В Україні не залишилося елітних супермаркетів

Мережа супермаркетів дорогих продуктів Маленький принц закрилася, так і не розрахувавшись з постачальниками. Преміальні сегмент переживає не найкращі дні.

Компанія - імпортер елітного алкоголю Марком закрила мережу елітних супермаркетів Маленький принц, яка працювала в високому цінових сегменті. Про це повідомили чотири топ-менеджери великих дистриб'юторських компаній. "Супермаркет" Маленький принц "закрився", - підтвердив адміністратор торгового центру Домосфера, розташованого на Столичному шосе. Мережа включала в себе три магазини в столиці, які працювали на Печерську, Оболоні та Столичному шосе.

Постраждали постачальники сеті.Діректор з продажу великої компанії - імпортера продуктів харчування, Який попросили не називати його імені, розповів, що Отримати гроші за товар, Поставлений в магазини Маленький принц, їх компанія бути не може. "Частина продукції нам вдалося забрати, але погасить весь борг неможливо. Наскільки мені відомо, така ж проблема спостерігається і в інших наших колег ", - зауважив він. Отримати коментар засновника Маркома Іллі Грінберга не вдалося.

спроба №2

В засновників Маленького принца були амбітні плани на розвиток. Марком почала створювати мережу навесні минулого року і планувала відкрити близько семи торгових точок, що зробило б її Найбільшим продовольчими рітейлером в преміум-сегменте.Сумму інвестицій в розвиток цього бізнесу Ілля Грінберг НЕ називав, але, за підрахунком керуючого партнера консалтингової компанії Retaіnet Олександра Ланецкий, в три супермаркету було інвестовано близько $ 1800000.

Всі три супермаркету Маленький принц відкрилися на місці іншої мережі елітних продовольчих магазинів Delіght, яку також связивали з Іллі Грінбергом.Впрочем, сам бізнесмен свою причетність до Delіght, яка закрилася восени 2013-го і не повернули гроші постачальникам, заперечує.

Після закриття елітних магазинів Маленький принц в Маркома крім оптового бізнесу Фактично залишилася тільки одна мережа - Поляна, яка зараз налічує близько 30 магазинів на території України.

ринок скорочується

Маленький принц була останньою мережею елітних продуктових товарів, що працювала в Україні.

Великі продовольчі мережі розвивають магазини преміум-сегмента, але ціни в них значно ніже.По даними директора дослідницької компанії GT Partners Ukraіne Ігоря Google, в цьому сегменті працюють три магазини Le Sіlpo (розвиває Fozzy Group), чотири - Космос (належить власнику Таврії В Борису Музальов), чотири магазини ВК Select і Чумацький шлях (компанія Рітейл Груп).

Працювати в цьому сегменті складно: в першому півріччя продажі скоротилися майже вдвічі в порівняння з аналогічним періодом минулого року, розповідає співвласник мереж Фуршет і Фуршет-Гурман Ігор Баленко.Для порівняння, говорить Баленко, в середньому по мережі продажі зросли до 20%. "Ми відмовляємося від мережі Фуршет-Гурман, і з п'яти магазинів залишився тільки один", - повідомив він. Солідарний з ним і директор компанії - імпортера вина Вітіс Груп Сергій Мазур.По його словами, в першому півріччя продажу іноземних напоїв відомих брендів знизилися в середньому на 20%, а по Підсумки року можуть скоротитися до 30%. "З літа минулого року продукція подорожчала в 2,2 рази", - пояснює він причину скорочення продаж.Покупателі масово переорієнтуються на більш дешеву продукцію, оскільки купівельна спроможність населення знижується.

За даними державної служби статистики, в першому кварталі реальні доходи українців скоротилися на 23,5% в порівняння з аналогічним періодом минулого року. "З огляду на, як розвивається криза в країні, можна прогнозувати, що число елітних і преміальних супермаркетів буде зменшуватися", - говорить Гугля.

Ланецкий передбачає, що контроль над сегментом вище середнього отримають такі великі мережевики, як Fozzy Group і Рітейл Груп, в яких є ресурс, щоб підтримати або розвивати їх преміальні магазини під час кризи.

джерело: biz.liga.net

Можливо, Вам також буде цікаво

Дополнительная информация

rss
Карта