Віртуальна пам'ять або файл підкачки Windows

  1. Трохи теорії ...
  2. Віртуальна пам'ять = swap + page?
  3. Відключити файл підкачки - прискорити продуктивність?
  4. Управління віртуальною пам'яттю.

Що таке файл підкачки Windows?

Page file або по-російськи файл підкачки Windows, що входить в структуру віртуальної пам'яті - це особливий файл, який використовується Windows для зберігання тих даних, які вже не поміщаються в оперативну пам'ять , Коли та заповнюється під час роботи. Горезвісний файл підкачки Windows можна налаштувати, проте комп'ютер може з легкістю використовувати файл підкачки Windows на свій розсуд і без додаткових налаштувань.

Нерідко значення функції віртуальної пам'яті розуміється невірно. Багато з користувачів сприймають його як причину уповільнення роботи комп'ютера (іноді небезпідставно). Теоретично все ясно - користуватися пам'яттю, розміщеної в області жорсткого диска, повільніше, ніж фізичної. Але всім також ясно, що факт наявності файлу підкачки Windows краще, ніж його відсутність. У чому проблема і хто правий? Почнемо з того, що, кажучи про віртуальну пам'ять, ми фактично маємо на увазі саме ДВА файлу: pagefile.sys і swapfile.sys.

Трохи теорії ...

Просто щоб ви знали з чим маєте справу. Підкачка (вона ж Paging) - схема управління оперативною пам'яттю, за допомогою якої система зберігає і віддає дані на / з вторинних сховищ на вимогу в основну пам'ять. За такою схемою роботи пам'ять може витягувати дані однорозмірних блоками, які отримали найменування сторінка (-и) - page (s). (Для російського вуха в поняттях підкачки і сторінка пам'яті загального нічого, хоча, як видно, англійська етимологія слів розкриває "однаковість" термінів.) Так ось, підкачка - найважливіша частина реалізації віртуальної пам'яті будь-якої операційної системи, завдяки якій сховища, які спочатку не використовуються для роботи з оперативною пам'яттю, активно починають її підтримувати.

Віртуальна пам'ять же - це техніка чи спосіб управління пам'яттю, що включає використання і технічних і програмних засобів. Ця "техніка" є перетворення адрес пам'яті, використовуваних якоюсь програмою (ВА) в фізичні (реально існуючі) адреси пам'яті комп'ютера. Основне або головне сховище пам'яті - як бачиться будь-якою програмою, службою, завданням - нерозривно наступні один за одним сегменти адресного простору. І Windows (в нашому випадку) управляє цими осередками віртуальних адрес, перепризначити "реальну" пам'ять на віртуальну. За автоматичний переклад віртуальних адрес в фізичні відповідає MMU (Диспетчер Пам'яті) центрального процесора. І програмне забезпечення Windows дає можливість користувачу розширювати межі віртуальної пам'яті, створюючи враження, що "оперативки" на комп'ютері коштує більше, ніж є насправді.

Віртуальна пам'ять = swap + page?

Свеп файл (Swap file), "черговий" файл підкачки Windows розташовується на жорсткому диску. За замовчуванням swap знаходиться за адресою C: \ swapfile.sys., Другий лежить там же. Обидва файли за замовчуванням приховані (як зробити приховані файли доступними для вашого погляду, прочитайте статтю Операції з ярликами ).

Отже, комп'ютера зберігати дані легше прямо в планках оперативної пам'яті, ніж просто читати і зберігати на вінчестері. Він зберігає мегабайти пам'яті саме в них. Наприклад, коли ви запускаєте браузер, файли Хрома або Мозилли читаються з жорсткого диска і поміщаються в RAM. Коли ви переглядаєте сторінку в мережі, вона зберігається в оперативній пам'яті. А тепер про різницю між файлами.

У той момент, коли встановленого обсягу RAM не вистачає, Windows повертає дані для зберігання назад на жорсткий диск і розміщує його в файл підкачки swapfile.sys вінчестера. Цей процес і є віртуальна пам'ять системи в дії. Вона (у вигляді swapfile) виконує роль додаткової. Якщо ви не користуєтеся вже запущеної програмою, Windows відсилає її у віртуальну частину пам'яті pagefile.sys. Це вже - запасна пам'ять. Непрямим ознакою цього процесу (вилучення даних з віртуальної пам'яті) може служить помігіваніе індикатора завантаження жорсткого диска в той момент, коли користувач виводить на передній план запущену програму після деякого простою. Детальніше про те, який файл і за що відповідає, можна дізнатися в статті про Swapfile.sys Hiberfil.sys Pagefile.sys .

Відключити файл підкачки - прискорити продуктивність?

Так з якого дива-то? Так, швидкість читання з віртуальної пам'яті набагато нижче, ніж безпосередньо. Однак при відключенні файлу підкачки програма, позбавлена ​​пам'яті RAM, припинить виконання, і при запуску декількох додатків Windows впаде в ступор. Великовагові програми взагалі відмовляться запускатися. Де ж вигода? Windows прекрасно регулює використання ресурсів без втручання користувача. Відключений віртуальна пам'ять заощадить кілька гігабайт простору диска, але тоді вам доведеться забути про стабільність Windows. Інша справа, що вміщена інформація на диск завжди фрагментована, і надія на приріст продуктивності завдяки великим обсягам "виртуалки" зводиться до мінімуму. Видаляти pagefile варто лише для його ж профілактики: Windows його відтворить.

Як заборонити повторне створення Pafefile.sys?

Однак ситуація змінюється, якщо в якості сховища в системі використовується не "крутилка", тобто звичайний HDD і флешки, а твёрдотели SSD. Уявіть собі: швидкості обміну даними зростають в рази, а значить, і швидкість перетворення віртуальної пам'яті в фізичну також в плюсі. Вобщем, у віртуальній пам'яті одні плюси Хоч куди кинь погляд:

  • програмами не потрібно постійно "заглядати" в область спільно використовуваної пам'яті , "Розриваючи" ресурси системи на частини.
  • не забувайте про посилення захисту завдяки ізоляції пам'яті, яка працює за принципом виключення різних процесів один від одного, якщо вони використовують пам'ять таким чином.
  • pagefile.sys завдяки своїм розмірам, та й просто своїм існуванням, змушує систему думати, що ви все-таки зважилися "докупити оператіви".

Управління віртуальною пам'яттю.

Розмір файлу підкачки регулюється автоматично. Однак налаштування файлу підвладні змінам. Це можна зробити, виконавши наступний шлях:

Пуск - правою кнопкою миші по Комп'ютер - вибрати Властивості.

Пуск - правою кнопкою миші по Комп'ютер - вибрати Властивості

У вікні в лівій частині виберіть Додаткові параметри системи. У вкладці Додатково виберіть в пункті Швидкодія кнопку Параметри ...

У вкладці Додатково виберіть в пункті Швидкодія кнопку Параметри

У вікні Параметри швидкодії виберіть вкладку Додатково. У розділі Віртуальна пам'ять натисніть на кнопку Змінити ... Ви побачите параметри налаштувань віртуальної пам'яті. Зніміть галку з автоматичного визначення обсягу файлу підкачки і встановіть свій. Тут же можна змусити систему зберігати файл підкачки на іншому локальному диску, якщо вінчестер розбитий на кілька дисків. Просто вкажіть потрібний диск, вкажіть розмір або надайте вибір системі і натисніть Признач і ОК.

Просто вкажіть потрібний диск, вкажіть розмір або надайте вибір системі і натисніть Признач і ОК

Підсумуємо.

Так нехай буде. Він вам заважає? А програмами буде звідки черпати додаткові ресурси ...

успіхів

Прочитано: 62

Віртуальна пам'ять = swap + page?
Відключити файл підкачки - прискорити продуктивність?
Що таке файл підкачки Windows?
У чому проблема і хто правий?
Віртуальна пам'ять = swap + page?
Відключити файл підкачки - прискорити продуктивність?
Так з якого дива-то?
Де ж вигода?
Sys?
Він вам заважає?

Дополнительная информация

rss
Карта