Види пам'яті комп'ютера

  1. Види внутрішньої пам'яті комп'ютера
  2. Види оперативної пам'яті комп'ютера
  3. Види зовнішньої пам'яті комп'ютера

Розумні електронні машини вже давно і міцно увійшли в повсякденне життя людини. Але, незважаючи на це, їх пристрій досі викликає елементарні питання у багатьох користувачів. Наприклад, далеко не всі знають, які бувають види пам'яті комп'ютера . Але ж тут все не так вже й складно, хоча і не зовсім просто. Існують дві основні різновиди - внутрішня пам'ять і зовнішня, які, в свою чергу, мають власну градацію.

Види внутрішньої пам'яті комп'ютера

Внутрішня пам'ять називається так тому, що вона вбудована в основні блоки комп'ютера і є невід'ємним елементом системи, що забезпечує її працездатність. Видалити або витягти її без негативних наслідків неможливо. Розрізняють такі її види:

  • оперативна - являє собою набір програм і алгоритмів, необхідних для роботи міікропроцессора;
  • кеш-пам'ять - це своєрідний буфер між оперативкою і процесором, який забезпечує оптимальну швидкість виконання системних програм;
  • постійна - закладається при виготовленні комп'ютера на заводі, в неї входять інструменти для контролю за станом ПК при кожному завантаженні; програми, що відповідають за запуск системи та виконання основних дій; утиліту конфігурації системи;
  • полупостоянная - містить в собі дані про параметри налаштування конкретного ПК;
  • відеопам'ять - в ній зберігаються відеофрагменти, які повинні виводитися на екран, є частиною видеоконтроллера.

Види оперативної пам'яті комп'ютера

Швидкодія і «інтелектуальний рівень» комп'ютера багато в чому визначаються його оперативною пам'яттю. У ній зберігаються дані, використовувані під час активної роботи електронної машини. Вона також може бути різних видів, але найчастіше використовуються блоки DDR, DDR2, DDR3. Розрізняються вони кількістю контактів і швидкісними характеристиками.

Види зовнішньої пам'яті комп'ютера

Зовнішня пам'ять комп'ютера представлена ​​різними видами знімних носіїв інформації. На сьогоднішній день основними з них є жорсткі диски, usb-накопичувачі, або флешки і карти пам'яті. Застарілими вважаються лазерні диски і дискети. але жорсткий диск , Хоча і є знімним, все ж використовується в якості вмістилища постійної пам'яті і без нього комп'ютер працювати не буде. Однак його можна вільно дістати і перемістити в інший системний блок, тому його і відносять до категорії зовнішніх пристроїв пам'яті.

Дополнительная информация

rss
Карта