Видалення вірусу на Android: покрокова інструкція

  1. Звідки беруться віруси на Android?
  2. Як уникнути вірусів та шкідливих програм на Android
  3. Як позбутися від вірусу на Android

Якщо ваш телефон або планшет на базі Android барахлить, є ймовірність того, що на ньому вірус. Наш корисний гайд розповість вам, як видалити вірус з Android і як уникнути шкідливого ПЗ.

Найчастіше віруси встановлюються разом з сумнівними додатками, а найкращий спосіб уникнути їх - завантажувати додатки з Google Play.

Як тільки Google розпізнає небезпечне додаток, він відразу ж видаляє його з усіх що знаходяться в небезпеці пристроїв. Саме це сталося в січні 2018, коли виявилося, що 60 додатків Android містять дитячу порнографію. В результаті ще одного випадку в березні цього року були виявлені 7 додатків, що містять шкідливе ПО Andr / HiddnAd-AJ, яке засипало пристрій рекламою і повідомленнями через шість годин після установки.

Якщо ваш пристрій було засмічено шкідливим ПЗ, ми навчимо вас, як:

  1. Перекласти пристрій в Безпечний режим
  2. При необхідності відключити для шкідливих додатків доступ адміністратора
  3. видалити додаток

Якщо цього зробити не вдасться, має допомогти відновлення заводських налаштувань, хоча зі зрозумілих причин ви віддасте перевагу цього уникнути, якщо у вас немає резервної копії даних.

Перед тим, як ми почнемо, варто відзначити, що ваш пристрій на базі Android навряд чи заражено вірусом. Ті збої, які ви спостерігаєте, найімовірніше є звичайною рекламою, переконливою вас, що пристрій заражено і вам необхідно встановити яке-небудь додаток, або ж пристрій просто повільно працює.

Якщо ви впевнені, що вірус на вашому пристрої буяє, читайте наші інструкції, як його позбутися.

Звідки беруться віруси на Android?

Самим популярний шлях появи Android-вірусу на вашому телефоні або планшеті - через додаток. Дійсно, все самі шкідливі програми, що з'являлися на перших шпальтах в останні роки: Gunpoder, троян Ghost, Googlian і Godless потрапили на пристрої саме таким чином. А Mazar проник через текстове повідомлення, яка закликала користувачів завантажити браузер Tor.

Візьмемо випадок з Loapi, що встановлюються не з Google Play. Троян Loapi - це нова загроза, яка встановлюється через антивірусні програми, призначені нібито для захисту пристрою. Це може привести до такого навантаження на ваш пристрій, що воно перегріється і акумулятор не витримає; він також може відправляти текстові повідомлення від вашого імені, підписуватися на платні послуги без вашого відома, вирішувати зловмисникам виконувати HTTP-запити для DDoS-атак і дає їм доступ до криптовалюта Monero.

Skygofree - ще один приклад шкідливого ПО на Android. Воно являє собою шпигунське ПЗ, яке встановлюється на ваш пристрій після переходу за посиланням на фейковий веб-сайти, нібито є офіційними сайтами відомих брендів, таких як мобільні оператори.

Android-віруси мають різні цілі, деякі з яких запускають шкідливі процеси на вашому пристрої, деякі крадуть вашу особисту інформацію, а інші завантажують додаткове програмне забезпечення, яке не завжди є шкідливим саме по собі. Але які б процеси вони не запускали, ви навряд чи захочете, щоб вірус залишався на вашому пристрої.

Як уникнути вірусів та шкідливих програм на Android

• Якщо ви не впевнені в джерелі на 100%, не встановлюйте додатки не з Google Play: ця функція повинна бути відключена за замовчуванням, але, щоб переконатися в цьому, відкрийте меню «Налаштування» вашого телефону або планшета, перейдіть в «Безпека», потім переконайтеся, що опція «Невідомі джерела» відключена. Якщо ви встановлюєте додаток поза Google Play, ви повинні бути абсолютно впевнені, що встановлюєте його з легального і перевіреного джерела, а не з підробленого веб-сайту.

Уникайте додатків-клонів: в 99% випадків завантажувати додатки з Google Play безпечно, але шкідливий код може знаходитися всередині додатків. Уникайте завантаження підозрілого ПО, яке, ймовірно, клонує додатки від невідомих розробників, або додатків, функції яких не збігаються з заявленими в описі.

• Перевірте права доступу до додатків: незалежно від того, звідки ви встановлюєте програму, перевірте, чи є у нього необхідні дозволи перед тим, як натиснути «Встановити». Ніколи не надавайте додатків права адміністратора пристрою, це унеможливить його видалення. І чи дійсно відеопрогравача необхідний доступ до ваших контактів? Ви також можете перевірити відгуки в інтернеті і переглянути веб-сайт розробника, щоб дізнатися, чи є певна програма справжнім або шкідливої ​​підробкою.

• Постійно оновлюйте Android: Остання версія операційної системи Android не обов'язково буде доступна для вашого телефону або планшета, але ви повинні переконатися, щоб ваша версія була максимально актуальною.

На жаль, навіть якщо ви відновите ПО на своєму Android-пристрої, може виявитися, що воно не так актуально, як ви думаєте. Лабораторії по дослідженню безпеки опублікували результати поглибленого дослідження, в якому стверджується, що кілька великих компаній-постачальників винні в тому, що вони оголосили про появу нових необхідних патчів, коли таких насправді не було.

Серед найбільш злісних порушників Alps, TCL, Oppo і ZTE, у яких були відсутні чотири або більше заявлених до випуску критичних і високонадійних патчів. За ними з двома-чотирма порушеннями йдуть HTC, BlackBerry, Asus, Fairphone, LG, Huawei і Lenovo. Пару порушень значиться також за OnePlus, Wiko, Xiaomi, Nokia, Motorola і Honor. У перших рядах всього з одним пропущеним патчем або взагалі без порушень знаходяться Google, ZUK, LeEco, Samsung, Sony і BQ.

• Встановіть антивірусну програму: зовсім не обов'язково встановлювати антивірус на Android, але це може забезпечити вам душевний спокій, якщо ви переживаєте, що ваш пристрій може бути заражене. Крім того, антивірусні програми часто мають і інші корисні функції. Врахуйте, що антивірус Android іноді повідомляє про помилкові віруси, але якщо ви знаєте, що додаток в порядку, просто не звертайте на це уваги.

Врахуйте, що антивірус Android іноді повідомляє про помилкові віруси, але якщо ви знаєте, що додаток в порядку, просто не звертайте на це уваги

Як позбутися від вірусу на Android

Переведіть свій телефон або планшет в безпечний режим. Це запобіжить роботу додатків від сторонніх розробників і шкідливого ПЗ. На багатьох пристроях для перезапуску в безпечному режимі потрібно натиснути кнопку харчування, щоб отримати доступ до параметрів відключення живлення, потім натиснути і утримувати кнопку «Вимкнення».

Якщо це не працює на вашому пристрої, вбийте запит в Google «Як перевести [ваше ім'я моделі] в безпечний режим» і слідувати інструкціям.

Коли пристрій буде переведено в безпечний режим, ви побачите кнопку «Безпечний режим» в лівому нижньому кутку екрану. Відкрийте меню «Налаштування» і виберіть «Додатки», потім перейдіть у вкладку «Завантажено».

Швидше за все, ви відразу помітите, що ваш пристрій працює не так, як зазвичай, зможете без праці обчислити нове шкідливий додаток.

Якщо ви не знаєте, яка програма заразила ваш телефон або планшет на базі Android, перевірте, чи немає в списку завантажених додатків чогось дивного або того, що ви не встановлювали.

Натисніть на підозріле додаток, відкрийте сторінку з інформацією про програму та натисніть «Видалити». У більшості випадків цього буде достатньо, щоб позбутися від вірусу, але іноді опція «Видалити» буває недоступна. Це відбувається, коли вірус надає собі права адміністратора.

Вийдете з Меню програм, натисніть «Налаштування» - «Безпека / Конфіденційність» - «Адміністратори пристрою». Там ви знайдете список додатків, що мають права адміністратора. Просто зніміть галочку поруч з додатком, яке хочете видалити, потім виберіть «Деактивувати» у спливаючому вікні.

Тепер ви можете повернутися в Меню програм і видалити шкідливий додаток. Коли вірус видалений, все, що потрібно зробити - це перезавантажити пристрій і відключити Безпечний режим.

Тепер, коли пристрій працює справно, саме час зробити резервне копіювання всіх важливих даних і встановити антивірусну програму для Android, щоб захиститися від вірусів в майбутньому.

Звідки беруться віруси на Android?
Звідки беруться віруси на Android?
І чи дійсно відеопрогравача необхідний доступ до ваших контактів?

Дополнительная информация

rss
Карта