В'їзд до Великобританії без візи в супроводі чоловіка • Форум Вінського

Всім привіт.
Створюю тему не питального характеру, а оповідного. Може, комусь стане в нагоді.
Отже, зібралися ми з чоловіком в Англію. У нього - подвійне громадянство, Англія та Італія. Живемо в Італії. Я подала на англійську візу, але замість того, щоб почитати як слід інформацію, я вирішила, що найрозумніша, і подала на family visit. Заплатила скільки-то там 100-150 євро, вже не пам'ятаю, плюс гроші на квиток до Риму і готель там. Прийшла до візового центру, все їм там розповіла, у мене взяли документи і розпрощалися. Вже через 4 дні мені повернули паспорт з відмовою - не надала фінансових документів. Блін, була довідка з роботи і документи на будинок в Англії ... ну відмову так відмову. І я занурилася в пучину інтернету в пошуках відповіді на питання - чи можу я, все-таки, потрапити в Англію без візи, як дружина громадянина Євросоюзу ?! Це жесть - інформації величезна кількість, але ничерта не зрозуміло! Прочитала весь документ Directive 2004/38 / EC. Написано - можна їхати без візи, якщо ваш чоловік громадянин держави - члена Євросоюзу, за умови, що ви не живете в його рідній державі і не їдете в його рідну державу. Що за фак !? Де ми повинні жити і куди ми повинні їхати в такому випадку, а головне - навіщо Всім привіт )) Потім я у всьому розібралася!
Важливо не те, де ми живемо, а те, який у мене дозвіл на проживання. У вищевказаному документі є article 10, яка описує той документ, з яким чоловік \ а громадянина Євросоюзу може подорожувати з партнером без віз. Документ цей називається "RESIDENCE CARD OF A FAMILY MEMBER OF A UNION CITIZEN". Він видається за загальним законом Євросоюзу. Цей документ повинен бути окремою папером, а не вклеєна в паспорт. Тільки такий документ дає вам право в супроводі чоловіка їхати в будь-яку країну член Євросоюзу. АЛЕ! Такий документ не видається тим, хто живе з чоловіком в країні, громадянином якої він є. Якщо ви з італійцем живете в Італії, ви не отримаєте "Residence Card", ви отримаєте "Residence permit of a family member of Italian Citizen". Цей документ видається відповідно до національного законодавства Італії. З таким папером в Англію не пустять.
Я, живучи з італійцем в Італії, отримала саме Residence Card of a family member of a Union Citizen, тому що у чоловіка ще й паспорт Великобританії. Я сама не знала про цей момент, поки не начиталася сайтів про свободу пересування громадян Євросоюзу.
В Англії їхали на машині через Пролив, тому, на жаль, не можу сказати про те, як з такими паперами прорватися в літак. Але на кордоні не було проблем взагалі! Тільки попросили свідоцтво про шлюб і перевірили мене в системі. Після перевірки запитали, чому мені відмовили в візі і чому я не подала на правильну візу? Я відповіла - ну так ось вийшло, не розібралася. Мені в паспорт вліпили штамп про те, що я допущена до Королівства на 6 місяців.
Точно також мене б пустили, прилети я прямо з Росії, або якби я прибула не в Англію, а в Німеччину - закон є закон!
При виїзді Брітіков мені не ставили штампів, а французи поставили в'їзд.
Підводжу підсумки. Якщо у вас є резиденс кард, описаний мною вище і ваш чоловік європеєць або англієць - сміливо їдьте! Візьміть з собою документи, що підтверджують ваш шлюб. Вас не мають права запитувати про мету поїздки і про фінансовий добробут, це прописано в законі про свободу пересування. До вас не можуть ставитися інакше, ніж до будь-якого іншого громадянина Євросоюзу. Але, звичайно, лаятися на кордоні не варто. Я впевнена, на Англійській кордоні у вас не буде проблем. А на російській - ну тут надію на благодать грамотність прикордонників і їх вміння читати і розуміти по англійськи - показуйте роздрукований закон і свою карту резидента. І роздрукуйте це! https://www.gov.uk/government/publicati ... -of-an-a .. . »
А краще - подайте на безкоштовну візу EEA FAMILY PERMIT, в тому випадку, якщо воно вам належить! А кому воно належить - знову ж на сайті www.gov.uk
Ось посилання на пояснення ЗАКОНУ про свободу пересування http://ec.europa.eu/justice/policies/ci ... _ec_en.pdf
Хай щастить.

Категоричність - ознака обмеженості.
Навіть перебуваючи в процесі боротьби з раком четвертого ступеня можна посміхатися і не втрачати самовладання. А тим, хто не знав цього болю - сам Бог велів ходити з вечнодовольним особою і з нескінченним почуттям гумору!

І я занурилася в пучину інтернету в пошуках відповіді на питання - чи можу я, все-таки, потрапити в Англію без візи, як дружина громадянина Євросоюзу ?
Після перевірки запитали, чому мені відмовили в візі і чому я не подала на правильну візу?