Віртуалізація - Орендувати віртуальний сервер або орендувати віртуальний ЦОД?

  1. Що таке віртуальний сервер
  2. Плюси віртуального сервера
  3. Що таке віртуальний ЦОД
  4. Плюси віртуального ЦОД
  5. Відмінності віртуального сервера від віртуального ЦОД
  6. завдання, які вирішуються
  7. замість висновку

Орендувати віртуальний сервер або орендувати віртуальний ЦОД?
Автор: ІТ-ГРАД
Дата: 05/02/2017

У своїх статтях ми часто обговорюємо актуальні теми, що стосуються хмарних технологій. Сьогодні поговоримо про те, що таке віртуальний сервер, що таке віртуальний ЦОД, ніж вони розрізняються і в якому випадку що краще орендувати.

Що таке віртуальний сервер

Що таке віртуальний сервер

Відповісти на це питання допоможе минула стаття, присвячена оренді хмарного сервера . Отже, під віртуальним сервером розуміється послуга у вигляді оренди обчислювальних ресурсів, що надаються хмарним провайдером. Сюди входять процесорні потужності, пам'ять і дискова підсистема. Орендуючи такий арсенал ресурсів, замовник може «зібрати» віртуальний сервер відповідно до власних вимог з можливістю вертикального масштабування.

Віртуальні сервери дуже схожі на традиційні, на які встановлюється ОС і додатки. Однак замість покупки базового заліза з боку клієнта віртуальні сервери вимагають під себе організацію віртуальної інфраструктури з використанням гипервизора. Крім того, віртуальні сервери вимагають під себе фізичне устаткування, але це питання покривається хостинг-провайдером.

Відзначимо, що віртуальні сервери, представлені на ринку хмарних послуг, класифікуються за Гіпервізор, операційній системі, формату послуги і задачам. Однак останні дві класифікації користуються більшою популярністю серед замовників, адже клієнт часто стикається з конкретним завданням і виходить з можливих варіантів її вирішення. З іншого боку, від простоти або складності реалізованого проекту залежить найбільш підходящий формат послуги.

Плюси віртуального сервера

Плюси віртуального сервера

Незважаючи на те, що віртуальний сервер не призначений для вирішення складних завдань великого бізнесу, застосовність такої послуги цілком підходить для проектів невеликих і середніх організацій, які становлять досить вагому частину ринку. Більш того, віртуальний сервер має низку переваг і сильних сторін:

# Мінімізація витрат

Слід зазначити кілька аспектів, якими пояснюється загальна економія витрат: зниження капітальних витрат, відсутність платежів за електроенергію та інші супутні витрати. Крім того, віртуалізувати сервер забезпечує використання ресурсів на 85% в порівнянні з 10% в традиційному уявленні сервера. За даними дослідницького агентства Gartner, використання віртуального сервера знижує до 80% загальний обсяг витрат на електроенергію.

# Ефективність

Використовуючи віртуальний сервер, компанія знижує навантаження на власний ІТ-відділ. У такому сценарії відпадає необхідність використання фізичних серверів і, як наслідок, команда ІТ більше не витрачає час на моніторинг та обслуговування раніше використовуваного обладнання.

# Високий ступінь захисту

Резервне копіювання традиційно є головним болем для багатьох ІТ-відділів. Адже виконати бекап важливих даних в термін виходить далеко не завжди? найчастіше виконують резервне копіювання даних, забуваючи про саму ОС. Це означає, що сам процес створення резервної копії відбувається швидше, тоді як відновлення може зажадати і відновлення операційної системи і додатків, але тільки після самих даних. На цю операцію може піти від декількох годин до декількох днів. Використання віртуального сервера полегшує вирішення цієї проблеми. Через абстракції між фізичним обладнанням і віртуальною машиною досить виконати бекап окремо взятої ВМ. Це гарантує не тільки більш високу ступінь захисту, але і значно прискорює процес відновлення даних.

# Скорочення часу простою

Скорочення часу простою - основне завдання всіх ІТ-відділів. Використання віртуального сервера значно скорочує час простою, оскільки в такому випадку немає прямої залежності від конкретної марки або моделі обладнання. Так як віртуальний сервер є в певному сенсі «портативним», клієнт не стикається з ситуацією, коли при відмові однієї з частини обладнання її доводиться замовляти і чекати. Замість цього віртуальна машина може бути з легкістю перенесена або запущена на альтернативному сервері, так що клієнти не помітять ніякої різниці.

Що таке віртуальний ЦОД

Що таке віртуальний ЦОД

Цю тему ми піднімали в пості віртуальний ЦОД , Коли розглядали особливості запропонованого рішення і технологічної реалізації. Нагадаємо, що віртуальний ЦОД - це набір віртуальних ресурсів? серверів, сховищ, мереж, які утворюють пул для зберігання, обробки і передачі даних, що використовуються для побудови ІТ-інфраструктури будь-якого масштабу. Тобто орендуючи віртуальний ЦОД, замовник використовує виділену хмарну майданчик під власні завдання, самостійно керує ресурсами, конфигурирует і управляє не тільки мережевими параметрами, але і іншими обчислювальними характеристиками.

До того як використовувати хмарний віртуальний ЦОД, з яким ми звикли працювати сьогодні, пройшло чимало часу. Так в 1990 р були популярними фізичні ЦОД, але, починаючи з 2000 рр., Ситуація в корені змінилася. На зміну чистої «фізиці» прийшли хмарні технології, і замовники на базі фізичного ЦОД стали будувати власну віртуальну інфраструктуру. Однак з появою віртуалізованих динамічних ЦОД клієнти відчули набагато більшу гнучкість. Згідно з отриманою статистикою можна сміливо стверджувати, що віртуальні ЦОД і хмарні технології в цілому будуть тільки розвиватися.

Віртуальний дата-центр орієнтований на категорію бізнесу, яка знаходить традиційний виділений віртуальний сервер (VPS) недостатнім, і замовнику необхідно більше можливостей в частині управління і контролю над хмарними ресурсами.

Плюси віртуального ЦОД

Плюси віртуального ЦОД

# Відсутність початкових інвестицій

Сервери, системи зберігання даних, програмне забезпечення для віртуалізації, конфігурація мережі - це і багато іншого коштує дорого. Використання віртуального ЦОД скорочує ці витрати, при цьому клієнт використовує кращу інфраструктуру без будь-яких значних витрат.

# Відсутність обтяжень

Технічне обслуговування обладнання забирає багато часу і являє собою значну частину витрат. До того ж штат компанії повинен мати у своєму розпорядженні висококваліфікованими фахівцями з глибокими технічними знаннями. За допомогою віртуального ЦОД компанії економлять свій час і мінімізують витрати, покладаючись на експертний рівень технічної підтримки хмарного хостинг-провайдера.

# Висока продуктивність

Інфраструктура віртуальний ЦОД будується з використанням апаратних засобів і програмних рішень лідерів ринку Cisco, VMware, NetApp і ін. Таким чином, замовник отримує гарантовану надійність, високу продуктивність і максимальну сумісність з різними службами.

# Гнучкість

Кількість необхідних ГГц, об'єм оперативної пам'яті і сховищ, пропускна здатність каналу, кількість IP-адрес, тип використовуваних брандмауерів, настройки DNS, вибір ОС - ці та інші критерії замовник визначає відповідно до вимог власного проекту і отримує безумовну гнучкість в питаннях конфігурації.

# Висока сумісність з ОС

Майже всі ОС доступні для замовників, включаючи Windows (XP, XP Pro, Vista, 7, 8, Server 2003, 2008, 2008 R2, 2012), Linux / UNIX / Solaris (RHEL 2 до 6, SUSE Enterprise 8 до 11, Open Enterprise Server, CentOS, Ubuntu Linux, Sun Solaris 8 до 11.

# Портал самообслуговування

Замовнику надається можливість самостійного управління віртуальною інфраструктурою засобами зручного для користувача інтерфейсу.

Відмінності віртуального сервера від віртуального ЦОД

Відмінності віртуального сервера від віртуального ЦОД

Перш ніж говорити про відмінності, відзначимо, що ж все-таки спільного між віртуальним сервером і віртуальним ЦОД. І в першому, і в другому варіанті клієнт отримує суттєву економію і відсутність додаткових витрат, оскільки при оренді хмарних рішень будь-якого типу немає необхідності в придбанні фізичного обладнання.

Що ще спільного між віртуальним сервером і віртуальним ЦОД?

У кожному варіанті сервісу клієнту надається доступ до консолі управління ВМ, включаючи доступ SSH і RDP.

В іншому ви відчуєте тільки різницю, яка ставить віртуальний сервер в невиграшне становище порівняно з можливостями віртуального ЦОД або vDC. Використовуючи віртуальний дата-центр, замовник отримує широкий набір функцій:

  • можливість самостійно і без залучення провайдера змінювати обсяг наданих ресурсів;
  • створення і конфігурація необмеженої кількості ВМ;
  • настройку мережевих параметрів і створення необхідної мережевої топології;
  • виконання резервного копіювання;
  • повний контроль сервісів, винесених в хмару постачальника;
  • інсталяція власної ОС;
  • створення віртуальних машин з шаблону;
  • імпорт / експорт шаблонів ВМ і ISO-образів;
  • створення локальної мережі;
  • настройка firewall, NAT, DHCP, load balancer, VPN;
  • використання додаткових IP-адрес.

завдання, які вирішуються

завдання, які вирішуються

Оренда віртуального сервера і віртуального ЦОД використовується для вирішення різних завдань. Наведемо найбільш затребувані з них.

# Віртуальний сервер підходить:

  • для задач малого та середнього бізнесу;
  • задач, де не потрібна побудова складної інфраструктури;
  • реалізації невеликого проекту;
  • завдань, які потребують настройки firewall, NAT, DHCP, load balancer, VPN;
  • організації хмарного сервера 1С, веб-хостингу, термінального сервера, сервера відеоспостереження;
  • розгортання офісних додатків і баз даних.

# Віртуальний ЦОД підходить:

  • для задач середнього і великого бізнесу,
  • реалізації складних проектів,
  • тестування і розробки,
  • розміщення і зберігання даних,
  • підключення резервних ресурсів в умовах пікових навантажень,
  • створення резервного дата-центру,
  • проектів де потрібно створення великої кількості ВМ і настройка мережевих параметрів, балансування навантаження, настройки брандмауера та ін.

замість висновку

Завершуючи рубрику, присвячену основам хмарних технологій, ключовим сервісів ( IaaS , SaaS ), Пропонованим постачальниками хмарних послуг, тез і визначень, використовуваних при роботі з хмарою, сподіваємося, що ми допомогли вам багато в чому розібратися. А якщо ви раптом пропустили одну з наших статей, список допоможе заповнити можливі прогалини:

Посилання на статтю в блозі ІТ-ГРАД.

Адже виконати бекап важливих даних в термін виходить далеко не завжди?
Що ще спільного між віртуальним сервером і віртуальним ЦОД?

Дополнительная информация

rss
Карта