Випуск №168. Excel на користь бізнесу: як прискорити обробку даних - Setup.ru - безкоштовний конструктор сайтів, створити сайт безкоштовно

  1. Кому корисний?
  2. функції
  3. Робота з текстом
  4. Робота з числами
  5. Умовне форматування
  6. Гарячі клавіші
  7. Корисна інформація
  8. допоміжні інструменти
  9. висновки

Можливості Microsoft Excel досить широкі, але використовуються, як правило, не в повній мірі. В першу чергу мова піде про інтернет-маркетингу, від якого залежить загальний успіх будь-якого онлайн-проекту. Сьогодні ми розглянемо всі найпотрібніші функції цієї програми на наочних прикладах.

Кому корисний?

Всім тим, хто веде облік за допомогою Excel та займається всебічним просуванням свого бізнесу. Також незамінний при роботі з SEO-просуванням і контекстною рекламою. Ключові слова, мінус-слова, заголовки, оголошення, цифри, показники - все це обробити вручну буває непросто. Для аналітики і статистики формули масової роботи з інформацією стають чарами.

Зверніть увагу: для роботи рекомендують більш старі версії Excel, т. К. Вони мають функціонал ширше і доступніше, ніж нові. Але все залежить від ваших потреб. У цьому випуску ви побачите приклади роботи з версією 2013 року року.

функції

В Excel є набір команд, які застосовуються для пошуку, вивчення, обробки тексту, чисел. Це функції. Вони починаються зі знака одно, за який варто команда (коли ви починаєте набирати її текст, спливає підказка з повним описом і можливістю автоматичного вибору). Далі вказуються аргументи, т. Е. Для яких саме блоків даних потрібно виконати команду, діапазон, критерій, уточнення, тип збігу і т. Д. Все, що ви пишете в функції, не поділяється прогалиною, тільки якщо він не є умовою, специфічні умови можуть позначатися лапками, зірочкою.

Заучувати функції не потрібно, можна використовувати шаблони формул і підставляти їх для своїх даних.

Робота з текстом

Буває так, що текстова інформація, вміщена в Excel, не готова для обробки або потребує перевірки і виправлення. Розглянемо функції, які вирішують ці завдання.

Видалення зайвих пробілів. Для цього пишемо в рядку функції СЖПРОБЕЛИ і натискаємо Enter. Якщо функція не застосовуючи автоматично до всіх полів, простягаємо рядок вниз за правий нижній кут.
Видалення зайвих пробілів

Робота з регістром. Якщо ви хочете, щоб текст був в верхньому регістрі, використовуйте функцію ПРОПІСН. СТРОЧН - для зворотного результату. ПРОПНАЧ зробить кожну першу букву кожного слова великої, що, наприклад, збільшує СTR оголошень контекстної рекламної кампанії.

Поєднання і поділ даних. Для поділу тексту використовується функція поділу за стовпцями із зазначенням умов. Потрібно натиснути «Дані → Текст за стовпцями», вибрати роздільник, за яким буде розриватися текст і переноситися в наступний стовпець (в нашому випадку це крапка з комою). Функція дуже корисна, т. К. Часто вивантажена статистика далека від логічною. Завдяки таким можливостям, її можна привести в читабельний вигляд за 5-10 хвилин.
Поєднання і поділ даних

Результат передбачуваний, зате реалізований в три кліка.
Результат передбачуваний, зате реалізований в три кліка

Щоб поєднати текст з сусідніх осередків, потрібно використовувати функцію СЦЕПИТЬ із зазначенням осередків для суміщення через крапку з комою.

Знайти і порахувати слово. Припустимо, вам потрібно дізнатися, скільки разів в списку згадується слово «стілець». Для цього в рядку пишемо функцію = СЧЁТЕСЛІ (А1: А6; "* стілець"). Зверніть увагу, що в підрахунку не беруть участь однокореневі слова, наприклад «стільчик». А1 - координата першої комірки стовпчика, А6 - останньої.
Знайти і порахувати слово

Підрахунок символів в осередку. Ті, хто займається контекстною рекламою, добре знають обмеження оголошень і заголовків по допустимому кількості символів. Анкор, мета-теги також мають свої обмеження. В Excel є формула, яка спрощує цей підрахунок - ДЛСТР.
Підрахунок символів в осередку

Більш складні, але не менш корисні формули:

Видалення першого слова в кожному стовпці: = ПСТР (A1; ШУКАТИ ( ""; A1) +1; 100). Корисно, якщо в списку, який ви додали в Excel, на початку кожного рядка є повторюване слово.

Видалення всього, що стоїть в осередку після останнього пробілу: = ЛЕВСИМВ (B1; ПОШУК (B1; ПІДСТАВИТИ (B1; ""; B1; ДЛСТР (B1) -ДЛСТР (ПІДСТАВИТИ (B1; ""; "")))) - 1).

Видалення останніх N символів в рядку: = ЛЕВСИМВ (A1; ДЛСТР (A1) -N).

Робота з числами

Перше, що спадає на думку, - це підсумовування. Щоб дізнатися суму чисел в осередках, необхідно в рядку функції ввести СУММ (номер першого осередку + номер останньої клітинки в стовпці).

Середньоарифметичне теж вважається дуже просто: функція СРЗНАЧ (вказівка ​​першої і останньої клітинки для розрахунку з двокрапкою). Результат буде в тій комірці, по якій ви кликнули. З множенням і відніманням все так же.

Для розрахунку конверсії прописуємо функцію розподілу і множення на 100: = D2: D9 / B2: B9 * 100. Результат - в останньому стовпчику «Конверсія». Цифри довільні.
Для розрахунку конверсії прописуємо функцію розподілу і множення на 100: = D2: D9 / B2: B9 * 100

Всі функції Excel можна знайти на сайті інструменту .

Умовне форматування

Отже, припустимо, ви порахували, скільки символів в кожному осередку. Тепер необхідно зробити так, щоб вони виділялися на загальному тлі. У цьому нам допоможе умовне форматування. Кількома на головній «Умовне форматування → Створити правило».
Отже, припустимо, ви порахували, скільки символів в кожному осередку

Далі вибираємо «Використовувати формулу для форматується осередків» і прописуємо правило, яке має на увазі, якщо у клітинці менше 30 символів, то вона автоматично заливається червоним.
Далі вибираємо «Використовувати формулу для форматується осередків» і прописуємо правило, яке має на увазі, якщо у клітинці менше 30 символів, то вона автоматично заливається червоним

Правила можуть бути найрізноманітніші. Є можливість так само виділяти кольором за наявністю певного слова або символу. Наприклад, ви можете бачити, скільки запитів в списку містять слово «ціна» або «купити».

Крім цього, ви можете додати мітки будь-якого виду для позначення кожного осередку. Це відмінна візуалізація, якщо вам доведеться працювати з великими обсягами даних. Колірна логіка проста: червоний - погано, зелений - добре, жовтий - середньо. Тут же є різного виду фігури і позначення. Всі вони інтуїтивно зрозумілі.
Крім цього, ви можете додати мітки будь-якого виду для позначення кожного осередку

Гарячі клавіші

Щоб не робити зайвих рухів, кліків і безкінечний не скролл, у Excel є свій набір гарячих клавіш. З їх допомогою економляться час і зусилля.

  • F2 - редагування вибраної комірки
  • F4 - переключення між абсолютної і відносної посиланням
  • Shift + F3 - відобразити в «Майстрі функцій»
  • Ctrl + Page Up / Down - перемикання між листами
  • Shift + Пробіл - виділити рядок
  • Ctrl + Пробіл - виділити стовпець
  • Ctrl + Мінус - видалити вибрані комірки

Корисна інформація

Planetaexcel.ru - відеоінструкції з Excel, статті, підтримка.

допоміжні інструменти

Для роботи з великим масивом ключових слів будуть корисні інструменти від SEO-практиків. Про деякі йшлося в випуск розсилки про SEO-інструментарії .

Макрос від Devaka для спрощення класифікації запитів
Робот-распознаватель від RealWeb

висновки

Як бачите, Excel - це широкі можливості обробки навіть найбільших обсягів даних. Працюючи, по суті, в першому екрані, ви можете підкорити формулою весь документ. Головне - навчитися ним користуватися. Почати можна з найпростіших функцій, переходячи поступово до складних.


31 серпня 2015

Кому корисний?
Кому корисний?

Дополнительная информация

rss
Карта