ром

Ця сторінка присвячена найпоширенішому, запальному і яскравому коктейльному інгредієнти - рому.


ЗМІСТ:
Що таке ром - коротке визначення та класифікація
Ром ANGOSTURA 1919
Ром ANGOSTURA 1824
Ром BACARDI Superior
Ром BACARDI Reserva
Ром BACARDI 8
Ром HAVANA CLUB Anejo Blanco
Ром HAVANA CLUB Anejo Especial
Ром HAVANA CLUB Anejo 7 Anos
Ром HAVANA CLUB Cuban Barrel Proof
Ром MATUSALEM Solera 7
Ром MATUSALEM Gran Reserva Solera 15
Ром VARADERO Silver Dry
Ром VARADERO Blanco 3 Anos
Ром VARADERO Oro 5 Anos
Ром VARADERO Anejo 7 Anos

Ром, в найзагальнішому випадку, - це міцний спиртний напій, який виходить з ферментованого сировини цукрової тростини методом кубової або безперервної перегонки (дистиляції) часто з подальшою витримкою. Географія рому дуже різноманітна, на відміну від багатьох інших міцних спиртних напоїв, які прив'язані до певної місцевості (коньяк, текіла). Найбільшими регіонами роблять ром є країни Карибського басейну (Куба, Ямайка, Барбадос, Багами, Тринідад і Тобаго та т.д.), Латинської Америки, розташовані поруч з річкою Демерара (Гайана), ром також проводиться в багатьох куточках світу - Австралії, США , Індії, Таїланді та ін.

Залежно від конкретного виду сировини цукрової тростини виділяють два основних види рому - промисловий ром, сировиною для отримання якого служить патока, і сільськогосподарський ром, сировиною для отримання якого є безпосередньо сік цукрової тростини.

Спочатку промисловий ром проводився там, де була цукрова промисловість, по суті будучи побічним продуктом виробництва цукру з цукрової тростини (звідки і назва), сільськогосподарський ж ром проводився як цільовий продукт на невеликих фазендах. В даний час ром з патоки - це цільовий продукт безлічі, в тому числі і невеликих підприємств, в той час як сільськогосподарський ром проводиться і в великих промисловий масштабах, тобто назви видів, а в особливості аура цих назв, в достатній мірі умовні.

Типізація рому - це дуже цікаве, але малоопределенное заняття. Географія виробництва дуже широка, що пояснює ще більшу різноманітність стандартів і підходів.

Розподіл за забарвленням на білий і темний ром, наприклад, взагалі не дає ніякого уявлення про органолептиці напою (ну, крім кольору, зрозуміло). Найбільш розумною і інформативною слід визнати типізацію по щільності напою - деякої умовної органолептичної характеристиці, яка є похідною смаку і аромату напою. Чим більше в кінцевому продукті ароматних і смакових компонентів, тим щільніше ром. Неважко зрозуміти, що ром вироблений шляхом кубової перегонки, в загальному, буде щільніше рома виробленого в апараті безперервної перегонки або колоні і т.п. Виходячи з щільності ром підрозділяється на легкий, середній і важкий. Колір при цьому значення не має.

Так як ром піддається витримці, то він відповідно ділиться на хибний, або молодий, ром і витриманий, або старий ром. При цьому єдиного стандарту в витримці також немає, найчастіше витримка вказується в роках (роми іноді витримуються дуже, а з урахуванням спекотного клімату місць витримки - жахливо, довго. Деякі сорти рому мають витримку до 30 років в дерев'яній тарі), а іноді запозичуються позначення , наприклад, коньяку (ром ХО). Витриманий ром зазвичай ароматні і м'якше (і отже, щільніше) своїх невитриманих, молодих братів. Витримуються в бочках зазвичай спочатку більш щільні спирти. Витриманий ром, звичайно, буде темним за кольором.

Зауважте, що колір рому не є показником витримки, молодий ром також може бути темним. Багато виробників зафарбовують ром карамеллю, таким чином ром що не був ні секунди в бочці набуває чорний колір.

Другий підхід до типізації рома заснований на національно-геграфических ознаці. Так розрізняють:

 • ром іспанської традиції - як правило легкий білий ром з чистим смаком, одержуваний безперервної або колоною перегонкою. Це ром виробництва Куби, Пуерто-Ріко, Гватемали, Панами, Домініканської республіки і т.д. Часто позначається як ron.

 • ром англійською традицією - темний насичений, як правило, важкий ром, з вираженим ароматом чорної патоки. Такий ром характерний для Барбадосу, Ямайки, Тринідаду і Тобаго, Бермуд і т.д. До рому в англійській традиції відносять і таку географічну різновид як ром-Демерара (Гайя);

 • ром французької традиції - це, як правило сільськогосподарський ром - rhum agricole (перші два типи - це промислові роми). Це роми різної щільності з вирженностью ароматом цукрової тростини, як правило, сільськогосподарський ром набагато дорожче. Такий тип рома випускається на Мартініці, Гаїті, в Гваделупі.

 • Родинними рому міцними спиртними напоями є бразильська кашаса (за великим рахунком, кашаса - це сільськогосподарський ром), індонезійська Баттавія Аррак і ще деякі напої.

  У мене в барі є або побували такі марки рому:

  ANGOSTURA 1919 Premium Rum (8 yo)
  [Ром Ангостура 1919]

  Країна: Тринідад і Тобаго  Виробник: Angostura Limited, Laventille (CL World Brands Limited)  Фортеця: 40% vol Країна: Тринідад і Тобаго
  Виробник: Angostura Limited, Laventille (CL World Brands Limited)
  Фортеця: 40% vol.

  Офіційно: Повідомляється, що цей витриманий ром містить купаж легких і важких спиртів, одержуваних з патоки, як правило, шляхом кубової перегонки і витриманих в використаних для витримки бурбона бочках з американського дуба не менше 8 років.

  Ром Angostura 1919 має глибокий янтарно-золотий колір і виняткову чистоту. Основними нотами смакового букета цього повнотілої рома є аромати какао, патоки, карамелі і ванілі.

  Точка зору: Грандіозний, екстраароматний, повнотіла ром. Цей ром має дивний м'яким смаком з приємною пекучістю і теплотою в післясмаку. Без сумніву, один з моїх улюблених напоїв.

  коктейль: Май Тай .

  22.08.2009

  ANGOSTURA тисячі вісімсот двадцять чотири Premium Rum (12 yo)
  [Ром Ангостура 1824 (12 років)]

  Країна: Тринідад і Тобаго  Виробник: Angostura Limited, Laventille (CL World Brands Limited)  Фортеця: 40% vol Країна: Тринідад і Тобаго
  Виробник: Angostura Limited, Laventille (CL World Brands Limited)
  Фортеця: 40% vol.

  Офіційно: Повідомляється, що основою цього лімітованого рома є важкі спирти з патоки. Для виробництва рому Angostura 1 824 використовуються тільки окремі, ретельно відбираються бочки спиртів, які також піддаються додатковому витримці після купажування. Основою процесу виробництва цього рома є ручна праця.

  Цей ром має насичений бронзовий колір і багатий округлий повнотіла смак. Основними нотами букета рома Angostura 1 824 є ноти патоки, ванілі, меду, прянощів і ноти витримки аналогічні коньячним. У тривалому післясмаку переважають аромати меду, шоколаду, прянощів і трав.

  Точка зору: Грандіозний, глибокий і дуже ароматний ром. Його пряний, солодкуватий смак має не букет, а просто-таки феєрверк нот і тонів. Прекрасний в чистому вигляді з сніфтер.

  коктейль: Май Тай , В інших коктейлях цей ром використовувати грішно.

  22.08.2009

  BACARDI Superior
  [Бакарді Суперіор]

  Країна: Німеччина (оригінальний ромовий спирт - Пуерто-Ріко)  Виробник: Bacardi GmbH, Hamburg (Bacardi)  Фортеця: 40% vol Країна: Німеччина (оригінальний ромовий спирт - Пуерто-Ріко)
  Виробник: Bacardi GmbH, Hamburg (Bacardi)
  Фортеця: 40% vol.

  Трохи історії: Якщо вимірювати внесок тієї чи іншої людини в історію рому за кількістю доступної в інтернеті інформації про нього, то, без сумніву, найбільш вплинув на розвиток виробництва рому виявиться дон Факундо Бакарді. Найбільша приватна алкогольна компанія світу, справжній транснаціональний гігант-мільярдер - компанія Bacardi Limited (Bacardi-Martini Group) вже подбала про це. Дон Факундо Бакарді торговець вином іспансого походження іммігрував на Кубу в 1830 р і осів в місті Сантьяго-де-Куба, де займався торгівлею вином та іншими напоями. У пошуках напрямки для розширення бізнесу дон Факундо Бакарді звернув свою увагу на ром. В результаті його експериментів з ферментацією, дистиляцією, вугільної фільтрацією, витримкою і змішуванням з'явився такий революційний продукт як ром Бакарді. Існує думка, що дон Факундо Бакарді перший навмисно застосував витримку в бочках для пом'якшення смаку свого рому. Іншими революційними знахідками дона Факундо Бакарді були: особливий власний сорт дріжджів "levadura" (до сих пір застосовується у виробництві рому Бакарді і ретельно охороняється від конкурентів), багаторазова перегонка ромового спирту (також використовується і до цього дня), фільтрація спиртів через вугілля, в тому числі вугілля отримується з шкаралупи кокосових горіхів, витримка ромових спиртів в обпалених і необпалених бочках з дуба. Всі ці нововедення були успішно застосовані поважним доном Факундо Бакарді на першій винокурні Бакарді, придбаної їм спільно з братом Хосе 4 лютого 1862 року в Сантьяго-де-Куба. В цей же час з'явився і символ Бакарді - зображення кажана. Цехи винокурні залучали маси фруктових кажанів і було вирішено зробити їх символом фірми, тим більше кажан вважається на Кубі символом привертає успіх, удачу. А далі почалася вже інша історія - історія розвитку з маленькою винокурні величезною алкогольної корпорації, в якій були і удачі і потрясіння - одна тільки націоналізація кубинських заводів Бакарді Фіделем в 1960 році чого вартий ...

  На даний момент цей легендарний ром проводиться величезною транснаціональною корпорацією, виробничі потужності якої знаходяться по всьому світу. Незважаючи на те, що на пляшці Бакарді Суперіор красується слово Куба, це ніяк не кубинський ром. Основні винокурні потужності компанії Бакарді знаходяться в Пуерто-Ріко, місті Сан-Хуан, де компанія Бакарді влаштувалася ще в 30-ті роки XIX століття, заводи ж по розливу рома знаходяться по всьому світу. Також ром Бакарді проводиться на Багамах. І напевно ще десь, але тільки не на Кубі.

  Офіційно: Повідомляється, що головною особливістю білого рому Бакарді Суперіор є річна витримка ромових спиртів перед купажированием в необоженних бочках з білого американського дуба, що з'являється же при цьому жовтуватий відтінок видаляється при подальшій фінальної фільтрації спиртів через шар вугілля, одержуваного з деревини деяких тропічних дерев і шкаралупи кокосових горіхів.

  Ром Бакарді Суперіор прозорий і практично безбарвний. Смак і аромат м'який, сухий з нотами ванілі, мигдалю і тропічних фруктів.

  Точка зору: В принципі, ром Бакарді Суперіор - це без сумніву якісний і досить цікавий продукт. У чистому вигляді він має специфічний приємним запахом без виражених спиртуозності і оригінальним свіжим ромовим смаком. Мені він категорично не подобається через страхітливого співвідношення ціна / якість, сформованого на українському ринку і специфічного смаку, який проявляється дивною "трав'янистих" у багатьох моїх улюблених коктейлях, особливо при використанні цукрового сиропу з нерафінованої тростинного цукру. Так що для таких коктейлів, в яких переважає смак рому - класичний Дайкири, Мохіто - я Бакарді Суперіор не використовую і не рекомендую.

  коктейль: блакитний Гавайський , фруктові Дайкири , Треба визнати, що для фуктових дайкірі цей ром практично ідеальний, саме внаслідок легкого, трав'янистої і кислуватого смаку, який очевидно прекрасно поєднується з фруктовим пюре і не відволікає від смаку свіжих фруктів.

  26.08.2009

  BACARDI Reserva
  [Бакарді Резерву]

  Країна: Багами  Виробник: Bacardi & Company Limited (Bacardi)  Фортеця: 40% vol Країна: Багами
  Виробник: Bacardi & Company Limited (Bacardi)
  Фортеця: 40% vol.

  Офіційно: Повідомляється, що ... Упс. Схоже, що офіційного про це ром ми вже нічого від Bacardi-Martini не почуємо. На зміну цьому витриманому рому прийшов інший преміальний витриманий ром - Bacardi Anejo. За уривчастими відомостями цей досить рідкісний ром Bacardi містить спирти витримані не менше 5 років (за іншими даними від 2 до 6 років).

  Ром Бакарді Резерву (Bacardi Reserva) має глибокий бурштиновий колір з коричневим відливом. Аромат цього рому комплексний, насичений пряними і фруктовими тонами.

  Точка зору: Як завжди слів набагато більше, ніж рома. Посередній, досить-таки різкий ром з відносно цікавим букетом, в якому на першому місці солодкість патоки, і кілька пекучим смаком.

  Коктейль: Цей ром мене вразив один раз в коктейлі Никербокер Особливий .

  26.08.2009 rev. 25.12.2010

  BACARDI 8
  [Бакарді 8]

  Країна: Багами  Виробник: Bacardi & Company Limited (Bacardi)  Фортеця: 40% Країна: Багами
  Виробник: Bacardi & Company Limited (Bacardi)
  Фортеця: 40%

  Офіційно: Повідомляється, що ром Bacardi 8 вперше був представлений на міжнародному ринку в 1997 році. До цього моменту їм могли насолоджуватися лише члени сім'ї Бакарді. Відтворений за оригінальними рецептами засновника компанії дона Факундо Бакарді, Bacardi 8 являє собою суміш найкращих ромів, від 8 до 12 років витримки, які були витримані в невеликих бочках з американського білого дуба під палючим карибським сонцем.

  Бакарді 8 має коричнево-золотий колір і багатий збалансований смак з помітним присутністю ванілі, мускатного горіха і дуба, який довго залишається в роті і характеризується солодким присмаком патоки.

  Точка зору: Без сумніву це сильний і ароматний ром, який має оригінальний характер, який дарує чудовий настрій. М'який, солодкий і трохи пекучий смак цього рому неабияк радує мене і моїх друзів [ця радість затьмарюється тільки ціною, більше ніж в два рази перевищує ціну такого грандіозного рома як Havana Club 7 Anos]. Прекрасний ром для справжніх цінителів Бакарді (до яких я, на жаль [а може і не жаль;)], не належу).

  коктейль: Май Тай ...

  26.08.2009

  HAVANA CLUB Anejo Blanco
  [Гавана Клаб Аньехо Бланко]

  Країна: Куба  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (Pernod Ricard)  Фортеця: 40% vol Країна: Куба
  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (Pernod Ricard)
  Фортеця: 40% vol.

  Трохи історії: Історичною батьківщиною рома Гавана Клаб (Havana Club) є кубинський місто Санта Круз дель Норте, де в 1878 році і була заснована винокурня Гавана Клаб якимось Хосе Аречабала. Після Кубинської революції 1959 року винокурня була націоналізована молодим кубинським державою. З 1994 року вона належить венчурної компанії Havana Club International, учасниками якої є уряд Куби і відомий алкогольний гігант Перно-Рікар (Pernod Ricard).

  Головною особливістю винокурні Гавана Клаб є випуск тільки витриманого рому. Витримка - це ключовий момент виробництва рому Гавана Клаб. При цьому процес витримки ромових спиртів на цій винокурні дуже незвичайний. Наслідуючи класичні традиції, які йдуть від такого піонера витримки кубинського рому як Педро Диаген, все вигнані спирти піддаються витримці. Для витримки використовуються кілька типів бочок, в першу чергу це нові бочки з американського білого дуба, також використовуються бочки були у вжитку, як з під рому, так і з під віскі.В процесі витримки майстри-ронерос відбирають спирти гідні стати "мадре" - "матір'ю" рома. Саме ці спирти стають основою рому Гавана Клаб. Ці спирти змішуються зі свіжими дистилятами і знову піддаються витримці. Цей процес може повторюватися багато разів, до того моменту поки майстер-Ронер не вважатимуть, що спирти можуть бути використані для купажування того чи іншого сорту рому Гавана Клаб. Такий "активний" процес витримки очевидно дозволяє отримувати відтворений результат. Остаточний купаж також піддається витримці. Все це і забезпечує рому гавно Клаб неповторний смак і аромат.

  Офіційно: Повідомляється що, цей ром є "самим білим ромом з витриманих і самим витриманим з білих". Цей білий ром містить спирти витримані в бочках з білого дуба до 3-х років.

  Ром Havana Club Anejo Blanco має прозорий з невеликою жовтизною колір і свіжий простий аромат рому. Смак свіжий, солодкуватий з деякою фруктові.

  Точка зору: Якісний і простий білий ром з яскравим тростинним смаком. Для мене ром Havana Club Anejo Blanco еталон білого рому - простий, правильний, веселий. Відмінний варіант для будь-якого коктейлю і для будь-якого випадку.

  коктейль: Мохіто , дайкірі , Кайпіріссіма , Будь-яка інша класика з білим ромом.

  22.08.2009 rev. 02.08.2010

  HAVANA CLUB Anejo Especial
  [ГАВАНА КЛАБ Аньехо Еспесьяль]

  Країна: Куба  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (Pernod Ricard)  Фортеця: 40% Країна: Куба
  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (Pernod Ricard)
  Фортеця: 40%

  Офіційно: Повідомляється, що ром HAVANA CLUB Anejo Especial є купаж витриманих і легких ромових спиртів, вік яких може досягати п'яти років. Цей ром покликаний "нашептати" нам про розкіш і чарівності преміальних витриманість ромів, як це задумав дон Хосе Наварро - прем'єр майстер-Ронер винокурні Гавана Клаб. Як випливає з назви цього рому, це щось особливе.

  Цей золотий ром вдало поєднує легкість молодого рома і насиченість темного. Напій має насичений і яскравий золотий колір. Ром HAVANA CLUB Anejo Especial має насичений аромат з тонами цукрової тростини, з димними нотами і нотами меду, ванілі і кориці. Смак рому також насичений, з округлим і тривалим післясмаком.

  Точка зору: Це живий, енергійний ром початкової середньої щільності. Ром має приємний багатий аромат з солодкими тонами патоки і цукрової тростини, смак досить легкий, м'який і солодкий. У смаку присутні фруктові ноти. Післясмак середньої тривалості, з пряними нотами.

  Коктейль: Це, звичайно, може здатися досить дивним, але цей ром прекрасно показав себе в такому тропічному хіті як піна Колада . За великим рахунком, цей ром є відмінним вибором для будь-яких коктейлів, в яких вказано золотий ром.

  02.08.2010

  HAVANA CLUB Anejo 7 Anos
  [Гавана Клаб Аньехо 7 років]

  Країна: Куба  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (Pernod Ricard)  Фортеця: 40% vol Країна: Куба
  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (Pernod Ricard)
  Фортеця: 40% vol.

  Офіційно: Повідомляється, що ром Гавана Клаб Аньехо 7 Анос, без сумніву, є особистою гордістю дона Хосе Наварро - прем'єр-майстри Ронер винокурні Гавана Клаб. Цей ром увібрав все найкраще з досвіду кубинських винокурів і таким чином є квінтесенцією виробництва рому на Кубі. Примітно, що для витримки спиртів для цього рому використовуються нові бочки з американського дуба, що дозволяє отримувати витримані спирти з потужним і комплексним ароматом.

  Ром Havana Club Anejo 7 Anos має колір червоного дерева і благородний блиск якісного алкоголю. Аромат цього рому відрізняється складністю і містить ноти какао, ванілі, деревини кедра, тютюну і в'ялених тропічних фруктів. М'який смак цього рому виключно багатий, в ньому присутні теплі ноти какао, ванілі, патоки, зацукрованих тропічних фруктів, які розкриваються на потужній підкладці м'яких і пряних тонів витримки (дуба). Післясмак довгий, солодкувате з тонами цукрової тростини, патоки.

  Точка зору: Це один з кращих ромів, які я коли-небудь пив. Дивно, але незважаючи на відносно низьку ціну і просто-таки феноменальну доступність (у нас в місті, по крайней мере) цей ром має відмінне постійною якістю і дивним делікатним смаком. Показовим є ще той факт, що кубинці чомусь можуть створити цей шедевр витриманість алкоголю всього за 7 років, в той час як українські коньяки жахливі в будь-якому віці :).

  коктейль: Май Тай , рум Сайдкар .

  22.08.2009

  HAVANA CLUB Cuban Barrel Proof
  [Гавана Клаб Кубан Барель Пруф]

  Країна: Куба  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (Pernod Ricard)  Фортеця: 45% vol Країна: Куба
  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (Pernod Ricard)
  Фортеця: 45% vol.

  Офіційно: Повідомляється, що ром Гавана Клаб Кубан Барель Пруф містить спирти витримані не менше 10 років. При цьому майстер-Ронер Хосе Наварро Кампо ретельно відбирає найкращі спирти і становить купаж, який додатково витримується в нових дубових бочках, для того, щоб старі спирти "прокинулися" - здобули жвавість і легкість молодих. Ром бутилюється при бочковий фортеці в 90 proof. Любителі шотландського віскі, для якого розлив barrel proof (точніше cask strength) досить поширене (на відміну від рому) явище, можуть, звичайно ж, поставитися до такої градусности "бочкового розливу" скептично, однак з урахуванням спекотного кубинського клімату - це реальність.

  Ром Havana Club Cuban Barrel Proof має темно-бурштиновий колір з блиском червоного дерева. Як і личить рому такої витримки, ром Havana Club Cuban Barrel Proof має складний і благородний "ніс". Ноти горіха-пекан і спеції, з відтінками тютюну і характерними нотами витримки химерно сплітаються в істинний букет цього рому. Havana Club Cuban Barrel Proof має округлий і життєрадісний повнотіла смак з нотами шоколаду, кави, солодкого тютюну і коричневих спецій. Післясмак дуже довгий, збалансоване, пряне з димними дубовими нотами і тонами карамелізованих фруктів.

  Точка зору: Це, без сумніву, феноменальний ром. Він має багатий пряний, солодкий аромат з яскравими тонами витримки і приголомшливо багатий смак, в якому солодкість елегантно балансує з пряністю, добре відчувається дерево. Післясмак дуже довгий, пікантне. Цей ром має дуже яскравий, потужний, живий характер.

  Коктейль: Цей ром я вважаю за краще в чистому вигляді, без льоду, з чвертю прохолодною негазованої води, з чарки для граппи (підійде й інша дегустаційна чарка).

  31.07.2010

  MATUSALEM Solera 7 Blender Rum
  [МАТУСАЛЕМ Солера 7 Блендер Послуги]

  Країна: Домініканська Республіка  Виробник: J Країна: Домініканська Республіка
  Виробник: J. Armando Bermudez & Co. C. Por. A. (для тисячі вісімсот сімдесят дві Holdings VOF)
  Фортеця: 40% vol.

  Трохи історії: Матусалем - це ще один знаменитий ромовий бренд родом з Куби. Компанія з виробництва рому Matusalem & Company була заснована в Сантьяго де Куба в 1872 році двома вихідцями їх Іспанії - братами Бенджаміном і Едуардом Камп, які навмисно приїхали на Кубу, щоб заснувати винокурню, і якимсь Еваріст Альварез, якого брати Камп взяли в партнери.

  Основною ідеєю, яку впровадили у виробництво рому брати Камп, було використання специфічного методу витримки - системи солера, яка застосовувалася до цього тільки для витримки хересу і іспанського бренді. Суть системи солера полягає в тому, що вигнаний спирт послідовно проходить систему бочок, в перших з яких міститися молоді спирти, а в останніх спирти із заявленою витримкою. Жодна з бочок ніколи не спустошується повністю. Відбір рома для розливу в пляшки здійснюється з останніх найстаріших бочок (які власне і називаються солера). Таким чином досягається рівне відтворюється якість витриманого спирту, зі схожими органолептичними показателмя. Так як бочки ніколи не спустошуються, поки солера функціонує, то кожна пляшка містить спирти, які витримуються з моменту запуску Солера.

  Саме такою незвичайною системі витримки, яка дозволяє досягати великих вікових груп спиртів, ром Матусалем зобов'язаний своєму імені. Ім'я Матусалем (іспанське вимова бібілейского імені Мафусаїл) ром отримав завдяки іспанській приказці - "Esto es mas viejo que Matusalem" - "Він старий, як Мафусаїл", тобто не просто старий, а дуже старий (вік Мафусаїла, подейкують, був 969 років). Символом рома Матусалем є злітає ластівка, одна з найпоширеніших на Кубі птахів, яка символізує волелюбний характер кубинців. Ром Матусалем бачив на своєму віку багато, і запаморочливий успіх, коли саме Матусалем на початку 50-х років минулого століття був найпопулярнішим кубинським ромом, займаючи не менше 50% ринку, і занепад після смерті спадкоємців братів Камп і Альварез, які управляли компанією, і націоналізації заводів урядом Фіделя Кастро. До 80-х років минулого століття бренд практично припинив своє існування, однак пізніше він був відтворений і в 2002 році ром Матусалем знову вийшов на світовий ринок. В даний час ром під цим брендом виробляється в Домініканській Республіці на підприємстві J. Armando Bermudez & Co., яке також відоме своїм власним брендом рому - Bermudez.

  Офіційно: Повідомляється, що цей преміальний золотий ром містить купаж спиртів, які були зістарені за системою солера не менше 7 років. Ром MATUSALEM Solera 7 Blender має багатий "ніс" з вираженими ароматами меляси і карамелі, в букеті першу скрипку грають вершкові аромати і аромат ванілі. 7-річний ром Матусалем має м'який і тонкий солодкуватий смак з живим фінішем.

  Точка зору: Цей ром має дивовижний аромат, в якому особливо мені подобаються очевидні тони ванілі і крем-соди. Смак цього рому м'який, солодкий, з нотами ванілі і меляси. Це легкий і приємний ром з делікатним характером. Такий собі інтелігентний красунчик.

  Коктейль: Поки я не підібрав коктейль для цього рому. Його делікатний вершково-ванільний смак і аромат, які так мене захоплюють, легко пропадає при змішуванні з цитрусовими соками. Так що поки у мене це ром для вживання в чистому вигляді, а краще з крапелькою води.

  01.08.2010

  MATUSALEM Gran Reserva Solera 15 Blender Rum
  [МАТУСАЛЕМ Гран Резерву Солера 15 Блендер Послуги]

  Країна: Домініканська Республіка  Виробник: J Країна: Домініканська Республіка
  Виробник: J. Armando Bermudez & Co. C. Por. A. (для тисячі вісімсот сімдесят дві Holdings VOF)
  Фортеця: 40% vol.

  Офіційно: Відомо, що ром МАТУСАЛЕМ Гран Резерву Солера 15 Блендер - це флагман і гордість компанії Матусалем. Вироблений з дотриманням усіх традиційних прийомів і витриманий в системі солера 15 років, цей ром позиціонується компанією як "Коньяк Ромів", що має підкреслювати суперпреміального і ексклюзивність продукту.

  Цей ром має насичений золотий колір з яскравим червоним блиском. Аромат цього рому середньої щільності, складний з тонами меляси, ванілі, карамелі і злив. Смак рому МАТУСАЛЕМ Гран Резерву 15 дуже м'який і делікатний, але з багатим букетом солодких ароматів меляси, карамелі, ванілі і теплотою дубової бочки. Післясмак довгий, сухе зігріваючі з основними нотами витримки.

  Точка зору: Це дуже цікавий ром з сильним характером. Ароматичний і смаковий букет цього рому дуже складний. Цей ром щодо доріг (а що ви хотіли, "коньяк ромів" як не як), але для колекції я його дуже рекомендую.

  Коктейль: З ромів такої витримки я дозволяю собі робити тільки Май Тай. Але в Май Тай, в якості одного спирту, легкі роми в іспанській традиції - не найкращий вибір. Так що цей ром стоїть у мене на полиці для порівняльних дегустацій і під настрій в чистому вигляді.

  01.08.2010

  VARADERO Ron Silver Dry
  [Ром Варадеро Сільвер Драй]

  Країна: Куба  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (CIMEX SA)  Фортеця: 38% vol Країна: Куба
  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (CIMEX SA)
  Фортеця: 38% vol.

  Офіційно: Повідомляється, що ... Так традиційно я починаю опис своїх пляшок з якою-небудь PR-інформації, але не тут-то було, це не про ром Варадеро. Тому що про нього нічого не повідомляється. Прибулий до нас [мабуть] з самого серця Куби справжній дикун не має ні доступною історії, ні легенди. Найбільша державна корпорація Куби CIMEX SA, якій офіційно належить бренд Ron Varadero ні скільки не подбала про надання інформації своїм потенційним споживачам. Сайт www.varaderorum.com дає трохи інформації [можливої] про засновника марки Ron Varadero якомусь Валентино Перез Фаріна вихідця з Іспанії, який прибув на Кубу в 1898 році і заснував виробництво виключного рома Varadero в місті Карденас провінції Матанзас, Куба ... Далі [домислювати] розквіт, революція, націоналізація і втеча ... Уважне ж вивчення самого інформативний джерела, який оповідає про рому Varadero, ставить і ці крихти інформації під сумнів. Згідно етикетці винокурня випускає Varadero заснована в 1862 році (тобто задовго до приїзду Фаріни), причому ця дата заснування підозріло збігається з роком образованіяна Кубі винокурні Фокундо Бакарді. Крім того по уривчастих відомостей, які вдається знайти в інеті, винокурня Varadero (принаймні сучасна) знаходиться в Сантьяго, тобто практично на іншому кінці острова Куба щодо Карденаса ... А ось винокурня Фокундо Бакарді була як в Сантьяго-де-Куба ...

  Ром Varadero Silver Dry є ординарний білий ром, який містить виключно молоді спирти отримані шляхом зброджування сировини цукрової тростини, вирощеного на півдні острова Куби. Можна припустити, що цей ром виходить шляхом колоною перегонки. Цей ром безбарвний, має характерний ромовим запахом і смаком.

  Точка зору: В ароматі цього грубуватого рома переважають ... ні, не ноти :) Переважає запах нейтрального спирту; скажімо так, ром Varadero Silver Dry смердить як дешева горілка (НЕ самогонка! запаху сивухи немає, ром щодо малоароматний). Але ромом він, звичайно, теж пахне. Смак також явно ромовий, з пекучим спиртовим початком і солодким мелассного післясмаком.

  Коктейль: Та будь-який! Шедевра з таким ромом все одно не вийде, але при хорошій коктейльної техніці можна отримати стерпний результат.

  22.08.2009

  VARADERO Ron Blanco 3 Anos
  [Ром Варадеро Бланко 3 роки]
  http://www.scienceofdrink.com/wp-content/uploads/2009/08/varadero-blanco.jpg

  Країна: Куба  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (CIMEX SA)  Фортеця: 38% vol Країна: Куба
  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (CIMEX SA)
  Фортеця: 38% vol.

  Офіційно: Примітно, що кожна пляшка рому Varadero містить так звану "гарантію кубинського уряду" - специфічне зображення зеленого кольору, що нагадує якісь цінні папери, в якому кубинський уряд гарантує, що це саме кубинський ром. Це маркування обов'язково для всіх вироблених на Кубі ромів, таке ж зображення можна виявити на пляшках рому Havana Club. Також примітно, що на пляшках псевдукубінского рому Бакарді такого зображення немає.

  Ром Varadero Blanco 3 Anos також є представтелем білих ромів, з назви можна припустити, що в його склад також входять спирти мають невелику витримку (до 3-х років). Ром має помітний жовтуватий відтінок, характерний ромовий аромат і смак.

  Точка зору: Цей ром грубуватий і простакуватий, йому далеко до мого улюбленого Havana Club Anejo Blanco, але це аж ніяк не означає, що він поганий. Автентичний, непричесаністю характер цього напою робить його дуже цікавим тростинним бухлом [для справжнього імбайбера]. Цей ром помітно кращим за попередній, він не смердить спиртом і має більш цікавий смак з якимись фруктовими нотами і солодким тростинним післясмаком.

  коктейль: Кайпіріссіма , В цьому селянському коктейлі цей грубуватий ром дає відмінний, дуже цікавий і нестримно веселий результат.

  22.08.2009

  VARADERO Ron Oro 5 Anos
  [Ром Варадеро Оро 5 років]

  Країна: Куба  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (CIMEX SA)  Фортеця: 38% vol Країна: Куба
  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (CIMEX SA)
  Фортеця: 38% vol.

  Офіційно: Примітно, що витримка даного рома (5 років) дещо перевищує звичайну витримку рома категорії Carta de Oro (яка за стандартом повинна бути до 4 років, частіше ж за все не дотягує і до 2-х).

  Цей ром насиченого золотого кольору має досить сильним і комплексним, багатошаровим ароматом. Смак округлий, складний, з явно проступають присмаком цитрусових і екзотичних фруктів. Післясмак легке, приємне.

  Точка зору: Відмінний золотий ром, трохи грубуватий (але саме таким і належить бути справжньому рому), ароматний, пекучий і солодкий. При цьому між Varadero Blanco 3 Anos і Varadero Oro 5 Anos, насправді, пролягає прірва. Бо цей ром прекрасний, в ньому немає і натяку на ту посередність, яка властива "молодшим братам".

  Коктейль: Сміливо використовуйте його в будь-який коктейльної класиці, де потрібен золотий ром. Я, наприклад, використовував його в коктейлі Ace of Clubs , З чудовим результатом.

  23.08.2009

  VARADERO Ron Anejo 7 Anos
  [Ром Варадеро Аньехо 7 років]

  Країна: Куба  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (CIMEX SA)  Фортеця: 38% vol Країна: Куба
  Виробник: Corporacion Cuba Ron SA, Havana (CIMEX SA)
  Фортеця: 38% vol.

  Офіційно: Повідомляється, що ром Varadero Anejo 7 Anos належить до категорії так званих "сигарних" ромів, тобто напоїв які рекомендуються досвідченими афісіонадо до певних сортам сигар. Це свідчить про високу якість напою, так як категорію "сигарного" отримують лише найкращі сорти витриманість алкоголів, перш за все коньяку.

  Ром Varadero Anejo 7 Anos має колір темного бурштину. Аромат у цього рому багатий, в кращих традиціях витриманість кубинських ромів, переважають ноти спецій, в'ялених фруктів і шоколаду. Смак дуже м'який, ніжний, солодкуватий з вираженими нотами патоки. Післясмак ніжне, також з нотами патоки, карамелі, ванілі.

  Точка зору: Відмінний витриманий ром. М'який, веселий, справжній. Без сумніву гідний і якісний продукт.

  Коктейль: ... Не буду брехати, п'ю в чистому вигляді.

  23.08.2009

  Ця Енциклопедія спиртних напоїв створюється мною, автором блогу Science Of Drink - Наука пити не відчуваючи спраги , На основі наявних у мене алкогольних напоїв, всі ваші побажання і питання ви можете написати в коментарі.

  Якщо ви є виробником спиртного напою і хотіли б бачити його в цій Енциклопедії спиртних напоїв, то будь ласка ознайомтесь з політикою щодо зразків і, якщо ви згодні з нею, можете вислати мені зразок (попередньо узгодивши таку відсилання по електронній пошті).

  Якщо на сторінці My Liquor Cabinet пляшка є, а в Енциклопедії спиртних напоїв вона не описана, то, швидше за все, у мене не дійшли руки або, можливо, це фуфел. Уточнюйте в коментарях або по електронній пошті.

  Дополнительная информация

  rss
  Карта