Віджети для інтернет-магазинів: що працює ефективно, а що ні :: Shopolog.ru

  1. Зворотний дзвінок
  2. висновок

Про віджети, як про інструменти збільшення конверсії, заговорили зовсім недавно. Що ж це таке? Віджети - це додатки для сайту, які дозволяють вести комунікацію з відвідувачами і залучати їх у воронку продажів. Найвідоміший, але далеко не єдиний приклад такого додатка - зворотний дзвінок . На перший погляд, це дуже корисний інструмент, оскільки він просто незамінний, коли клієнту необхідно отримати консультацію з будь-якого питання, але в дійсності саме він найчастіше стають предметом роздратування і причиною втечі відвідувача з сайту.

Чому так відбувається? Справа в тому, що нам в руки дали класний інструмент продажів, а правильно використовувати його не навчили. Недостатньо розмістити фрагмент коду на сторінках сайту і чекати шквалу звернень. Для початку слід розібратися в потребах клієнтів, зрозуміти, що і в який момент їм запропонувати, і тільки після цього діяти. Давайте проведемо «роботу над помилками» і дізнаємося справжню силу продають віджетів.

Отже, розглянемо кілька популярних прикладів.

Зворотний дзвінок

З віджетами зворотного дзвінка складається досить суперечлива ситуація. З одного боку, вони дають можливість відвідувачеві сайту оперативно зв'язатися з консультантами магазину і задати питання. З іншого - спонтанно спливаючі вікна так і норовлять «захопити» користувача в момент вивчення товарів і нав'язати йому швидку допомогу, про яку він не просить. Останній фактор провокує безліч відмов і закриття сторінки. Це відбувається тому, що більшість сервісів зворотних дзвінків використовують поведінкові технології і на підставі накопиченої статистики намагаються передбачити поведінку і потреби користувача.

Нерідко callback-сервіси помиляються, і діалогове вікно відкривається занадто рано (Рис.1).

1)

Тим часом, дзвінки - найпопулярніший канал звернень клієнтів. Тому важливо зробити так, щоб системи зворотного дзвінка працювали коректно і не відлякували відвідувачів. Для цього необхідно налаштовувати роботу віджета вручну, спираючись не тільки на готову статистику, але і на поведінку користувачів.

Така можливість передбачена в сервісі підвищення конверсії inTarget . Всього за пару хвилин створюється і запускається акуратний віджет дзвінка, який можна органічно вписати в будь-який дизайн сайту. Простота процесу дозволяє вам впоратися з налаштуванням навіть без участі вебмастера.

Спостереження за реакцією відвідувачів допоможуть вам скорегувати момент появи «трубки» на екрані і вирішити, чи буде розкриватися повний вид з текстом звернення автоматично або тільки при натисканні користувача (обидва варіанти передбачені в можливостях налаштування).

Невелика анімована «трубка» з'являється в сайдбарі після п'яти секунд перебування на сторінці (Рис.2).

Повний вид з пропозицією допомоги у виборі подарунка розкривається при кліці користувача (Рис.3).

Чим більш природним і ненав'язливим буде поведінка віджета, тим вище стане конверсія відвідувань в дзвінки.

Знижки, подарунки і інформери

Всі люблять знижки і подарунки, і це найсильніший тригер, який мотивує до здійснення покупки. Але, якщо переслідувати всіх і кожного спливаючими вікнами, що пропонують купити те, що відвідувачів зовсім не цікавить, зростає ризик втрати клієнтів. І знову нас виручать правильно налаштовані віджети, за допомогою яких можна робити індивідуальну пропозицію кожному користувачеві, знаючи його потреби і спираючись на історію відвідувань сайту. При такому підході конверсія в покупки може доходити до 100%.

Відображення віджета може бути «зав'язано» на певний сегмент аудиторії ( «чоловіки», «жінки», «регіон проживання», «нові користувачі», «повторні візити» та ін.) Або виконання цільового дії ( «були більш 10-ти хвилин на сайті »,« подивилися сторінку умов доставки »,« поклали товар у кошик »,« залишають сайт »та ін.). Тут ви вирішуєте самі, за яких умов і кому робити знижку. Тільки не забудьте підкреслити персональні умови в тексті віджета.

Віджет показувався всім, хто був більш на сайті більше двох разів, але нічого не купив (Рис.4).

Після демонстрації віджета: конверсія - 29 покупок з 31 перегляду сторінки (Рис. 5).

Щоб було простіше відслідковувати поводження з віджетів, використовуйте систему промокодом або підписки із зазначенням e-mail користувача.

Збір даних також допоможе поповнити вашу базу контактів (Рис. 6).

6)

Переходимо до віджетів-інформерам. Вони містять кнопку дії «call-to-action» і покликані направляти трафік на цільові сторінки сайту. У чому полягає їх завдання? Сповіщати відвідувачів про появу нової послуги, поточної розпродажу, майбутні акції і так далі. При виведенні віджета на екран (як і в попередніх прикладах) керуйтеся інтересами відвідувачів і враховуйте користь, яку вони можуть для себе витягти (працюйте з сегментами і цілями).

Клієнт вивчає картку товару? Запропонуйте йому перейти на сторінку з відгуками, щоб точніше визначитися з вибором (Рис.7).

Очевидна користь таких віджетів полягає в тому, що вони утримують користувачів на сторінках, покращують показник глибини перегляду і збільшують час перебування на сайті. Все це дає хороші поведінкові метрики, які важливі для зростання позицій сайту в пошуковій видачі.

висновок

Ми розглянули кілька популярних варіантів віджетів, здатних підвищити продажі інтернет-магазинів. Але ефективність їх роботи у вирішальній мірі залежить від того, наскільки правильно ви їх налаштуєте (з урахуванням даних про відвідувачів вашого сайту). Всі ці кейси можна реалізувати за допомогою сервісу inTarget , В якому зручно працювати з даними про відвідувачів, формувати сегменти і прив'язувати до них продають віджети спецпропозицій і інформери. inTarget дозволяє розміщувати віджети, які не дратують відвідувачів, оскільки мають можливість гнучких налаштувань обмеження показів (параметри кількості і інтервал повторних показів).

Причому весь цей функціонал, крім віджета зворотного дзвінка, абсолютно безкоштовний. Реєструйтеся, експериментуйте: інтерфейси inTarget дуже прості і інтуїтивно зрозумілі. Черпайте ідеї з нашого огляду, застосовуйте індивідуальний підхід до кожного відвідувача сайту - і ваші клієнти не підуть без покупки.

Що ж це таке?
Чому так відбувається?
У чому полягає їх завдання?
Клієнт вивчає картку товару?