Від скобочки до фільму. Історія смайлика в усмішках і каках

  1. Точка, точка, кома (1982 рік)
  2. Емодзі (1999 рік)
  3. Мобільні версії (2010 рік)
  4. Нетрадиційні і міжрасові посмішки (2015)
  5. Балакучі "каках" і мультфільм (2017)
  6. Посмішка - завжди в моді (2017 - ...)

19 вересня смайліку виповнюється 35 років. Двокрапка і дужка в наш час перетворилися в анімаційні картинки, які можна створювати самому, наприклад, в новому iPhone X. Про жовтий смайлик і його варіації навіть недавно вийшов фільм . Про те, як розвивалися смайлики і чи є у них майбутнє, читайте в матеріалі порталу Москва 24 :-) 19 вересня смайліку виповнюється 35 років

Фото: depositphotos / nicomenijes

Точка, точка, кома (1982 рік)

Перший смайлик. Фото: портал Москва 24

Автором перших смайликів вважається викладач університету Карнегі Скотт Фалман. 19 вересня він написав електронного листа, в якому запропонував використовувати смайлики, що складаються з двокрапки, тире і дужки, в оголошеннях на інформаційній дошці університету. Веселий смайлик призначався для веселих новин, а сумний - для оголошень, які жартівливими не були.

"Я пропоную використовувати ось таку послідовність символів для позначення жартівливих повідомлень: :-). Читати слід збоку. Насправді з урахуванням нинішніх подій доречніше виділяти повідомлення, які не є жартами. Для цього використовуйте :-("
Я пропоную використовувати ось таку послідовність символів для позначення жартівливих повідомлень: :-)

Скотт Фалман

Професор університету Карнегі

Емодзі (1999 рік)

Поступово смайли розвивалися, додавалися нові. Згодом навіть розробили новий стандарт "емодзі" (Emoji), який почав розроблятися аж в 1990-х роках для оператора NTT-Docomo.

Перший набір включав 172 символу. Після цього свої варіації стандартів представляли різні компанії. Однак стати дійсно популярними "емодзі" змогли тільки після включення в стандарт Unicode (стандарт кодування символів, що дозволяє представити знаки майже всіх письмових мов) в 2010 році.

Мобільні версії (2010 рік)

Фото: depositphotos / weedezign

Першими використовувати смайли на рівні системи почали Apple. У тому ж році "емодзі" стали частиною iOS. У 2012 році на смайлики перейшли Windows, а в 2013 році - Google включила "емодзі" в операційну систему Android. Зараз в колекції "емодзі" близько 1,5 тис. Символів від стандартного усміхненого "колобка" до японського гобліна і кам'яної голови на острові Пасхи.

Нетрадиційні і міжрасові посмішки (2015)

Фото: Dhana Kencana / Barcroft India / BarcroftMedia / ТАСС

У 2015 році нова версія iOS дозволила не просто відправляти смайлики, але і вибирати їх расу і навіть сексуальну орієнтацію. Крім звичайного жовтого смайла можна вибрати блідий, чорнявий, оливковий і темношкірий. Або ж замість піктограми класичної пари можна вибрати ту, на якій зображені двоє чоловіків чи дві жінки.

Після цього депутат законодавчих зборів Санкт-Петербурга (нинішній депутат Держдуми) Віталій Мілонов зажадав випустити традиційну версію смайликів, але юристи не знайшли в картинках ніякої пропаганди нетрадиційних відносин.

Балакучі "каках" і мультфільм (2017)

Фото: скріншот з відео презентації нового iPhone

Разом з презентацією нового iPhone X, "яблучники" презентували революційні Animoji (Анімодзі) - анімовані смайлики. За допомогою фронтальної камери і інших датчиків, розташованих на передній панелі пристрою, телефон сканує обличчя і підставляє його в обраний анімований смайлик і записує голосове повідомлення. Поки про популярність нового виду смайликів говорити рано, але зацікавили говорять "каках" багатьох.


Також в честь 35-річчя випустили повнометражний мультфільм "Емоджі" про барвистому містечку Текстополіс, який є в кожному смартфоні. Там живуть казкові істоти - емоджі або смайлики, кожен з яких відповідає за певну емоцію. Глядачі змогли побачити захоплюючу подорож по додатках телефону групи друзів, які рятують свій маленький світ від навислої загрози.

Посмішка - завжди в моді (2017 - ...)

Фото: YAY / ТАСС

Зараз смайли поступово відходять на другий план. Їх починають замінювати так звані стікери або навіть гіф-картинки (анімаційні картинки). Можливо, в недалекому майбутньому нові смайлики - "анімодзі" - знову стануть популярними, а повідомлення в інтернеті будуть цілком складатися тільки з смайликів. Але особисте спілкування і розмова завжди краще красивих картинок і символів на екрані. Пам'ятайте про це і не забувайте посміхатися не тільки в листування!


Федотов Анатолій

Дополнительная информация

rss
Карта