський (Яндекс).

Буває так, що сайтом може трапитися щось нехороше, раптом в пошуку виявилася сторінка, яку необхідно переіндексувати або потрібно зробити так, щоб текст в сниппета був замінений на новий, вже оновлений безпосередньо на самій сторінці. Коли потрібно швидко повернути випали з пошуку сторінки через неправильну настройки сервера, обмежень в robots.txt або будь-який інший проблеми з доступністю сайту для робота.

Для вирішення цих проблем в вебмайстрів з'явилася форма, в яку можна забити URL потрібної сторінки (до 10 на добу на один хост) і закликати туди пошукового робота. Сторінки, додані в цю форму, будуть передані індексується роботу для пріоритетного обходу.

В інструменті є три статусу обробки заявки:

1) У черзі - це означає, що сторінка була передана роботу для обходу, і протягом 3 діб заявка буде оброблена.

2) Робот обійшов - сторінку відвідали роботом, а дані про сторінку в пошуку оновляться з подальшими оновленнями пошукової бази.

3) Помилка - робот не зміг відвідати сторінку.

Зміни, які виявить робот, будуть відображені в результатах пошуку з найближчими оновленнями пошукової бази.

Крім того, Михайло повідомив, що в Яндекс.Вебмастере почали показуватися всі запити для сайту, за якими він був в топ-50. Цей інструмент дозволяє розкладати запити на групи і дивитися на динаміку цих груп. Так можна дізнатися які запити ведуть на який розділ сайту. Можна дивитися на динаміку запитів зі словом «купити» і зі словом «відгуки».

Можна дивитися на динаміку запитів зі словом «купити» і зі словом «відгуки»

Можна додати самостійно свої запити, можна групувати і порівнювати вручну. Запит і документ може бути присутнім в багатьох групах. Це дуже гнучкий і функціональний інструмент.

Михайло повідомив, що Яндекс вже збирає дані по всім сайтам - позиції, кліки, покази, ctr. Всі запити топ-50. Всі регіони. Безкоштовно.

Олексій Леонтьєв, керівник відділу оптимізації сайтів компанії Kokoc.com (Kokoc Group): «Функціонал корисний, зокрема, для молодих або відвідуваних сайтів. Для великих сайтів існують сторонні сервіси та інструменти, наприклад, RSS-фіди, Ping-листи. Деякі ми активно використовуємо в роботі, тому що вони дозволяють обходити сайти і отримувати зміни в SERP за 1-2 поновлення пошукової бази, без побічних ефектів для SEO і обмежень в кількості сторінок для переобхода.

Ідея з показом входження сайту в Топ-50 за всіма запитами теж корисна. По суті, цей функціонал замінює аналогічний від MegaIndex, а за рахунок підрахунку CTR за запитами зникає необхідність використання декількох додаткових інструментів. Ідеальним варіантом стала б можливість в майбутньому об'єднувати дані з нового сервісу всередині Яндекс.Вебмайстер з даними Яндекс.Метрики і конверсіями ».

Дополнительная информация

rss
Карта