Віртуальна пам'ять комп'ютера. Як змінити обсяг пам'яті

  1. Що таке віртуальна пам'ять комп'ютера
  2. Доступ до віртуальної пам'яті
  3. Як змінити обсяг віртуальної пам'яті

У комп'ютері, як відомо, є оперативна пам'ять, яка використовується для зберігання даних, які потрібні процесору в першу чергу, але є також таке поняття, як віртуальна пам'ять комп'ютера У комп'ютері, як відомо, є оперативна пам'ять, яка використовується для зберігання даних, які потрібні процесору в першу чергу, але є також таке поняття, як віртуальна пам'ять комп'ютера.

Процесор постійно вирішує якісь завдання і всі дані, які потрібні для його роботи, поміщаються в оперативну пам'ять і оскільки оперативна пам'ять має дуже високу швидкодію, то процесор також швидко отримує доступ до необхідної інформації.

Але оперативна пам'ять часто обмежена за розміром, так в домашніх комп'ютерах, наприклад, розмір її рідко перевищує чотири гігабайти. звичайний розмір оперативної пам'яті для ноутбуків, це 1 або 2 гігабайти.

Що таке віртуальна пам'ять комп'ютера

Для того, щоб допомогти комп'ютера, дещо розвантажити оперативну пам'ять, операційна система Windows створює спеціальний файл, який в подальшому виконує роль віртуальної пам'яті.

Цей файл називають також файлом підкачки - pagefile.sys , він розташовуватися на жорсткому диску комп'ютера і містить атрибути прихований і системний.

Цей файл використовується системою, щоб зберігати частини програм і файлів, які не поміщаються в оперативній пам'яті, але необхідні для роботи комп'ютера в даний момент.

При необхідності Windows передає дані з файлу віртуальної пам'яті в оперативну пам'ять і процесор отримує таким чином швидкий доступ до цих даних.

Доступ до віртуальної пам'яті

Щоб побачити файл підкачки, заходимо в програму Провідник і зайдемо на диск С. Якщо відключено відображення прихованих файлів, то можна зайти в налаштування програми Провідник, в меню - метод - Властивості - Параметри папок і пошуку - Вид і відкриється віконце Параметри папок.

Якщо зібрана мережу, то доступ можна отримати в Центрі управління мережами і загальним доступом. Тут знову ж обираємо Сервіс - Параметри папок.

Тут знову ж обираємо Сервіс - Параметри папок

Відкриється однойменне вікно, вибираємо в ньому Вид і в Додаткових параметрах знімаємо позначку Приховувати захищені системні файли, а також натискаємо Показувати приховані файли, папки і диски. Тиснемо Застосувати.

Тепер на диску С з'являються кілька папок і файлів, які мають атрибути прихований або системний. Тут же можна побачити файл pagefile.sys, який відзначений, як системний і його обсяг на даний момент становить понад 3 Гб.

У міру роботи комп'ютера і запуску різних програм розмір файлу віртуальної пам'яті може збільшуватися. При цьому можна побачити, що розмір вільного місця на диску С безперервно змінюється.

В першу чергу це пов'язано з тим, що працює віртуальна пам'ять, постійно в неї поміщаються якісь файли, фрагменти програм і тому цей файл постійно змінює свій розмір.

Іноді при роботі на комп'ютері може з'явитися повідомлення про те, що недостатньо віртуальної пам'яті. Мова при цьому йде якраз таки про те, що файл підкачки виявився малий.

При цьому може бути дві ситуації. По-перше, місце на диску С зменшилася до таких розмірів, що файл підкачки не може більше збільшуватися в об'ємі.

Друга ситуація, це файл підкачки обмежений в обсязі користувачем і його мало для гарного функціонування комп'ютера .

Якщо з'явилося повідомлення про недостатність віртуальної пам'яті, треба спочатку перевірити вільне місце на системному диску, як правило, це диск С.

Вільне місце на диску С потрібно як для роботи файлу підкачки, так і для роботи різних програм, оскільки вони створюють різні тимчасові файли, в більшості випадків вони потім видаляються, як тільки робота програми буде закінчена.

Тому треба стежити, щоб на диску С постійно було вільне місце. Так при роботі ОС Windows 7 його повинно бути не менше 5 -7 Гб.

Обсяг сучасних жорстких дисків обчислюється часто терабайтами, тому залишити достатню вільне місце на диску С проблем не складе.

Як змінити обсяг віртуальної пам'яті

Для зміни обсягу віртуальної пам'яті необхідно перейти з панелі управління в вікно Система або натискаємо клавіші Windows + Pause.

У вікні Система переходимо у вкладку Додаткові параметри системи. Відкривається вікно Властивості системи і в ньому є блок Швидкодія.

Натискаємо на кнопку Параметри, відкриється віконце Параметри швидкодії. Відкриваємо вкладку Додатково, де є розділ Віртуальна пам'ять.

Відкриваємо вкладку Додатково, де є розділ Віртуальна пам'ять

Натискаємо тут на кнопку Змінити. У вікні знімаємо галочку Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки і відзначаємо Вказати розмір вручну.

У вікні знімаємо галочку Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки і відзначаємо Вказати розмір вручну

Якщо розмір встановлений автоматично, то операційна система буде змінювати розмір за своїм бажанням. Можна цей розмір обмежити, припустимо 3500 Мб.

В цьому випадку віртуальна пам'ять комп'ютера завжди буде одного розміру і простір на диску С не буде змінюватися через файлу підкачки.

Є можливість також вибрати якийсь діапазон значень і тоді файл віртуальної пам'яті стане змінюватися в заданих межах.

Можна встановити опцію Без файлу підкачки і тоді віртуальна пам'ять комп'ютера використовуватися взагалі не буде.

тоді швидкодія операційної системи дещо підвищиться, тому як оперативна пам'ять працює набагато швидше, ніж жорсткий диск.

Але станеться це тільки в тому випадку, якщо на комп'ютері встановлено досить оперативної пам'яті.

Найчастіше файл підкачки відключити неможливо, тому вказуємо його величину вручну, або залишаємо галочку Автоматично змінювати свап. Натискаємо OK і вибрані параметри вступають в силу після того, як комп'ютер буде перезавантажений.

Інші записи по темі:

Дополнительная информация

rss
Карта