Вінтажну аудіо. Чи варто зв'язуватися?

 1. Барахолки профільних аудіо-ресурсів - не панацея!
 2. OLX та інші
 3. Разом

Цим матеріалом я ризикую накликати на себе грім і блискавки на пару з "праведним гнівом" доброї половини продавців аудіо-винтажа на OLX і йому подібних ресурсах. Але не написати цього я просто не можу. На що варто звертати увагу при покупці вінтажного аудіотехніки і чи варто взагалі з цим зв'язуватися?

Отже, ти, новоспечений меломан-неофіт, хочеш зібрати свою першу, дійсно відноситься до Hi-Fi систему. Частина компонентів ти вже без проблем підібрав в магазинах. А частина, начитавшись хвалебних од старожилів аудіо-форумів і наслухавшись всіляких друзів, знайомих та інших доброзичливців, вирішив зібрати з "вот_раньше_же_умелі_делать" -вінтажа. Дізнався в цих рядках себе? Окей. Значить, ти відкрив статтю не дарма! Сьогодні я розповім тобі, як уникнути "мінного поля" з граблів, які можуть тебе підстерігати при покупці б / у аудіотехніки.

"Він не іржавий! Він автентичний! Ви нічівоніпанімаіті! "©

Барахолки профільних аудіо-ресурсів - не панацея!

Упевнений, тобі добре знайома приказка "кожен кулик своє болото хвалить". Така ж ситуація склалася і навколо барахолок на тематичних форумах.

Аудіо-форуми. Тільки у нас замість $ 185 ви можете заплатити $ 1700 і вважати, що вам пощастило!

Справа в тому, що тамтешні спільноти формувалися роками, варяться у власному соку приблизно стільки ж і живуть у великій кількості випадків за рахунок "авторитетності" в очах залітних новачків. Техніка тамтешнім людом дістається в 99% випадків на зарубіжних блошиних ринках, гаражних розпродажах і інтернет-ресурсах. Включаючи e-bay. Далі можливі два варіанти:

 1. З технікою все в порядку.
 2. У техніки є проблеми, або її можна поліпшити.

У першому випадку тобі просто продадуть девайс з певною накруткою, якої цілком можна уникнути, домовившись з тими ж продавцями зарубіжних ресурсів про доставку.

Відсутність доставки в наші країни на eBay - міф. Шукай оголошення з Worldwide Shipping.
Краще доплатити $ 65-100, ніж переплачувати в 8 разів;)

У другому ж, користуючись заробленим багаторічним форумосіденіем авторитетом, продавець може спробувати нав'язати тобі "істотно модернізовану" залізяку як якийсь святий грааль і наріжний камінь світобудови.

Створений вручну десятком незайманих-аудіоінженерш в ніч місячного затемнення трансформатор з метеоритного заліза і конденсатори з рогу Юникорн. Зрозуміло, теж незайманого. Адже тільки така залізяка може видавати "справжній звук"!

До чого я все це? Та до того, що необхідно остерігатися продавця-"гуру", що не говорить про недоліки свого товару і описує тільки сильні його сторони, жодного конкретного слова не кажучи про суть переробок. Адже і на сонці плями є. Тому перед тим як заплатити часто нічим, крім жадібності продавця, чи не виправдану накрутку за жаданий компонент системи, переконайся, що зміг-таки видавити інформацію про "вузьких місцях". Разом з електричними схемами пристрою, що включають в себе всі переробки. Адже як тільки це станеться, може абсолютно несподіваним чином впасти вниз і ціна.

Адже як тільки це станеться, може абсолютно несподіваним чином впасти вниз і ціна

Не купуй аудіо-вінтаж без подібного документа!

Так, ти, проконсультувавшись з ким-небудь із знайомих аудиофилов, товаришують з паяльником, зможеш зрозуміти, чи треба воно тобі взагалі.

Ні-ні, тут трансформатори від перевантаження чи не розшарована
Ні-ні, тут трансформатори від перевантаження чи не розшарована. Вони не ушатанние, а автентичні.
Це від часу. Так Так!

Не приведи Господи, і тобі в якості священного грааля спробують впарити "повністю відреставрований" ламповий підсилювач родом з США з плівковими конденсаторами першого покоління і всіма задіяними блоками. Включаючи фонокоректор.

Пам'ятай, правильні модифікації в 99% випадків мають вести до спрощення електричної схеми пристрою! А чи не до її ускладнення. Правильні модифікації в 99% випадків будуть включати в себе сучасну елементну базу. Винятки можуть становити деякі трансформатори, магніти алюміній-нікель-кобальт (альнико) і ще пара найменувань.

Резюме по даному пункту - купувати перероблену апаратуру навіть у форумних "гуру" можна лише в двох випадках: якщо ти сам непогано розбираєшся в темі; якщо у тебе серед знайомих є розбирається в предметі людина. Інакше ризикуєш дуже сильно переплатити за те, що тобі фактично не потрібно.

OLX та інші

Зі спеціалізованими форумами ми розібралися. Там не буває випадкових людей. Як в 99% випадків не буває і апаратури з єдиним господарем. Переходимо від технічно підкованих перекупників на превеликий рандів. Тобто до OLX. Тут, крім дублювання оголошень від тих же форумних аксакалів, можна зустріти і початкових власників, в силу ряду причин вирішили продати свою апаратуру. Так, тут є і свої, часто менш грамотні, ніж форумні, перекупники. Але все ж шанс купити потрібний компонент системи за розумні гроші присутня. А тепер я розповім тобі, як правильно ним скористатися:

 1. Намагайся обмежитися своїм містом або тими населеними пунктами, куди ти можеш дістатися сам. Купувати техніку без попереднього прослуховування і особистого ознайомлення вкрай ризиковано. Продавець в разі чого може і відмовитися повернути гроші.
 2. Тільки максимально повний комплект. Коробка, супровідна документація, кабелі та інше комплект поставки - все це є зайвим свідченням того, що купуєш апаратуру у єдиного власника. Так, це не повна гарантія, але все ж.
 3. Близький до ідеалу зовнішній вигляд. Якщо пристрій зовні виглядає на 5, не несе на корпусі слідів брутального поводження, пази на гвинтах цілі і взагалі можна стверджувати, що воно ніколи не розкривалося і не ремонтувалося, то швидше за все ти купуєш надійну техніку.
 4. Тестове прослуховування і money-back. В обов'язковому порядку домовся з продавцем про прослуховування пристрою в складі твоєї системи. Можна навіть в присутності продавця. І про money-back-періоді.
 5. Якщо продавець вказує на наявність яких-небудь доопрацювань в техніці, то купувати її можна тільки при наявності тієї самої електричної схеми, що містить ці доопрацювання. А також за умови передачі контактів майстра, ці доробки робив. Якщо майстер доопрацювання визнає і готовий надати гарантійний їх обслуговування в разі чого, то покупка можлива. У всіх інших випадках від покупки краще утриматися.
 6. Перевірений продавець. Купувати техніку варто тільки у тих людей, OLX-аккаунту яких вже не один рік. Продавець, у якого не виникало необхідності реєструвати новий аккаунт на протязі певного часу, з дуже високою ймовірністю - чесний продавець. приклад:

Разом

Що ж потрібно робити для того, щоб не викинути гроші на вітер в гонитві за жаданим вінтажним аудіо?

 1. Дотримуватися всі перераховані вище пункти.
 2. Не купувати "повністю відреставровану" техніку. Ти - не музей. Ти меломан. І тебе цікавить добре звучить техніка. А чи не пристрій для колекції. А тому - тільки сучасна елементна база.
 3. Купувати переважно японські підсилювачі. Якісні конденсатори, що застосовувалися тамтешніми виробниками в 1980-е, з високою ймовірністю живі і здорові досі. Не кажучи вже про решту елементній базі. Але тут потрібно бути вкрай обережним. Необхідно переконатися, що техніка підтримує 220В!
 4. Купуючи перероблену або минулий профілактику техніку, завжди вимагай гарантійні зобов'язання від того, хто за ці переробки відповідав.
 5. Утримайся від угод з пересилкою. За вказаним причин.

От і все. Так, вінтажна техніка може стати для багатьох (як початківців, так і досвідчених) аудиофилов справжнім порятунком - вироблені кілька десятиліть назад компоненти можуть не тільки не поступатися в рази дорожчим "новодел", а й перевершувати їх.

Вінтажна система, коли "все правильно зробив" ©

Однак підходити до цього завдання потрібно з усією відповідальністю і обережністю. Описати свою версію методики максимально безпечною покупки винтажа або задати питання по цій темі ти можеш в коментарях. До скорого!:)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

На що варто звертати увагу при покупці вінтажного аудіотехніки і чи варто взагалі з цим зв'язуватися?
Дізнався в цих рядках себе?
До чого я все це?