Вік сайту: що це таке, який повинен бути для просування, як його визначити, навіщо це потрібно

 1. Як визначити вік домену
 2. Підводні камені
 3. Як дізнатися вік сайту
 4. Навіщо потрібно визначати вік сайту

Ми збільшуємо відвідуваність і позиції у видачі. Ви отримуєте продажу і платите тільки за реальний результат, тільки за цільові переходи з пошукових систем

Ви отримуєте продажу і платите тільки за реальний результат, тільки за цільові переходи з пошукових систем

Вік сайту - це термін його існування з моменту індексації Пошуковими системами.


Більше відео на нашому каналі - вивчайте інтернет-маркетинг з SEMANTICA

Слід розрізняти два важливих поняття: вік домену і сайту. Вік домену - це термін його існування з моменту першої реєстрації імені в інтернеті. Вік сайту не завжди рівний віку домена, так як він може бути зареєстрований задовго до того, як сайт був випущений на простори Інтернету і навпаки.

Для більш точного визначення наведемо простий приклад. Коли народжується дитина, він отримує свідоцтво про народження, і всі питання за нього вирішують батьки. Це поки домен. У 18 років дитина стає повністю незалежним повноцінним представником суспільства. Саме в цей момент починається відлік віку веб-сайту.

Як визначити вік домену

Для цього в мережі існують спеціальні сервіси.

 • http://www.whois-service.ru/
 • https://www.whois.com/

Введіть доменне ім'я в запропоноване сервісом перевірки поле.

Доменна зона в нашому прикладі зайнята. Натисніть Whois.

У запропонованому вікні можна дізнатися, хто реєстратор, ким адмініструється домен, на якому сервері розміщений, а також дату першої реєстрації та її закінчення.
Сервіси Whois також вбудовані в відомі алгоритми аналітики веб-проектів, наприклад, Pr-cy тощо

Підводні камені

Перевіряючи сайт в представлених сервісах, ви бачите дані тільки останньої реєстрації домену і ці дані можуть ввести вас в оману. Справа в тому, що домен можуть брати в оренду по кілька разів - хтось купив його, потім потреба в доменному імені відпала, оренда не була продовжена і ім'я знову звільнилося для всіх бажаючих. І для таких доменів вік буде вираховуватися не з моменту, в який доменне ім'я придбав останній власник, а з моменту самої першої реєстрації.

Щоб знайти справжню "дату народження", потрібно скористатися іншими інструментами, які показують історію домену.

Наприклад, це можна зробити за допомогою http://whoishistory.ru/ .

Так, у перевіряється імені було 2 власника, один в далекому 2009 другий знайшовся тільки в 2016 році. Вік домену відраховуємо від першої покупки. Тобто в 2018 йому вже майже 10 років.

Як дізнатися вік сайту

Це зробити складно, тому що веб-сайт міг бути розміщений на домені не відразу. Та й деякі сайти змінюють доменні імена, а це значить, що сам сайт може бути старше домену.
В результаті інтернет-проект може бути як старше, так і молодше свого домену. Другий варіант зустрічається частіше.

Методи визначення віку інтернет-сайту, на жаль, не точні, і можуть дати тільки приблизну інформацію.

Що вкаже на термін існування сайту

 • Дата створення в підвалі веб-ресурсу. Багато хто вказує дату, щоб показати вік ресурсу, щоб підняти його авторитетність в очах відвідувачів.
 • Матеріали веб-проекту, в яких проставлені дати (новини, коментарі, записи блогів і т.п.). Для цього перейдіть на найдальшу сторінку пагінацію загального розділу статей, подивіться дату найпершої записи.

Наприклад, вік домену roza-i-fialka.ru прикладі становить майже 10 років. А ось вік, виявляється дорівнює всього 2м років. Після аналізу дати першої статті, ми бачимо, що вона була опублікована тільки в березні 2016р.

Робимо висновок: сайт молодий, але зроблений старому домені. Вік доменного імені - один з чинників ранжирування сайту, тому таке придбання поточним власником досить правильний хід. Особливо, зважаючи на те, що домен мав явно ту ж тематику, що і нинішній варіант (це видно з назви, але іноді потрібно проводити більш глибокий аналіз, наприклад в вебархіве ).

Загалом, алгоритм повинен бути завжди такий: спочатку аналізується точний вік домену, а потім проглядається веб-сайт. Тільки два цих кроку допоможуть точніше визначити вік веб-проекту.

Навіщо потрібно визначати вік сайту

 • Для SEO-аудиту - щоб видати максимум корисної інформації замовнику. SEO-аудит - це звіт, в якому зазначаються сильні і слабкі сторони проекту, і рекомендації щодо його зміни і просуванню. Тому вік веб-проекту для складання SEO-звіту буде відігравати значиму роль.
 • Перед початком робіт по просуванню (аналізується і вік сайтів-конкурентів) - щоб правильно визначити стратегію роботи.
 • Перед покупкою інтернет-сайту - щоб купити якісний проект.

Термін життя веб-сайту - важливий показник при просуванні в пошукових системах. Чим старше веб-ресурс - тим більше значну вагу він має в очах пошукових систем.

На сайт, який молодший за 12 місяців, пошукові системи дивляться недовірливо. Вони поміщають нові проекти в фільтр типу "пісочниць", коли нові дрібні проекти не пускаються в видачу. Для завоювання довіри пошукових систем сайт повинен наростити природну кількість посилань, не бути покинутим, і його контент повинен оновлюватися (розширюватися) постійно.

Якщо говорити про просування нового проекту - то його можливо здійснити тільки по низькочастотних запитах, і не раніше ніж через 3-4 місяці після першої індексації веб-ресурсу. Вагоміші запити слід брати тільки після 1 року успішної роботи веб-проекту в мережі. Якщо ви працюєте з дуже вагомими високочастотник, причому, конкуренція у вашій області зашкалює - то вік проекту повинен бути не менше 3-х років.