Вибрати ігровий ноутбук в 2018: на що дивитися, а що відсіяти

  1. Коментарі з основних питань
  2. Коментарі з основних питань зручності і якості

Затримав з матеріалом, каюсь. Але на те були свої причини - намагався вичавити хоч якісь соки з моделей з картами 1050 (Ti) і 950, щоб не підходити до створення матеріалу поверхнево ...

Це був цікавий ігровий досвід. Запускаючи сучасні ігри на тому, що пропонують творці ноутбуків (нібито ігрових) я зрозумів дві речі. По-перше, маркетинг вирішує - до 70% представленого на ринку серед ігрових ноутбуків такими не є. По-друге, треба завжди чітко уявляти, що ви хочете від машини. Помилитеся в розрахунках - витратите більше або купіть те, що вам не знадобиться.

У конкретно цієї статті я не буду зупинятися на якихось поодиноких моделях, а лише сфокусується на речах, на які треба обов'язково звертати увагу. Ігровий ноутбук вибрати доведеться, як-не-як, вам самим. Актуальність матеріалу: 2017-2018 роки. Що ж, не будуть «тягнути кота за дзвіночки» - приступимо!

Для кожного поняття ігрового ноутбука завжди різний. Хтось вкладає в нього «монстр-машини» ціною від 200 тис рублів, з яких «відлітають в космос» прямо з вітальні, а кому-то бачиться звичайний ноутбук просто з хорошою начинкою, здатної не тільки на роботу в браузері, Word + Excel і перегляд кіно.

Перше, що ви повинні зробити - визначитися, для яких конкретно ігор (цілей) вам потрібен ноутбук. Це мало не 50% роботи, яку належить виконати при виборі. Бюджет, до речі, планується після, а не як зазвичай до. Така специфіка підбору.

Щоб було простіше освоїтися, я підготував ряд найважливіших питань. Було б дуже здорово, якби ви відповіли хоча б на половину, перед тим, як бігти в магазин.

⇒ Основні питання:

  1. Ігровий ноутбук повинен справлятися з роботою в дозволі FHD?
  2. Чи готові ви до осіданням фреймрейта нижче 50-60 к / сек?
  3. Вам потрібна чітка деталізація графіки?
  4. Швидкість завантаження має значення?
  5. Чи важливий для вас запуск і комфортне знайомство з новинками?
  6. Чи граєте ви в мережеві ігри змагань?

⇒ Питання зручності і якості:

  • Якість дисплея.
  • Система охолодження.
  • Потужність акумулятора.
  • Гарантійне обслуговування.
  • Розмір, бренд і роз'єми.

Коментарі з основних питань

1) FHD - нинішній стандарт. Цей дозвіл майже на 99% присутній в ігрових моделях ноутбуків 2016-2018 роки. Якщо вас воно не цікавить, то ноутбук буде або застарілим, або навпаки надто свіжим - від 2К дозволу і вище. Перший варіант - сверх-економ, другий - доплата за якість.

Порівняння FHD | 2K | 4K

2) Стабільність фреймрейта - найважливіша ознака саме ігрового ноутбука. Якщо вам вкрай важлива комфортна гра без перепадів частоти кадрів, то ні в якому разі не дивіться на моделі, аналогічні тим, що межують з бюджетними. Справа в тому, що економія на будь-якому з трьох найважливіших компонентів - процесорі, відеокарті або пам'яті - рівнозначно вироку всієї ігрової системі цілком.

Приклад невдалого рішення:

  • Процесор: Intel Core i5 7300HQ, 2,5 ГГц (3,5 ГГц, в режимі Turbo)
  • Оперативна пам'ять: 8192 Мб, DDR4, 2400 МГц
  • Відеокарта: NVIDIA GeForce GTX 1050 - 2048 МБ
  • Накопичувач: HDD 1000 ГБ, 5400 об / хв
  • Дисплей: 15,6 ", TN + film, матовий, 1920х1080
  • Цінник: 60 тис рублів.

Коментар: ноутбук, як ви бачите, не такий поганий, але GTX 1050 з усього 2 Гб зводить його мало не до рівня звичайного домашнього ПК для «серфа» в Інтернеті, роботи і перегляду кіно. А грати на ньому можна, хіба що в гри зі смішними системними вимогами або в те, що виходило в 2012-2015 році.

3) Важливо визначитися і з тим, що ви бажаєте бачити на дисплеї. Чи потрібні красиві тіні, згладжування нерівностей, дальність промальовування і чіткі калюжі крові на підлозі? Якщо немає, то вам пощастило - майже будь-яка система з картою вище класу Radeon R7, 1050 і 960 - то пак 1050 Ti і 970 (від 3 Гб) і вище - справляється без запинок. Так, задерти настройки графіки навряд чи вийде у всіх свіжих іграх, але зате все буде працювати як годинник. Іноді, якщо розробники будуть стурбовані оптимізацією, можна навіть подзадрать повзунки і зробити графіку чіткіше.

На замітку: Як правило, картинка навіть на мінімальних виглядає добре, якщо гра запущена в FHD-дозволі або вище. Сучасні ігри давно пішли від величезної прірви, що колись розділяла «низькі» і «високі» настройки. приклад .

Якщо ж деталізація дуже важлива для вас, то ні в якому разі не дивіться на ігрові моделі середнього і низького сегментів. Вони в принципі не створені для відтворення складної графіки. Все, як можна здогадатися, впирається в відеокарту. Процесор і пам'ять на 85% моделей йдуть з однаковою (+ - 15%) продуктивністю. Головне не купити 2-ядерний процесор або щось, з об'ємом ОЗУ менше 8 Гб, причому минулого покоління - нижче за частотою 2133. Ну це ви і самі розумієте 🙂

Відеокарта - камінь спотикання, а заодно і головне цінова грузило, завжди робить важчою кінцеву вартість апарату. Для гри при гідної деталізації не підходить нічого, крім карти вище середнього сегмента: від 1060 і 980, і вище (1070 і 1080). Для максималістів і графоманів - тільки 1070 і 1080, або потужна ТОП-лінійка минулого покоління - 970 і 980 (НЕ мобільні!). Обсяг відеопам'яті важливий в тому випадку, якщо ви вибираєте між 1060 з 3 і 6 Гб. Краще 6, а й 3 вистачить для комфортної гри на високих налаштуваннях.

У приклад наведу свій ноутбук: Lenovo 520-15IKBM (80YY0002RK)

Граю на ньому під все, що душі завгодно. Рівень деталізації: високий. Вреймрейт: стабільний - 50-60 к / сек + верт.сінхр.

4) Швидкість завантаження - це вже не така важлива, але все ж проблема. Щоб прискоритися, використовують SSD диски, а не звичайні HDD. Різниця по продуктивності між механікою (HDD) і диском без рухомих механізмів (SSD) - колосальна. HDD нехай і служить більше, але зате саме він є причиною довгих запусків і завантажень ігор, відгуку системи, софта і програм.

Різниця в швидкості читання:

SSD працює до відмови і гарантовано виходить з ладу через якийсь число циклів, але дозволяє кратно підняти швидкість роботи системи і всіх додатків на ній. У сучасних іграх SSD добре підходить для важких клієнтів, як той же Battlefield 1 . На механіці ви можете чекати завантаження бою по 1-2 хвилини, а на SSD все відбувається менш ніж за 15 секунд.

Ігрові ноутбуки з SSD стоять на 6-8 тис рублів дорожче. Купувати такий відразу або додати пізніше - вирішувати вам.

Важливо! Уточнюйте в специфікації ноутбука наявність портів для підключення SSD. Це стандартні 2.5 і м.2. Якщо таких немає, то додавання SSD буде можливо лише з заміною HDD.

5) Геймери теж бувають різні. Одні граю в прості і мережеві ігри змагань, нічого толком не потребують, а інші - прагнуть помацати кожну серйозну ААА-новинку (високобюджетну гру від великого видавця). У першому випадку треба лише подивитися, що написано в системних вимогах ваших улюблених ігор. За ним вибирається будь-яка модель, впевнено підходить хоча б по «трьом китам» - процесору, ОЗУ і відеокарти.

У разі, якщо ви геймер широкого профілю, і розраховуєте грати у все підряд, то ні в якому разі не заглядати на середній і низький сегменти.

Ваш орієнтир на 2017-2018 роки:

  • Intel Core i7 7700HQ, 4 × 2.8 ГГц або i5 7300HQ,
  • RAM 8 ГБ DDR4 частотою 2133 МГц
  • GeForce GTX 970 або 1060

В теорії: Якщо здійснювати покупку «на майбутнє», то краще відразу брати ноутбук з картою вище класом - 1070 або 1080. Але тут все впирається в ціну. Найчастіше такі агрегати коштують мало не в 2 рази дорожче ...

Важливо! Серед моделей карт 10-ій серії немає мобільних (з припискою «М», як у 9-ої серії). Вони справляються зі своїми обов'язками так само, як і їх стаціонарні побратими.

6) Мережеві ігри та ММО часто не вимагають нічого від ігрового ноутбука, крім базової загальноприйнятою «середньої» конфігурації. Це пов'язано з бажанням розробників захопити якомога більшу частину аудиторії. Тому для всіх геймерів, захоплених подібними забавами, існує свідомо просте рішення: трохи випереджайте системні вимоги.

Яка б не була гра, вам доведеться купити ноутбук на «полшапкі» сильніше, ніж вказано в системних вимогах. Навіщо? А ви точно захоплюєтеся мережевими і змагальними іграми, раз таке питаєте? І все ж відповім: щоб ні в якому разі не відчувати дискомфорту і бути в рівних умовах з іншими гравцями.

У мережевих змагальних іграх вкрай важлива загальна стабільність і високі показники фреймрейта. Втрата якості будь-якого з них загрожує прямими проблемами з ігровим процесом. При цьому важливо розуміти, що для Dota2, Hots, CS: GO, BF, WOW, WOT і будь-який інший популярної мережевої гри не потрібно «ігровий монстр». Карти класу вище середніх - 1070-1080, 970-980 - будуть лише відпрацьовувати на 50% від своїх можливостей. А Обсяги ОЗУ понад 16 Гб лише прикрасять сторінку з властивостями. А значить, самі розумієте, це гроші на вітер.

Коментарі з основних питань зручності і якості

Зрозуміло, при виборі ігрового ноутбука можна дивитися лише на залізо. Існує ряд найважливіших питань не пов'язаних з продуктивність, але дуже необхідних.

якість дисплея

Хвора тема для всіх бюджетних моделей ... У більшості випадків поставляється дисплей з не найкращими характеристиками. Низька герцовка, не дай бог застаріла матриця, низькі кути огляду та інше ... Щоб не прогоріти, відзначте в ips. Ще краще - з покриттям антивідблиску. А кількість герц дисплея не повинно бути менше 60, для ультрадорогих ноутбуків - не менше 144. Застарілі технології з TN-матрицею теж можна, але ... це вже зовсім інша історія. Розмір, до речі, справа суто індивідуальна. Але важливо розуміти, що чим вище діагональ, тим дорожче вартість. Найчастіше в різниця між 15, 17 і 19 дюймами виходить в 10-20% від усієї вартості ноутбука.

Система охолодження

Сучасні ігрові ноутбуки оснащені помірною системою охолодження. Технології відведення тепла перераховуються в технічних характеристиках моделі, а також є на сайті виробника. Не лінуйтеся вивчати питання, тому що ви збираєтеся грати на цій моделі, а не по «ВК» лазити. Ознайомтеся і з відгуками простих гравців, хто вже спробував її. Але ні в якому разі не довіряйте обзорщікам. Вони працюють (в сенсі, рекламують модель), тому чесно говорити про недоліки навряд чи будуть.

потужність акумулятора

Питання не стільки важливий для ігромана, бо ви навряд чи будете ганяти в свої улюблені ігри на видаленні від джерела живлення. Собсвтенно, навіть найпотужніші моделі навряд чи здатні утримати 1-1.5 години інтенсивної роботи на повному заряді батареї. У моєму розумінні мінімальної місткості вистачить, щоб закінчити роботу (зберегтися і вийти) якщо раптом вимкнулося світло. Акумулятори з незначною потужністю помітно здешевлюють вартість ігрового ноутбука.

Гарантійне обслуговування

Тема вторинна, але важлива. Ігрові ноутбуки самі по собі - складні пристрої. Вони часто гріються, переносяться і взагалі дуже чутливі, тому що всі деталі щільно прилягають один до одного. Що трапиться з вашою моделлю після марафону о 10 годині лютих зарубонов і подорожей на дачу - знає лише один виробник. Тому не вибирайте моделі, де гарантійне обслуговування закінчується на 1 році служби. Для ігрових ноутбуків це дуже мало. Рекомендований термін гарантійного обслуговування: від 2 років.

Розміри, фірма і роз'єми

Слідкуйте, щоб ноутбук мав всі необхідні виходи: HDMI, 3.5, USB 3.0 і інше. Розмір, підсвічування, корпус, фірма та інше - опціонально і за смаком, точніше - по гаманцю.

* * *

Сподіваюся це невелика статейка допомогла вам хоча б частково розібратися в питанні вибору ігрового ноутбука на 2018 ий рік. Якщо цікавить думка з якоїсь конкретної моделі - пишіть в коменти. Скидайте відразу свої очікування від ноутбука, а також повна назва моделі з уточнюючим серію кодом. І так, не просите співвіднести ціну і якість - я все магазини країни не вивчають. По можливості будуть просто побіжно оцінювати 🙂

Всім стабільного фреймрейта. До зустрічі!

Чи готові ви до осіданням фреймрейта нижче 50-60 к / сек?
Вам потрібна чітка деталізація графіки?
Швидкість завантаження має значення?
Чи важливий для вас запуск і комфортне знайомство з новинками?
Чи граєте ви в мережеві ігри змагань?
Чи потрібні красиві тіні, згладжування нерівностей, дальність промальовування і чіткі калюжі крові на підлозі?
Навіщо?
А ви точно захоплюєтеся мережевими і змагальними іграми, раз таке питаєте?

Дополнительная информация

rss
Карта