Відновлюємо Windows в початковий стан

Комп'ютер почав барахлити? Залишається тільки один вихід - перевстановити систему? Як би не так: ми розповімо вам, як вирішити проблему елегантно і швидко. Комп'ютер почав барахлити

Відновлюємо Windows 8

Багато хто мріє про кнопку Reset для системи Windows, яка дозволить одним натисканням позбутися неправильних конфігурацій і повідомлень про помилки. Навіть якщо все пішло шкереберть, не хочеться витрачати час на пошук прорахунків. А подібна функція могла б легко скинути ОС до заводських налаштувань і миттєво повернути її до нормального робочого стану. Однак до сих пір зробити це в Windows було досить складно. Служба «Відновлення системи» вже багато років пропонує механізм, «відкочується» ОС до попереднього стану, але ця опція дуже підступна і добре прихована від користувачів. Нарешті компанія Microsoft це зрозуміла і подарувала Windows 8 просту можливість скидання в двох режимах: жорсткому і м'якому. Так званий Refresh ( «Відновлення») - щадний сценарій «приборкання» примх Windows 8. При його використанні зберігається папка «Мої документи» і залишаються недоторканими додатки Metro і персональні налаштування. Refresh повертає в початковий стан тільки саму операційну систему. УВАГА! «Настільні» програми, встановлені користувачем не з офіційного магазину, атакож деякі особливі параметри при відновленні пропадуть. Набагато жорсткіше діє Windows Reset ( «Скидання»). Він повертає систему до стану, заданого виробником. Крім налаштувань і встановлених програм видаляються і призначені для користувача дані. Ми покажемо, як застосовувати обидва варіанти, а також як відновити Windows ХР і 7 без особливих зусиль.

Windows 8 як після покупки

«Вісімка» отримала дві нові функції для відновлення системи за кілька кліків.

1. ВІДНОВЛЕННЯ WINDOWS БЕЗ ВТРАТИ ДАНИХ

М'який скидання Windows 8 називається «Відновлення» (Refresh).

Відновлення Windows 8

Відновлення Windows 8

Відновлення Windows 8

Для цього спочатку клавішами Win + C відкрийте «Чудо-панель», а потім викличте меню «Параметри | Змінити параметри комп'ютера ». У першій версії «вісімки» функція відновлення знаходиться в розділі «Загальні». Тут вам доведеться перегорнути список далеко вниз. У Windows 8.1 меню впорядковано краще. У цій системі натисніть на «Оновлення та відновлення», а потім на «Відновлення». Функція Refresh в російських версіях Windows 8 і 8.1 отримала назву «Оновлення ПК без видалення файлів». Клацання мишею по кнопці «Далі» запустить роботу Майстра.

2. ВІДНОВЛЕННЯ З НОСІЯ ДАНИХ

На наступному етапі ваш комп'ютер завантажиться в так званій «середовищі відновлення» (Windows Recovery Environment - RE). Якщо ця консоль не настроєна на вашому ПК, Windows запросить інсталяційний диск. Вставте DVD або USB-накопичувач з установочними файлами системи. Потім Windows RE проаналізує жорсткий диск, збереже дані, настройки і додатки, перевстановить ОС і наостанок скопіює в неї всі матеріали. Після перезавантаження ви отримаєте «свіжу» Windows з усіма збереженими при оновленні даними.

3. ЖОРСТКИЙ скидання WINDOWS

ЖОРСТКИЙ скидання WINDOWS

Відновлення Windows 8

Справжній скидання параметрів в Windows 8 запускається аналогічним чином. Вам доведеться знову відкрити «Чудо-панель» і «Параметри | Змінити параметри комп'ютера ». У першій версії «вісімки» перейдіть в розділ «Загальні», а в Windows 8.1 виберіть пункт меню «Оновлення та відновлення | Відновлення ». Функція Reset тут називається «Видалення всіх даних і перевстановлення Windows». Натискання на «Далі» запускає середу відновлення Windows RE, тому тримайте під рукою диск для установки необхідних файлів. Слід пам'ятати, що при такому скиданні не будуть збережені ніякі дані: середа Windows RE зітре і отформатирует всі розділи, а також перевстановить систему. Деякі компанії-виробники, наприклад Sony, інтегрували в своє меню для ноутбуків функцію відновлення, яка використовує прихований розділ Recovery. На окремих моделях для цього передбачена окрема кнопка.

4. КОНФІГУРАЦІЯ СПОСОБУ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ

КОНФІГУРАЦІЯ СПОСОБУ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ

Відновлення Windows 8

Функція Refresh торкається тільки «плиткові» додатка, а встановлені класичні програми зникають. На Робочому столі вам буде запропоновано переглянути перелік усіх видалених додатків, який можна використовувати в якості відправної точки для подальшої установки програм. Професіонали можуть скористатися настроюється функцією відновлення. Спочатку налаштуйте комп'ютер на свій смак, підберіть потрібні параметри і програми, а потім комбінацією клавіш Win + X викличте меню в лівому нижньому кутку екрану і запустіть Windows PowerShell (Administrator). Підтвердіть запит служби контролю облікових записів, а потім введіть mkdir З: \ Refreshlmage. Після цього командою recimg - Createlmage C: \ Refreshlmage створіть новий образ, який буде використаний для відновлення.

Скидання параметрів Windows ХР і Windows 7

Переважна більшість користувачів поки що не розлучилися з попередніми версіями системи. Але і в них є можливість скидання, нехай і не така зручна.

1. ЗБЕРІГАЄМО ВАЖЛИВІ ДАНІ

ЗБЕРІГАЄМО ВАЖЛИВІ ДАНІ

Відновлення Windows 7

Під час нашого тестування повернення Windows ХР і «сімки» в початковий стан проблем не виникло. Однак слід допускати можливість того, що після цього процесу система перестане запускатися або ушкодяться дані. Тому перед скиданням Обов'язково зробіть резервну копію. Як створити образ Windows, читайте на наступній сторінці. Якщо ви не хочете цим займатися, збережіть важливі файли на флеш-накопичувачі або зовнішньому жорсткому диску. Невеликі обсяги можна скопіювати простим перенесенням, а роботу з великими масивами прискорить безкоштовна програма ТегаСору. Найзручніше виконати завдання створення резервної копії системного розділу за допомогою програми Personal Backup, також некомерційного.

2. готує за І ЛІЦЕНЗІЙНІ КЛЮЧІ
Щоб все пройшло успішно, вам знадобиться ліцензійний ключ для Windows. Крім того, під рукою повинні бути ключі для використовуються платних програм.

ВАЖЛИВО! Завантажте останні пакети оновлень (Service Packs) і збережіть їх на зовнішньому жорсткому диску. Після скидання їх необхідно буде запустити в першу чергу. Крім цього підготуйте диск з драйверами, скачайте останні версії з сайтів виробників пристроїв або збережіть встановлені драйвери за допомогою програми Double Driver.

3. ПОВЕРТАЄМО WINDOWS 7 У ВИХІДНІ СТАН

ПОВЕРТАЄМО WINDOWS 7 У ВИХІДНІ СТАН

Відновлення Windows 7

Відновлення працює в «сімці» тільки в тих випадках, коли система ще здатна завантажуватися без проблем. Вам знадобиться інсталяційний диск або флешка. Вставте носій даних при працюючій системі і запустіть файл setup.exe.

Потім виберіть мову і натисніть на «Встановити зараз». На цьому етапі ви можете не обтяжувати себе завантаженням оновлень, однак обов'язково виберіть «Оновлення» в якості варіанту установки. Тим самим ви запустите так званий Inplace Upgrade. Під час цього процесу Windows 7 буде повернута в початковий стан, але ваші програми, настройки та файли залишаться недоторканими.

4. оновлюють систему

Відновлення Windows 7

На завершення вам доведеться ще раз встановити оновлення для Windows. Найпростіше це зробити через вбудований «Центр оновлення».

5. ЗДІЙСНЮЄМО скидання WINDOWS ХР

ЗДІЙСНЮЄМО скидання WINDOWS ХР

Відновлення Windows XP

Оновлення за допомогою інсталяційного диска можливо і на комп'ютерах з системою Windows ХР.

ВАЖЛИВО! Якщо на вашому установчому диску системи відсутня оновлення Service Pack 3, необхідно завантажити його заздалегідь і зберегти на USB-накопичувачі. Після цього завантажте Windows ХР і вставте диск з ОС. Запустіть файл setup.exe, а потім клацніть в меню по пункту «Встановити Windows ХР». Дотримуйтесь вказівок Майстра і виберіть варіант установки «Оновлення». Відразу активуйте Service Pack 3 і обновіть систему.

Ідеальна копія для відновлення

Свеженастроенная Windows з програмами в правильній конфігурації послужить основою чудовій образу-ідеальне рішення для відновлення.

1. ВИБИРАЄМО НОСИТЕЛЬ ДЛЯ резервні копії

Відновлення Windows 7

Після того як ви встановите на чистий диск свіжу ОС від Microsoft і всі необхідні оновлення та програми, необхідно створити резервний образ. Згодом з його допомогою буде легко «відкотити» систему. Для початку вам будуть потрібні відповідні носії інформації, на які потрібно записати ваші резервні копії. Незважаючи на те що сучасні жорсткі диски в ПК і ноутбуках мають дуже велику ємність, ми не рекомендуємо зберігати копії даних разом з оригіналами. При неполадках на HDD і вихідні, і дублікати миттєво пропадуть. Для домашнього використання існують два випробуваних методу резервного копіювання: ви можете зберегти ваші дані на зовнішніх дисках або ж скористатися мережевими сховищами (NAS, Network Attached Storage). Перший варіант простіше в обігу і швидше, але системи NAS здатні записувати резервні копії відразу з декількох комп'ютерів. Для більшої надійності рекомендуємо комбінувати локальні копії з мережевим бекапом.

2. резервуючи ДАНІ вбудовані засоби

резервуючи ДАНІ вбудовані засоби

Відновлення Windows 7

Відновлення Windows 7

Відновлення Windows 7


Неважливо, що ви вибрали, жорсткий диск або мережеве сховище, - першим вашим кроком буде створення повної резервної копії даних. Таким чином ви забезпечите себе від будь-яких надзвичайних ситуацій, в тому числі і від апаратної поломки жорсткого диска. У Windows 7 це завдання можна виконати через Панель управління без застосування будь-яких додаткових програм. Відповідний пункт меню називається «Архівація та відновлення». Тут на панелі зліва виберіть варіант «Створення образу системи». В якості місць розташування образу ви можете вибрати HDD, CD або DVD. Жорсткі диски, під якими маються на увазі і мережеві сховища, в більшості випадків є кращим рішенням. На DVD варто копіювати лише невеликі масиви даних.

3. АЛЬТЕРНАТИВНЕ ПРОФЕСІЙНЕ РІШЕННЯ

АЛЬТЕРНАТИВНЕ ПРОФЕСІЙНЕ РІШЕННЯ

Відновлення Windows 7

Встановіть безкоштовну версію програми Paragon Backup & Recovery. Після цього перезавантажте Windows і запустіть цю утиліту. На вкладці «Захист і відновлення даних» клацніть по варіанту «Інтелектуальне архівування». Майстер проведе вас через процес резервного копіювання. Вам буде запропоновано вибрати різні розділи комп'ютера для збереження. Просто ставте прапорці перед записами, щоб створити копії окремих розділів.

4. Вибираємо ТИП РОЗТАШУВАННЯ АРХІВУ

Вибираємо ТИП РОЗТАШУВАННЯ АРХІВУ

Paragon Backup & Recovery

Після того як ви визначилися з розділами для архівування, їх можна зберегти на жорсткий або мережевий диск. Існує можливість скопіювати дані на DVD і Blu-ray, однак при сьогоднішніх обсягах системних розділів для бе-капа потрібна велика кількість таких носіїв, і займатися їх записом занадто утомливо. Найпростіше використовувати для цих цілей зовнішній жорсткий диск. Тепер ви можете привласнити резервної копії інформативне назву і запустити процес натисканням на кнопку «Далі».

Повне очищення комп'ютера

Скидання параметрів Windows - рішення не саме вдале, якщо мова йде про продаж ПК, оскільки на жорсткому диску завжди залишаються якісь дані.

1. пристроєм записування компакт ПРОГРАМУ УДАЛЕНЙЯ

Якщо необхідно повністю стерти Windows, в тому числі перед продажем комп'ютера, вам знадобиться спеціальна програма - наприклад, Darik's Boot and Nuke. Воно записано у вигляді файлу ISO і має дуже компактний розмір - 10,5 Мбайта. Це завантажувальний образ: ви повинні або записати його на CD, або зберегти на USB-накопичувачі. Запис на диск в Windows 7 і 8 здійснюється просто з контекстного меню. Для цього в Провіднику клікніть по файлу Darik's Boot and Nuke-2.2.7J586.iso правою кнопкою миші і виберіть пункт «Записати образ диска». У Windows ХР немає вбудованої функції запису - тут вам допоможе, наприклад, безкоштовна програма CDBurnerXP. Дана утиліта зручна ще й тим, що дозволяє перевірити записаний диск на наявність помилок, що дуже важливо для завантажувальних носіїв.

2. ІНШИЙ ВАРІАНТ: записувати на USB-НАКОПИЧУВАЧ

ІНШИЙ ВАРІАНТ: записувати на USB-НАКОПИЧУВАЧ

UNetbootin

Якщо ви більше не тримаєте удома «болванки» або ж у вашому комп'ютері взагалі немає оптичного приводу, вам вистачить невеликої флешки для запису файлу ISO розміром 10,5 Мбайта з програмою Darik's Boot and Nuke. Щоб швидко перенести образ на USB-накопичувач і зробити його завантажувальним, буде потрібно ще одна програма -UNetbootin. Вставте флешку і запустіть UNetbootin. Ця утиліта не потребує встановлення - досить двічі кликнути по ЕХЕ-файлу для початку роботи. Виберіть запис Diskimage і задайте шлях до ISO-образу Darik's Boot and Nuke. Переконайтеся, що в категорії Drive встановлений саме USB-накопичувач. Якщо немає, задайте тут букву, яку Windows привласнила флешці. Натисніть на OK - UNetbootin створить завантажувальний носій.

3. завантажується програма ОЧИЩЕННЯ

завантажується програма ОЧИЩЕННЯ

Як поміняти послідовність завантаження в BIOS

Як поміняти послідовність завантаження в BIOS

Як поміняти послідовність завантаження в BIOS

На сучасних комп'ютерах цей етап практично не викликає труднощів, однак застарілі машини, як правило, потребують внесення деяких змін в BIOS. Втім, і тут завантаження з зовнішнього носія не складає особливих труднощів. Вам потрібно вставити CD або флешку і при запуску системи переключитися на BIOS. Тут можна поміняти послідовність завантаження. Важливо, щоб CD-привід або USB-накопичувач стояли вище внутрішнього диска. На деяких комп'ютерах існує можливість швидкого перемикання за допомогою функціональних клавіш для разового вибору послідовності дисків при завантаженні. Після цього комп'ютер запустити не Wndows, а програму видалення.

4. ОЧИЩАЄМО Жорсткий диск

Інтерфейс Darik's Boot and Nuke не найзручніший. Меню повністю в стилі BIOS, а перехід по ньому здійснюється за допомогою стрілок. Однак головна перевага програми не в цьому. Після повного запуску утиліти натисніть на Enter, щоб переглянути список розпізнаних дисків. Перейдіть до тих, які необхідно очистити, і відзначте їх пропуском. Кнопка Р дозволяє вибрати алгоритм видалення, a «F10» запускає процес очищення.

Комп'ютер почав барахлити?
Залишається тільки один вихід - перевстановити систему?