Установка Magento: покрокове керівництво

  1. Що таке Magento і чому його бояться розробники?
  2. Особливості маджента для власників магазинів
  3. Підготовка до встановлення Magento
  4. Установка демо-даних Magento
  5. установка Magento

Вітаю вас, мої читачі Вітаю вас, мої читачі! 🙂

Ми продовжуємо наше знайомство з різними двигунами і процесом створення сайту на CMS в цілому. На даний момент на сторінках даного блогу ви можете знайти цикли статей, докладно описують створення веб-проектів на базі WordPress і OpenCart.

Сьогодні черга дійшла до «монстра індустрії» - Magento, з яким мені останнім часом випала нагода працювати.

Тому я вирішив трохи вам розповісти про даний продукт, щоб ви могли вирішити для себе - чи варто використовувати його для створення свого Інтернет-магазину чи ні.

Крім того, в даній публікації буде детально описана установка Magento і ми коротенько познайомимося з багатством інтерфейсу сайту на його базі.

Дуже швидко до структури статті я вас познайомив. Матеріал має бути об'ємний і дуже цікавий, тому не буду більше витрачати свій і ваш час на просторікування.

Поїхали! 🙂

Що таке Magento і чому його бояться розробники?

Слово «звір» в разі Magento є не жартівливим перебільшенням, а чистою правдою 🙂 Даний продукт навіть не можна назвати виключно CMS, тобто системою керування вмістом, тому що можливості даного движка дозволяють використовувати Magento також і для розробки додатків, що зводить її вже в ранг CMS / CMF.

Для тих, хто призабув значення останньої абревіатури, нагадаю, що CMF розшифровується як Content Management Framework, тобто середовище для розробки систем управління контентом і інших продуктів.

Magento розроблена на базі відомої і однієї з найпотужніших на сьогоднішній день технологій - Zend Framework. Програмісти навіть можуть використовувати його бібліотеки, які вшиті в ядро ​​движка поруч з власними конструкціями.

Написана Magento на мові PHP і підтримує стандартні мов написання сайту . Але не думайте, що якщо ви є фахівцем у всіх перерахованих областях, то ви легко впоратися з цим движком. Я теж так спочатку думав, але не тут-то було 🙂

З цього приводу існує багато жартів в мережі. Ось найвідоміша з них:

Сподіваюся, з англійським у всіх все в порядку? В іншому випадку не полінуйтеся змахнути пил зі свого словника і перекласти текст - воно того варто 😉

Про структуру коду можу сказати, що, коли я вперше її побачив після мого улюбленого OpenCart, вона мені випала якийсь кашею, де нічого неможливо знайти.

Незважаючи на те, що в офіційних джерелах Magento називається движком з MVC-моделлю коду, в реальності її дуже складно побачити.

Я не хочу сказати, що розробники всіх обманюють 🙂 Контролери та моделі в Magento присутні, але згруповані вони не за функціональною приналежністю (окремі папки controllers і models), а за їх призначенням, тобто всі структури знаходяться в одній директорії, яка відповідає окремому модулю.

У плані шаблонів тут також не все просто. Тут, як на картинці вище, не існує прив'язки «сутність - файл», тобто «Футер сайту - footer.phtml». Футер сайту може бути описаний в декількох файлах. Наприклад, файл xml буде містити структуру футера, в контролері буде організований висновок інформації в окреслені структури і т.д.

Тобто файлу html або phtml (характерне для Маджента розширення, що представляє собою симбіоз html і php) може не бути зовсім. Тому якщо ви тільки вирішили зайнятися професійною версткою і вам пропонують проект на Magento - подумайте гарненько 🙂

У плані запитів даних з бази даних сайту - тут у Маджента також все специфічно: можливості писати прямі запити до БД в коді немає, але це і не потрібно, тому що всі необхідні дані ви можете отримати шляхом звернення до моделей Magento.

Так що в цьому випадку дана специфічність на руку розробникам. Головне, не забути синтаксис SQl після такого спілкування 🙂

Така коротка характеристика даного продукту з точки зору розробника. Якщо ж ви хочете створити магазин на Magento - все перераховане вище вас не повинно сильно хвилювати, тому що для цього і є така професія як «веб-програміст».

Все, що потрібно саме Вам - це запастися достатньою кількістю грошей, але про це ми поговоримо пізніше.

Особливості маджента для власників магазинів

Як власник магазину ви повинні звернути увагу на наступні моменти.

1. Багатство функціоналу Magento

Це перше, що відзначають користувачі після установки Magento. Схожі і акційні товари, купони, звіти, статистика продажів, різні фільтри і можливість змінювати схеми відображення товарів, кешування даних, безліч всіляких налаштувань - все це багатство є «з коробки», тобто вам не потрібно буде зайвий раз витрачатися на придбання додаткових модулів.

Саме ця особливість, незважаючи на відносну молодість Magento (перший реліз відбувся в 2008 році), дозволила даному продукту завоювати лідируючі позиції на ринку продуктів для електронної комерції (на даний момент на Мадженті працює понад 250 000 магазинів по всьому світу).

Протягом багатьох років Magento займає першу строчку в різних рейтингах ecommerce-продуктів. Публікувався раніше наш рейтинг кращих CMS для Інтернет-магазинів не став винятком 🙂

2. Magento - продукт безкоштовний

А якщо висловлюватися точно - щодо-безкоштовний, тому що  поряд з загальнодоступною версією Community Edition з відкритим кодом, існує Enterprise і Professional Edition, які відрізняються своїми можливостями і професійної техподдержкой А якщо висловлюватися точно - щодо-безкоштовний, тому що поряд з загальнодоступною версією Community Edition з відкритим кодом, існує Enterprise і Professional Edition, які відрізняються своїми можливостями і професійної техподдержкой.

І коштує це задоволення вже дуже недешево - в районі 10 000 $ / рік. Так що якщо ви не збираєтеся складати серйозну конкуренцію таким гігантам, як Adidas і Samsung, то з даним рішенням вам краще почекати 🙂

Але навіть і з безкоштовною версією не все так райдужно - незважаючи на значний базовий функціонал, як мінімум, на шаблон вам розщедритися-да доведеться. Причому досить не слабо, про що ми далі поговоримо більш докладно.

3. Велика кількість модулів і тем оформлення Magento

Як свідчить стара істина «попит породжує пропозицію». Тому з огляду на шаленої популярності даного продукту доповнень для неї розроблено дуже багато (більше 2 000).

Спільнота розробників налічує понад 375 000 програмістів по всьому світу, так що з дефіцитом виконавців ви не зіткнетеся.

4. Багатомовність, мультивалютність і мультісайтового Маджента

Magento дозволяє створювати на базі одного дистрибутива кілька магазинів і управляти ними з однієї панелі адміністратора. Також є можливість вибору будь-якої мови з офіційно існуючих на сьогоднішній день.

На жаль, повного перекладу елементів інтерфейсу дана можливість не дає. Але користувачам Рунета не варто впадати у відчай, тому що існує повністю русифікована збірка Magento, з функціоналом якої можна познайомитися і завантажити тут - magento-forum.ru.

Головний мінус - вона платна 🙂 Але в масштабі цін на модулі і теми Magento, ціна на складання смішна - 8000 російських рублів (а ось ціни на техпідтримку щедрими ніяк не назвеш).

5. Велике навантаження Magento на ресурси

Ось ми і підійшли плавно до не дуже приємних особливостей Маджента, з якими доведеться зіткнутися вам, як власнику сайту Ось ми і підійшли плавно до не дуже приємних особливостей Маджента, з якими доведеться зіткнутися вам, як власнику сайту.

Перше, що кидається в очі після установки Magento - це дуже повільна швидкість завантаження сторінок. Наприклад, у мене перехід зі сторінки категорії на сторінку товару і переміщення між товарами зайняло 5-6 секунд (навіть не полінувався включити таймер) і це при включеному внутрішньому кеші Magento.

Як ви розумієте, установка Magento проводилася на локальний веб-сервер.

І це при тому, що мій комп'ютер має не самою убогій конфігурацією - 3 Гб RAM, відео 1Гб DDR3 і 2-х ядерний процесор з 2,2ГГц на кожному ядрі.

А тепер уявіть, що ваш хостер надає вам такі ж ресурси на сервері. На сайт зайшло, наприклад 200 користувачів. Резонне питання - скільки кожен з них буде чекати, поки у нього завантажиться картка товару?

Правильна відповідь - аніскільки, він просто піде з вашого сайту на той, де вища продуктивність 🙂

Так що перше, що вам необхідно буде зробити для створення Інтернет-магазину на CMS Magento - це придбати якісний хостинг-тариф.

І краще, звичайно, розщедритися на виділений сервер , Тому що Magento прямо-таки рясніє всілякими перевірками безпеки, що може зіграти з вами злий жарт в майбутньому.

Таким чином, висновок напрошується сам собою: Magento є сенс використовувати тільки для старту великих магазинів, орієнтованих на велику відвідуваність і кількість товарів.

У всіх інших установка Magento буде зайвою витратою часу і сил.

6. Висока вартість доповнень і послуг Magento розробників

Про мінуси Magento для програмістів ми вже поговорили Про мінуси Magento для програмістів ми вже поговорили. Я говорив, що вам не варто сильно в них виникають, тому що це не ваша турбота. Але все ж, побічно, але вас вони торкнуться.

З огляду на специфіку розробки, ціни на модулі і шаблони вимірюються навіть не десятками, а сотнями доларів, що в 3-5 разів дорожче вартості доповнень для інших CMS.

Вартість послуг програмістів для індивідуальної доопрацювання і розробки сайтів також дуже висока - від 10 до 30 $ / год в залежності від складності робіт і кваліфікації виконавця.

Так що картинка зліва вельми точно описує типового Magento-програміста.

Якщо ви хочете сайт на Magento - приготуйтеся викласти кругленьку суму грошей. Але, з огляду на, що такі проекти здатні витримувати велике навантаження і споживають багато системних ресурсів, то цей мінус - це всього лише закономірна зворотна сторона медалі 🙂

Тому ще раз повторюю, що сайти на Magento є сенс розробляти тільки якщо ви є власником великого бренду або на 101% впевнені в успіху свого проекту і припускаєте в майбутньому відвідуваність не менше 10 000 користувачів на добу.

Якщо ж це так, то Маджента - то, що вам потрібно 🙂

У противних випадках вам слід звернути увагу на щось простіше - OpenCart, PrestaShop, навіть WordPress - все це здатне витримати 1-2 тисячі товарів і 500 відвідувачів в день. А ось далі, можливо, потрібно буде задуматися про щось більш суттєве.

Підготовка до встановлення Magento

Отже, попередня інформація вас не злякала, і ви все-таки вирішили зробити установку Magento самостійно, щоб переконатися в усі вищесказаному? відмінно 🙂

Тоді перше, що вам необхідно буде зробити - це завантажити дистрибутив з офіційного сайту Magento - www.magentocommerce.com/download

На стартовому екрані пропонується для скачування найостанніша версія Magento на сьогоднішній день. На даний момент це 2.0.7.

Тут користувачеві представлені різні варіанти завантаження: завантаження «чистої» Маджента, движка з демо-даними (with sample data), різні патчі, а також посилання на інструкцію для установки через Composer Тут користувачеві представлені різні варіанти завантаження: завантаження «чистої» Маджента, движка з демо-даними (with sample data), різні патчі, а також посилання на інструкцію для установки через Composer.

Якщо ви надалі плануєте розробляти свої доповнення під Magento - вам найкраще скористатися Composer. Також цей спосіб установки допоможе вам в майбутньому оновлювати движок без будь-яких проблем.

Якщо ви вирішили діяти таким способом - перше, що вам потрібно буде зробити - це зареєструватися на github.com і створити там SSH-ключ, який буде потрібно вам при установці через Composer, тому що в даному випадку установка Magento буде проводиться з репозиторію GitHub, до якого вам необхідно буде організувати доступ.

До речі, якщо ви надалі плануєте займатися вивченням нових технологій, то реєстрація на GitHub для вас обов'язкова, тому що багато продуктів доведеться встановлювати описаним вище способом (зокрема, установка Yii2 Framework також проводиться таким способом).

Крім Composer, Magento, як і говорилося раніше, може бути встановлена ​​«класичним» способом - шляхом скачування zip-архіву з файлами движка і запуском процесу інсталяції в браузері.

Ось цей спосіб установки Magento ми і розглянемо детальніше.

В офіційній документації першим обов'язковою вимогою є наявність встановленої на ПК будь-якої збірки Linux (Linux distributions such as RedHat Enterprise Linux (RHEL), CentOS, Ubuntu, Debian, and so on).

На практиці ж це не зовсім так, тому що Magento цілком можна встановити і на Windows, використовуючи для його запуску «чисті компоненти» (Apache / Nginx, PHP, MySql і т.д.) або WAMP-збірку (наприклад, мій любий OpenServer ).

Для установки Magento на Linux вам необхідно буде також попередньо доповнити його або «чистими компонентами» для запуску сайту, або будь-якої LAMP-збіркою (з відомих користувачам Windows підійде тільки XAMPP, яка є кроссплатформенной).

При виборі збірки або окремих компонентів, Вам слід врахувати, що мінімальними технічними вимогами для установки і запуску Magento 2 є наявність PHP версії не менше 5.5.22 і MySql версії не менше 5.6. Тому перед установкою обов'язково перевірте наявність необхідного ПО «на борту», ​​тому що в іншому випадку установник просто не запуститься 🙂

Також, не зайвим буде нагадати, що для установки PHP 5.5. * Необхідно мати Windows не менше Windows7.

Повний список вимог до наявного ПО ви можете знайти тут - devdocs.magento.com/guides/v2.0/install-gde/system-requirements.html

На жаль, я не маю достатніх технічними засобами для установки Magento 2+ (є затятим прихильником Windows XP і олдскульного «заліза») 🙂

Тому в якості прикладу, я продемонструю вам установку Magento 1.9.2.4 (найостанніша з потоку 1. *) на локальний веб-сервер, для установки якої у мене є всі необхідні ресурси. Нагадаю, що я використовую WAMP-платформу OpenServer, чого і вам бажаю 🙂

Насправді, для демонстрації процесу установки Magento версія движка не принципова, тому що пункти установника, за невеликим винятком, в обох версіях ідентичні.

Так що якщо ви вирішили обзавестися Інтернет-магазином на Magento 2, то в цьому посібнику вам необхідно всього лише подумки поміняти версію 1.9.2.4 на 2. * і слідувати викладеним далі рекомендаціями.

Отже, для початку завантажуємо дистрибутив Magento з офіційного сайту. Для того, щоб завантажити версію 1.9.2.4 і раніше, необхідно на сторінці www.magentocommerce.com/download перейти на вкладку «Release archive» і вибрати опцію дистрибутива.

Щоб завантажити необхідну нам версію - він розтратив сторінку трохи вниз до наступного пункту:

Натискаємо на кнопку «Select your format» навпроти опису необхідної версії движка, вибираємо в випадаючому списку варіант архіву (в нашому випадку цілком підійде zip-архів) і натискаємо на «Download» для скачування дистрибутива Magento Натискаємо на кнопку «Select your format» навпроти опису необхідної версії движка, вибираємо в випадаючому списку варіант архіву (в нашому випадку цілком підійде zip-архів) і натискаємо на «Download» для скачування дистрибутива Magento.

Для скачування необхідно зареєструватися на сайті magentocommerce.com - робіть це без побоювання в формі, яка з'являється при скачуванні файлів з сайту.

Ось і все - необхідні для установки Magento файли у нас є. Однак, не поспішайте йти з даної сторінки в браузері.

Справа в тому, що після установки Magento, на відміну від інших CMS, з якими нам вже пощастило зіткнутися (OpenCart, WordPress), мало нагадує готовий Інтернет-магазин. Щоб було зрозуміло, про що я говорю, пропоную поглянути на головну сторінку сайту після установки «чистої» Маджента:

Як бачите, за замовчуванням на сайті немає не те, що б товарів і категорій, немає навіть більш-менш презентабельною теми оформлення Як бачите, за замовчуванням на сайті немає не те, що б товарів і категорій, немає навіть більш-менш презентабельною теми оформлення.

Щоб надати магазину пристойний вигляд рекомендую встановити демо-дані, які представляють собою тему оформлення, а також пробний набір товарів і категорій.

Фішка полягає в тому, що їх потрібно додати в дистрибутив Magento перед установкою самого движка. Тому для початку завантажуємо їх з тієї ж сторінки, звідки ми качали сам дистрибутив:

Порядок дій, необхідних для скачування демо даних, такий же, як і для дистрибутива Порядок дій, необхідних для скачування демо даних, такий же, як і для дистрибутива.

Як бачите, демо-дані дуже важкі (430 Мб), так що якщо раптом вас цей факт збентежить, в принципі, можна обійтися і без них. Тим більше, що вони все одно не допоможуть вам зробити унікальний в своєму роді магазин - тему оформлення і набір демо-продуктів в кінцевому рахунку все одно доведеться змінити.

Але якщо ви все ж вирішили оцінити можливості Magento у всій красі - ласкаво просимо до процесу установки їх на движок 🙂

Установка демо-даних Magento

У вас повинні бути в наявності дистрибутив Magento і демо-даних. Насамперед копіюємо архів з дистрибутивом Маджента на хостинг або в каталог з сайтами на вашому локальному веб-сервері.

Якщо ви, як і я, користуєтеся WAMP OpenServer, то вам необхідно скопіювати архів в каталог «.. \ OpenServer \ domains». Розпаковуємо архів, копіюємо з розпакованої папки каталог «magento» в «.. \ OpenServer \ domains» і перейменовуємо його на ім'я вашого майбутнього сайту. У підсумку, у вас повинно було статися щось таке:

На даному етапі важливо дати каталогу з сайтом вірна назва (в іншому випадку у вас виникнуть труднощі при установці Magento) На даному етапі важливо дати каталогу з сайтом вірна назва (в іншому випадку у вас виникнуть труднощі при установці Magento).

Фішка полягає в тому, що далі, під час інсталяції необхідно буде ввести url сайту, який перевіряється на релевантність. Тобто url сайту в форматі «localhost / mymagesite.com», «mymagesite» не сприйматимуться монтажником як вірні адреси сайтів. Тому найвірнішим способом запобігання подібної ситуації буде назвати сайт, а заодно і каталог в «.. \ OpenServer \ domains» в форматі «імя_сайта.доменная_зона», що ми і робимо.

У моєму випадку, як бачите, сайт буде називатися «mymagesite.com». До речі, при виборі доменного імені для сайту не забудьте переконатися, що воно є вільним, тобто такого сайту не існує в Інтернеті. Зробити це дуже просто: або банально ввести вподобане ім'я в адресному рядку браузера, або скористатися спеціальними сервісами, які часто можна зустріти на сайтах різних хостинг-провайдерів .

Після цього заархівований і розпакований дистрибутиви можна видалити.

Наступним кроком установки демо даних Magento буде копіювання та розпакування відповідного дистрибутива в будь-який каталог на вашому комп'ютері. Вміст архіву наступне:

Каталоги «media» і «skin» відповідають папок Magento, тому просто копіюємо їх в папку з нашим майбутнім сайтом, підтверджуючи заміну існуючих файлів і каталогів при співпадаючих іменах Каталоги «media» і «skin» відповідають папок Magento, тому просто копіюємо їх в папку з нашим майбутнім сайтом, підтверджуючи заміну існуючих файлів і каталогів при співпадаючих іменах.

А ось mysql-файл нам необхідно буде імпортувати в базу даних нашого магазину, яку нам належить створити. Для цього запускаємо будь-який веб-інструмент для роботи з БД, який доступний у вас на хостингу або локальному веб-сервері (найпоширеніший з них - phpMyAdmin).

Заходимо в програму (обліковий запис за умовчанням на більшості веб-серверів «root» з порожнім паролем) і у вікні, переходимо на сторінку «Databases» (Бази даних):

Тут в порожнє поле вводимо ім'я бази даних для вашого майбутнього сайту і натискаємо на кнопку «Create» (Створити) Тут в порожнє поле вводимо ім'я бази даних для вашого майбутнього сайту і натискаємо на кнопку «Create» (Створити). Після даних дій база буде створена і повинна буде з'явитися в списку баз, розташованих на сервері, в таблиці нижче і в лівій боковій колонці phpMyAdmin.

Тепер ми вибираємо нашу базу даних у списку і переходимо на вкладку "Import" (Імпорт) для того, щоб завантажити скрипт демо-даних в базу нашого магазину.

На екрані, що натискаємо на кнопку «Choose file» (Вибрати файл) і в провіднику вибираємо необхідний скрипт На екрані, що натискаємо на кнопку «Choose file» (Вибрати файл) і в провіднику вибираємо необхідний скрипт. Після цих дій запускаємо імпорт кнопкою «Go».

Під час імпорту скрипта демо-даних в базу у вас може виникнути відчуття, що процес «завис». Довгий процес обумовлений великим розміром файлу. Однак, не хвилюйтеся - все йде своєю чергою. Головне - нічого не приривать / закривати і дочекатися результату 🙂

Отже, демо-дані встановлені, тому можна рухатися далі і переходити безпосередньо до установки Magento на хостинг або локальний сервер.

установка Magento

Всі необхідні приготування ми вже зробили, тепер можна переходити безпосередньо до установки самого движка.

Характерними особливостями інсталятора Magento є англійська мова інтерфейсу, який, на жаль, неможливо змінити в оригінальній версії движка, і твір змін «на льоту», тобто відразу при натисканні на кнопку «Continue» після введення необхідної інформації на конкретному етапі.

У зв'язку з цим, кнопки «Назад» не передбачено, тому вводите інформацію ретельно і обдумано, щоб не починати створення магазину на Magento заново.

Для цього відкриваємо будь-який веб-браузер і вводимо в адресний рядок доменне ім'я нашого сайту (назва папки, в яку ми поміщали файли з дистрибутива Magento).

Якщо ви працюєте з локальним веб-сервером, не забудьте попередньо запустити його або перезапустити, якщо ви створювали каталог сайту і копіювали туди файли Magento при запущеному сервері. Інакше ваш сайт буде недоступний!

У вікні браузера повинен з'явитися стартовий екран установки, який виглядає так:

Тут нашій увазі пропонується ліцензійну угоду, з яким ми повинні ознайомитися і погодитися для продовження установки Magento Тут нашій увазі пропонується ліцензійну угоду, з яким ми повинні ознайомитися і погодитися для продовження установки Magento. Після прочитання ставимо галочку під текстом і натискаємо на «Continue».

Наступний екран інсталятора виглядає так:

Тут необхідно вибрати країну, в якій розташовується ваш магазин, тимчасову зону і валюту за умовчанням Тут необхідно вибрати країну, в якій розташовується ваш магазин, тимчасову зону і валюту за умовчанням. Всі введені дані можна буде в подальшому змінити в панелі адміністратора, так що, якщо ви сумніваєтеся, що ввести, то залиште значення за замовчуванням і переходите до наступного кроку.

На даному етапі установки Magento необхідно ввести всю саму основну інформацію, яка буде стосуватися конфігурації магазину На даному етапі установки Magento необхідно ввести всю саму основну інформацію, яка буде стосуватися конфігурації магазину.

У першому блоці «Database Connection» (Підключення до бази даних) необхідно ввести необхідні дані для підключення до БД магазину:

- Database Type - тип бази даних. З доступних за замовчуванням - тільки MySQL, який нам цілком підходить, тому що дана СУБД підтримується більшістю (а то й усіма) сучасних хостинг-провайдерів і її можна знайти в комплекті будь WAMP і LAMP-збірки.

- Host - назва хоста. У більшості випадків (якщо сервер БД не розташований на окремій машині) вам підійде localhost. Для установки Magento на локальному веб-сервері цей варіант однозначно робочий. У разі установки на хостинг вам краще попередньо проконсультуватися з вашим хостинг-провайдером. Також в даному полі можна вказувати порт в форматі «hostname: 3307».

- Batabase Name - ім'я бази даних. Вводимо сюди назву БД, яку ми створювали попередньо (mymagesite).

- User Name і User Password - ім'я користувача та пароль для підключення до БД. Якщо ви працюєте з локальним веб-сервером, в більшості випадків підійде стандартний «root». Наступне поле «User Password» (Пароль) в даному випадку буде порожнім. Якщо ж ви створили окремого користувача для роботи з БД, то потрібно буде вводити його дані. При установці Magento на хостинг, ім'я користувача БД і пароль вам необхідно буде дізнатися у вашого хостинг-провайдера.

- Tables Prefix - префікс таблиць БД. Введене тут значення буде додаватися перед назвами таблиць бази даних. Таким чином, можна в одній БД зберігати таблиці для кількох сайтів. Якщо ж це вам не потрібно, то поле можна залишити порожнім (не обов'язкова до заповнення).

Наступний блок опцій називається «Опції для доступу через мережу». У ньому нам пропонуються до заповнення наступні пункти:

- Base url - базовий адреса. Це url вашого майбутнього магазину, за яким ми і користувачі будемо отримувати доступ до вітрини магазину. Введений адреса повинна бути саме url-му, тобто починатися з протоколу (http / https) і обов'язково має містити домен, як мінімум, другого рівня. Якщо вказану адресу не буде відповідати зазначеному шаблоном, то інсталятор Magento просто не пустить нас на наступний крок. Саме тому ми і називали каталог нашого ресурсу саме в даному форматі, інакше б нам довелося переривати установку, перейменовувати каталог і запускати її знову.

- Admin Path - url для доступу до панелі адміністратора, який потрібно буде додати після базового адреси. Тут ви можете ввести все, що завгодно. Потрібно сказати, що додавання цієї можливості дозволяє істотно збільшити безпеку вашого майбутнього сайту, тому що зловмисники, які вирішили отримати доступ до адмінки, витратять достатню кількість часу для підбору тільки адреси. За цей час ви зможете відстежити їх по логам і заблокувати по IP. Взагалі слід сказати, що питання безпеки в Magento приділено чималу увагу, що якісно відрізняє даний движок від інших.

- Enable Charts - поставте в даному полі галочку, якщо ви хочете, щоб в панелі адміністратора відображалися різні графіки (наприклад, продаж).

- Skip Base URL Validation Before the Next Step - відзначте цей пункт, якщо хочете пропустити перевірку базового адреси магазину (base url) перед наступним кроком. Даний пункт є сенс відзначати, якщо, наприклад, доменне ім'я вашого сайту ще не зареєстровано.

- Use Web Server (Apache) Rewrites - даний пункт необхідно відзначити, якщо ви хочете використовувати функціонал Apache Rewrites для поліпшеної пошукової оптимізації. Якщо ви хочете скористатися цією можливістю, вам необхідно переконатися в тому, що модуль Apache mod_rewrite включений. Для цього перевірте файл конфігурації Apache (httpd.conf) на вашому веб-сервері або зверніться за відповіддю на дане питання в техпідтримку вашого хостинг-провайдера.

- Use secure Urls (SSL) - даний пункт вам необхідно буде вибрати, якщо доступ до сайту планується здійснювати через захищений протокол доступу https, і, відповідно, у вас є SSL-сертифікат. В іншому випадку даний пункт вибирати не варто.

Наступний (і останній) блок налаштувань на даному етапі установки Magento називається «Session Storage Options» (опції зберігання даних сесії) і містить всього один пункт «File Session Data In», де пропонується вибрати сховище для даних сесії.

Нам пропонується два пункти: «File System» (файлова система) і Database (база даних). Відповідно, від нашого вибору буде залежати, куди будуть записуватися дані сесії користувачів вашого сайту. Обсяг даних передбачається досить значний, тому краще її зберігати в файлової системі, тому що база даних Magento і так досить важкий, і додатково її роздувати вкрай не рекомендується.

На цьому даний крок установки Magento закінчено, переходимо до наступного:

Даний етап називається «Create Admin Account» (Створення запису адміністратора), де нам необхідно ввести наступну інформацію: Даний етап називається «Create Admin Account» (Створення запису адміністратора), де нам необхідно ввести наступну інформацію:

- Personal Information (Персональні дані) - введіть ваше ваше ім'я, прізвище та email у відповідні поля (назва полів вказано по ходу введення). Зверніть увагу, що всі поля обов'язкові для заповнення.

- Login Information (Дані для входу в магазин) - тут необхідно ввести ім'я користувача, пароль і підтвердити його у відповідних полях. Дану інформацію необхідно буде вводити при вході в панель адміністратора, тому запам'ятайте її, а ще краще запишіть десь.

- Encryption Key (Ключ шифрування) - в даному полі нам пропонується ввести для користувача ключ шифрування для кодування паролів, номерів кредитних карт і іншого. Тобто чергова плюшка Маджента для підвищення безпеки даних, що зберігаються. Якщо нічого не вводити, то інсталятор Magento згенерує його автоматично на наступному кроці.

На цьому все. Після введення необхідних даних натискаємо «Continue» для переходу на фінальний етап установки Magento.

Тут нам виводиться повідомлення про успішну установку движка і згенерований ключ шифрування (якщо ви його не ввели на попередньому кроці) Тут нам виводиться повідомлення про успішну установку движка і згенерований ключ шифрування (якщо ви його не ввели на попередньому кроці).

Ключ, до речі, рекомендується зберегти (наприклад, в тестовий файл), тому що він може знадобитися в майбутньому.

Також на цьому екрані є 2 кнопки для переходу в вітрину магазину і кабінет адміністратора, відповідно.

Переходимо в вітрину, щоб оцінити її інтерфейс, натисканням на кнопку «Go to Frontend». Оскільки ми встановили Magento з демо-даними, то головна сторінка виглядає вельми привабливо (для порівняння подивіться на інтерфейс відповідної сторінки на початку статті).

Як бачите, демо-тема призначена для Інтернет-магазинів одягу Як бачите, демо-тема призначена для Інтернет-магазинів одягу. Тому охочим створити аналогічний тип ресурсу, досить лише злегка підкоригувати її інтерфейс - і магазин готовий 🙂

Сторінка категорії товарів має такий вигляд:

Ну, і, найголовніше, - звичайно ж, картка товару, яка виглядає так: Ну, і, найголовніше, - звичайно ж, картка товару, яка виглядає так:

Досить симпатично, потрібно сказати 🙂 Тільки не потрібно забувати, що разом з цим Magento - платформа великовагова у всіх сенсах, тому на дешевих хостинг-тарифах вона буде неабияк пригальмовувати Досить симпатично, потрібно сказати 🙂 Тільки не потрібно забувати, що разом з цим Magento - платформа великовагова у всіх сенсах, тому на дешевих хостинг-тарифах вона буде неабияк пригальмовувати.

Побіжний огляд основних сторінок магазину на цьому добігає кінця. Давайте тепер на мить заглянемо в адмінку, натиснувши на кнопку «Go to Backend» на останньому екрані установки Magento або ввівши в браузері прямий url панелі адміністратора в форматі «http://mymagesite.com/admin».

Природно, що даний url буде працювати тільки в моєму випадку. Вам необхідно буде поміняти url сайту і панелі адміністратора на свої значення.

При вході в панель адміністратора вам необхідно буде ввести ім'я адміністратора та пароль, які ви вказали при установці Magento. Якщо ви все зробили правильно, то побачите наступне:

Як бачите, панель адміністратора влаштована досить просто Як бачите, панель адміністратора влаштована досить просто. Але, тим не менш, можливості її колосальні, тому що в меню налічується не один десяток пунктів, кожен з яких містить приблизно стільки ж підпунктів 🙂

Так що сьогодні ми їх розглядати не будемо, а залишимо дане заняття для майбутніх публікацій. Тому не забудьте підписатися на оновлення , Щоб бути в курсі нових статей.

Залишайте свої оцінки за допомогою зірочок під статтею, а також пишіть, що вам сподобалося / не сподобалося. Мені цікаво будь-яке ваше мнение!

На цьому сьогоднішня публікація, в якій нами була розглянута установка Magento і ключові особливості даного движка, добігає кінця. Сподіваюся, матеріал був вам корисний.

Всім удачі і до нових зустрічей! 🙂

PS: якщо вам потрібен сайт або необхідно внести правки на існуючий, але для цього немає часу і бажання, можу запропонувати свої послуги.

Більше 5 років досвіду професійної розробки сайтів. Робота з PHP, OpenCart, WordPress, Laravel, Yii, MySQL, PostgreSQL, JavaScript, React, Angular і іншими технологіями web-розробки.

Досвід розробки проектів різного рівня: Лендінзі, корпоративні сайти, Інтернет-магазини, CRM, портали. У тому числі підтримка і розробка HighLoad проектів. Надсилайте ваші заявки на email [email protected] .

І з друзями не забудьте поділитися 😉

Що таке Magento і чому його бояться розробники?
Резонне питання - скільки кожен з них буде чекати, поки у нього завантажиться картка товару?

Дополнительная информация

rss
Карта