Ucoz сподобався, але переїхали. Або коли гуманітарій, а сайт потрібен

  1. Передісторія У квітні 2016 року наша команда вирішила грунтовно зайнятися проектом розвитку гімнастичних...
  2. Власне про Ucoz
  3. В підсумку

Передісторія

У квітні 2016 року наша команда вирішила грунтовно зайнятися проектом розвитку гімнастичних секцій . Природно потрібен сайт, який бізнес без сайту? Тільки північнокорейський. Ресурс потрібно було створити дешево і швидко, сезон не за горами.

Головного з розвитку так само не влаштовував жоден вільно доступний шаблон, як йому було шкода грошей на написання сайту фрілансером. Чужа людина все одно не зробить сайт твоєї мрії, та й без досвіду написати гарне ТЗ не вийде. Поки виконавець працює, ви проклікаете тисячу сайтів, подбайте сотню класних елементів і захочете все їх спробувати, подивитися в різних комбінаціях. Навіть якщо ви якимось дивом знайдете консенсус зі своїм програмістом, і він зробить все, як попросите, то швидше за все через місяць у вас відкриються очі на якусь жахливо дратівливу плашку в футере, або рожевий колір буде не того відтінку, що потребують термінового втручання, і це буде повторяться регулярно, бо справжній майстер завжди в дорозі. (Пригадав би Стіва Джобса з його тряскою над дизайнерськими дрібницями, але не буду, набрид вже всім: Стів Джобс то, Стів Джобс се.)

Замовлення сайту неминуче ставить в залежне становище власника продукту від фрілансерів, і якщо ви зовсім нуль в сайтобудування, то цінник може бути безжально високим. Про штатному програмістові взагалі нічого не напишу.

Величезна купа людей роблять посередні сайти для своїх послуг, може це і правильно, і розумно. Але ми хочемо зробити КРАЩУ дитячу секцію з художньої гімнастики, і дивно, якщо у кращій в світі школи буде простенький сайтик. Коли-небудь, коли у нас будуть зайві кошти, і ми так профінансуємо всі свої напрямки розвитку, що залишиться вибір тільки між дати гроші на поліпшення сайту або оздоблення стелі хутром шиншили, то ми виберемо сайт.

У підсумку вирішили зібрати свій сайт на конструкторі, на безкоштовному. Прагнення до халяви безглузда риса вітчизняних стартаперів, але з іншого боку це раціональна економія ресурсів, вирішення проблеми якісним шляхом. Хоча в даному випадку просто було цікаво.

З чого вибирали

Основний вибір cms сайту стояв між Ucoz, Ukit, Joomla і Wix. Чи не вибрали Ukit і Wix бо дуже обмежені можливості в розташуванні елементів на сторінці. Joomla здалася надто важкою (так, так, часто чув, що JavaScript просту мову, але коли ви повний 0 в програмуванні то і Joomla складна: скачай, встанови на комп, щось там настрій. Офіційний мануал винесе мозок простому обивателю. Автор знає, він був в цьому положенні). Вибрали Ucoz бо тут величезна кількість опцій і рішень задач на "народних ресурсах", до того ж на рідному форумі підтримки зовсім не соромно попросити підказки, на кшталт: "як пофарбувати сайдбар в червоний колір" або "зробити меню вертикальним". На Ucoz можна зробити майже що завгодно, там реалізовані модулі (як файли php в wordpress), таблиця стилів, своя галерея, ftp менеджер і навіть інтернет-магазин.

Власне про Ucoz

За замовчуванням, перший місяць ваш сайт не індексується, вам дається 400 МБ (безкоштовно, тобто задарма) постійного зростаючого обсягу хостингу, на якому поступово набірате свій сайт, експериментуєте з шаблонами і пробуєте програмувати. Через місяць знімаєте карантин і все, ваша компанія представлена ​​в інтернеті на піддомені в обмін за показ реклами. Сто рублів в рік на домен, оплата хостингу близько 300 рублів на місяць (для відключення сторонньої реклами) і ваш сайт нічим не гірше більшості. Але незважаючи на цей Парадіс, ми змінили cmsку і хостинг через 10 місяців.

За цей час ми особисто раз двадцять спостерігали як наш сайт лежить, з причин недоступності сервера. У мінус можна записати відсутність підтримки php на базовому тарифі і вартість платного хостингу рази в 2 вище середньої. Так само, на базовому тарифі урізані можливості seo оптимізації сторінок, на зразок нездатності змінити url сторінок і прописування meta тегів. є готовий модуль інтернет магазину, але він вимагає оплати, а свій навряд чи напишеш. Ще закрався нічим не підтверджуване думку, що дещо на cms ucoz не спрацьовує, що спрацьовувало б на чистому хостингу без системи управління, на зразок Мега слайдера на java script. (Після публікації підказали, що це мабуть через конфлікт бібліотек jQuery, але звідки новачкові про це знати) Все це можливо на більш розширених тарифах, за підвищення плату, але якщо розробник сам пише код і йому потрібен доступ до php то навіщо платити більше , коли є wordpress?

Ходять чутки про поганий пошукової продвігаемості сайтів на Ucoz через погану репутацію самого майданчика, так як на ній розташовується тьма тьмуща сайтів низької якості. І якщо ви купуєте хостинг Ucoz, то вашими сусідами на одному і тому ж сервері будуть безкоштовні сайти з підозрілим вмістом, що підемо вам в мінус. (Офіційно це спростовують)

Однак, вже через пару місяців ми були на перших 3 сторінках по ключових запитах в Яндексі. З Google справу було гірше. Головну сторінку він так і не видавав за ключовими словами, а сторінка з контактам стала видаватися на другій сторінці через місяці 4. За сьомий місяць на сайті побувала 1000 відвідувачів без прямої реклами.

За сьомий місяць на сайті побувала 1000 відвідувачів без прямої реклами

конкретніше:

плюси Ucoz:

  • безкоштовно (вирішує проблеми новачків в бізнесі і фронтендів: ви можете безкоштовно розмістити сайт свого продукту в мережі (за показ сторонньої реклами) використавши шаблон зі своїм контентом. Сайт буде працювати, стикатися з реальними клієнтами, поки ви вчитеся web-розробці і впроваджуєте знання на практиці. якщо проект вистрелить, то ви з багажем знань зможете освоїти голий хостинг, якщо не вистрілить, ви закинути сайт, не витративши грошей і через кілька місяців його видалять.)
  • легко освоїти
  • швидко почати
  • швидка підтримка по нубскім питань як по самій cms, так і в питаннях css і html
  • безліч матеріалів щодо вирішення завдань сайтобудування
  • готові модулі (інтернет магазин, поштова форма, інформери ...)

мінуси Ucoz:

  • відносно висока вартість хостингу
  • падіння серверів
  • обмеження в засобах розробки
  • доповнення (seo-плагін, інтернет магазин) за гроші
  • при вході в панель управління часом запускається "Оптимізація сайту", в цей час ресурс лежить

В підсумку

За 10 місяців платформа була вивчена, хотілося далі розвиватися в web-програмуванні і seo-оптимізації, робити найкращий в світі сайт і бути обмеженим тільки своєю фантазією. Крім того, за цей час секція виросла професійно, в перспективі здалася неминучість конкуренції з великими фітнес-гігантами, і не хотілося б ні в чому їм поступатися. Ідея переїзду на чистий хостинг стала більше ніж нав'язливою і, дочекавшись закінчення сезону, ми переїхали, на заново переписаний сайт, поєднавши цей момент з переходом на https.

У ucoz є свій клієнт і якщо ви хочете спробувати себе в написанні коду прямо через 20 хвилин, то вам сюди.

У ucoz є свій клієнт і якщо ви хочете спробувати себе в написанні коду прямо через 20 хвилин, то вам сюди

PS Героєм статті був сайт gymbalance.ru . Прошу врахувати недосвідченість і зайнятість на інших фронтах головного розробника і висловити конструктивну критику щодо ресурсу: що прибрати, що додати. Особливо цікавить дизайн, колірна палітра блоків, як зробити сайт красивим, приємним, на конкретному прикладі?

PPS Після написання статті, стало очевидно її протиріччя усталеному погляду великого кількість підприємців: сайтами нехай займаються веб-студії і програмісти, а ви займайтеся основною справою, керуйте. Не згодні.

  1. Будь-яка людина, не маючи досвіду і купи грошей буде замовляти поганий сайт у поганій студії. Уміння оцінювати дизайн і функціонал не менше складне майстерність, ніж його створення, про це Артемом Лебедєвим сказано . Тобто банально, щоб прийняти хорошу роботу, потрібно мати досвід в оцінці, розрізняти поганий дизайн від хорошого. А як ви придбаєте цей досвід не займаючись сайтобудування? Вебінари будете 2 роки дивитися? Треба спочатку "в полях побігати", все ручками своїми помацати, після цього ви будете мати право ставити клейма: добре чи погано намальовано.
  2. Робити - людина оркестр, який одержує задоволення від рішення нестандартних завдань. Програмування якраз одна з цих завдань. Звичайно, багато спеціалізуються на одній функції, на плинності, на підборі персоналу, на взаємодії з клієнтами, але це все доля найманого працівника, конкретної посади. Нам, як підприємцям, здається ганебним проміняти дух азарту від рішення абсолютно нових для нас проблем, в новій сфері на одноманітну рутину.
Природно потрібен сайт, який бізнес без сайту?
Особливо цікавить дизайн, колірна палітра блоків, як зробити сайт красивим, приємним, на конкретному прикладі?
А як ви придбаєте цей досвід не займаючись сайтобудування?
Вебінари будете 2 роки дивитися?

Дополнительная информация

rss
Карта