В Україні почалася видача нових паспортів у вигляді ID-карт (правила, документи)

Українцям почали видавати паспорти в формі ID-карти / Фото УНІАН

Сьогодні, 11 січня, в Україні почалася видача нових паспортів у формі пластикової карти (ID-карти). На даному етапі така карта буде видаватися 16-річним українцям, які оформляють паспорт вперше.

Нагадаємо, ID-карта містить безконтактний електронний носій - чіп, на якому, крім даних про власника документа, записані біометричні дані - це кольорова фотографія, інформація про місце проживання і сімейний стан.

Читайте також У МВС пояснили українцям нюанси оформлення нових карт-паспортів

Як повідомляв УНІАН, з 1 січня 2016 року в Україні замість нинішніх паспортів громадянина України почнуть видавати нові пластикові ID-карти, які будуть заміняти внутрішній паспорт. На них будуть вносити біометричні дані власника такого паспорта. Українці з 1 січня 2015 року, мають право оформити біометричні паспорти для виїзду за кордон.

Паспорти нового зразка видаватимуть безкоштовно всім громадянам України, які їх отримують вперше і досягли 14-річного віку. В даний момент, згідно із законодавством, паспорта видають з 16 років.

Згідно з чинним законодавством, паспорт громадянина України, який видається сьогодні підрозділами Державної міграційної служби України, має необмежений термін дії, а тому, навіть після впровадження паспортів нового зразка, такі паспорти залишаться чинними. Міняти їх на біометричні - це право, але не обов'язок кожного громадянина України.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається строком на 10 років (кінцева дата дії зазначена в паспорті) і навіть після впровадження документів нового зразка, такий паспорт є дійсним до вказаної кінцевої дати дії. Громадяни можуть вільно перетинати кордон з такими паспортами, отримувати в них візи тощо. Разом з цим, при бажанні громадянина, він зможе обміняти цей паспорт на паспорт нового зразка, звернувшись до підрозділу ДМС України.

Аналогічна ситуація з іншими документами, передбаченими Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус": до завершення терміну дії документів "старого" зразка їх заміна на біометричні не є обов'язковою.

Читайте також Підробити український пластиковий паспорт-картку буде майже неможливо - Порошенко

Законодавство України передбачає можливість відмови від оформлення паспорта з електронним безконтактним носієм, в такому випадку видається паспорт без електронного чіпа, при цьому його оформлення обійдеться дешевше.

Зразок нового паспорта у вигляді ID-карти / Урядовий портал

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Дополнительная информация

rss
Карта