Установка Joomla 3 на локальний сервер - покрокова інструкція зі скринами і відео

  1. Що необхідно знати?
  2. Установка Joomla 2.5
  3. завершення установки

Здрастуйте дорогі читачі мого блогу! У цій статті хотів би поділитися з вами тим, як можна встановити Joomla на локальний сервер. Встановлювати будемо Joomla 2.5, тому що дана версія на момент написання статті найактуальніша. Також зазначу, що вийшла нова версія Joomla 3.0. Але на мій погляд вона ще трохи сира, тому будемо поки вчитися на версії 2.5. Як тільки розробники випустять стабільні релізи ми зможемо без проблем оновитися.

Що необхідно знати?

Мінімальні системні вимоги, необхідні для установки Joomla 2.5

  • PHP версії 5.2.4 і вище (Рекомендується PHP версії 5.3 +)
  • Apache 2.x, з підтримкою Zlib, XML і MySQL,
  • MySQL 5.04

Установка Joomla 2.5

Насамперед нам портебуется встановити локальний сервер Open Server . Як встановлювати і чому саме Open Server я вже писав. Наступне, що нам знадобитися це дистрибутив Joomla 2.5. Актуальну версію ви можете завантажити на офіційному сайті російськомовної спільноти http://joomlaportal.ru . У правій верхній частині сайту ви знайдете посилання на скачування.

Отже у нас все готово для установки.

Перш ніж копіювати файли створимо спочатку базу даних. Для цього запускаємо локальний сервер, далі йдемо в головне меню Open Server -> Додатково -> PhpMyAdmin.

Далі нас попросять авторизуватися. За замовчуванням логін - root, пароль - нічого не вводимо. Після авторизації переходимо у вкладку «Бази даних» і в полі «Створити бази даних» вводимо назву нашої бази. Введемо, наприклад, demo_joomla_db. Після всього тиснемо по кнопочки «Створити». Якщо все зробили правильно, то ми отримаємо ось таке повідомлення «База даних demo_joomla_db була створена». Все, база даних у нас створена. Слід зазначити, що ми також повинні створити ще й користувача бази даних, наділені певними правами і пароль до бази. Але, тому що ми встановлюємо Joomla на локальний сервер робити ми цього не будемо. За замовчуванням користувач бази даних це - root, а пароль залишаємо порожнім. Користувача і пароль ми створимо пізніше, коли будемо переносити сайт на реальний хостинг.

Тепер нам необхідно скопіювати файли з установочного архіву Joomla в папку домену нашого сайту. Природно цю папку спочатку слід створити. Для цього йдемо в «Мій комп'ютер» і заходимо в наш віртуальний диск. В налаштуваннях Open Server я букву диску не перепризначуваних тому у мене це диск «W». У віртуальному диску лежимо папка з нашими доменами «domains», так ось в цій папці ми створюємо папку з нашим доменом і називаємо її латинськими буквами, наприклад, joomla25. У створену папку ми розпаковуємо наш скачаний дистрибутив Joomla 2.5. Після того як всі файли будуть скопійовані ми повинні перезапустити сервер, щоб сервер міг визначити створену папку.

Далі ми йдемо в головне меню Open Server -> Мої Сайти -> і в списку знаходимо назву нашої папки «joomla25». Вибравши, у нас відразу відкриється браузер, встановлений за замовчуванням. Якщо ви використовуєте повну версію Open Server, то у вас за замовчуванням може відкритися браузер, визначений у налаштуваннях сервера. Ми також можемо відкрити браузер і вписати вручну в адресний рядок наступну адресу - http: // joomla25 /, тиснемо «Enter». Ось ми і підібралися до першого кроку майстра установки - Вибір мови.

На першому кроці установки нас просять вибрати мову. За умовчанням вибраний російський, тому тут нічого не чіпаємо і тиснемо кнопочку «Далі».

Потрапляємо на другий крок майстра установки - Початкова перевірка. Тут йде перевірка на сумісність мінімальним системним вимогам вашого сервера.

Тут йде перевірка на сумісність мінімальним системним вимогам вашого сервера

У верхній колонці позначені обов'язкові вимоги, без відповідності яких установка буде припинена. Всі пункти повинні бути виділені зеленим кольором «Так».

У нижній колонці вказані рекомендовані вимоги. Тут не потрібно суворе відповідність.

Ви можете налаштувати локальний сервер як вам завгодно, відредагувавши файл php.ini. На хостингу ж з цим проханням вам доведеться звернутися в службу підтримки. В Open Server файл php.ini знайти дуже легко - йдемо в меню програми -> Додатково -> Конфігурація -> і далі вибираємо пункт PHP- ... Версія PHP залежить від того, яка версія виставлена ​​у вас в налаштуваннях. За замовчуванням це версія PHP-5.2.17.

Якщо всі налаштування зроблені правильно тиснемо кнопочку «Далі» і переходимо до третього кроку установки - Ліцензія.

Тут ознайомимося з ліцензією і тиснемо кнопку «Далі».

Переходимо до четвертого кроку установки - Конфігурація бази даних. На даному етапі ми повинні прописати параметри підключення до нашої бази даних.

Введіть всі параметри як показані на скрині. Якщо розбирати детальніше, то:

Тип бази даних - тут вибираємо зі списку тип «Mysql»

Ім'я сервера бази даних - тут вбиваємо «localhost», тому що сервер бази даних знаходиться на тому ж сервері, що і наш сервер PHP.

Ім'я користувача - сюди вводимо ім'я користувача бази даних. За замовчуванням це «root», як і говорилося вище користувача ми будемо створювати при перенесенні сайту на хостинг.

Пароль - сюди необхідно ввести пароль бази даних. Ми залишаємо це поле порожнім.

Ім'я бази даних - сюди вводимо ім'я бази даних

Префікс таблиць - за замовчуванням префікс генерується автоматично, але ви можете ввести його вручну. Це 3-4 латинських символу і цифри. Я ввів вручну - djml _.

Коли всі дані введені щілинах по кнопочки «Далі».

Ми підійшли до п'ятого кроку майстра установки - Конфігурація FTP.

Я зазвичай цей крок пропускаю. Як то кажуть з довідки даний крок можна пропустити, якщо ви ставите Думла на сервер, що працює під управлінням ОС Windows.

Тиснемо «Далі» і переходимо до передостаннього кроку установки - Конфігурація сайту.

Тиснемо «Далі» і переходимо до передостаннього кроку установки - Конфігурація сайту

На даному етапі вводимо назву сайту, e-mail, логін і пароль для доступу в адмінку сайту. Всі поля, позначені *, необхідні для заповнення. З лівого боку нам виводиться коротка довідка щодо заповнення полів. Якщо що то незрозуміло можете почитати.

У цьому ж кроці ви можете встановити демо-дані. Якщо ви новачок і тільки взялися за вивчення Joomla, то рекомендував би вам установть демо-дані для вивчення.

На даному етапі перш ніж продовжити установку натисніть на кнопочку «Установка демо-даних». Дочекайтеся повідомлення про те, що демо-дані успішно встановлені. Після цього тиснемо по кнопочки «Далі» і переходимо до останнього кроку установки.

завершення установки

Ну, тут розписувати особливо немає про що - просто тиснемо по кнопочки «Видалити директорію Installations». Дочекаємося повідомлення про успішне видалення директорії «Installations» і можна відкривати наш сайт.

Якщо хочемо відразу відкрити головну сторінку сайту, то тиснемо по кнопочки «Сайт», якщо ж хочемо потрапити в адмінку сайту, то тиснемо кнопку «Панель управління». Ім'я користувача вводимо «admin», пароль вводимо той, що ми вводили на попередньому кроці.

Ось і вся установка. Сподіваюся пояснив все дохідливо. Якщо що то незрозуміло задавайте питання в коментарях.

Всім удачі! Поки що…

Що необхідно знати?
Що необхідно знати?

Дополнительная информация

rss
Карта