В Італії прямо на воді озера проклали пішохідні доріжки

На озері Ізео на півночі Італії побудували плавучу стежку, задуману художниками Христо Явашевим і Жанною-Клод де Гійебон

Інсталяція «Плавучий пірс», що дозволяє ходити по поверхні озера, зроблена з пластмасових кубів, покритих жовтою тканиною, передає depo.ua з посиланням на Yatzer .

Жовта стежка довжиною 5,5 кілометра (з них три кілометри прокладені по воді) пов'язує прибережну село Сульцано, острів Монте-Ізола і острівець Сан-Паоло. Навколо останнього вона утворює «плавучий пірс».

Христо і Жанна-Клод задумали проект ще в 1970-ті роки. Втілювати його в життя почали в 2014 році. Христо довелося займатися ним в поодинці: його дружина померла в 2009 році.

«Плавучий пірс» відкрився 18 червня. До 3 липня стежка буде цілодобово і безкоштовно доступна всім бажаючим. Потім конструкцію демонтують, а її складові елементи відправлять на переробку.

Довідка: Христо і Жанна-Клод вважаються майстрами ленд-арту, напрямки в мистецтві, в якому твір нерозривно пов'язане з природним ландшафтом. Концепцію «ампакетажа», яка полягає в обгортанні об'єктів в різні матеріали (наприклад, тканину або папір), Христо розробив ще в 1960-х роках. Всі твори мистецтва, які робили Христо з дружиною, були тимчасовими.

У перших роботах Христо обертав побутові предмети в тканини, наприклад, моторолер Vespa або бочки. Потім разом з Жанною-Клод вони почали здійснювати більш великі проекти. У 1969 році вони покрили тканинами частина узбережжя Австралії. У 1972 році в Колорадо 400-метровий шматок помаранчевої тканини вивісили поперек каньйону. У 1995 році Крісто і Жан-Клод обернули тканиною німецький Рейхстаг, а десятьма роками раніше вони завісили тканинами міст Пон-Неф в Парижі.

Більше новин про події в світі читайте на Depo.Весь світ