Установка частоти оновлення екрану монітора в Windows

  1. Установка дозволу і частоти оновлення екрану монітора в Windows XP
  2. Установка дозволу і частоти оновлення екрану монітора в Windows 7

Важливо, щоб на моніторі було правильно встановлено дозволу екрану і частота оновлення екрану. При цьому, на сучасних LCD - TFT моніторах дозвіл має стояти рекомендований для даного монітора, інакше якість зображення буде поганим.

А, ось для старих CRT моніторів важливий такий параметр, як Частота оновлення екрану. Якщо у вас CRT монітор і ви хочете зберегти свій зір, то повинні цей параметр постійно контролювати (бо іноді установки мимовільно збиваються).

Установка дозволу і частоти оновлення екрану монітора в Windows XP

Клацаємо правою кнопкою миші на порожньому місці екрану монітора (тобто, не на відкритому вікні який-небудь програми і не на значку). Відкривається контекстне меню:

У цьому меню вибираємо: Властивості

Відкривається вікно Властивості: Екран

Вибираємо вкладку Параметри.

В поле Дисплей Ви побачите назву вашого монітора і модель відеокарти. А нижче показано здатність екрана, яке ви, при бажанні, можете змінити. Звичайне, стандартне дозвіл представлено в таблиці:

Розмір екрану в дюймахДозвіл екрану в
пікселях

15 "CRT монітор 800 х 600 17" CRT монітор 1024 х 768 19 "CRT монітор 1280 х 1024 17" - 19 "LCD монітор 1280 х 1024


А ось для LCD моніторів потрібно встановлювати тільки рідне дозвіл, ні більше, ні менше. Інакше зображення виглядає розмитим, передача кольору спотворюється, робота на такому моніторі не доставляє ніякого задоволення.

Я купив спочатку 17 "LCD монітор, але працювати при дозволі 1280 х 1024 мені було страшенно не комфортно. В очах рябіло, від цього на серці. Тому, промучившись тиждень, я обміняв той монітор на 19 "LCD і був задоволений результатом. Прямо скажу, 17 "LCD годиться тільки для ігор. Для серйозної роботи дорослих людей така іграшка не годиться.

Але ще не все на цій вкладці. Є ще кнопка Додатково

Натискаємо її і перед нами відкривається вікно з властивостями монітора і відеокарти. Ці вікна можуть відрізнятися, в залежності від відеокарти.
Натискаємо її і перед нами відкривається вікно з властивостями монітора і відеокарти
На що звернути увагу на вкладці Загальні. Масштаб тут за замовчуванням коштує 96 точок на дюйм. Це звичайний розмір. Нехай таким і буде.

А ось нижче зверніть увагу, що перемикається кнопка (так звана, радіокнопка) повинна стояти в наступному положенні:

Після зміни параметрів дисплея слід:
Застосувати нові параметри дисплея

Інакше, якщо ви зміните дозвіл екрана або якість передачі кольору (а іноді це робити доведеться), то, щоб комп'ютера. Воно вам треба?

Переходимо на вкладку Монітор
Переходимо на вкладку Монітор   На цій вкладці знаходиться найважливіший параметр монітора - частота оновлення екрану
На цій вкладці знаходиться найважливіший параметр монітора - частота оновлення екрану. У мене стоїть 60Гц, що для LCD монітора - норма. Але, якщо у вас CRT монітор і стоїть така ж частота - то це жахливо! Ваш зір в небезпеці!

Власне, таку частоту можна виявити, чи не дивлячись на параметри дисплея. Для цього поверніться боком до монітора і подивіться боковим зором на екран. Якщо побачите миготіння екрану - значить монітор пора на звалище (частота у нього 60-70 Гц).

Хоча, спочатку відкрийте і подивіться на вкладку Монітор. Можливо, ніхто і не встановлював правильну частоту оновлення екрану.

Насамперед поставте галочку «Приховати режими, які монітор не може використовувати». А з решти цифр вибираєте максимальне значення. Для LCD я вибрав рекомендований - 60 Гц. А для CRT монітора вона повинна бути не менше 85 Гц.

Якщо в положенні зі «Приховати режими, які монітор не може використовувати», максимальне значення 85 Гц і більше, значить ви встановлюєте це значення і можете з таким монітором ще працювати. Якщо ж максимальна частота, яку монітор може використовувати менш 85 Гц, то такий монітор дійсно пора на звалище, адже зір дається людині тільки один раз і ви ж не хочете, щоб вам було потім болісно боляче за безцільно втрачений зір (це я перефразував Островського) .

Особисто я відразу відчував своїми очима, коли частота збивалася з якоїсь прічіне.Тогда я відкривав цю вкладку, ставив частоту 90 Гц (для мого монітора була максимальна) і очам відразу ставало комфортно.

Отже, ви натискаєте кнопку і зі списку вибираєте потрібну частоту, яка в більшості випадків знаходиться в межах 85-100 Гц.

Тепер натискаєте кнопку Застосувати, а потім ОК.
Перед тим, як натиснути ОК, хочу сказати, що інші вкладки не мають такого важливого значення, як розглянуті. Ви можете їх подивитися, але міняти в них нічого не потрібно.

Установка дозволу і частоти оновлення екрану монітора в Windows 7

Щоб перевірити, які параметри встановлені на вашому моніторі, а, при необхідності, змінити дозвіл і частоту оновлення екрану монітора в Windows 7, потрібно натиснути правою кнопкою миші на порожньому місці екрану монітора (тобто, не на відкритому вікні якоїсь програми і не на значку).
Щоб перевірити, які параметри встановлені на вашому моніторі, а, при необхідності, змінити дозвіл і частоту оновлення екрану монітора в Windows 7, потрібно натиснути правою кнопкою миші на порожньому місці екрану монітора (тобто, не на відкритому вікні якоїсь програми і не на значку)
Натискаємо посилання Розширення екрану.

Відкриється вкладка Налаштування екрану. На вкладці ми бачимо дозвіл, встановлений на даному моніторі. Якщо, поруч з цим дозволом написано (рекомендується), значить дозвіл встановлено правильно. В іншому випадку, потрібно встановити
рекомендований дозвіл. (Дивіться вище чому потрібно встановлювати рекомендований дозвіл на LCD моніторах )

Частота оновлення екрану не так важлива, якщо у вас LCD-монітор. Якщо ж у вас застарілий ЕПТ-монітор, тоді частоту оновлення екрану потрібно перевіряти обов'язково. Для цього натискаємо посилання Додаткові параметри.
Частота оновлення екрану не так важлива, якщо у вас LCD-монітор рис.7

У вікні, натискаємо вкладку Монітор і бачимо частоту оновлення екрану даного монітора. Щоб не повторюватися, подивіться вище Яка повинна бути частота оновлення екрану

Вас, також, може зацікавити:

Воно вам треба?

Дополнительная информация

rss
Карта