Ведення щоденника: основні правила

  1. 1. Вести щоденник регулярно
  2. 2. Вести усвідомлені записи
  3. 3. Оптимізувати свою роботу

Щоденник - один з найпотужніших відомих інструментів особистісного розвитку Щоденник - один з найпотужніших відомих інструментів особистісного розвитку. І хоча це простий інструмент, його вплив навряд чи можна чимось замінити. Що дає ведення щоденника ми вже розглянули . А сьогодні розглянемо основні правила його ведення.

Правил всього три і вони досить прості.

1. Вести щоденник регулярно

Щоденники бувають найрізноманітніші. І заводять їх з різними цілями. Але одна умова обов'язково для ведення будь-якого щоденника - вести його треба регулярно. Будь-яке спілкування з щоденником - це звернення до вашого Свідомості або Підсвідомості.

На початку буває важко прокласти доріжку туди. Але коли людина постійно пише, йому стає все легше і його доріжка стає все просторіше і просторіше. Це як стежка в лісі. Чим частіше і більше по ній ходять, тим більше зручна і помітна вона. Але якщо довго нею не користуватися, то стежка заростає і може зовсім зникнути.

Тому треба встановити собі графік і час роботи зі своїм щоденником. Як часто ви будете до нього звертатися, визначається цілями, за якими ви завели свій Щоденник.

Це може бути півгодини щовечора. Тоді добре проводити аналіз минулого дня і складати плани на завтра. Це може бути півгодини вранці - тоді добре проводити самоаналіз або працювати з техніки трьох сторінок . До того ж вранці в Щоденник можна записати свої сни, якщо ви використовуєте метод активних сновидінь. А може бути, ви будете вести записи в своєму Щоденнику тільки раз в тиждень. Але і тоді важливо це робити регулярно.

2. Вести усвідомлені записи

Просто вести літопис і описувати все що відбулися з вами події не має сенсу Просто вести літопис і описувати все що відбулися з вами події не має сенсу. Хоча є особливий тип - Щоденник ні про що , Що дуже корисний в цілому ряді випадків. Але і він ведеться з певною метою. Може бути, вашим нащадкам і буде цікаво дізнатися, куди ви ходили, що ви їли, але особисто вам ця інформація нічого не дасть.

Щоденник ведеться для усвідомлення і переосмислення того, що з вами відбувалося. Іншими словами, ви витягаєте свій життєвий досвід, вірніше кажучи, крісталлізіруете все найцінніше, що дав вам цей день, ту чи іншу подію.

Переосмислення дозволяє зрозуміти себе, свої емоції, правильні і неправильні реакції, зрозуміти, що надалі треба робити по-іншому або краще.

Але якщо на перших порах вам важко ось так глибоко осмислювати те, що відбувається, просто почніть писати літопис, щоб виробити в собі звичку регулярно писати.

Якщо ви за допомогою Щоденника ведете планування, то дуже важливо щовечора викреслювати ВСЕ заплановані пункти: зроблені, і не зроблені. Робити це треба обов'язково - ваш день закінчився, в минулому не треба нічого залишати.

Проаналізуйте ті пункти, що залишилися не виконаними. Якщо це було щось важливе, перенесіть їх на інший день. Якщо ж справа не важливе, то викресліть його без жалю. Нічого у вашому житті не зміниться, якщо ви його не зробите.

Вже тільки одна така звичка щоденного планування дуже сильно збільшить ефективність вашого життя.

3. Оптимізувати свою роботу

Щоденник - це інструмент, який цілком здатний багато в чому поліпшити вам просування по життю і полегшити ваш шлях до успіху Щоденник - це інструмент, який цілком здатний багато в чому поліпшити вам просування по життю і полегшити ваш шлях до успіху.

Тому намагайтеся використовувати його найбільш ефективно. Це дасть вам більш потужні результати.

Практичні рекомендації, які наведені нижче, істотно допоможуть вам ефективно організувати своє спілкування з щоденником.

  • Щоденник ведіть в якісних красивих зошитах (блокнотах). Щоденник - це частинка вашого Я. І вибираючи якісну упаковку, ви показуєте, як ви поважаєте і любите себе.
    • Пронумеруйте сторінки і при необхідності заведіть зміст. Тоді вам легко буде знайти важливі речі, які стануть в нагоді вам пізніше.
  • Важливі шматочки виділяйте кольором, абзацом або чимось іншим. Можна прикріплювати прозорі закладочкі.
    • Добре залишати поля, на яких робити якісь позначки, які теж полегшать вам пошук потрібного шматка.
  • Іноді на кожен день виділяють повний розворот зошита. На лівій стороні ведуться поточні записи, права сторона поки залишається порожньою. Через місяць ви повертаєтеся до цього дня. Ще раз переглядаєте події, що відбулися і дивіться, що у вас змінилося за цей час, витягли ви необхідний досвід або все забули і знову повторюєте старі помилки. Повернення забезпечує ваш стрімке зростання і глибокий аналіз, що дозволяє побачити причини і наслідки того, що відбувається з вами.
    • Для планів і цілей краще завести окремі розділи. Цілі у вас будуть незмінні деякий час, а ось планувати і викреслювати свої плани ви будете кожен день (як це сказано вище).
  • Добре підбивати підсумки за кожну тиждень і місяць. Для цього треба прочитати те, що ви писали за цей період і ще раз зробити висновки.

Ведення щоденника показує, що ви серйозно ставитеся до себе і до свого життя і робите реальні кроки щодо її поліпшення. Може бути, складно досліджувати власне життя. Але без цього ви не побудуєте свого світлого майбутнього. Тому обов'язково знайдіть час, щоб вести свій щоденник. Пізніше ми ще розглянемо, які бувають види щоденників. Але щоб ви не вибрали, ви все одно будете вражені досягнутими результатами.

Ще по темі:
Що таке Щоденник Успіху

Дополнительная информация

rss
Карта