[ВИРІШЕНО] Не включається ноутбук - чорний екран. Всі способи вирішення.

 1. Як виконати скидання апаратних налаштувань
 2. Перевірка справності екрану ноутбука
 3. Скидання налаштувань BIOS
 4. Перевстановлення модуля оперативної пам'яті

Якщо ви потрапили на цю статтю, значить вам довелося зіткнутися з проблемою коли не включається ноутбук і з'являється чорний екран. Це найпоширеніша проблема пов'язана з апаратною частиною ноутбука, а що б бути точніше з апаратними налаштувань.

Дякуємо сервіс по ремонту ноутбуків FIXIT.BY (Мінськ, Білорусь) за допомогу в підготовці цього матеріалу.

Нижче ми розглянемо спосіб як скинути апаратних налаштувань. Даний спосіб допомагає коли злетіли апаратні настройки, але він не допоможе якщо Ваш ноутбук був залитий водою.

У статті " Не включається ноутбук, причини та способи їх усунення »Ми розглядали фізичні проблеми пов'язані з появою чорного екрану.

Всі дії ви робите на свій страх і ризик, якщо ви в чомусь не впевнені краще зверніться в сервісний центр. Зазвичай вартість ремонту ноутбука значно відрізняється від вартості ремонту комп'ютерів.

Як виконати скидання апаратних налаштувань

Для виконання апаратного скидання налаштувань необхідно виконати наступні дії.

 1. Відключити ноутбук від мережі або іншого джерела живлення. Так само як відключення ноутбука від зарядного пристрою, а так само виймання батареї.
 2. Необхідно натиснути і утримувати кнопку живлення близько 20 секунд
 3. Навіщо це потрібно? Все дуже просто. У ноутбуці зберігається залишковий заряд конденсаторів для збереження налаштувань. При включення ноутбука без джерела живлення - цей заряд зникає і всі налаштування злітають.
 4. Після цього вставте батарею і підключіть ноутбук до харчування.
 5. Увімкніть ноутбук і виберіть, стрілками на клавіатурі, звичайну завантаження Windows.
 6. Якщо ці дії не дали ніякого результату перейдіть до наступного пункту.

Перевірка справності екрану ноутбука

Перевірка працездатності екрану ноутбука може допомогти вирішити проблему з «Не включається ноутбук і з'являється чорний екран».

Даний спосіб рекомендовано використовувати якщо при натисканні на кнопку харчування ноутбук подає ознаки життя, тобто індикатори харчування, роботи ж / д і т.д. починаю блимати, кулер починає шуміти.

Якщо ви потрапили на цю статтю, значить вам довелося зіткнутися з проблемою коли не включається ноутбук і з'являється чорний екран

В цьому випадку рекомендовано підключити зовнішній монітор і перезавантажити ноутбук. Якщо ноутбук включився і завантажилася ОС, значить проблеми з екраном і без сервісного центру вам не обійтися.

Якщо ноутбук включився і завантажилася ОС, значить проблеми з екраном і без сервісного центру вам не обійтися

Скидання налаштувань BIOS

Якщо проблема «не включається ноутбук і з'являється чорний екран» з'явилася після зміни налаштувань BIOS, тоді необхідно просто скинути і відкотитися до заводських налаштувань. Ця дія виконується в кілька кроків.

Більш детально ознайомитися з інформацією «Як зайти в БІОС на Windows 10» або «Як Ввійти В BIOS На Windows 7» Ви можете в наших статтях.

 1. При включенні ноутбука тиснемо клавішу F10 або F1 протягом 10 секунду для потрапляння в BIOS.
 2. Потім необхідно натиснути f9 або вибрати опцію «Load Setup Defaults» і enter для повернення до заводських налаштувань.
 3. Натискаємо клавішу f10 і enter - це дія зберігає настройки і перезавантажує ноутбук.

Якщо ці дії не допомогли, ознайомтеся з наступним кроком.

Перевстановлення модуля оперативної пам'яті

Зображення так само може не виводиться з неправильну установку модуля пам'яті або проблем з контактами (дуже часто цей спосіб допомагає позбутися від проблеми «не включається ноутбук і з'являється чорний екран» після попадання на нього води або вологи, але перед цим переконайтеся, що ваш ноутбук повністю сухий і не в якому разі не виконуйте ніяких дій якщо він не просох).

Для цього необхідно отримати модуль оперативної пам'яті, продути роз'єми.

- Якщо у вас встановлена одна планка оперативної пам'яті, а є 2 роз'єми під неї, просто поміняйте місцями.

А зараз розберемося як витягти оперативну пам'ять.

 1. При розборі ноутбука найпершим дією необхідно відключити його від живлення, а також отримати батарею, а після тільки приступати до самої розбиранні.
 2. Маленький рада поки ви не почали розбирати ноутбук. Болтики мають різну висоту, тому групуйте їх і складайте в різні коробочки.
 3. На багатьох ноутбуках є відведений спеціальний відсік для оперативної пам'яті, його необхідно відкрутити. Якщо вам не пощастило і на вашому ноутбуці немає такого відсіку, необхідно повністю відкрутити задню кришку ноутбука.

  На малюнку показано як виглядає відсік під оперативну пам'ять.

  Оперативна пам'ять тримається за допомогою 2-х фіксаторів з правого і лівого боку, з цього, з початок необхідно відігнути ці фіксатори, а тільки після цього витягувати оперативну пам'ять Оперативна пам'ять тримається за допомогою 2-х фіксаторів з правого і лівого боку, з цього, з початок необхідно відігнути ці фіксатори, а тільки після цього витягувати оперативну пам'ять.

  На малюнку під цифрою 1 показано куди необхідно отгінать фіксатори.

 4. Акуратно витягніть оперативну пам'ять, продміть роз'єми і можете їх поміняти місцями.

  Оперативна пам'ять вставляється під кутом 45 градусів і її необхідно щільно зафіксувати в пазах.

  Після цього необхідно натиснути зверху на оперативну пам'ять, щоб спрацювали фіксатори і вони замкнулися. Після цього можете приступати до складання ноутбука.

 5. Назад зберіть ноутбук, вставте батарею і підключіть до мережі. Включайте ноутбук.
 6. Якщо ці дії не дали ніякого результату, необхідно виконати переустановку BIOS.

  Для цього необхідно зайти на сайт виробника, знайти і завантажити останню версію BIOS. В архіві буде файлик readme в ньому докладна інструкція по установки.

  Переустановку BIOS необхідно виконувати в самому крайньому випадку, а взагалі краще звернеться в сервісний центр, т.к проблема може бути зовсім не в BIOS, а наприклад, в північному або південному мостах, відкритий і т.д.

  PS Якщо ви помітили що ваш ноутбук систематично вимикається і з'являється чорний екран, я рекомендую ознайомитися з «5-ю причинами раптового вимкнення ноутбука» .

  На цьому все, сподіваюся наша стаття допомогла вам впоратися з проблемою «Чому не включається ноутбук і з'являється чорний екран». Чи не зрозумілі моменти ви можете задавати в коментарях і ми допоможемо вам вирішити вашу проблему.

Дополнительная информация

rss
Карта