Віртуальна реальність в рекламі

  1. VR і AR - це одне й те саме?
  2. Чому VR набирає обертів
  3. VR в рекламних кампаніях
  4. Ключові аспекти застосування VR в рекламі:
  5. Прогнози і очікування сфери

Технології розвиваються так стрімко, що все те, що недавно було сміливою фантазією, перетворилося в частина повсякденності. Деякі технології прості і очевидні, а інші виглядають як магія. VR (Virtual Reality) - це повне відтворення реальності технічними засобами. Ефект присутності досягається завдяки впливу відразу на всі органи чуття і відчуття людини. Картинка в цьому новому світі є максимально автентичною реальних умов.


VR і AR - це одне й те саме?

VR (віртуальна реальність) - це тривимірна середовище, яке створюється комп'ютером. Щоб застрибнути в неї, потрібно використовувати спеціальні девайси - шолом і рукавички. У користувача створюється враження фізичної присутності у віртуальному світі, з яким користувач може взаємодіяти. VR став підкорювати середу ігор, коли геймери захотіли більшого.

AR - це доповнена реальність, тобто додавання неіснуючих елементів в реальні умови. Всі пам'ятають гучну гру Pokémon GO, яка дозволяла ловити покемонів де завгодно. Для цього достатньо було навести телефон на рандомних локацію, і тут же виявити чармандер або Пікачу.

Приклад використання AR в рекламі Starbucks:


Але не іграми єдиними, адже VR впевнено проникає в маркетинг, і поступово починає диктувати в ньому свої правила. VR-окуляри створюють повне враження занурення в інший світ з високою деталізацією. VR робить акцент на створення ілюзії шляхом впливу на слух, зір і дотик людини. В цьому якраз і полягає відмінність VR від AR. Якщо доповнену реальність ти можеш тільки спостерігати, то у віртуальній реальності ти можеш брати участь.

Віртуальна реальність поводиться все фамільярне в рекламному бізнесі, де цінується видовищність, а акцент робиться на враження користувача від побаченого. AR можна зустріти в просунутих оффлайн-магазинах, де при наведенні телефону на товар клієнту видається повний список характеристик. VR прогнозують велике майбутнє в сфері медицини, наприклад, в разі проведення операцій на відстані. Ще один аспект застосування - лікування посттравматичних розладів у військових. У плані реалізації AR, безсумнівно, більш доступний, оскільки не вимагає додаткових пристроїв, в той час як для занурення в VR тобі знадобиться шолом, рукавички або навіть пульт, причому використовуються вони в Room-scale VR. Але міць віртуальної реальності явно на більш високому рівні.

Чому VR набирає обертів

Навіть якщо ти не фанат наукової фантастики - все одно не зможеш пройти повз голограми товару. Змішування реальності і віртуального простору просто зачаровують і привертають публіку. Це унікальне явище, яке тільки починає завойовувати свій сегмент на ринку.

Великі надії на VR покладає медична галузь. Наприклад, компанія, яка займається вивченням проблеми мігрені створила повноцінний симулятор симптоматики хвороби. Це зроблено для того, щоб рідні і близькі змогли зрозуміти, через що проходять пацієнти. Крім того, VR дозволяє зрозуміти як впливає той чи інший препарат на стан хворого.

Маркетингове тестування, проведене з використанням технології VR, значно заощадить бюджет. Створення віртуального прототипу займе набагато менше часу. Це також дозволить збільшити охоплення аудиторії при запуску нового продукту. Фокус-група охоплює всі аспекти продукту, та й відгуків вона дає набагато більше, ніж при оффлайн-апробації.

VR в рекламних кампаніях

Створення "двійника" технології дозволяє швидко і ефективно опрацювати базу партнерських зв'язків. Наприклад, це може бути величезна промислове підприємство. Потенційний інвестор може не захотіти їхати кудись в промзону, але він знайде 10 хвилин на віртуальний тур, сидячи прямо у себе в офісі. Перенесення у віртуальний простір також дозволяє дати доступ до технічної документації та відпрацювати дії у разі позаштатних ситуацій. Це дає можливість не тільки обговорювати, а й змінювати деталі в режимі реального часу. Такий підхід чимось нагадує принципи блокчейна, де про всі зміни сповіщаються учасники мережі.

У продажу автомобілів і нерухомості використання VR дозволяє максимально зацікавити клієнта. Дизайнер може нескінченно розповідати, як буде виглядати твоя квартира, але зовсім інший ефект буде, якщо ти побачиш її на власні очі і зможеш оцінити її масштаби. VR-технології є надзвичайно важливими для туристичного бізнесу. Красиві фото з островів - це минуле, а ось віртуальний тур на сонячний пляж - саме те. Доходи нерухомості і туризму дозволяють вкладатися в рекламу на такому рівні, споживчі товари ще не дійшли до такого рівня.

Ключові аспекти застосування VR в рекламі:

1. Персоналізація контенту

Весь контент повинен відповідати майданчику, на якій розміщений і бути орієнтований на користувачів сервісу. Приблизно те ж саме зараз робить звичайна реклама в інтернеті, але VR підніме цю методику на новий рівень. Максимальне занурення в продукт дасть набагато більше, ніж стандартний баннер з 2D-картинкою.

2. Особиста історія

Бренди повинні зацікавлювати не менше, ніж новий серіал, інакше користувачі не захочуть його. Це повинна бути не просто реклама, а захоплююча історія зі своїми героями і антагоністами, а потенційний користувач стане частиною цього світу завдяки можливостями технології віртуальної реальності. Не виключено, що це буде досягнуто розвитком можливостей важелів нативной реклами, наприклад, в іграх.

Ось як розділяється тематика застосування VR згідно зі статистикою Google Play:

Ось як розділяється тематика застосування VR згідно зі статистикою Google Play:

FMCG-бренди вже встигли оцінити перспективність даного вектора і готують грунт для входження в трендові течія. Хоча висока вартість очок дозволяє використовувати їх в якості разових акцій для прямих продажів в оффлайн-магазинах і для BTL-комунікацій. Не виключено, що багато що змінить втручання Марка Цукерберга, який презентував Oculus Go на F8, заявивши, що докладе всіх зусиль для популяризації VR. Вартість очок становить 200 $, а для їх використання немає необхідності в ПК або безлічі проводів з усіх боків.

Огляд Oculus Go:

Приклади успішного застосування VR в рекламі

Пару років назад канонічне видання New York Times організувало доставку Google Cardboard своїм самим лояльним і давнім передплатникам. У VR-окулярах читачі New York Times могли подивитися документальні фільми про Плутон і про долі дітей, які живуть в країнах, де вирують військові конфлікти.
Компанія IKEA може похвалитися додатком, яке дозволяє "Приміряти" предмети меблів і аксесуари в приміщенні. Таке застосування служить найкращим прикладом застосування технологій з віртуальної реальності для звичайних цілей. Подібним шляхом пішла компанія Volvo, яка запустила віртуальний тест-драйв моделі Volvo XC90.

А ось туристична компанія Thomas Cook пропонує здійснити подорож до подорожі. VR-окуляри перенесуть тебе в будь-який куточок світу, щоб ти зміг оцінити доцільність такої подорожі. Примітно, що такі віртуальні тріпи служать ще і для цілей B2B і B2C, наприклад, з авіалініями.

Ось так виглядає віртуальний політ з Thomas Cook:


Підхід до реклами McDonald's завжди відрізнявся прогресивністю, тому використання VR мало кого здивував. Компанією була випущена серія Happy Meal Box, яка перетворювалася в шолом для віртуальної реальності всього за пару хвилин. Метою цієї кампанії була демонстрація того, як легко просунуті технології можуть стати частиною життя звичайних людей.

Прогнози і очікування сфери

Тренди задаються лідерами сфери, які не тільки відчули на собі переваги спрямування, а й успішно застосовують їх на практиці. VR-технології стають все доступніше і маркетологи уважно стежать за цією динамікою. Живі трансляції та відео 360 ° стають звичним методом донесення інформації до аудиторії. VR все ще відноситься до категорії специфічних технологій, які не поширені повсюдно, тому маркетологи поглядають на них з побоюванням.

Трохи іншу специфіку має нейромаркетінг, який теж базується на VR. Його суть полягає в "відстеження" погляду покупця в магазині. Фіксується це спеціальними окулярами. Ймовірно, що саме він в результаті замінить звичні збори статистики на основі соціальних опитувань і маркетингових досліджень.

Старання Цукерберга і його конкурентів можуть досягти мети популяризації VR набагато раніше, ніж передбачалося ще пару років назад. Коли це станеться, реклама стане набагато розумніші і з надокучливого миготіння вона перетвориться в іншу реальність, в яку буде втягнутий кожен з нас.

Теги> air , AIR YouTube , Google , video360 , VR , VR Google , YouTube , відео , відео360 , відеоконкурс , віртуальна реальність , партнерка AIR , партнерка YouTube , Партнерська програма , добірка роликів , реклама , тренди відео

VR і AR - це одне й те саме?
VR і AR - це одне й те саме?

Дополнительная информация

rss
Карта