Управління базами даних / DiPHOST

  1. Управління базами даних На нашому хостингу надається доступ до баз даних MySQL - найпопулярнішою,...
  2. Створення бази даних і прив'язка користувача
  3. Інструменти для роботи з базами даних

Управління базами даних

На нашому хостингу надається доступ до баз даних MySQL - найпопулярнішою, швидкої, зручної системи зберігання баз даних.

Розділ управління базами даних призначений для:

  • Створення і видалення баз даних
  • Створення і видалення користувачів баз даних
  • Зміни пароля користувача баз даних
  • Прив'язки користувачів до баз даних

Користувачі баз даних

Кожна база даних забезпечує захист знаходиться в ній інформації від стороннього втручання і перегляду. Доступ до бази даних дозволений тільки т.зв. користувачам баз даних, кожен з яких представляє собою пару логін: пароль. При цьому один користувач може мати доступ відразу до декількох баз даних (а саме - тим, до яких він прив'язаний).

Для того, що б створити користувача баз даних, перейдіть в розділ управління базами даних панелі управління, а потім використовуйте форму "Додати користувача баз даних". Вводите коментар до створюваного користувачеві, це дозволить вам не забути, для чого ви його створюєте.

Повинен пройти якийсь час (не більше 15 хвилин), перш ніж користувач фізично буде створений, а до цього часу він буде відображений сірим кольором в спис користувачів.

Для зміни пароля користувача баз даних, просто пройдіть по посиланню "змінити пароль" відповідного користувача і введіть новий пароль. Зміни вступлять в силу через деякий час (не більше 15 хвилин).

Створення бази даних і прив'язка користувача

Для створення бази даних, вам необхідно скористатися формою "Додати базу даних", вказавши в ній користувача баз даних для прив'язки і коментар. Якщо у вас ще немає жодного користувача баз даних, його необхідно створити

Якщо вам необхідно прив'язати до існуючої бази даних ще одного користувача, зробити це можна на сторінці "настройки" відповідної бази даних

Інструменти для роботи з базами даних

Web-інтерфейс phpMyAdmin ( http://websql.bz8.ru )

Дуже зручним інструментом для роботи з вашими базами даних є програма phpMyAdmin, розташована за адресою   http://websql Дуже зручним інструментом для роботи з вашими базами даних є програма phpMyAdmin, розташована за адресою http://websql.bz8.ru . Програма надає повний web-інтерфейс і безліч возможнойстей для роботи з базами даних. Для входу в програму необхідно ввести логін і пароль одного з користувачів, прив'язаних до керованої базі даних. Детальну документацію по роботі з програмою можна знайти на сайті документації розробника .

Консольна програма mysql

Для виконання різних запитів можна використовувати консольную програму mysql (використовувати її можна, приєднавшись до сервера по SSH ). Програма надає командний інтерфейс до баз даних для виконання SQL-запитів.

Синтаксис команди:

mysql -h <сервер баз даних> -u <користувач> -p <пароль> [ім'я бази даних]

Звернемо вашу увагу на те, що між опцією -p і паролем пробілу немає!
Додаткові відомості про програму ви можете дізнатися в довідковому розділі по команді man mysql. Консольна програма mysqldump для створення резервних копій

Використовуючи консольную програму mysqldump можна створити резервну копію бази даних або окремої її таблиці самостійно в любо час.
Синтаксис команди:

mysqldump -h <сервер баз даних> -u <користувач> -p <пароль> <ім'я бази даних> [таблиці]> <ім'я файлу резервної копії>

Для відновлення даних з резервної копії можна виконати команду

mysql -h <сервер баз даних> -u <користувач> -p <пароль> [ім'я бази даних] <<ім'я файлу резервної копії>